HS Internet - ALL ABOUT

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2126 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by MOSALJOZE »

Capajebo wrote:Kako me samo nervira ovo pucanje konekcije :-)
Meni radi ko SVEDSKI sat :kiss:
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#2127 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by KPNCTNJAH »

MoRe biti da i ovi supci iz HS-a namjerno sjebavaju konekciju, da raja ode kod konkurencije prije nego sto ih Telemach preuzme... ipak su se oni klali dugo vremena i sjebavali jedni druge na sve nacine, a sad vjerovatno neki ostaju bez posla, pa im vokri...
User avatar
Capajebo
Posts: 20756
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#2128 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Capajebo »

kloniran wrote:
Capajebo wrote:Kako me samo nervira ovo pucanje konekcije :-)
kod mene ping godina
po pola minute otvara stranicu :-)
Da mi je bar to. Sve radi kol'ko tol'ko ok, i onda samo pukne konekcija i nema je preko sat vremena... i sve tako :-)
Malo mi fali da popizdim kvalitetno.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2129 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Maharadza »

KPNCTNJAH wrote:MoRe biti da i ovi supci iz HS-a namjerno sjebavaju konekciju, da raja ode kod konkurencije prije nego sto ih Telemach preuzme... ipak su se oni klali dugo vremena i sjebavali jedni druge na sve nacine, a sad vjerovatno neki ostaju bez posla, pa im vokri...
Ono kad' su saznali da ih def preuzima stranac:

Image

"Eto imperijalista, čupaj i sijeci Šefkija mamu im hebem, neka sve ide u hendeK!" :oops: :mrgreen:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#2130 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by azurna_obala »

KPNCTNJAH wrote:MoRe biti da i ovi supci iz HS-a namjerno sjebavaju konekciju, da raja ode kod konkurencije prije nego sto ih Telemach preuzme... ipak su se oni klali dugo vremena i sjebavali jedni druge na sve nacine, a sad vjerovatno neki ostaju bez posla, pa im vokri...

telemach ih je preuzeo prije 2 mjeseca i oni im platu daju...tako da je to gotova priča, sad samo čekamo finaliziranje u vidu poskupljenja.

kloniran wrote:pa kablovska osnovna ide marku gore, na 15KM, a osnovni paket interneta 7KM gore, na 22KM.
+ ko nece da se obavezuje ugovorom dobije bijednih 8/1 za 22KM
Ako zaista bude ovoliko, prelazim na logosoft internet, bez kablovske...
to sam ionako već imala i bila rahat.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2131 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kloniran »

azurna_obala wrote:
KPNCTNJAH wrote:MoRe biti da i ovi supci iz HS-a namjerno sjebavaju konekciju, da raja ode kod konkurencije prije nego sto ih Telemach preuzme... ipak su se oni klali dugo vremena i sjebavali jedni druge na sve nacine, a sad vjerovatno neki ostaju bez posla, pa im vokri...

telemach ih je preuzeo prije 2 mjeseca i oni im platu daju...tako da je to gotova priča, sad samo čekamo finaliziranje u vidu poskupljenja.

kloniran wrote:pa kablovska osnovna ide marku gore, na 15KM, a osnovni paket interneta 7KM gore, na 22KM.
+ ko nece da se obavezuje ugovorom dobije bijednih 8/1 za 22KM
Ako zaista bude ovoliko, prelazim na logosoft internet, bez kablovske...
to sam ionako već imala i bila rahat.
pogledaj im sadasnji cjenovnik i sve ce ti biti jasno
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#2132 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by starii »

jucer platio racune hsu u bbi banci bez naknade.....
gledam telemachovu ponudu nije vala nesto a i skupo je...vjerovatno da cu i otkazati kablovsku i preci na mojutv full paket...a za druge alternative i nemam...
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#2133 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by probook »

