Hrvatski fašizam na Jadranu

rajvosa
Posts: 738
Joined: 06/10/2002 00:00

#51

Post by rajvosa »

dr.
Ma daj otkud tI ovo....
Bio sam u Tunisu,Egiptu,Turskoj itd itd.........na jadranu mi je najljepse i tu se osjecam kao kod kuce..Nedavno sam se vratio iz Dubrovnika i bilo mi je odlicno...Bio sam na izletu u Herceg Novom i iskren da budem jedva sam izdrzao tri sata,,...

Dakle Dr. oprostite al nemojte vise da lupetate gluposti....

Pozdrav
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#52

Post by privremeni »

DR,pa sto odmah ne rece u kom grmu lezi zec (a znamo u kojem), nego se vrtis ko macak oko vruce kase, pa se cak potrudio citirati neke budaletine.

Nego cekamo razglednicu iz Tunisa. :zzzz:
dibo11
Posts: 54
Joined: 24/09/2004 18:02

#53

Post by dibo11 »

Kad ti isti Hrvati pocnu dolazit na jahorinu i Bjelasnicu ili na rafting na Neretvi tada ja idem u Dalmaciju do tad fini Neum kakav je takav je pripada mojoj drzavi i tacka.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#54

Post by privremeni »

Posteno receno. To se zove patrotizam,a ja mislio besparica.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#55

Post by Prenj »

dr. wrote:
Prenj wrote:Uvijek kada se vracam iz Dubrovnika ili Korcule, ne mogu se oteti misli da zivim svega cetiri i po sata voznje od takve ljepote.
dr., tvoje je pravo da upravljas svojim novcem i da ga trosis u bari zvanoj Neum (kako dobro ime) ili da posjecujes deponije smeca oko nasih predivnih rijeka, ako je to tvoja zelja, ali pusti nas ostale kojima nacionalisticka vrana jos nije popila mozak, da uzivamo u predivnoj hrvatskoj obali na miru.
Iskreno, jebe se meni, za tvoje frustracije i olake kvalifikacije o "nacionalistickoj vrani i nacionalistima". Ono sto znam je iz licnog iskustva, i nisam jedini, a to je da sam u ratu dobijao po glavi od hrvatskih jedinica koje su ratovale u BiH po naredbi Tudjmana, i da sam u miru dobijao uvrede od ljudi koji su svoje sinove slali da ratuju protiv "nas balija".

Ja vise ne zelim da finansiram na bilo koji nacin takve ljude, pa cu radije ici na Sjeverni Pol, nego u "Lijepu Tvoju". A ti mozes ici gdje hoces, tvoja stvar, ako zelis eno i Sumadije, pa gostuj i tamo, lijep zrak, odmor, samo pazi kada kazes odakle si. Jebe se meni, tvoja stvar u potpunosti, ali kad donosis kvalifikacije o nacionalistima nemoj se praviti previse pametan, jer ispadas smijesan.
Nije mi jasno zasto si morao cekati deset godina da te braca po mrznji sa Pincoma prosvijetle?
graf_radetzky
Posts: 1
Joined: 01/08/2005 09:55

#56

Post by graf_radetzky »

dr. wrote:
mr__bosnjak wrote:
RTX wrote:A sto nije htjeo kupovati? Druga je stvar sto Carli radi lakseg ubijedjivanja Srbije treba protuteza na HR odnosno BiH strani? Ante Gotovina je branio svoju zemlju i da su Bosnjaci pametni kako nisu stavljali bi slike Alagica po prodavnicama. A tko nam je kriv kad ne cijenemo sebe? Zato i dozivljamo pokolje svakih 50-tak godina i zato smo sve vise i vise sprceni na sve manje prostora. Ja sam vidio Antu u Zadru, naravno na slici i pozdravio sam ga sa zdravo generale heroju io ako nisam Hrvat.

naravno da se General Gotovina bborio kod LIvna , protiv srba naravno , da je tad Livno palo dnas nebi bilo BIH , a sta je sa Seferom Halilovicem i stotinama "dobrovoljaca " muslimana IZ Prijedora i sjeverne Bosne koji su pocetkom 1991 ucestovali u agresij na RH,

Kako ti to razmisljas pa to ti je ono najgore budaljacko a ti se hvalis.
Ante Gotovina je branio svoju zemlju a pobijo narod pa kako je to branjenje to je isto kao da Srbi stavljaju slike Milosevica i govore da ih je on branio a ti si ja mislim Hrvat cim pises tko. I Bosnjaci nisu tako glupi da se sramote ko Srbi i Hrvati i da postavljaju slike zlocinaca a ti poslije da si pozdravio Gotovinu sto nisi nastavio i pohvalio sliku Milosevica.

