HS Internet - ALL ABOUT

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2151 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by zateznistub »

Da li se na broj za podrsku iko ikada javio?
Ili ima neki poseban broj za koji ja ne znam
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2152 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

zateznistub wrote:Da li se na broj za podrsku iko ikada javio?
Ili ima neki poseban broj za koji ja ne znam
Meni se na ova dva broja uvijek jave , istina nekad se ceka minut-dva na vezi ali se jave

Tel 1: +387 33 710 415
Tel 2: +387 33 710 416
trubadur
Posts: 114
Joined: 04/08/2013 00:27

#2153 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by trubadur »

Smijesan si, 90% korisnika HS-a ima upload 30Mb/s... :lol: pa ti pojma nemas o cemu pricas... u Sarajevu imaju 20 000 korisnika i kad bi bili u mogucnosti dati takav upload svima, bili bi jaci od pola europskih provajdera... s kim ja ulazim u raspravu, selam za te silne komsije i prijatelje...

Nazvati HS :lol: "trenutno imamo nekih poteskoca, uskoro ce sve biti kako treba" ... "kod nas pokazuje da je sve u redu, to je nesto do vas" ... "doci ce neko da pogleda" ... dodje levat i restartuje mi modem, kaze e'o radi :mrgreen:

Moglo se i pretpostaviti da si njihov potrcko.. zdra'o
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2154 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

trubadur wrote:Smijesan si, 90% korisnika HS-a ima upload 30Mb/s... :lol: pa ti pojma nemas o cemu pricas... u Sarajevu imaju 20 000 korisnika i kad bi bili u mogucnosti dati takav upload svima, bili bi jaci od pola europskih provajdera... s kim ja ulazim u raspravu, selam za te silne komsije i prijatelje...

Nazvati HS :lol: "trenutno imamo nekih poteskoca, uskoro ce sve biti kako treba" ... "kod nas pokazuje da je sve u redu, to je nesto do vas" ... "doci ce neko da pogleda" ... dodje levat i restartuje mi modem, kaze e'o radi :mrgreen:

Moglo se i pretpostaviti da si njihov potrcko.. zdra'o
Ogranicen si k'o balkon... Nigdje nisam napisao da svi imaju upload 30Mb/s , npr komsija ima KID8 paket i brzinu 20/12 (20/2 je deklarisano paketom), i td da ne nabrajam sad citavu mahalu pojedinacno jer smo svi radili testove kad su u Martu pustili nove brzine , pa sam ja nazvao HS da pitam sta je sa uploadom , kazu "upoznati smo sa problemom ali trenutno nemamo rjesenje , uzivajte u brzem uploadu".

Ja se s tobom ne namjeravam raspravljat jer vidim da si raspolozen za razmjenu masnih rijeci ali ja nisam tip koji se bori sa tastaturom , pa tako mozes sam da uzivas u takvim rijecima jer izgleda bolje i ne znas...

Evo npr. problem koji je zadesio jednu moju prijateljicu , ona na telemach-u , kaze brzina bi trebala da bude 40 a ima jedva 16 , zvala TM , dolazili ljudi , nikakav problem nisu nasli ni u signalu ni u kablovima, da bi se poslije ispostavilo da joj Avast gusi konekciju , stavila Aviru i konekcija i dan danas kako i treba da bude , tako da nije uvijek do provajdera (mada u 90% slucajeva jeste).

Super , sad radim i za HS :mrgreen: , ubit cu se od ovolikog posla za provajdere :lol:
trubadur
Posts: 114
Joined: 04/08/2013 00:27

#2155 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by trubadur »

Ponavljam, smijesan si... google is your friend.. kad vec ne znas nesto o cemu bi raspravljao, bar guglaj... pogledaj malo kolike su prosjecne brzine uploada u svijetu i koliko ljudi placaju da dobiju to sto ti pokusavas predstaviti kao nesto normalno... gdje su ti silni korisnici s 20-30Mb/s uploada na forumu? Vidio sam tebe i jos jednog i to je to...

Koristim racunar preko 20 godina, a internet preko 15, tako da tu pricu o postavkama, o tome sta mi gusi konekciju mozes ostaviti za one koji ti kazu da si Bil Gejts nakon sto im restartujes modem...

