HS Internet - ALL ABOUT

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2176 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by mk ultra »

Ima li neko problema sa pingom ovih dana?

Bude mi oko 30ms, i onda na trenutke skače na 200-300ms+
User avatar
beco
Posts: 3395
Joined: 25/08/2004 14:22

#2177 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by beco »

Danas sreto ekipu Telemacha u svom naselju. Kažu momci da će uključivanje HS korisnika u Telemach sistem početi početkom Novembra :D
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#2178 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by KPNCTNJAH »

Ne mogu youtube koristiti :roll:
User avatar
elfa
Posts: 320
Joined: 24/11/2011 17:03
Location: Rođen si kao original. Nemoj umrijeti kao kopija
Contact:

#2179 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by elfa »

KPNCTNJAH wrote:Ne mogu youtube koristiti :roll:
shtopa :-) nemos dihat
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2180 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by MOSALJOZE »

Meni radi ko veker,i to sveCki
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#2181 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by HomeArt »

Meni svaki dan bar jednom zaglavi a nekad traje i po nekoliko sati. Zvao 100 puta, čim nazovem radi 2-3 dana i opet prekidi. Mijenjali modem, mjerili signal ali prekida pa prekida.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2182 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

KPNCTNJAH wrote:Ne mogu youtube koristiti :roll:
Interesantna pojava , preko Chrome youtube nece nikako, dok npr preko Firefox-a sve pici :-)
operacija labrador
Posts: 142
Joined: 10/08/2013 17:15

#2183 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by operacija labrador »

Evo da se i ja "tuspasim", po prvi puta - internet u totalnoj banani ...
Duuugo sam na HS-u ,nikad nije bilo ovako loše ...
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2184 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Meni je internet odlican , samo je Chrome u zadnja dva dana katastrofa , trenutno sam na Firefox-u i nema problema.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2185 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Maharadza »

Benq wrote:
KPNCTNJAH wrote:Ne mogu youtube koristiti :roll:
Interesantna pojava , preko Chrome youtube nece nikako, dok npr preko Firefox-a sve pici :-)
Isti slučaj kod mene, youtube radi ali često zna jednostavno stati, dok u ostalim browserima radi bez greške. Još je njihov i youtube i Chrome (od google-a). :-)
nocnaptica986
Posts: 401
Joined: 24/10/2014 14:10

#2186 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by nocnaptica986 »

Maharadza wrote:
Benq wrote:
KPNCTNJAH wrote:Ne mogu youtube koristiti :roll:
Interesantna pojava , preko Chrome youtube nece nikako, dok npr preko Firefox-a sve pici :-)
Isti slučaj kod mene, youtube radi ali često zna jednostavno stati, dok u ostalim browserima radi bez greške. Još je njihov i youtube i Chrome (od google-a). :-)
znaci nisam jedini koji ima probleme sa youtube.om
prvo sto mi je palo na pamet je da su se hs-ovci opet zaigrali glumeci majstore ali nakon mjerenja, brzine su bile normalne..onda sam se ubio sa av skeniranjem ali nista....

lijepo je za promjenu da je netko drugi kriv osim hs-a
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2187 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by vješalica »

Po ko zna koji put u toku dana 5 minuta radi pa ne radi 10 minuta internet i svaki put moram resetovat modem da procepi seljacka posla
User avatar
relativno84
Posts: 15330
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#2188 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by relativno84 »

Image
:pusi2:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#2189 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Matzan »

Ubiše s brzinom!

Image

Paket KID 22
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#2190 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by suad-sarajevo »

KID 22 Od veceras nema neta...nije dugo zezalo ovako. :?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2191 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

KID22

Image
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2192 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kloniran »

Image
:twisted: Image
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2193 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

kloniran wrote:Image
:twisted: Image
Jesi li probao restartovat modem i ugasit anti-virus ako imas ?

Image Image
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2194 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kloniran »

Benq wrote:
kloniran wrote:Image
:twisted: Image
Jesi li probao restartovat modem i ugasit anti-virus ako imas ?

Image Image
ne pomaže to, dešava im se ovo često otkako ih je kupio telemach
prije nikad ovako nije bilo
a ni ovaj mjereni ping im nije realan, na dosta srtanica treba dosta vremena da prođe zahtjev za učitavanjem stranice
klix npr na poslu sa telekomom otvara skoro pa trenutno,
ovdje prođe bar 5 s prije nego počne učitavati stranicu :roll:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#2195 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by suad-sarajevo »

Da ih pohvalim malo, red je. Prijavim kvar ili smetnje kako god, negdje oko 9 sati ujutro jučer...serviseri na vratima u 11 i 30h. Kontam subota, BiH...uštinem se i skontam da je stvarnost. :D

Image

Aferim HS. :thumbup:
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#2196 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by made_in_sarajevo »

Prije mjesec i nesto kod djevojke iskljuce internet kazu radi duga na telefonu nova politika da se gase sve usluge radi jedne usluge koja nije placena. Kazu nam fino sve se gasi i internrt i kablovska. Kablovska nesto nije ni radila kao ima kvar i kad su popravili trebali da ugase ali nista, kablovska radi jos racun samo za kablovsku dodje. Nazovem ja juce da pitam sta je sad, kaze lik kablovska sve dok se placa nece se ugasiti,a internet se gasi radi duga na telefonu. Pitam ga kakve veze internet sa telefon ima kad je za internet kablovska uslov, kaze lik razumijem ja vas ali eto nova pravila da tako radimo, da tjeramo korisnike da placaju. Reko mu ja da su oni rekli da je sve ugaseno pa i kablovska, kaze kablovska se nece gasiti ali internet odma cim prodju ona 3 racuna koliko vec da se ne plati nek usluga. Eto im logike jebo ih telemach. Nije fazon u dugu ali kazes jedno,radis drugo i na kraju doneses odluku koja veze sa zivotom nema kao da natjeras ljude da placaju pa te ucjenjuju preko interneta.
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#2197 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kakaljin »