Samo malo da spustimo loptu na zemlju za one koji ne znaju. Poznata je stvar da u Hrvatskoj vise slike Gotovine po cijeloj Jadranskoj rivijeri.

Medjutim, Ante Gotovina je zlocinac koji se takodjer borio u BiH, protiv nase zemlje, sto otkrivaju stenogrami o podjeli BiH koje je objavio Feral.

U stenogramu Franje Tudjmana, od 13. aprila 1999, kada general Ante Gotovina Tuđmanu kaže: "Naši su vojnici 1992. ratovali u Bosni i Harcegovini. Ja sam bio zapovjednik općinskog stožera HVO Livno. Prema tome, to se ne može skriti, ali mi nemamo razloga da se pravdamo za rat u BiH". Ali Tribunal u Hagu nije mislio tako. Posljednji stenogram donosi razgovor o odnosu Hrvatske prema tom sudu, koji najbolje definiše sam Tuđman, kada kaže: "Nijedan hrvatski general ne treba da ide u Hag, niti kao svjedok, niti kao optuženi".
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#57

Post by BigusDickus »

Mogu zamisliti kako su sad ponosni ovi sa pincoma... :D citava tema na sa-x.forumu posvecena njihovim "izjavama" (da se sad ne izrazavam... prije nego sto tema ode na Bez cenzure... :D) :-)
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#58

Post by kub lajkan »

dibo11 wrote:Kad ti isti Hrvati pocnu dolazit na jahorinu i Bjelasnicu ili na rafting na Neretvi tada ja idem u Dalmaciju do tad fini Neum kakav je takav je pripada mojoj drzavi i tacka.
Nisam odavno bio na Jadranu, ali kad ovo procitam bas pozelim otici...
RTX
Posts: 56
Joined: 31/07/2005 11:47

#59

Post by RTX »

Hajde bre prestanite vise kukati i mozete i VI bre od ove godine na more. Svake godine ista prica i kuknjava u ovo vrijeme?
U jadranskim ljetovalištima sve više automobila s registracijama Srbije i Crne Gore, u srbijanskim agencijama od hrvatskih ljetovališta najtraženija su mjesta na istarskoj obali

Većini srpski turisti ne smetaju

Na Jadranu se ekavica još nikada u samostalnoj Hrvatskoj nije čula koliko ovoga ljeta. Svjedoče o tome u jadranskim trgovinama, kafićima i privatnom smještaju, gdje gosti iz Srbije i Crne Gore najčešće odsjedaju.

“Prije nekoliko dana sam baš vidjela neke gospođe u dućanu, gledale su hlače i majice. To je dućan s jeftinijom robom, ali nisu kupovale, vele da je skupo”, svjedoči jedna Porečanka da gosti iz SiCG i u Istri još uvijek zapinju za oko.
dibo11
Posts: 54
Joined: 24/09/2004 18:02

#60

Post by dibo11 »

kub lajkan wrote:
dibo11 wrote:Kad ti isti Hrvati pocnu dolazit na jahorinu i Bjelasnicu ili na rafting na Neretvi tada ja idem u Dalmaciju do tad fini Neum kakav je takav je pripada mojoj drzavi i tacka.
Nisam odavno bio na Jadranu, ali kad ovo procitam bas pozelim otici...
Hvala bogu u takvoj sam situaciji da mogu otici gdje mi je cejf a radije bi proveo deset dana u Neumu nego ostavljo svoj novac nekoj drzavi koja je ubijala moj narod pa makar se u njenom moru mogle naci i zlatne ribice koje ti ispunjavaju devet a ne tri zelje.
Licno svako ima svoje misljenje i nek ljetuje gdje mu se svidja a ja cu se kupati i u Bosni ako mi je cejf pa neznam ti kakva voda bila , nit ce mi biti prvi ni posljednji put .
A vi koji ljetujete po dalmaciji uzivajte i ostavljajte im kune i nemojte slucajno da vam na um padnu Ahmici.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#61