On se zabrinuo sto mu je upload 30Mb/s i zvao HS da ih pita zasto je to tako :lol: Allahu :roll:

Okupio mahalu da zajedno rade speedtest, da ne zivis na Poljinama :mrgreen:

Nadam se da ce smetljari koje zaboli kurac za korisnike i stanje neta u zadnjih po' godine dobiti otkaz i da se nece uhljebiti u Telemachu :izet:

Zavrsena prica...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2156 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by zateznistub »

Benq wrote:
zateznistub wrote:Da li se na broj za podrsku iko ikada javio?
Ili ima neki poseban broj za koji ja ne znam
Meni se na ova dva broja uvijek jave , istina nekad se ceka minut-dva na vezi ali se jave

Tel 1: +387 33 710 415
Tel 2: +387 33 710 416
Boga mi, koji god da broj okrenem ista prica
"javice vam se prvi slobodan operater". A njega ni za lijeka...
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2157 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

@trubadur , vidim da si napaljeni klinac pa se s tobom ne moze normalno pricat. Jedva cekam da nas poklopi TM pa da te onda vidim kako places ovdje na forumu jer neces imati ni tv signal kako treba a o netu da ne pricamo :izet: , idi malo na njihovu temu pa da vidis kako su ljudi zadovoljni njihovim uslugama , svako malo salju "korisnicke podatke" :run:

Nisu svi korisnici HS-a na forumu , neki kulturno nazovu HS pa pokusaju rijesit problem , dok oni drugi lijece frustracije psujuci na forumu :roll:

@zateznistub , drug zar ti nisi na BH Telecomu ? Jbg budi uporan , ja izgleda imam tu neku srecu da mi se svaki put jave kad zovem..
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2158 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by hrasno38 »

Cinjenica je da je internet katastrofa zadnjih dana a evo sad je kod mene na ST jedva navukao downloada 3 Mb a imam paket KID 14 znaci trebalo bi biti 30 Mb do 17 sati. Sad sam ih zvao i uvijek ona standardan prica vidite modem, vidite ovo vidite ono a ja modema nisaam dohvati godinu dana i sinoc recimo imam normalnu konekciju a jutros nikakvu. Meni najvise muka sto lijepo ne kazu zbog toga i toga bit ce otezana internet konekcija, doci do prekida kanala itd itd a ne naplati mi unaprijed i jebe me u zdrav mozak.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2159 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Bar je vise i pticama na grani jasno da njih zaboli dzon za korisnike otkad su prodali TM-u , i slazem se s tobom da bi trebali izbaciti kakvu obavijest kao sto je to Velnet uradio. Svi ovi prekidi koji se desavaju su zapravo posljedica spajanja sa TM-om , to su mi potvrdila najmanje 3 njihova montera, a druga je stvar sto kad ih pitas zasto nemas interneta ili tv signal kako treba prave se englezi..

Ja samo kazem , i ostajem pri tome , kad nas TM uzme pod svoje , spominjat cemo HS non-stop , jer cemo imati cesto probleme sa netom i digitalom.

Zar ti nije konstantno konekcija 30Mb ? Bilo je jedno vrijeme oscilacija prije i poslije 17h ,kad su tek povecali brzine , ali nakon mozda 15-20 dana konekcija je uvijek ista. Bar je kod mene taj slucaj.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2160 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by hrasno38 »

Benq wrote:Bar je vise i pticama na grani jasno da njih zaboli dzon za korisnike otkad su prodali TM-u , i slazem se s tobom da bi trebali izbaciti kakvu obavijest kao sto je to Velnet uradio. Svi ovi prekidi koji se desavaju su zapravo posljedica spajanja sa TM-om , to su mi potvrdila najmanje 3 njihova montera, a druga je stvar sto kad ih pitas zasto nemas interneta ili tv signal kako treba prave se englezi..

Ja samo kazem , i ostajem pri tome , kad nas TM uzme pod svoje , spominjat cemo HS non-stop , jer cemo imati cesto probleme sa netom i digitalom.