...dobro ces se usrecit :run:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2134 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by semirsar »

starii wrote:jucer platio racune hsu u bbi banci bez naknade.....
gledam telemachovu ponudu nije vala nesto a i skupo je...vjerovatno da cu i otkazati kablovsku i preci na mojutv full paket...a za druge alternative i nemam...
To ovaj paket velis http://www.mojatv.ba/full.html sa PDV.
Sta im dodje ovo doli pri kraju od 11.70KM, porez na budale?
PRISTUP USLUZI (JEDNOKRATNO)

za korisnike koji posjeduju fiksni priključak BH Telecoma na zahtijevanoj lokaciji - 11,70 KM
za korisnike koji ne posjeduju fiksni priključak BH Telecoma na zahtijevanoj lokaciji - 35,10 KM

Napomena: Pod fiksnim priključkom BH Telecoma, u ovom slučaju, podrazumijevaju se: analogni telefonski priključak ili ISDN BRA ili xDSL priključak.
pristupna brzina do 5 Mbps/512 kbps
neograničen (flat) xDSL pristup na „fer osnovi“

Neka FALA, ja bih izvrsio harakiri radije, mislim, mozda je tebi sasvim OK i postujem to, ali meni... :run:
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#2135 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kakaljin »

semirsar wrote:
starii wrote:jucer platio racune hsu u bbi banci bez naknade.....
gledam telemachovu ponudu nije vala nesto a i skupo je...vjerovatno da cu i otkazati kablovsku i preci na mojutv full paket...a za druge alternative i nemam...
To ovaj paket velis http://www.mojatv.ba/full.html sa PDV.
Sta im dodje ovo doli pri kraju od 11.70KM, porez na budale?
PRISTUP USLUZI (JEDNOKRATNO)

za korisnike koji posjeduju fiksni priključak BH Telecoma na zahtijevanoj lokaciji - 11,70 KM
za korisnike koji ne posjeduju fiksni priključak BH Telecoma na zahtijevanoj lokaciji - 35,10 KM

Napomena: Pod fiksnim priključkom BH Telecoma, u ovom slučaju, podrazumijevaju se: analogni telefonski priključak ili ISDN BRA ili xDSL priključak.
pristupna brzina do 5 Mbps/512 kbps
neograničen (flat) xDSL pristup na „fer osnovi“

Neka FALA, ja bih izvrsio harakiri radije, mislim, mozda je tebi sasvim OK i postujem to, ali meni... :run:
imas i full fast sa 25 Mbps brzinom
i Full speed sa 60 Mbps brzinom, ako ti brzina od 5 Mbps ne odgovara. Znaci izbor za brzinu ima.

Ali ovo je tema o HS internetu i on je povoljniji od telemacha i medju najpovoljnijima u BiH.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2136 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Maharadza »

kakaljin wrote:
semirsar wrote:
starii wrote:jucer platio racune hsu u bbi banci bez naknade.....
gledam telemachovu ponudu nije vala nesto a i skupo je...vjerovatno da cu i otkazati kablovsku i preci na mojutv full paket...a za druge alternative i nemam...
To ovaj paket velis http://www.mojatv.ba/full.html sa PDV.
Sta im dodje ovo doli pri kraju od 11.70KM, porez na budale?
PRISTUP USLUZI (JEDNOKRATNO)

za korisnike koji posjeduju fiksni priključak BH Telecoma na zahtijevanoj lokaciji - 11,70 KM
za korisnike koji ne posjeduju fiksni priključak BH Telecoma na zahtijevanoj lokaciji - 35,10 KM

Napomena: Pod fiksnim priključkom BH Telecoma, u ovom slučaju, podrazumijevaju se: analogni telefonski priključak ili ISDN BRA ili xDSL priključak.
pristupna brzina do 5 Mbps/512 kbps
neograničen (flat) xDSL pristup na „fer osnovi“

Neka FALA, ja bih izvrsio harakiri radije, mislim, mozda je tebi sasvim OK i postujem to, ali meni... :run:
imas i full fast sa 25 Mbps brzinom
i Full speed sa 60 Mbps brzinom, ako ti brzina od 5 Mbps ne odgovara. Znaci izbor za brzinu ima.


