HS Internet - ALL ABOUT

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1901 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

nedims wrote:
Camaro wrote:Ma bio gore i uzeo karticu, dao ime, adresu i sve..Rade mi svi kanali osim pinkova..
Od juce ...ni kod mene ne rade Pinkovi kanali. Da li je to samo moj problem ili se to desava i drugima?
Poštovani korisnici ,
Obavještavamo Vas da je trenutno onemogućen prijem programa iz Pink paketa zbog problema na transportnim linkovima kod distributera u Srbiji.
Nadamo se skorom rješavanju problema.
Molimo Vas za razumijevanje i strpljenje .
Izvor : http://www.hs-hkb.ba/novosti/
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#1902 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by afannedim »

Benq wrote:
nedims wrote:
Camaro wrote:Ma bio gore i uzeo karticu, dao ime, adresu i sve..Rade mi svi kanali osim pinkova..
Od juce ...ni kod mene ne rade Pinkovi kanali. Da li je to samo moj problem ili se to desava i drugima?
Poštovani korisnici ,
Obavještavamo Vas da je trenutno onemogućen prijem programa iz Pink paketa zbog problema na transportnim linkovima kod distributera u Srbiji.
Nadamo se skorom rješavanju problema.
Molimo Vas za razumijevanje i strpljenje .
Izvor : http://www.hs-hkb.ba/novosti/
Telemach vam lagano ukida Pinkove.
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#1903 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kakaljin »

afannedim wrote:
Benq wrote:
nedims wrote: Od juce ...ni kod mene ne rade Pinkovi kanali. Da li je to samo moj problem ili se to desava i drugima?
Poštovani korisnici ,
Obavještavamo Vas da je trenutno onemogućen prijem programa iz Pink paketa zbog problema na transportnim linkovima kod distributera u Srbiji.
Nadamo se skorom rješavanju problema.
Molimo Vas za razumijevanje i strpljenje .
Izvor : http://www.hs-hkb.ba/novosti/
Telemach vam lagano ukida Pinkove.
Ukinem ja njega.

Da bi se neko borio na trzistu treba da ima sto raznovrsniju ponudu i da izlazi u susret korisnicima koji zele da placaju nesto dodatno.


A ovo je neki prekid signala
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#1904 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by nedims »

Benq wrote:
nedims wrote:
Camaro wrote:Ma bio gore i uzeo karticu, dao ime, adresu i sve..Rade mi svi kanali osim pinkova..
Od juce ...ni kod mene ne rade Pinkovi kanali. Da li je to samo moj problem ili se to desava i drugima?
Poštovani korisnici ,
Obavještavamo Vas da je trenutno onemogućen prijem programa iz Pink paketa zbog problema na transportnim linkovima kod distributera u Srbiji.
Nadamo se skorom rješavanju problema.
Molimo Vas za razumijevanje i strpljenje .
Izvor : http://www.hs-hkb.ba/novosti/
Hvala @Benq...moram cesce pohoditi njihovu stranicu, nikako da se naviknem na to.
Uzgred, sinoc su proradili svi Pinkovi kanali...
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1905 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

nedims wrote: Hvala @Benq...moram cesce pohoditi njihovu stranicu, nikako da se naviknem na to.
Uzgred, sinoc su proradili svi Pinkovi kanali...
Ova obavijest je izasla juce kad i vijest o povecanju brzina, nije prije bilo tu :)
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#1906 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by BAN___KAI »

Kako su samo namazani, fino su rekli da cu imati Dodatnih 150 kanala plus 50 kanala od prijašnje analogne, sada imam 130 kanala. Nije da mi smeta ali ipak ne trebaju lagati.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1907 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

BAN___KAI wrote:Kako su samo namazani, fino su rekli da cu imati Dodatnih 150 kanala plus 50 kanala od prijašnje analogne, sada imam 130 kanala. Nije da mi smeta ali ipak ne trebaju lagati.
O cemu ti pricas ?
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#1908 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by BAN___KAI »

Benq wrote:
BAN___KAI wrote:Kako su samo namazani, fino su rekli da cu imati Dodatnih 150 kanala plus 50 kanala od prijašnje analogne, sada imam 130 kanala. Nije da mi smeta ali ipak ne trebaju lagati.
O cemu ti pricas ?
Fino sam objasnio.

Prije nekoliko dana imao sam 40 kanala (obicni kanali), i kad su me zvali is HS-a rekli su da cu imati dodatnih 150 kanala kad predjem na digitalnu, znaci oko 180 kanala. Sada imam možda 135 kanala, i 15 kanala je crno , znaci samo 125 kanala.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1909 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

BAN___KAI wrote:
Benq wrote:
BAN___KAI wrote:Kako su samo namazani, fino su rekli da cu imati Dodatnih 150 kanala plus 50 kanala od prijašnje analogne, sada imam 130 kanala. Nije da mi smeta ali ipak ne trebaju lagati.
O cemu ti pricas ?
Fino sam objasnio.