Zar ti nije konstantno konekcija 30Mb ? Bilo je jedno vrijeme oscilacija prije i poslije 17h ,kad su tek povecali brzine , ali nakon mozda 15-20 dana konekcija je uvijek ista. Bar je kod mene taj slucaj.
Evo moram biti posten ili je to njihovih ruku djelo ili je mojih ali kad sam skinuo Avasta internet procepio i dobro nemam onih obecanih 30 ali imam 22-23 Mb.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2161 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Testiraj poslije 17h pa ces znati na cemu si.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2162 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by hrasno38 »

Benq wrote:Testiraj poslije 17h pa ces znati na cemu si.
heheheh da ne bude ovih 20 onih obecanih 30 a od 17 umjesto 23 bude 10 hehehehhe.....sve je kod nas moguce pa i to da ti se usluga naplati mjesec prije nego si je koristio
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2163 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

hrasno38 wrote:
Benq wrote:Testiraj poslije 17h pa ces znati na cemu si.
heheheh da ne bude ovih 20 onih obecanih 30 a od 17 umjesto 23 bude 10 hehehehhe.....sve je kod nas moguce pa i to da ti se usluga naplati mjesec prije nego si je koristio
Suti jezik pregriz'o :D , bit ce to sve ok :) . E , bas kad si spomenuo tu naplatu , jel' to samo kod nas tako da se unaprijed naplacuje usluga ili je i kod drugih operatera ? :-?
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2164 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by hrasno38 »

Benq wrote:
hrasno38 wrote:
Benq wrote:Testiraj poslije 17h pa ces znati na cemu si.
heheheh da ne bude ovih 20 onih obecanih 30 a od 17 umjesto 23 bude 10 hehehehhe.....sve je kod nas moguce pa i to da ti se usluga naplati mjesec prije nego si je koristio
Suti jezik pregriz'o :D , bit ce to sve ok :) . E , bas kad si spomenuo tu naplatu , jel' to samo kod nas tako da se unaprijed naplacuje usluga ili je i kod drugih operatera ? :-?
stvarno ne znam ali isto tako ne znam da sam u zivotu nesto platio prije nego sto sam to koristio.....govorim o komunalijama i slicnim sranjima. To je usluga a usluga se placa nakon sto se ispostavi onako kako pise u ugovoru. Npr ja placam paket 42 KM i u proslom mjesecu ta usluga jedno 10 dana nije bila ni za kurac....sto bi je ja platio 42 KM....koliko para toliko muzike. I ovi nesto pricaju kad vam dodje Telemach....kad mi dodje TM i ne bude dao ono sto me sljeduje najebacu im se mame kao sto sam se najebao i HS-u jednom davno, kao sto sam se najebo i BH Telecemu itd. U svakom slucaju pravno pitanje je da li je po zakonu naplatiti nesto sto jos nisi dobio?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2165 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by avaks »

Evo ja 24.8 platio za 7 mjesec račun. Telemach u pitanju.
Doduše koristim i njihov fiksni pa mi ne mogu unaprijed naplaćivati kada ne znaju koliki će račun na kraju biti :D
Kako god, imaju politiku da se možeš žaliti na račun, odnosno ako nisi bio zadovoljan uslugom i ako nije radila onda umanje iznos što je za svaku pohvalu :thumbup:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2166 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

@hrasno38 , ja mogu tolerisat da nemam uslugu 2-3 dana najvise , a onda pravim belaj jer me za moje pare nece niko pravit budalom, a kad ne bih imao uslugu 10 dana onda bih naravno trazio da se racun smanji , ili ako se placa unaprijed onda da mi smanje racun za naredni mjesec.

@avaks , i ja koristim fiksni HS-ov , naravno platim koliko potrosim , ali racun za internet ide unaprijed, pa je onda to malo bezobrazno kad uredno platis a ne dobijes uslugu kako treba..
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2167 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by hrasno38 »

Benq wrote:Testiraj poslije 17h pa ces znati na cemu si.
Evo testirao sam na istom sam kao i do 17 sati:)
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2168 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by zateznistub »

Benq wrote:

@zateznistub , drug zar ti nisi na BH Telecomu ? Jbg budi uporan , ja izgleda imam tu neku srecu da mi se svaki put jave kad zovem..
Jesam, ali drugi stan je hs. :)

Samo da pohvalim ekipu koja je svemirski brzo dosla i otklonila kvar. :thumbup:
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#2169 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by boogy »

Imam jedno pitanje. Nisam korisik HS usluga, pa nisam upoznat.
Naime prijatelj mi je starcima kupio LCD HD televizor.
Sada su htjeli da stave HD receiver i zovnuli ove iz HS-a, a oni kažu da se receiver mora kupiti i košta 150 KM ?