Ali ovo je tema o HS internetu i on je povoljniji od telemacha i medju najpovoljnijima u BiH.
Imaš racku izbor ako ti linija/vod ne podržava te brzine, dok je kod kablovskog to malo jednostavnije! :P
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#2137 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kakaljin »

Maharadza wrote:
kakaljin wrote:
semirsar wrote: To ovaj paket velis http://www.mojatv.ba/full.html sa PDV.
Sta im dodje ovo doli pri kraju od 11.70KM, porez na budale?



pristupna brzina do 5 Mbps/512 kbps
neograničen (flat) xDSL pristup na „fer osnovi“

Neka FALA, ja bih izvrsio harakiri radije, mislim, mozda je tebi sasvim OK i postujem to, ali meni... :run:
imas i full fast sa 25 Mbps brzinom
i Full speed sa 60 Mbps brzinom, ako ti brzina od 5 Mbps ne odgovara. Znaci izbor za brzinu ima.


Ali ovo je tema o HS internetu i on je povoljniji od telemacha i medju najpovoljnijima u BiH.
Imaš racku izbor ako ti linija/vod ne podržava te brzine, dok je kod kablovskog to malo jednostavnije! :P
A takodjer imas racku izbor kablovskog operatera, ako taj kablovski operater nije dostupan u tvom podruciju, :P :P jer su podjelili podrucija i drze monopol na svom podruciju, a sada kada telemach preuzme HS-a oda ce bas biti monopol u Sarajevu sa kablovskim operaterom.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2138 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kloniran »

nece, imas ask kablovsku na ilidzi :lol:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2139 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by semirsar »

kakaljin wrote:
semirsar wrote:
starii wrote:jucer platio racune hsu u bbi banci bez naknade.....
gledam telemachovu ponudu nije vala nesto a i skupo je...vjerovatno da cu i otkazati kablovsku i preci na mojutv full paket...a za druge alternative i nemam...
To ovaj paket velis http://www.mojatv.ba/full.html sa PDV.
Sta im dodje ovo doli pri kraju od 11.70KM, porez na budale?
PRISTUP USLUZI (JEDNOKRATNO)

za korisnike koji posjeduju fiksni priključak BH Telecoma na zahtijevanoj lokaciji - 11,70 KM
za korisnike koji ne posjeduju fiksni priključak BH Telecoma na zahtijevanoj lokaciji - 35,10 KM

Napomena: Pod fiksnim priključkom BH Telecoma, u ovom slučaju, podrazumijevaju se: analogni telefonski priključak ili ISDN BRA ili xDSL priključak.
pristupna brzina do 5 Mbps/512 kbps
neograničen (flat) xDSL pristup na „fer osnovi“

Neka FALA, ja bih izvrsio harakiri radije, mislim, mozda je tebi sasvim OK i postujem to, ali meni... :run:
imas i full fast sa 25 Mbps brzinom
i Full speed sa 60 Mbps brzinom, ako ti brzina od 5 Mbps ne odgovara. Znaci izbor za brzinu ima.

Ali ovo je tema o HS internetu i on je povoljniji od telemacha i medju najpovoljnijima u BiH.
Pa jest tema o HS, zar to znaci da se ne smijem nadovezati na neciji post o mogucem izboru novog provajdera u istoj temi?
Kao sto rekoh, postujem svaciji izbor, ali i ove dodatne solucije koje si mi naveo su za mene smijesne, pogotovu ova "speed" koja je s cijenom od 91,26 KM po mom misljenju krajnje suluda, ali kao sto rekoh, tvoj djep tvoj izbor, postujem. :thumbup:
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#2140 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Kemal Malovčić »

Internet je posljednjih nekoliko sedmica užasan.

Nadam se da su to samo posljedice migracije i da će se oporaviti.