Post by privremeni »

dibo11 wrote:
kub lajkan wrote:
dibo11 wrote:Kad ti isti Hrvati pocnu dolazit na jahorinu i Bjelasnicu ili na rafting na Neretvi tada ja idem u Dalmaciju do tad fini Neum kakav je takav je pripada mojoj drzavi i tacka.
Nisam odavno bio na Jadranu, ali kad ovo procitam bas pozelim otici...
Hvala bogu u takvoj sam situaciji da mogu otici gdje mi je cejf a radije bi proveo deset dana u Neumu nego ostavljo svoj novac nekoj drzavi koja je ubijala moj narod pa makar se u njenom moru mogle naci i zlatne ribice koje ti ispunjavaju devet a ne tri zelje.
Licno svako ima svoje misljenje i nek ljetuje gdje mu se svidja a ja cu se kupati i u Bosni ako mi je cejf pa neznam ti kakva voda bila , nit ce mi biti prvi ni posljednji put .
A vi koji ljetujete po dalmaciji uzivajte i ostavljajte im kune i nemojte slucajno da vam na um padnu Ahmici.
Dobar izgovor zlata vrijedi.
U svakom slucaju, i Neum mozes sanjati, ostaje ti samo rijeka Bosna. I ne plivaj otvorenih usta 8-)
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#62

Post by Zadig »

dibo11 wrote:
kub lajkan wrote:
dibo11 wrote:Kad ti isti Hrvati pocnu dolazit na jahorinu i Bjelasnicu ili na rafting na Neretvi tada ja idem u Dalmaciju do tad fini Neum kakav je takav je pripada mojoj drzavi i tacka.
Nisam odavno bio na Jadranu, ali kad ovo procitam bas pozelim otici...
Hvala bogu u takvoj sam situaciji da mogu otici gdje mi je cejf a radije bi proveo deset dana u Neumu nego ostavljo svoj novac nekoj drzavi koja je ubijala moj narod pa makar se u njenom moru mogle naci i zlatne ribice koje ti ispunjavaju devet a ne tri zelje.
Licno svako ima svoje misljenje i nek ljetuje gdje mu se svidja a ja cu se kupati i u Bosni ako mi je cejf pa neznam ti kakva voda bila , nit ce mi biti prvi ni posljednji put .
A vi koji ljetujete po dalmaciji uzivajte i ostavljajte im kune i nemojte slucajno da vam na um padnu Ahmici.
po toj logici nikada nebi trebao da odes do njemacke, da kupujes njihove proizvode, ili nedo bog da vozis njemacko auto
:roll:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#63

Post by Fair Life »

Zadig wrote:po toj logici nikada nebi trebao da odes do njemacke, da kupujes njihove proizvode, ili nedo bog da vozis njemacko auto
:roll:
Da li mu se gade markice...?
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#64

Post by Qwert »

herceg-dalmatinac :D

More ko more. Ljudi ko ljudi, gladni para...nezainteresovani za porijeklo novca i ljudi (ponekad cisto reda radi). Ma standard....

Nego, ono sto me najvise nervira je hrvatska policija na putevima gdje prolaze vecinom Bosanci. :x Totalno drugacija slika od puteva gdje prolaze gospoda iz Ceske i sl.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#65

Post by kub lajkan »

Prije ulaska u plej-of pokusaj u kvalifikacijama rijesiti problem sa samim sobom:


RTX wrote:
mr2 wrote:Autor: Cazinjanin Poslano: 31/07/2005 23:14
U Zadru u mnogim kaficima i na izlozima nekoliko prodavnica (kao ukrasne slike) na udarnim mjestima u gradu sam vidio slike Ante Gotovine. U tim trgovinama naravno nisam zelio kupovati. A, shvatio sam da u cijelom tom gradu pa i toj zemlji uglavnom nisam nista kupio. Svim sam se natrpao u Bosni, jeftinije je
A sto nije htjeo kupovati? Druga je stvar sto Carli radi lakseg ubijedjivanja Srbije treba protuteza na HR odnosno BiH strani? Ante Gotovina je branio svoju zemlju i da su Bosnjaci pametni kako nisu stavljali bi slike Alagica po prodavnicama. A tko nam je kriv kad ne cijenemo sebe? Zato i dozivljamo pokolje svakih 50-tak godina i zato smo sve vise i vise sprceni na sve manje prostora. Ja sam vidio Antu u Zadru, naravno na slici i pozdravio sam ga sa zdravo generale heroju io ako nisam Hrvat.
RTX wrote:Izviniti cu se kao i ti sto cu biti prost, ali tko te jebe supak i da bog da pa ti crk'o cijeli auto sto si sipao kod slovenackih supaka goriva dok nas Energopetrol je propadao i propada? Volite tudje govno vise od svoga i neka vam se to dogadja. I da ti kazem jos jednu novost posto vidim da si glup. Nije to samo stvar sa gorivom i Slovencima. Svi strani proizvodi koje kupujete u BiH su karina kvalitete u odnosu na iste od iste firme izvan BiH. Radi se cisto o tome da se Slovencima jebe jer znaju da si ti glup i da ima puno glupih Bosanaca kao ti i zato vam uvaljuju kajle. Frajer si bio i sad ga popusi do kraja i nastavi sipati na Petrolu umjesto na Energopetrolu i kad to zavrsis navrati malo do Mercatora i otidji na kiosk i kupi beogradske Blitz jer jeb'o Avaz.
dibo11
Posts: 54
Joined: 24/09/2004 18:02