Čisto bih htio da provjerim ovu informaciju kod drugih korisnika, jer mi je to čudno.

Ja koristim Logosoft usluge i kada sam kupio HD televizor, samo sam zovnuo ove iz Logosofta i stavili su mi HD receiver bez ikakve naplate.

Čudno mi je i sasvim neprofesionalno da danas moraš kupiti receiver od nekoga ko pruža tu uslugu. Valjda bi trebali eventualno da nude najam opreme uz račun/paket.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2170 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Kad uvodis digitalnu prvi resiver ti se daje besplatno na koristenje (Hema) , a ako zelis HD resiver njega onda placas. Provjeri na tom LCD-u ima li mozda sa strane slot za CI modul , ako to ima , onda trazi od HS-a da ti zamijene resiver za modul jer je slika dosta kvalitetnija.
probook
Posts: 4592
Joined: 13/10/2013 22:38

#2171 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by probook »

boogy wrote:Imam jedno pitanje. Nisam korisik HS usluga, pa nisam upoznat.
Naime prijatelj mi je starcima kupio LCD HD televizor.
Sada su htjeli da stave HD receiver i zovnuli ove iz HS-a, a oni kažu da se receiver mora kupiti i košta 150 KM ?

Čisto bih htio da provjerim ovu informaciju kod drugih korisnika, jer mi je to čudno.

Ja koristim Logosoft usluge i kada sam kupio HD televizor, samo sam zovnuo ove iz Logosofta i stavili su mi HD receiver bez ikakve naplate.

Čudno mi je i sasvim neprofesionalno da danas moraš kupiti receiver od nekoga ko pruža tu uslugu. Valjda bi trebali eventualno da nude najam opreme uz račun/paket.
Kod Velneta se risiver plaxa, a modul je besplatan na koristenje. A meni modul bolji od risivera :D
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#2172 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by mirsek »

Benq wrote:Kad uvodis digitalnu prvi resiver ti se daje besplatno na koristenje (Hema) , a ako zelis HD resiver njega onda placas. Provjeri na tom LCD-u ima li mozda sa strane slot za CI modul , ako to ima , onda trazi od HS-a da ti zamijene resiver za modul jer je slika dosta kvalitetnija.
Kako ide procedura zamjene resivera za CI modul ?
Jel moram da odem do centrale i da ponesem staru opremu i da uzmem CI modul ili oni dolaze na adresu i urade zamjenu ??
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2173 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by supercali »

kod hs-a je kad su tek poceli moduli bilo ovako
prijavis preko telefona koji tv i hocu modul
dodje lik uzme modem stavi modul vidi radi li i to je to
ne vjerujem da se bilo sta promijenilo osim da tm nije sada stavio neki uslov ili sl
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2174 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

mirsek wrote: Kako ide procedura zamjene resivera za CI modul ?
Jel moram da odem do centrale i da ponesem staru opremu i da uzmem CI modul ili oni dolaze na adresu i urade zamjenu ??
Ne moras nigdje ici , osim ako ti oni ne kazu da odneses resiver pa da uzmes modul , npr ja nisam nigdje isao , dosao momak iz HS-a i zamijenio , dok su komsiju zamolili da odnese resiver u Radnicku i da preuzme modul.
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#2175 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kakaljin »

mirsek wrote:
Benq wrote:Kad uvodis digitalnu prvi resiver ti se daje besplatno na koristenje (Hema) , a ako zelis HD resiver njega onda placas. Provjeri na tom LCD-u ima li mozda sa strane slot za CI modul , ako to ima , onda trazi od HS-a da ti zamijene resiver za modul jer je slika dosta kvalitetnija.
Kako ide procedura zamjene resivera za CI modul ?
Jel moram da odem do centrale i da ponesem staru opremu i da uzmem CI modul ili oni dolaze na adresu i urade zamjenu ??
Ako ti je blizu Radnicka, otidji do njih sa resiverom i trazi da ti zamjene za ci modul, to ti je najbrzi nacin,ili da ih zovnes na telefon i kazes da hoces zamjenu i onda ti oni dodju i sve zamjene i puste ci modul u funkciju.
Post Reply