HS Internet - ALL ABOUT

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Bosnian Dragon1
Posts: 1143
Joined: 29/07/2012 17:52

#1826 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Bosnian Dragon1 »

kaze u jednom paketu 140 digitalnih kanala +14 besplatnih HD, zar ovih 140 vec nisu HD, u cemu je razlika?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1827 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by avaks »

HD ti je High Definition odnosno visoke rezolucije dok su digitalni nešto bolji od analognih ali nisu kvalitete kao HD kanali.
Bosnian Dragon1
Posts: 1143
Joined: 29/07/2012 17:52

#1828 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Bosnian Dragon1 »

avaks wrote:HD ti je High Definition odnosno visoke rezolucije dok su digitalni nešto bolji od analognih ali nisu kvalitete kao HD kanali.
e hvala ti, kupio sam LED TV, sta mi treba da bi koristio digitalnu TV, Digitalni resiver ili neki CI modul, sa TV mi je dosao taj CI modul, ako njega imam onda mi ne treba resiver? I koji je paket po vama najbolje za uzeti, ja sam mislio ovaj QUADRO FLAT
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1829 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by vješalica »

HS glavni vec drugi dan seru sa internetom u isto vrijeme nema a ocito nece ni biti
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#1830 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by bdzs »

Zna li neko šta je sa portovima za VPN na HS-u, nema šanse da se nakačim. Da nisu blokirani?
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1831 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by pici »

koi im je moj, sinoc nece da otvori stranice, kaju na podrsci to vam je do bandere :shock: :mrgreen: ...jutros poludijo internetat...


Image

:shock:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1832 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kloniran »

pici wrote:koi im je moj, sinoc nece da otvori stranice, kaju na podrsci to vam je do bandere :shock: :mrgreen: ...jutros poludijo internetat...


Image

:shock:
dao ti cika Eneshaga bajramluka :D
Image
meni nije :cry:
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1833 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by pici »

kloniran wrote:
pici wrote:koi im je moj, sinoc nece da otvori stranice, kaju na podrsci to vam je do bandere :shock: :mrgreen: ...jutros poludijo internetat...


Image

:shock:
dao ti cika Eneshaga bajramluka :D
Image
meni nije :cry:
Image
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#1834 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Hemera »

Pada kisa i opet internet ne radiii....
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#1835 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by The Realist »

Možda nam pripremaju neke veće brzine, hmm, čisto za Telemach (ovo se odnosi na postove iznad).
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1836 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

The Realist wrote:Možda nam pripremaju neke veće brzine, hmm, čisto za Telemach (ovo se odnosi na postove iznad).
Hehe daj ponasaj se malo u skladu sa svojim nickom :D , cisto sumnjam da ce oni vise bilo sta povecavati i dodavati kao nove usluge. A internet zajebava vec par dana , i to vazda kad mi najvise treba. To su prekidi od par minuta ali je vrlo iritantno kad se to desava svakih sat-dva...
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#1837 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by The Realist »

Pa vidio si šta pišem u onoj temi. Ne zovem ih, ne pokušavam popraviti što nevalja, pokvarila se usluga, ali šta ću, jer i zadnji puta sam vidio da se tehničarima nije radilo.

Neću ih ni zvati. Meni net navečer malo zaštopa, ali proradi i to je to, no neću ni oko toga da brinem.

Sada se možemo šprdati :D.
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#1838 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Bavarac94 »

Situacija je takva da ni Logosoft ni Telemach nemaju prikljucak na adresi na kojoj sam sad, pa sam zvao HS i pitao da li oni mogu. Mogu ali zahtjevaju dokaz o vlasnistvu, kopiju licne vlasnika i njegovu saglasnost. E sad, koliko je pouzdana ova kompanija sto se tice usluge i sigurnosti i dali ima neko da koristi njihovu uslugu na Kovačima?
BHTelecom mi je zadnja opcija...
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#1839 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by WildRedRose »

Bavarac94 wrote:Situacija je takva da ni Logosoft ni Telemach nemaju prikljucak na adresi na kojoj sam sad, pa sam zvao HS i pitao da li oni mogu. Mogu ali zahtjevaju dokaz o vlasnistvu, kopiju licne vlasnika i njegovu saglasnost. E sad, koliko je pouzdana ova kompanija sto se tice usluge i sigurnosti i dali ima neko da koristi njihovu uslugu na Kovačima?
BHTelecom mi je zadnja opcija...
Ja nisam na kovacima, ali sam ''blizu'' :D ja sam bila jako zadovoljna oko prikljucka .. Nazvala, dosli brzo, ljubazni momci, sve pokopcali, nisam prstom mrdnula (znam da je to normalno, ali eto.. ) , potpisi se tu i tu, i gotovo.. Epizodu neke serije skinem za 5 min, film za 20ak otprilike, sve stranice odmah otvara i sl.