made_in_sarajevo wrote:Prije mjesec i nesto kod djevojke iskljuce internet kazu radi duga na telefonu nova politika da se gase sve usluge radi jedne usluge koja nije placena. Kazu nam fino sve se gasi i internrt i kablovska. Kablovska nesto nije ni radila kao ima kvar i kad su popravili trebali da ugase ali nista, kablovska radi jos racun samo za kablovsku dodje. Nazovem ja juce da pitam sta je sad, kaze lik kablovska sve dok se placa nece se ugasiti,a internet se gasi radi duga na telefonu. Pitam ga kakve veze internet sa telefon ima kad je za internet kablovska uslov, kaze lik razumijem ja vas ali eto nova pravila da tako radimo, da tjeramo korisnike da placaju. Reko mu ja da su oni rekli da je sve ugaseno pa i kablovska, kaze kablovska se nece gasiti ali internet odma cim prodju ona 3 racuna koliko vec da se ne plati nek usluga. Eto im logike jebo ih telemach. Nije fazon u dugu ali kazes jedno,radis drugo i na kraju doneses odluku koja veze sa zivotom nema kao da natjeras ljude da placaju pa te ucjenjuju preko interneta.
Ako su razliciti racuni onda ne moze iskljuciti ono sto placas.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2198 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Racuni su zasebni , bar kod mene , imam KID22 + telefon. Kakva im je to sugava politika sada... cuj iskljuce ti net zbog telefona :lol:

Racun od telefona dodje posebno , moja kona je nabila velik racun za telefon , nije platila , samo joj liniju iskljucili , internet je i dalje radio , to je bilo prije pola godine..
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#2199 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by made_in_sarajevo »

Tri odvojene usluge,tri racuna, ugasen internet radi telefona. Svadjali se,raspravljali,isao u radnicku i kaze nova pravila sa reorganizacijom to jest telemach ih uzeo i nova pravila. I mi se cudili, kad nazovem onu podrsku zvuci mi da i njima nije najjasnije ali eto to je nova politika. Kablovska se tek ugasi ako se ona ne plati,a sve ostalo se gasi radi nekog racuna tamo. Bukvalno mi juce lik na podrsci rece rade to da natjerajj ljude da placaju racune, internet im lakse iskljuciti nego kablovsku. Bukvalno te ucjenjuje internetom radi ostalih racuna. Pisali i pismo tamo guzonjama da se ostalo bez posla pa daj u neke rate koliko se moze mjesecno, rekli 70% sad i do 30 dana ostatak. Pomogli su bas ono. Kazu da se snimaju razgovori pa sam im rekao ko vam je ovo skontao treba ga iz drzave istjerati,ocigledno da je glup za 10 ljudi kad je ovako nesto skontao. Cak sta vise na racunu za telefon pogresno prezime napisali dakle moze se reci nije ista.osoba ali nista, dosao telemach,dosla nova nakaradna pravila. Cak sta vise internet i kablovska bili ugaseni radi racuna to kad se ostalo bez posla. Kablovska radila valjda im bilo mrsko doci da ugase i kad se skupilo para nazvali podrsku rekli ljudi platite racune sto imate i bit ce upaljeno za 5min. Iz banke se vratili, javili da je uplaceno i pustili internet. Za mjesec mozda samo ugasise internet bez ikakve obavijesti i pocelo zivkati kazu radi telefona i ko vas jebe. Plati sve pa ces dobiti internet
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#2200 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kakaljin »

made_in_sarajevo wrote:Tri odvojene usluge,tri racuna, ugasen internet radi telefona. Svadjali se,raspravljali,isao u radnicku i kaze nova pravila sa reorganizacijom to jest telemach ih uzeo i nova pravila. I mi se cudili, kad nazovem onu podrsku zvuci mi da i njima nije najjasnije ali eto to je nova politika. Kablovska se tek ugasi ako se ona ne plati,a sve ostalo se gasi radi nekog racuna tamo. Bukvalno mi juce lik na podrsci rece rade to da natjerajj ljude da placaju racune, internet im lakse iskljuciti nego kablovsku. Bukvalno te ucjenjuje internetom radi ostalih racuna. Pisali i pismo tamo guzonjama da se ostalo bez posla pa daj u neke rate koliko se moze mjesecno, rekli 70% sad i do 30 dana ostatak. Pomogli su bas ono. Kazu da se snimaju razgovori pa sam im rekao ko vam je ovo skontao treba ga iz drzave istjerati,ocigledno da je glup za 10 ljudi kad je ovako nesto skontao. Cak sta vise na racunu za telefon pogresno prezime napisali dakle moze se reci nije ista.osoba ali nista, dosao telemach,dosla nova nakaradna pravila. Cak sta vise internet i kablovska bili ugaseni radi racuna to kad se ostalo bez posla. Kablovska radila valjda im bilo mrsko doci da ugase i kad se skupilo para nazvali podrsku rekli ljudi platite racune sto imate i bit ce upaljeno za 5min. Iz banke se vratili, javili da je uplaceno i pustili internet. Za mjesec mozda samo ugasise internet bez ikakve obavijesti i pocelo zivkati kazu radi telefona i ko vas jebe. Plati sve pa ces dobiti internet
Zato fino se zapreti tuzbom i advokatom radi iskljucenja usluge koja je uredno placena, pa ces vidjeti promjene. A i red bi bio da ih neko od korisnika tuzi za njihove propuste i greske koje prave.
Post Reply