Hrvatska brigada - Kralj Tvrtko i HVO Sarajevo

Post Reply
PM72
Posts: 17779
Joined: 30/04/2012 16:54

#401 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by PM72 »

HVO srednje Bosne i HVO Hercegovine kad bi pokušao razdvojiti bilo bi ravno pokušaju razdvajanja sadržaja septičke jame bodljikavom žicom.
HVO iz Orašja,Tuzle,Bihaća i dio sarajevskog :thumbup:
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#402 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by Woody »

Ha, ha, ha... moj @PM72:
HVO iz Orašja,Tuzle,Bihaća i dio sarajevskog :thumbup:
Ja, eto... Nije govno, nego se pas posr'o.

Hajde svega ti, argumentiraj ovo:
HVO Orašja - jedinica koja je bila sastavljena 95% od ljudstva koje je stalno nastanjeno u Županji, i koja je zapovijedi primala ISKLJUČIVO iz RH;
HVO Tuzle - Nešto u rangu "Kralja Tvrtka" - ni tamo, ni 'vamo :-)
HVO Bihaća - O ovima ne mogu od smjeha, tipična lokalna milicija sastavljena s koca i konopca, nisu znali ni je su li pošli il' su došli

Evo, da ti olakšam pitanje: Koji su to njihovi rezultati? Šta to oni oslobodiše?

Da čujem
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#403 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by homar »

Ovdje se falsofikuje historija. Naime, HVO brigada "Kralj Tvrtko" nije postojala u 1.korpusu, postojala je HV (hrvatska brigada) "Kralj Tvrtko" 1.korpusa A R BiH. U Sarajevu je postojao HVO Sarajeva, koji je rasformiran i formirana je HV brigada "Kralj Tvrtko" u sastavu 1.korpusa.
E sada, zašto je rasformitan HVO Sarajeva, ima dosta razloga, a najbitniji je da je HVO Sarajevo samo slušao komandu HVO, počeo je sarađivati sa četnicima na Grbavici... Oko 50 pripadnika HVO Sarajevo je dezertiralo preko Grbavice, to je sve istina a ostalo su samo nagađanja.
PM72
Posts: 17779
Joined: 30/04/2012 16:54

#404 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by PM72 »

Hajde svega ti, argumentiraj ovo:
HVO Orašja - jedinica koja je bila sastavljena 95% od ljudstva koje je stalno nastanjeno u Županji, i koja je zapovijedi primala ISKLJUČIVO iz RH;
HVO Tuzle - Nešto u rangu "Kralja Tvrtka" - ni tamo, ni 'vamo :-)
HVO Bihaća - O ovima ne mogu od smjeha, tipična lokalna milicija sastavljena s koca i konopca, nisu znali ni je su li pošli il' su došli

Evo, da ti olakšam pitanje: Koji su to njihovi rezultati? Šta to oni oslobodiše?
Woody lafe,

HVO Orašja je bila mješovita domobranska jedinica sastavljena od mještana Hrvata i Bošnjaka.Uostalom,pogledaj njihov grb.Ovi iz Tuzle barem nisu sarađivali sa četnicima (možda nisu imali prilike) a i to se ubraja u njihov "doprinos" tj. kad ne smetaš patriotama da se bore.HVO Bihaća je možda najviše pucao na četnike.

Ukupan doprinos HVO-? Po meni,više su štete nego koristi. Da nije bilo rata sa HVO-om i njihove podle izdajničke igre,vjerovatno bi situacija u Bosni bila drugačija.Ako ništa,ne bi 1993 pala Istočna Bosna jer se nisu imali čime braniti,HVO je sve puteve snabdjevanja i logistike prekinuo.Samo kad se sjetim kurvanjske politike i pljačke oružja.BiH kupi recimo brod oružja i on dođe u Ploče.Lešinari iz HV odmah uzmu pola i to onu bolju polovinu.Takav je bio "dogovor" na koji smo bili prinuđeni.Druga polovina dođe u tzv.HRHB i tu se opljačka i oduzme druga polovina i ostanu samo bezvezne sitnice i MTS poput onih istočnonjemačkih uniformi.A da ne govorimo o tome kako su zajebavali i odugovlačili prolazak i te bezvezne opreme.Tenk ili top da prođe iz Ploča do Mostara ili Visokog? Nema teorije.

