HS Internet - ALL ABOUT

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
printy4911
Posts: 89
Joined: 05/10/2013 12:33

#2026 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by printy4911 »

Imam sljedeci problem. Youtube nakon 2, 3 minute prekida download. Ovu pojavu prevazilazim tako sto u router postavim MTU 576 ali onda neke druge stvari ne funkcionisu kako treba, npr. Steam loging, updating ... Modem je Webstar EPC2203 a router TP-link, koji kada se postavi na ADSL liniju nema ovih problema. Da li se neko susreo sa ovim?
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#2027 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by biggrin »

nemam pojma sta si upravo rekao :D al znam da sam imao TP LINK router i da iz nekog razloga on ne frcera kako treba na novom windowsu. kad sam uzeo asus-ov, sto se rutera tice, sve je bilo ok...pa eto mozda ti pomogne :)
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2028 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

printy4911 wrote:Imam sljedeci problem. Youtube nakon 2, 3 minute prekida download. Ovu pojavu prevazilazim tako sto u router postavim MTU 576 ali onda neke druge stvari ne funkcionisu kako treba, npr. Steam loging, updating ... Modem je Webstar EPC2203 a router TP-link, koji kada se postavi na ADSL liniju nema ovih problema. Da li se neko susreo sa ovim?
Kod mene je TP-Link i radi odlicno. Nego ti probaj kako ti internet radi direktnom vezom modem-pc , ako to bude ok , onda ruter vrati na fabricko pa probaj opet.
printy4911
Posts: 89
Joined: 05/10/2013 12:33

#2029 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by printy4911 »

Promjena ili kloniranje MAC adrese na WAN portu je dalo rezultate ...
Bosnian Dragon1
Posts: 1143
Joined: 29/07/2012 17:52

#2030 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Bosnian Dragon1 »

imam problem, svaki put kada instaliram Avast izgubim konekciju i to nakon sto ugasim racunar, dok recimo u toku dana kada restartujem racunar par puta ima konekcije, medjutim navece sam ugasio racuanr i kada sam ujtro upalio dobijem ovaj error kad pokrenem bilo koju stranicu:
DNS_PROBE_FINISHED_NO_CONNECTION

sa prijasnjim verzijama avasta nije bilo problema medjutim neki dan kad sam instalirao avast ovo se desava
Restarovo modem par puta, gasio sve pokusao, zvao podrsku kazu kod njih sve uredu, i kod mene na racunaru psie da je konektovan ali izbaca ovaj error.
Nista nije uspjelo morao sistem oborit, bila konekcija ali ponovo isntalirao avast i ponovo isto. Sad sam ponovo oborio sistem al nisam jos antivirus stavio.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2031 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kloniran »

Bosnian Dragon1 wrote:imam problem, svaki put kada instaliram Avast izgubim konekciju i to nakon sto ugasim racunar, dok recimo u toku dana kada restartujem racunar par puta ima konekcije, medjutim navece sam ugasio racuanr i kada sam ujtro upalio dobijem ovaj error kad pokrenem bilo koju stranicu:
DNS_PROBE_FINISHED_NO_CONNECTION

sa prijasnjim verzijama avasta nije bilo problema medjutim neki dan kad sam instalirao avast ovo se desava
Restarovo modem par puta, gasio sve pokusao, zvao podrsku kazu kod njih sve uredu, i kod mene na racunaru psie da je konektovan ali izbaca ovaj error.
Nista nije uspjelo morao sistem oborit, bila konekcija ali ponovo isntalirao avast i ponovo isto. Sad sam ponovo oborio sistem al nisam jos antivirus stavio.
a da zaboravis na to smece od antivirusa?
Bosnian Dragon1
Posts: 1143
Joined: 29/07/2012 17:52

#2032 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Bosnian Dragon1 »

kloniran wrote:
Bosnian Dragon1 wrote:imam problem, svaki put kada instaliram Avast izgubim konekciju i to nakon sto ugasim racunar, dok recimo u toku dana kada restartujem racunar par puta ima konekcije, medjutim navece sam ugasio racuanr i kada sam ujtro upalio dobijem ovaj error kad pokrenem bilo koju stranicu:
DNS_PROBE_FINISHED_NO_CONNECTION

sa prijasnjim verzijama avasta nije bilo problema medjutim neki dan kad sam instalirao avast ovo se desava
Restarovo modem par puta, gasio sve pokusao, zvao podrsku kazu kod njih sve uredu, i kod mene na racunaru psie da je konektovan ali izbaca ovaj error.
Nista nije uspjelo morao sistem oborit, bila konekcija ali ponovo isntalirao avast i ponovo isto. Sad sam ponovo oborio sistem al nisam jos antivirus stavio.
a da zaboravis na to smece od antivirusa?
ma znam i ja da je smece ali nekako mi on najmanje na performanse racunara utice... imas li preporuku koji da instaliram
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2033 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kloniran »

