HS Internet - ALL ABOUT

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
fole13
Posts: 607
Joined: 05/09/2007 16:29
Location: Sarajevo

#1 HS Internet - ALL ABOUT

Post by fole13 »

Evo, pocnimo ponovo !!! :thumbup:
Last edited by fole13 on 10/11/2012 20:17, edited 1 time in total.
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#2 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by neki »

Jesu li uveli oni telefoniju? I koliko kostaj triple paketi? Na njihovoj stranici jedva ikakve informacije mozes naci..
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by The Realist »

Imaju telefoniju, a evo i cijene:

http://hs-hkb.ba/index.php?option=com_c ... Itemid=100

Stvarno su katastrofalni sa održavanjem stranice.
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#4 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by SundanceKid »

Ma meni je inace sramotna ta web stranica u totalu. Ovo je stvarno rijetko ruzno dizajnirana stranica, nefunkcionalna, sa jednom losom internet prezentacijom prema korisnicmia.... Ljudi ne shvataju da je web stranica, manje-vise, najznacajniji nacin prezentacije jednog internet provajdera, to mora biti tip top, funkcionalno i estetski prihvatljivo. A o azurnosti stranice i da ne pricam...
User avatar
japo
Posts: 1987
Joined: 06/08/2007 16:45

#5 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by japo »

manje vishe stranica :D vazno je da int šljaka i ne kontam ovu gospodu sto blate HS... :dance:
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#6 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by The Realist »

Mene izgled toliko ne zanima, iako bi bilo lijepo da to liči na nešto, ali mogu ja bez toga. Ono što iritira je to da update nije redovan.
User avatar
emirsarajevo
Posts: 252
Joined: 27/09/2010 13:01

#7 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by emirsarajevo »

Pratim :bih:
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#8 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by The Realist »

Od kada K1 ima na digitali, ali da nije zatamnjen?
neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#9 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by neki »

The Realist wrote:Imaju telefoniju, a evo i cijene:

http://hs-hkb.ba/index.php?option=com_c ... Itemid=100

Stvarno su katastrofalni sa održavanjem stranice.
Ovdje nema pomena o telefoniji, bukvalno nigdje nikakve informacije o tome na cijelom site-u...Da nisu odustali od telefonije?
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#10 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by The Realist »

Quadri paketi su sa telefonijom i istina, nema toga na sajtu, nego imaju informacije na onom MH Company, ali je i to šturo, najbolje je da ih nazoveš.

Ono što je mene od toga odbilo je to što sam morao platiti oko 50KM (ili 70) za taj neki modem/router, te sam i odustao od toga.
zilog
Posts: 7502
Joined: 06/03/2009 11:19

#11 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by zilog »

Mislim da HS ima telefoniju, ali ne znam nikoga ko je koristi.
User avatar
sana5
Posts: 71
Joined: 07/03/2012 02:30
Location: u krevetu
Contact:

#12 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by sana5 »

SundanceKid wrote:Ma meni je inace sramotna ta web stranica u totalu. Ovo je stvarno rijetko ruzno dizajnirana stranica, nefunkcionalna, sa jednom losom internet prezentacijom prema korisnicmia.... Ljudi ne shvataju da je web stranica, manje-vise, najznacajniji nacin prezentacije jednog internet provajdera, to mora biti tip top, funkcionalno i estetski prihvatljivo. A o azurnosti stranice i da ne pricam...
slazem se :thumbup:
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#13 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by jastuk1 »

SundanceKid wrote:Ma meni je inace sramotna ta web stranica u totalu. Ovo je stvarno rijetko ruzno dizajnirana stranica, nefunkcionalna, sa jednom losom internet prezentacijom prema korisnicmia.... Ljudi ne shvataju da je web stranica, manje-vise, najznacajniji nacin prezentacije jednog internet provajdera, to mora biti tip top, funkcionalno i estetski prihvatljivo. A o azurnosti stranice i da ne pricam...

Ma to je i gore nego sramotno, al šta niha briga, nije da su nova firma da se moraju probijat na tržište, pa da nakom supernabrijanom stranicom privlače nove korisnike. Ne da hin branim, Božesačuvaj, već je ustvari meni fascinantna ta "nepodnošljiva lakoća postojanja," kad se ide "linijom manjeg otpora."

