HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#19376 Re: HS kablovska

Post by ganjeta »

Šta je ovo slagaše me?! :D

Nema HD samo obične kod mene.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19377 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kakaljin wrote: Ja sam na HS-u i jutros sam vidio sve SD Arene i bile su otkljucane. Jer su mi se pojavile na TV-u jer imam modul.
Super , znaci i oni bi trebali da imaju , u tom slucaju preporucujem da urade ponovno skeniranje kanala, a pozeljno je i izvaditi karticu iz tv-a i ponovo je vratiti. Ako ni tada ne bude radilo , onda 1360 i prijava problema.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19378 Re: HS kablovska

Post by Benq »

ganjeta wrote:Šta je ovo slagaše me?! :D

Nema HD samo obične kod mene.
Nisu jos uvrstili HD verzije kanala u shemu , to ce vjerovatno biti danas u toku dana.
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#19379 Re: HS kablovska

Post by Nogatrans »

ARENA SPORT kanali u ponudi Telemacha

Image

Dugo očekivani Arena Sport kanali postali su dijelom Telemach programske sheme!

Sadašnji i budući korisnici usluga kompanije Telemach, te kompanija Telemach grupacije KATV HS, HKB-net, BHB i Global Internet, kao i korisnici usluga Total TV-a, od ovog trenutka imaju jedinstvenu priliku da u okviru programske sheme gledaju i Arena Sport kanale.

Na ovaj način svojim korisnicima obezbjeđujemo najbolju sportsku zabavu i vrhunski sportski sadržaj na jednom mjestu!

Arena Sport SD kanali bit će promotivno pušteni svim korisnicima D3 digitalne i TOTAL televizije do kraja maja 2017.godine.

Od sada korisnici Telemach grupacije na Arena Sport kanalima mogu uživati u fudbalskim utakmicama Lige šampiona, italijanske, francuske, hrvatske, srbijanske, Premijer lige BiH, ABA košarkaške lige, ali i u mnogim drugim popularnim sportskim sadržajima.

Arena Sport kanali bit će dostupni u standardnoj i HD rezoluciji. Arena Sport 1 će biti u ponudi korisnicima u osnovnom i D3 start paketu, dok će kanali Arena Sport 2, 3 i 4 biti dostupni u posebnim paketima. Pripremili smo i posebnu pogodnost za sve nove i postojeće korisnike Telemach grupacije.

Svi korisnici koji se pretplate ili obnove ugovor za neki od DUO GRANDE ili TRIO GRANDE paketa na minimalni period od 24 mjeseca, naredne 2 godine gledaju sve Arena Sport SD kanale promotivno! Isto vrijedi i za postojeće i nove korisnike TOTAL televizije koji se pretplate ili obnove Ugovor na TOTAL TV paket!