Jedino sto me u posljednje vrijeme nervira .. Jel samo kod mene svako malo, u posljednjih 15ak dana, ''ne radi'' internet ? :roll: nema po par sati, navecer ugl, pa dodje nekad ujutro ?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1840 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

@WildRedRose Ako nemas interneta u vecernjim satima , onda ti je do signala, zovi ih da dodju i da pojacaju signal. Imao sam identican problem.
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1841 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by kloniran »

WildRedRose wrote:
Bavarac94 wrote:Situacija je takva da ni Logosoft ni Telemach nemaju prikljucak na adresi na kojoj sam sad, pa sam zvao HS i pitao da li oni mogu. Mogu ali zahtjevaju dokaz o vlasnistvu, kopiju licne vlasnika i njegovu saglasnost. E sad, koliko je pouzdana ova kompanija sto se tice usluge i sigurnosti i dali ima neko da koristi njihovu uslugu na Kovačima?
BHTelecom mi je zadnja opcija...
Ja nisam na kovacima, ali sam ''blizu'' :D ja sam bila jako zadovoljna oko prikljucka .. Nazvala, dosli brzo, ljubazni momci, sve pokopcali, nisam prstom mrdnula (znam da je to normalno, ali eto.. ) , potpisi se tu i tu, i gotovo.. Epizodu neke serije skinem za 5 min, film za 20ak otprilike, sve stranice odmah otvara i sl.




Jedino sto me u posljednje vrijeme nervira .. Jel samo kod mene svako malo, u posljednjih 15ak dana, ''ne radi'' internet ? :roll: nema po par sati, navecer ugl, pa dodje nekad ujutro ?
slab ti pritisak, nemere pumpa da išćera na to brdo :skoljka:
anonimus03
Posts: 318
Joined: 08/01/2011 11:54
Location: Jupiter

#1842 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by anonimus03 »

Je l' se ikome ovo desava? Pocelo oko pola 8 veceras. Nikad mi se dosad ovo nije desilo. :-)

Image

Edit: Evo poceo je dolaziti sebi, sad mi je na nekih 8Mb/s. Boze sacuvaj.
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#1843 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by iSwagga »

Zna li se kad ce biti zvanicno preuzimanje HS-a od strane Telemach-a?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1844 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

iSwagga wrote:Zna li se kad ce biti zvanicno preuzimanje HS-a od strane Telemach-a?
Niko to ne zna , a moli Boga da do toga ne dodje jer im je usluga katastrofa :roll:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1845 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Maharadza »

Benq wrote:
iSwagga wrote:Zna li se kad ce biti zvanicno preuzimanje HS-a od strane Telemach-a?
Niko to ne zna , a moli Boga da do toga ne dodje jer im je usluga katastrofa :roll:
Kako kome, evo sitacije na alipašinom:

Image

Ovo dok je D3GO upaljen, gledam na HRT 2 argentinu! :wink:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1846 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Vidim tamo na njihovoj temi katastrofa :)
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1847 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Maharadza »

Benq wrote:Vidim tamo na njihovoj temi katastrofa :)
A jesu se zaletili "grlom u jagode" sa onim povećanjem brzine umjesto da to prvo malo provjere i istestiraju može li to mreža uopšte podnijeti i kako će se ponašati! :roll:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1848 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Benq »

Maharadza wrote:
Benq wrote:Vidim tamo na njihovoj temi katastrofa :)
A jesu se zaletili "grlom u jagode" sa onim povećanjem brzine umjesto da to prvo malo provjere i istestiraju može li to mreža uopšte podnijeti i kako će se ponašati! :roll:
Hahaha vidi se da su takmicarskog duha pa se takmice sa HS-om , samo kod njih je izgleda moto "bitno je ucestvovati" , umjesto "zadovoljni korisnici"...
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#1849 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Maharadza »

Benq wrote:
Maharadza wrote:
Benq wrote:Vidim tamo na njihovoj temi katastrofa :)
A jesu se zaletili "grlom u jagode" sa onim povećanjem brzine umjesto da to prvo malo provjere i istestiraju može li to mreža uopšte podnijeti i kako će se ponašati! :roll:
Hahaha vidi se da su takmicarskog duha pa se takmice sa HS-om , samo kod njih je izgleda moto "bitno je ucestvovati" , umjesto "zadovoljni korisnici"...
Zato će ga preuzeti i "rasteretiti" malo i svoju mrežu a nauštrb HS korisnika pa ćemo svi zajedno biti u govnima! :mrgreen:
Voltriz
Posts: 155
Joined: 02/11/2012 16:50

#1850 Re: HS Internet - ALL ABOUT

Post by Voltriz »

Jel ima neko problema sa netom na Hrasnom? Ulica Antuna Branka Simica, net prekida svakih dva tri sata i nema ga isti taj period. Zvao dva puta oni kazu imali su kvar i popravili ali nista od toga izgleda
Post Reply