Bosnian Dragon1 wrote:
kloniran wrote:
Bosnian Dragon1 wrote:imam problem, svaki put kada instaliram Avast izgubim konekciju i to nakon sto ugasim racunar, dok recimo u toku dana kada restartujem racunar par puta ima konekcije, medjutim navece sam ugasio racuanr i kada sam ujtro upalio dobijem ovaj error kad pokrenem bilo koju stranicu:
DNS_PROBE_FINISHED_NO_CONNECTION

sa prijasnjim verzijama avasta nije bilo problema medjutim neki dan kad sam instalirao avast ovo se desava
Restarovo modem par puta, gasio sve pokusao, zvao podrsku kazu kod njih sve uredu, i kod mene na racunaru psie da je konektovan ali izbaca ovaj error.
Nista nije uspjelo morao sistem oborit, bila konekcija ali ponovo isntalirao avast i ponovo isto. Sad sam ponovo oborio sistem al nisam jos antivirus stavio.
a da zaboravis na to smece od antivirusa?
ma znam i ja da je smece ali nekako mi on najmanje na performanse racunara utice... imas li preporuku koji da instaliram
ja koristim eset smart, al on uzima bas puno resursa kad je slab komp
na starom kompu je bas primjetno usporavao
User avatar
newphoenix
Posts: 349
Joined: 13/01/2012 20:00
Location: White Hole

#2034 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by newphoenix »

Kakav je to terror ne radi im internet od 13:00 danas.
User avatar
hamo22
Posts: 132
Joined: 16/09/2012 12:39

#2035 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by hamo22 »

Od mene imaju sve pohvale, vec godinu dana nikakvog problema nisam imao
Image
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2036 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Nema se sta prigovorit..

Image
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#2037 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by iSwagga »

@benq / @hamo: koji su vam to paketi?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2038 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

iSwagga wrote:@benq / @hamo: koji su vam to paketi?
Kod mene KID 22
User avatar
elfa
Posts: 320
Joined: 24/11/2011 17:03
Location: Rođen si kao original. Nemoj umrijeti kao kopija
Contact:

#2039 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by elfa »

sta je ovo svakih sat vremena puca konekcija :run:
User avatar
newphoenix
Posts: 349
Joined: 13/01/2012 20:00
Location: White Hole

#2040 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by newphoenix »

elfa wrote:sta je ovo svakih sat vremena puca konekcija :run:
U browseru vidi signal adresa je kod Motorola http://192.168.100.1/RgSignal.asp ako je "Signal To Noise Ratio" manji od 35dB onda ih zovi i nek to poprave, ne trebaju dolaziti uopste to je nesto HS-ov problem.

P.S. Ako vam kazu da je iz wireless router (kao sto su me pokusali ubediti) ne slusaj ih.

LP
User avatar
elfa
Posts: 320
Joined: 24/11/2011 17:03
Location: Rođen si kao original. Nemoj umrijeti kao kopija
Contact:

#2041 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by elfa »

newphoenix wrote:
elfa wrote:sta je ovo svakih sat vremena puca konekcija :run:
U browseru vidi signal adresa je kod Motorola http://192.168.100.1/RgSignal.asp ako je "Signal To Noise Ratio" manji od 35dB onda ih zovi i nek to poprave, ne trebaju dolaziti uopste to je nesto HS-ov problem.

P.S. Ako vam kazu da je iz wireless router (kao sto su me pokusali ubediti) ne slusaj ih.

LP
ne znam sta da ti kazem za ovih 5 god sto koristim net hs-a ovo ovako nisam vidio
User avatar
elfa
Posts: 320
Joined: 24/11/2011 17:03
Location: Rođen si kao original. Nemoj umrijeti kao kopija
Contact:

#2042 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by elfa »

newphoenix wrote:
elfa wrote:sta je ovo svakih sat vremena puca konekcija :run:
U browseru vidi signal adresa je kod Motorola http://192.168.100.1/RgSignal.asp ako je "Signal To Noise Ratio" manji od 35dB onda ih zovi i nek to poprave, ne trebaju dolaziti uopste to je nesto HS-ov problem.

P.S. Ako vam kazu da je iz wireless router (kao sto su me pokusali ubediti) ne slusaj ih.

LP
upravo su mi to rekli izgasi router na 5 m i vratit ce se net,al nije tako bilo bas da se vratio mucio samse dva dana i sam napravio -_-sad jedino imam problem sa velikom latencijom nemoguce je veliki ping na svakoj online igri i ponekad zvuk trokira od latencije :X
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#2043 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by dzeno123 »

Desavaju li se vama prekidi interneta u jutarnjim satima?
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#2044 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by biggrin »

u jutarnjim satima imam problema sa funkcionisanjem samog sebe...:D
User avatar
elfa
Posts: 320
Joined: 24/11/2011 17:03
Location: Rođen si kao original. Nemoj umrijeti kao kopija
Contact:

#2045 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by elfa »

dzeno123 wrote:Desavaju li se vama prekidi interneta u jutarnjim satima?
Da naravno uz to i velika latencija pinga
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#2046 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Kod mene nikad nikakvih problema ni sa netom ni sa kablovskom..
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#2047 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Averus »

Vozdra narode,

Pitam i ovdje

Možete li me uputiti - koliko ste zadovoljni HS-om kao providerom (telefon, TV, internet)?
Zanima me pogotovo regija Dobrinja, ali i druga mišljenja su dobrodošla :)


Kakve su cijene i kvalitet usluge?
User avatar
elfa
Posts: 320
Joined: 24/11/2011 17:03
Location: Rođen si kao original. Nemoj umrijeti kao kopija
Contact:

#2048 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by elfa »

Image
imali kakvo rjesenje za ovo cudo vec 2 sedmice se patim inace prije ovoga uvijek je bio oko35-37 max :X,online igre da ne spominjem velika latencija.....
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#2049 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by KPNCTNJAH »

Bijednici, mora li prekidati net svaki dan oko 18h, da bog da izginuli svi redom...
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#2050 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by roki »

Nemam nicega vec 4 sata. Zvao ne javljaju se
Post Reply