Fino pise i korisnici HS-a. Uradio sam ponovo trazenje kanala i opet su zakljucani osim Arena1BiH. Ali mozda bude u toku dana tek je krenulo.
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19380 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote: Ja sam na HS-u i jutros sam vidio sve SD Arene i bile su otkljucane. Jer su mi se pojavile na TV-u jer imam modul.
Super , znaci i oni bi trebali da imaju , u tom slucaju preporucujem da urade ponovno skeniranje kanala, a pozeljno je i izvaditi karticu iz tv-a i ponovo je vratiti. Ako ni tada ne bude radilo , onda 1360 i prijava problema.
Konkretno kod mene su se samo arena bih pojavila na zadnjem mjestu dok su ostale arene se pojavile negdje u sredini spiska kanala, sto mi je cudno, ali sam ih nasao jer je odmah pisalo koji je kanal. Niti sam vadio modul niti ista drugo radio sem upalio jutros tv i listao kanale, normalno prvo od kraja.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19381 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kakaljin wrote: Konkretno kod mene su se samo arena bih pojavila na zadnjem mjestu dok su ostale arene se pojavile negdje u sredini spiska kanala, sto mi je cudno, ali sam ih nasao jer je odmah pisalo koji je kanal. Niti sam vadio modul niti ista drugo radio sem upalio jutros tv i listao kanale, normalno prvo od kraja.
Sinoc je i kod mene tako razbacano bilo (resiver) , jutros ga resetujem i vidim da su svi kanali lijepo poslagani OD SK1 do SK6 i Arene 1-4. Inace to nije generalni problem sa modulima , nego ako se pojavi tako neki problem da su kanali kodirani , prvo se vadi kartica iz tv-a (reset) pa onda ako ni to ne pomaze onda treba pozvati 1360 da oni rijese problem resetovanjem iz baze.
kakaljin
Posts: 11647
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19382 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote: Konkretno kod mene su se samo arena bih pojavila na zadnjem mjestu dok su ostale arene se pojavile negdje u sredini spiska kanala, sto mi je cudno, ali sam ih nasao jer je odmah pisalo koji je kanal. Niti sam vadio modul niti ista drugo radio sem upalio jutros tv i listao kanale, normalno prvo od kraja.
Sinoc je i kod mene tako razbacano bilo (resiver) , jutros ga resetujem i vidim da su svi kanali lijepo poslagani OD SK1 do SK6 i Arene 1-4. Inace to nije generalni problem sa modulima , nego ako se pojavi tako neki problem da su kanali kodirani , prvo se vadi kartica iz tv-a (reset) pa onda ako ni to ne pomaze onda treba pozvati 1360 da oni rijese problem resetovanjem iz baze.
Nije meni toliko bitno gdje ih je postavio automatski, jer cu ja svakako poredati kako meni odgovara, ali mi je cudno bilo tako razbacivanje za nove kanale, ali kada dodjem kuci ponovo cu vidjeti i posloziti ih kako mi odgovara
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#19383 Re: HS kablovska

Post by perfect_guy »

.
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#19384 Re: HS kablovska

Post by Nogatrans »

Nikako da otkljucam arene 1.2.3 Ova arena 1BiH je tu.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#19385 Re: HS kablovska

Post by radiša »

Nemas ni ti modul predpostavljam,mozda zato mi i ne mozemo gledat jer taj modul odkljucava,znaci nisu uopste fta kao sto kazu.
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#19386 Re: HS kablovska

Post by Nogatrans »

Imam Modul.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#19387 Re: HS kablovska

Post by radiša »

Onda je do njih 100%
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#19388 Re: HS kablovska

Post by dinao »

Izgleda da nece ovo potrajati.
Navodno RAK u maju gasi sportklubove na telemachu radi nekih prevara sa pravima.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19389 Re: HS kablovska

Post by Benq »

dinao wrote:Izgleda da nece ovo potrajati.
Navodno RAK u maju gasi sportklubove na telemachu radi nekih prevara sa pravima.
Nikakve prevare nema , te clanke placa konkurencija i iznose gomilu lazi. SK je bio i bit ce dio sheme Telemach-a. Bila je i zvanicna obavijest u vezi toga na Telemach forumu a vjerujem da ce biti i javno na web portalu.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#19390 Re: HS kablovska

Post by MTV »

dinao wrote:Izgleda da nece ovo potrajati.
Navodno RAK u maju gasi sportklubove na telemachu radi nekih prevara sa pravima.
Manite se Kabanicinih "prvih novina". SK je bio bit ce na Telemachu. Kraj i tacka.
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#19391 Re: HS kablovska

Post by dinao »

Super. Drago mi je to cuti. Cekam arenu godinama.
Vidim na meni tv-a da imam arene, ali su sve bez slike i zvuka. Jel treba modul izvaditi ili sta?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19392 Re: HS kablovska

Post by Benq »

dinao wrote:Super. Drago mi je to cuti. Cekam arenu godinama.
Vidim na meni tv-a da imam arene, ali su sve bez slike i zvuka. Jel treba modul izvaditi ili sta?
Pokusaj sa vadjenjem modula , ako to ne upali onda nazovi 1360 ili besplatni broj 0800 31111 , oni vjerovatno imaju vise informacija u vezi korisnika starih HS paketa.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#19393 Re: HS kablovska