HS, FTW!!! :lol:
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#14 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by Sarayman »

Evo raja, prošlo je 18 dana otkako imam znatno manju brzinu downloada od one koju bih trebao platiti. Zvao sam ih, dolazili, rekli proslijediti dalje ali još ništa učinili nisu. Opet sam zvao i po drugi put prijavio problem prije nekih 7 dana, ali ne javljaju se. Na KID10 paketu sam i trebao bih imati 10 Mbps a ja svo vrijeme imam:
Image
Ukoliko do kraja mjeseca ne riješe problem, neću im platiti 45 KM nego ću tražiti da mi umjesto 10 Mbps pošalju račun za brzinu downloada od 4 Mbps. Živjeli!
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#15 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by The Realist »

Stvarno se nadam da ćeš uspjeti izganjati to, samo da ne naprave neki kompromis, pa radi uploada (koji je dobar), neku srednju cijenu ne daju. Zovi ih još, čisto neka ima evidencija.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#16 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by afannedim »

Sarayman wrote:Evo raja, prošlo je 18 dana otkako imam znatno manju brzinu downloada od one koju bih trebao platiti. Zvao sam ih, dolazili, rekli proslijediti dalje ali još ništa učinili nisu. Opet sam zvao i po drugi put prijavio problem prije nekih 7 dana, ali ne javljaju se. Na KID10 paketu sam i trebao bih imati 10 Mbps a ja svo vrijeme imam:
Image
Ukoliko do kraja mjeseca ne riješe problem, neću im platiti 45 KM nego ću tražiti da mi umjesto 10 Mbps pošalju račun za brzinu downloada od 4 Mbps. Živjeli!
moraš pitati jastuka1 za tvoj problem jedini koji nema problema sa HS-om
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#17 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by IcedFlame »

Izgleda da su nesto popravili, barem sto se C.vile tice. Nadam se samo da nije u pitanju lijepo vrijeme i ponedjeljak. Vidjecemo situaciju veceras 8)

Image
Image
Image
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#18 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by Sarayman »

IcedFlame wrote:Izgleda da su nesto popravili, barem sto se C.vile tice. Nadam se samo da nije u pitanju lijepo vrijeme i ponedjeljak. Vidjecemo situaciju veceras 8)

Image
Image
Image
Ne bilo ti zapovijeđeno, probaj server Zenica, pa postavi da vidimo. Meni je prije 1. Marta server Zenica (kao i svi drugi) pokazivao preko 10 Mbps, a sada od 1.96 pa sve do 5.80 Mbps. Neki prosjek je 4 Mbps. Ostali serveri mi pokazuju više od Zenice, ali nijedan 10 Mbps.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#19 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by The Realist »

Evo ti Zenica:

Image

A evo i Frankfurt, radi komentara koji bi vjerovatno uslijedili:

Image

Nego pitanje za znalce, zašto kada gledam neki GIF na forumu, počesto treba dosta da se učita kompletan, još ako je duži, zna baš "dugo" trajati. Je li to do foruma i servera na kojem je forum, ili? Speedtest i ostale stvari su OK.
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#20 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by Nermin_BH »

The Realist wrote:Evo ti Zenica:

Image

A evo i Frankfurt, radi komentara koji bi vjerovatno uslijedili:

Image

Nego pitanje za znalce, zašto kada gledam neki GIF na forumu, počesto treba dosta da se učita kompletan, još ako je duži, zna baš "dugo" trajati. Je li to do foruma i servera na kojem je forum, ili? Speedtest i ostale stvari su OK.
Zavisi koliko zauzma animacija i kakav je server gdje je animacija tj. upload speed.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#21 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by The Realist »

Znači do serevera tog. Očito je na forumu radi kojeg me to zanimalo baš slab upload :D.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#22 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by jastuk1 »

Wow. Evo dvije brzine maločas uzete, koje nemogu bit više različite, testirano jedna za drugom. Speedtest nikako nije relevantno mjerilo stvarne brzine, ali može okvirno indicirati ako postoje problemi.

Ovo HS na meni nešto testira sa noćnim i jurarnjim brzinama od 97 mpbs i dnevnim od oko 70 mpbs. HS, FTW!!!! :thumbup:

Image

Image
User avatar
fole13
Posts: 607
Joined: 05/09/2007 16:29
Location: Sarajevo

#23 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by fole13 »

Ima li neko problema veceras? ja ne mogu stranice otvoriti, sppedtest uopste ne moze brzinu pokazati toliko je lose. :x
User avatar
fortaleza
Posts: 5585
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#24 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by fortaleza »

jastuk1 wrote:Wow. Evo dvije brzine maločas uzete, koje nemogu bit više različite, testirano jedna za drugom. Speedtest nikako nije relevantno mjerilo stvarne brzine, ali može okvirno indicirati ako postoje problemi.

Ovo HS na meni nešto testira sa noćnim i jurarnjim brzinama od 97 mpbs i dnevnim od oko 70 mpbs. HS, FTW!!!! :thumbup:

Image

Image
<idi ns ovu stranicu, najtočnija je za naše područje.....carnet bandwith

http://bwm.carnet.hr/
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#25 Re: HS Internet - ALL ABOUT drugi dio

Post by IcedFlame »

fortaleza wrote: <idi ns ovu stranicu, najtočnija je za naše područje.....carnet bandwith

http://bwm.carnet.hr/
Ovo ti je druze nidje veze, bez ljutnje.

Meni pokazuje razlike i do 5 Mbit-a u nekoliko sekundi. Ovo jedino moze posluziti za testiranje zagusenosti njihovog 'posluzitelja' :-)
Post Reply