#66

Post by dibo11 »

privremeni wrote:
dibo11 wrote:
kub lajkan wrote: Nisam odavno bio na Jadranu, ali kad ovo procitam bas pozelim otici...
Hvala bogu u takvoj sam situaciji da mogu otici gdje mi je cejf a radije bi proveo deset dana u Neumu nego ostavljo svoj novac nekoj drzavi koja je ubijala moj narod pa makar se u njenom moru mogle naci i zlatne ribice koje ti ispunjavaju devet a ne tri zelje.
Licno svako ima svoje misljenje i nek ljetuje gdje mu se svidja a ja cu se kupati i u Bosni ako mi je cejf pa neznam ti kakva voda bila , nit ce mi biti prvi ni posljednji put .
A vi koji ljetujete po dalmaciji uzivajte i ostavljajte im kune i nemojte slucajno da vam na um padnu Ahmici.
Dobar izgovor zlata vrijedi.
U svakom slucaju, i Neum mozes sanjati, ostaje ti samo rijeka Bosna. I ne plivaj otvorenih usta 8-)
Stvarno nemam razloga raspravljat s tobom u vezi licnih izbora ,tebi dalmacija meni moja Bosna , a sto se tice sta ja mogu priustit i gdje mogu otici je stvarno smjesno jer mogu Hvala bogu priustit vise od vecine raje na forumu .
dibo11
Posts: 54
Joined: 24/09/2004 18:02

#67

Post by dibo11 »

Zadig wrote:
dibo11 wrote:
kub lajkan wrote: Nisam odavno bio na Jadranu, ali kad ovo procitam bas pozelim otici...
Hvala bogu u takvoj sam situaciji da mogu otici gdje mi je cejf a radije bi proveo deset dana u Neumu nego ostavljo svoj novac nekoj drzavi koja je ubijala moj narod pa makar se u njenom moru mogle naci i zlatne ribice koje ti ispunjavaju devet a ne tri zelje.
Licno svako ima svoje misljenje i nek ljetuje gdje mu se svidja a ja cu se kupati i u Bosni ako mi je cejf pa neznam ti kakva voda bila , nit ce mi biti prvi ni posljednji put .
A vi koji ljetujete po dalmaciji uzivajte i ostavljajte im kune i nemojte slucajno da vam na um padnu Ahmici.
po toj logici nikada nebi trebao da odes do njemacke, da kupujes njihove proizvode, ili nedo bog da vozis njemacko auto
:roll:
U Njemackoj sam bio , njemacke prizvode koristim dnevo a mozes mislit i vozim Njemacko auto .
PS. Njemci bar nisu Bosansku zenu i djevojcice silovali za ove druge se raspitaj.
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#68

Post by everybody hurts »

[Hvala bogu u takvoj sam situaciji da mogu otici gdje mi je cejf a radije bi proveo deset dana u Neumu nego ostavljo svoj novac nekoj drzavi koja je ubijala moj narod pa makar se u njenom moru mogle naci i zlatne ribice koje ti ispunjavaju devet a ne tri zelje.
Licno svako ima svoje misljenje i nek ljetuje gdje mu se svidja a ja cu se kupati i u Bosni ako mi je cejf pa neznam ti kakva voda bila , nit ce mi biti prvi ni posljednji put .
A vi koji ljetujete po dalmaciji uzivajte i ostavljajte im kune i nemojte slucajno da vam na um padnu Ahmici.[/quote]

Hoce, past ce mi na pamet, kao i Grabovica i Doljani...a ova tema je vise nego smijesna, kad sam vidio naslov, ja konto hebote objesili nekog na jadranu ili sta li vec, kad ono citat jednog jedinog lika, e svasta... kao da toga nema ovdje...
mr2
Posts: 815
Joined: 27/06/2005 20:03
Location: amsterdam

#69

Post by mr2 »

Autor: Qwert Poslano: 01/08/2005 10:45
herceg-dalmatinac

More ko more. Ljudi ko ljudi, gladni para...nezainteresovani za porijeklo novca i ljudi (ponekad cisto reda radi). Ma standard....