Ne bih volio da mi upropaste iskustvo s HS internetom koje je u posljednjih par godina bilo izvrsno.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2141 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Kod mene sve ok sa netom , bilo je nekoliko prekida zadnjih mjesec dana ali to je period kad je komplet kablovska nestajala na sat-dva.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2142 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by vješalica »

vala su prekardašili sa ovim kenjanjem oko neta,pola dana ne radi kako treba
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2143 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by vješalica »

jel vas više dosta sa ovim kretenskim ispadima po 100 puta na dan?
šta više serete,svaki dan je sve gore i gore,niti je bolje niti će biti,ako niste u stanju da pružate uslugu lijepo se ukinite i jebite polako
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#2144 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by probook »

vješalica wrote:jel vas više dosta sa ovim kretenskim ispadima po 100 puta na dan?
šta više serete,svaki dan je sve gore i gore,niti je bolje niti će biti,ako niste u stanju da pružate uslugu lijepo se ukinite i jebite polako
Kome se obraćaš :D
trubadur
Posts: 114
Joined: 04/08/2013 00:27

#2145 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by trubadur »

Image

Je l' ovo placam 50KM, jadovi? Kid 22... raspadnite se vise, ne znam sta cekate koji kurac, samo prestanite slati racune... *umetnipsovku*
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#2146 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by probook »

Nema ti ovde niko iz HS podrske :)
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2147 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by vješalica »

probook wrote:Nema ti ovde niko iz HS podrske :)
nek si se ti našo da to nama približiš
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2148 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Pfffffff...
Image
trubadur
Posts: 114
Joined: 04/08/2013 00:27

#2149 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by trubadur »

Kako na svakoj temi nekog provajdera postoji levat koji ih brani i postavlja svoje savrsene speedtest rezultate, dok 90% ostalih korisnika ima probleme... kako ne kontas da je ta brzina uploada greska i da vas ima mozda 5 ukupno s tom brzinom, jer ni u cjenovniku nije napisano da ce upload biti veci od 4Mb/s, sto ja licno nikad nisam dozivio, na torrentu svaki upload preko 10kb/s dovodi do toga da se ne moze nijedna stranica otvoriti... nadam se da ce i do tebe doci ovaj kvalitet koji ja trenutno imam, pa da vidim koliko ces uzivati ;-) usput opet psujem jadovima iz HS-a

Edit:

Image

Trenutno stanje... i ovo je ovako sad, jer niko ne koristi net, od 17-00h nastaje ludilo i stucanje uposlenika HS-a
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2150 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

trubadur wrote:Kako na svakoj temi nekog provajdera postoji levat koji ih brani i postavlja svoje savrsene speedtest rezultate, dok 90% ostalih korisnika ima probleme... kako ne kontas da je ta brzina uploada greska i da vas ima mozda 5 ukupno s tom brzinom, jer ni u cjenovniku nije napisano da ce upload biti vise od 4Mb/s, sto ja licno nikad nisam dozivio, na torrentu svaki upload preko 10kb/s dovodi do toga da se ne moze nijedna stranica otvoriti... nadam se da ce i do tebe doci ovaj kvalitet koji ja trenutno imam, pa da vidim koliko ces uzivati ;-) usput opet psujem jadovima iz HS-a

Edit:

Image

Trenutno stanje... i ovo je ovako sad, jer niko ne koristi net, od 17-00h nastaje ludilo i stucanje uposlenika HS-a
Prvo , "levatima" mozes nazivati svoje ukucane, prijatelje koje licno poznajes i slicno , a ovdje bi bar trebalo da pokazes malo licne kulture BEZ ispoljavanja svojih frustracija zbog trenutnog stanja , jer niko ovdje na forumu nije kriv sto ti imas takvu konekciju , pa se lijepo i kulturno nazove HS i objasni situacija , ako nece da reaguju na lijep nacin , onda se zna na koji nacin hoce sigurno.

Drugo , ova upload brzina (ili slicna) je kod vise od 90% HS korisnika , licno sam vidio i uvjerio se kod komsija , prijatelja , poznanika i kod ljudi kojima radim servis.

Trece , na torrentu sasvim normalno ide upload i do 2MB/s (zavisi od torenta do torenta) i nema bas nikakvih problema sa otvaranjem stranica ,to sto pojedinci ne znaju konfigurisat router kako treba , niko nije kriv..

Hahah pa sta ce biti ako me zadesi takav "kvalitet" koji ti trenutno imas ? Sigurno necu doci na forum i vrijedjat forumase nego cu nazvat HS i pitat u cemu je problem, a ovdje mogu samo da postavim speedtest i da pitam ima li neko takvih problema !
Post Reply