Prije nekoliko dana imao sam 40 kanala (obicni kanali), i kad su me zvali is HS-a rekli su da cu imati dodatnih 150 kanala kad predjem na digitalnu, znaci oko 180 kanala. Sada imam možda 135 kanala, i 15 kanala je crno , znaci samo 125 kanala.
Izvini ako si vec objasnjavao nisam citao prethodne stranice, a to je nemoguce da imas 180 kanala , ja imam KID22 i digitalna+analogna sve izadje 143 kanala a ima ih sigurno 5-6 koji su TS i nema nista na njima.
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#1910 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by raoul duke »

Da se priheftam
Seherovac
Posts: 243
Joined: 17/01/2012 20:05

#1911 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Seherovac »

Ima li ko iskustva sa ovom telefonijom sto nude?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1912 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Seherovac wrote:Ima li ko iskustva sa ovom telefonijom sto nude?
Ja koristim njihov telefon vec dvije godine i nikad ni najmanji problem, i nikad manji racuni nisu dolazili.
Seherovac
Posts: 243
Joined: 17/01/2012 20:05

#1913 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Seherovac »

A postoji li nacin da se postojeci broj zadrzi ako znas slucajno?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1914 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Seherovac wrote:A postoji li nacin da se postojeci broj zadrzi ako znas slucajno?
Naravno , samo trebas kod postojeceg operatera izmiriti sve dugove ako ih imas i podnijeti zahtjev za prijenos broja , mislim da se ceka par dana da se to realizuje.
User avatar
House
Posts: 46712
Joined: 17/03/2010 15:36

#1915 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by House »

jao dobrih brzina od 1.3 :) :bih: Bravo Enese
User avatar
Praetorious
Posts: 1530
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#1916 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Praetorious »

E, ovo je sad interesantno i vrlo konkurentno ... :D
User avatar
Capajebo
Posts: 20742
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#1917 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Capajebo »

Realno nemam potrebu nikakvu za 30 mb/sec, al' hajd. Zasluzio sam valjda :mrgreen:
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#1918 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by made_in_sarajevo »

pa sta bi na kraju, nece telemach uzet HS pod svoje? :mrgreen:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1919 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

made_in_sarajevo wrote:pa sta bi na kraju, nece telemach uzet HS pod svoje? :mrgreen:
Ako konkurencijsko vijece odobri onda hoce , ali koliko ja znam i ako odobri , imat cemo izbor izmedju HS-a i TM-a, jer HS se ne bi trebao skroz ugasiti kao firma nego i dalje nastaviti pruzati svoje usluge.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1920 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by suad-sarajevo »

U posljednje vrijeme imam problema sa internetom. (HS). Koristim ruter tplink wr841n, kupio sam ga prije otprilike mjesec i od tada su i poceli problemi. Konekcija cesto puca bez razloga. Na ruter su spojena 2 desktop PC-a i tokom dana naravno par telefona i jedan, eventualno dva laptopa putem wi-fi mreze, ako je ima, naravno. :)

Da li sam mozda negdje pogrijesio prilikom konfiguracije samog rutera. U trenutku dok ovo pisem, takodje sam bez konekcije. Da mi nije mobilnog interneta... Probao sam ukopcati laptop direktno na modem i konekcije ima i stabilna je.

Ima li neko step by step uputstvo da ponovim konfigurusanje i na sta treba da obratim posebnu paznju.

Hvala.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1921 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kloniran »

suad-sarajevo wrote:U posljednje vrijeme imam problema sa internetom. (HS). Koristim ruter tplink wr841n, kupio sam ga prije otprilike mjesec i od tada su i poceli problemi. Konekcija cesto puca bez razloga. Na ruter su spojena 2 desktop PC-a i tokom dana naravno par telefona i jedan, eventualno dva laptopa putem wi-fi mreze, ako je ima, naravno. :)

Da li sam mozda negdje pogrijesio prilikom konfiguracije samog rutera. U trenutku dok ovo pisem, takodje sam bez konekcije. Da mi nije mobilnog interneta... Probao sam ukopcati laptop direktno na modem i konekcije ima i stabilna je.

Ima li neko step by step uputstvo da ponovim konfigurusanje i na sta treba da obratim posebnu paznju.

Hvala.
zna im se desiti neki konflikt sa tp link routerima, i ja sam jedno vrijeme imao problema, nestajalo konekcije, sad radi sve ok
probaj nabaciti novi firmvare od routera
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1922 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by suad-sarajevo »

To se vjerovatno skine sa njihove stranice ili kad se udje u postavke rutera? Valjda se nece sta pokvariti... :?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1923 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Imam isti ruter vec godinu dana i nikad nikakvih problema , s vremena na vrijeme samo resetujem zbog wifi jer client lista bude skoro puna, kako ko dodje u goste tako uzme sifru od wifi zbog vibera i slicno...

Uglavnom sve sto trebas uraditi je : Network - WAN connection type - Dynamic IP , i da postavis sifru na wifi. Ja vise nista nisam podesavao osim sto sam za dva uredjaja (laptop i mobitel) dodijelio static ip sa po 2Mbps ali to vec nema nikakve veze sa tvojim pitanjem. Inace korisnik sam KID22 paketa i nikakvih problema sa netom.

EDIT: kod mene je Firmware Version:
3.13.27 Build 121101 Rel.38183n
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1924 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by suad-sarajevo »

Takodje sam korisnik kid 22 paketa. Probacu to provjeriti cim uspijem uci u postavke rutera.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1925 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

suad-sarajevo wrote:Takodje sam korisnik kid 22 paketa. Probacu to provjeriti cim uspijem uci u postavke rutera.
Najbolje ti je da ga resetujes na fabricko , postavis na Dynamic IP i sifru za wifi , ako ti treba jos neka informacija u vezi postavki reci pa cu ti poslati screen shot svog rutera da napravis isto , ako i tada bude zezalo onda je moguce da je do rutera pa ako imas garanciju kakvu zamijenis ga..
Post Reply