Post by ibizza »

.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#19394 Re: HS kablovska

Post by Capsicum »

Nogatrans wrote:Nikako da otkljucam arene 1.2.3 Ova arena 1BiH je tu.
Ista stvar i kod mene. Stari kid8 paket, modul. A standardno... Iskoristit će još jednu priliku da izvrše pritisak na nas korisnike starih paketa da potpišemo nove ugovore...
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#19395 Re: HS kablovska

Post by Nogatrans »

Upravu si. Mada na stranici pise da ce i korisnici Hs-a dobiti. Ja sam uradio dva puta skeniranje i vadio sam karticu ne pije vode. To je do njih i ne mozes nista uraditi. Meni kad su nudili da predjem na Telemach ja sam rekao OK nije problem,ali ja necu da se vezem vremenski na 12 mjeseci ili 24. Kaze ne moze tako moras kao potpisati ugovor. Pa reko ok ja cu ga potpisati samo necu da se vezem vremenski. Rece zena neka ne moze tako, rekoh hvala ja ostajem kako jest.
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#19396 Re: HS kablovska

Post by Nogatrans »

Zvao sam Telemach rekose da mi koji smo na starim paketima necemo dobiti Arene 2,3,4 da trebamo preci na nove pakete Telemacha. A lijepo na njihovoj stranici pise da ce promotivno biti pusteni svim korisnicima.

Uglavnom jos jedna navlakusa i laz Telamacha ali ja sa njima necu da nista potpisujem pogotovo ne sada jer misle da sa ovim stvarima nekoga mogu natjerati.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19397 Re: HS kablovska

Post by Benq »

Nogatrans wrote:Zvao sam Telemach rekose da mi koji smo na starim paketima necemo dobiti Arene 2,3,4 da trebamo preci na nove pakete Telemacha. A lijepo na njihovoj stranici pise da ce promotivno biti pusteni svim korisnicima.

Uglavnom jos jedna navlakusa i laz Telamacha ali ja sa njima necu da nista potpisujem pogotovo ne sada jer misle da sa ovim stvarima nekoga mogu natjerati.
Pusteno je svim korisnicima Telemach grupacije (Telemach, HS, HKB, MH Company, BHB ....) , koji su na paketima po novoj ponudi , jer i na HS-u i na Telemachu imas Duo Net i Trio Grande pakete, samo sto je lakse reci "prelazak na telemach pakete" da bi ljudi lakse razumili.

Ja sam npr imao KID22 , kad su pustili novi signal presao sam na Trio Grande Extra paket po novoj ponudi i racuni mi uredno dolaze od HS-a odnosno HKB-a. Telemach kad je HS-u pustio svoj signal , dali su mogucnost i da HS korisnici koriste nove pakete. To je citava prica..
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#19398 Re: HS kablovska

Post by Nogatrans »

Jel se mogu ti ugovori potpisati a da te ne veze vremenski? Ono 12 ili 24 mjeseca?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19399 Re: HS kablovska

Post by Benq »

Nogatrans wrote:Jel se mogu ti ugovori potpisati a da te ne veze vremenski? Ono 12 ili 24 mjeseca?
Mislim da ne moze , minimum je 12mj , ali svejedno to jako brzo prodje. Inace ravnaj se nekako po trenutnom stanju usluge, posto je sada signal svima jedinstven tj svi koriste signal telemach-a , ako do sada nisi imao nikakvih problema sa uslugom onda ni prelaskom na novi paket neces imati nikakvih problema jer ti samo mijenjaju opremu (cam modul , modem..).
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#19400 Re: HS kablovska

Post by Nogatrans »

Stvar je u tome sto necu da se vezem za njih. Hocu da koristim ali kad mi dodje da odjavim da mogu normalno odjaviti. Tako da cu ostati na cemu sam meni te Arene bi iakreno valjale ali hvala Bogu ima i drugih mogucnosti da se Arene gledaju.
Locked