Nego, ono sto me najvise nervira je hrvatska policija na putevima gdje prolaze vecinom Bosanci. Totalno drugacija slika od puteva gdje prolaze gospoda iz Ceske i sl.



onda mozes da znas kako se mi dijasporci osjecamo,u bosni.. :x .uz osmjeske mnogih bosanaca nas maltretiraju,na svakom cosku...,pa sta nasi misle u drugu drzavu otici pa se ponasat ko u svojoj.klosarit dole po moru :zzzz: 15 x se ti dalmatinci ponasaju kulturnije i prijatnije,prema dijspori,nego vecina bosanaca
Bobi
Forum administrator
Posts: 32429
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#70

Post by Bobi »

+++
A sto se tice teme, postavljaca i naslova, mogu samo reci da je neumjesno nazivati sve hrvate fasistima na osnovu komentara jednog lika na nekom tamo hercegovackom portalu i na osnovu neprijatnog iskustva zbog jedne babe :-) i sve to spakovati kao politichki problem gdje bosanci trebaju da ljetuju sa zakljuckom da je najbolje u Tunisu ili Turskoj :-) .
Ako nekom smetaju teme tipa "Fasista ovaj....", "Fasista onaj...", mozda smeta nekom i tema "Hrvatski fasizam..."...ha ja :D .
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#71

Post by Panasonic »

dalmatinka wrote:...naša "braća" iz vaše zemlje koji se ne mogu pomiriti da im je BiH domovina...
Ne moraju se pomiriti, niko ih ne tjera. Nego sta, ja bih bio sretan da odu u svoju domovinu, i ostave Bosnu na miru u kojoj sa svojim stavovima (anti-bosanskim) ne mogu prosperirati. I eto, svima dobro.
Last edited by Panasonic on 01/08/2005 14:34, edited 1 time in total.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#72

Post by gavrilo »

dvije stvari...

ako se vec prepucavate na racun hrvata (ili oni na racun vas bosnjaka) molio bih vas da izostavite to bezprekidno uporedjenje sa srbima :-? to a od srba se nista drugo i ne ocekuje vas stavlja u isti tor sa dalamtincom-pincom 8-) hvala na razumljevanju...

drugo...

buraz mi danas ide u porec pa cu vam javit za dan, dva kako je kao srbin iz bosne docekan :D
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#73

Post by rei »

Bobi wrote:Ma kakav Jozo :D...provokator neki :-) .
A sto se tice teme, postavljaca i naslova, mogu samo reci da je neumjesno nazivati sve hrvate fasistima na osnovu komentara jednog lika na nekom tamo hercegovackom portalu i na osnovu neprijatnog iskustva zbog jedne babe :-) i sve to spakovati kao politichki problem gdje bosanci trebaju da ljetuju sa zakljuckom da je najbolje u Tunisu ili Turskoj :-) .
Ako nekom smetaju teme tipa "Fasista ovaj....", "Fasista onaj...", mozda smeta nekom i tema "Hrvatski fasizam..."...ha ja :D .

imala sam i ja par neprijatnih iskustava ali to je bilo odmah poslije rata, ali ne mogu zbog tih par iskustava
reci da su svi isti, kao sto i nisu.... pa prvi covjek na celu te drzave Mesic to nije...
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#74 Re: Hrvatski fašizam na Jadranu

Post by dr. »

Samo da kažem da je moj lični izbora da više ne želim na Jadran, a ne zaključak da se "conditio sine qua non" ne treba ići na Jadran. Svakom svačije, svako ima glavu pa neka odluči. Mene su interesovala iskustva i drugih ljudi. Da ne bi bilo dalje nesporazuma citiram ponovo moj uvodni post!
dr. wrote:Čitajući komentare na pincom.info, ostao sam zaprepašten rasističkim ispadima Hrvata iz RH. Evo samo nekih komentara u kojima poručuju da se ne ide na Jadran. Ja sad definitivno znam da im nikad ni dinara neću dati na Jadranu. Radije ću u Tunis i Egipat:

Pozdrav domobranu a vas turci jebava ćaća. Lažete di stignete, marvo jedna. Na našem lipom plavom moru se ne može ostati od vašeg smrada.
dalmatinac, 31.7.2005 19:25:53

I podrška braći Hrvatima iz lipe naše u Hercegovinu i Bosnu. I nije istina da mi tamošnje Hrvate ne volimo. Svi smo mi jedan narod i jedna duša. Ako triba i sa cetnicima se ujedinit a protiv vas poturica, marvo jedna.
dalmatinac, 31.7.2005 19:29:00


A kod Neuma ćemo napravit najveći i najlipši most na svitu i pomoći vam da imate pristup na otvoreno more, marvo jedna. A vi uživajte i kupajte se u Neumu a svoj smrad nemojte donosit u lipu našu. Ostavite ga u Bosni.
dalmatinac, 31.7.2005 19:31:41
Post Reply