Posebna priča je o tome kako su upravo Bošnjaci spasili Hrvatsku i napravili je državom.Kao prvo,ratovali su za nju i to svi koji su tamo živjeli.Svi do jednog i niko nije traži rezervnu domovinu niti bježao od puške.Preko hiljadu ih je poginulo.Kao drugo i najvažnije,da su Bošnjaci i Alija pristali da budu dio krnje Jugoslavije...ne bi bilo ni Oluje niti Hrvatske.To je činjenica.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#405 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by Woody »

PM72 wrote:
Hajde svega ti, argumentiraj ovo:
HVO Orašja - jedinica koja je bila sastavljena 95% od ljudstva koje je stalno nastanjeno u Županji, i koja je zapovijedi primala ISKLJUČIVO iz RH;
HVO Tuzle - Nešto u rangu "Kralja Tvrtka" - ni tamo, ni 'vamo :-)
HVO Bihaća - O ovima ne mogu od smjeha, tipična lokalna milicija sastavljena s koca i konopca, nisu znali ni je su li pošli il' su došli

Evo, da ti olakšam pitanje: Koji su to njihovi rezultati? Šta to oni oslobodiše?
Woody lafe,

HVO Orašja je bila mješovita domobranska jedinica sastavljena od mještana Hrvata i Bošnjaka.Uostalom,pogledaj njihov grb.Ovi iz Tuzle barem nisu sarađivali sa četnicima (možda nisu imali prilike) a i to se ubraja u njihov "doprinos" tj. kad ne smetaš patriotama da se bore.HVO Bihaća je možda najviše pucao na četnike.

Ukupan doprinos HVO-? Po meni,više su štete nego koristi. Da nije bilo rata sa HVO-om i njihove podle izdajničke igre,vjerovatno bi situacija u Bosni bila drugačija.Ako ništa,ne bi 1993 pala Istočna Bosna jer se nisu imali čime braniti,HVO je sve puteve snabdjevanja i logistike prekinuo.Samo kad se sjetim kurvanjske politike i pljačke oružja.BiH kupi recimo brod oružja i on dođe u Ploče.Lešinari iz HV odmah uzmu pola i to onu bolju polovinu.Takav je bio "dogovor" na koji smo bili prinuđeni.Druga polovina dođe u tzv.HRHB i tu se opljačka i oduzme druga polovina i ostanu samo bezvezne sitnice i MTS poput onih istočnonjemačkih uniformi.A da ne govorimo o tome kako su zajebavali i odugovlačili prolazak i te bezvezne opreme.Tenk ili top da prođe iz Ploča do Mostara ili Visokog? Nema teorije.

Posebna priča je o tome kako su upravo Bošnjaci spasili Hrvatsku i napravili je državom.Kao prvo,ratovali su za nju i to svi koji su tamo živjeli.Svi do jednog i niko nije traži rezervnu domovinu niti bježao od puške.Preko hiljadu ih je poginulo.Kao drugo i najvažnije,da su Bošnjaci i Alija pristali da budu dio krnje Jugoslavije...ne bi bilo ni Oluje niti Hrvatske.To je činjenica.
E, jebo me svak', znao sam da ćeš mi to odgovoriti. E jesam lud i što sam te pit'o :thumbup:
PM72
Posts: 17779
Joined: 30/04/2012 16:54

#406 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by PM72 »

Imaš li kakvih zamjerki ? Jesam li šta rekao što nije istina?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#407 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by agent_zero »

PM kao i obično "u sridu" sa postovima :thumbup:
PM72
Posts: 17779
Joined: 30/04/2012 16:54

#408 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by PM72 »

Javljaju da je krep'o Smiljko Šagolj.To je ono đubre iz Hercegovine kome je Sarajevo dalo sve da bi mu vraćao na podliji način nego Mladićevi artiljerci.Njegov otrovni jezik bio je gori i poganiji od granata,pandan četničkom Risti Đogi.

P.S.Kakvo je to govno od insana bilo najbolje govori činjenica da je uzeo dnevnice i putne troškove za put u Moskvu,da ko biva otamo izvještava za RTVSA a nije mak'o iz Sarajeva pa je kod kosog lifta na Ciglanama izvještavao "drito iz Moskve".Provalili ga i uklonili ali se kameleon pojavio u tzv.Herceg Bosni pa nadugo i naširoko pričao o svojoj "ugrozi" od strane muslimanskog pučanstva...

Imao je on dosta "priloga" o HVO-u Kiseljaka i o njihovoj saradnji sa četnicima...to mu je jedini dobar potez.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#409 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by KatarinaKosaca »

PM72 wrote:Javljaju da je krep'o Smiljko Šagolj.To je ono đubre iz Hercegovine kome je Sarajevo dalo sve da bi mu vraćao na podliji način nego Mladićevi artiljerci.Njegov otrovni jezik bio je gori i poganiji od granata,pandan četničkom Risti Đogi.

P.S.Kakvo je to govno od insana bilo najbolje govori činjenica da je uzeo dnevnice i putne troškove za put u Moskvu,da ko biva otamo izvještava za RTVSA a nije mak'o iz Sarajeva pa je kod kosog lifta na Ciglanama izvještavao "drito iz Moskve".Provalili ga i uklonili ali se kameleon pojavio u tzv.Herceg Bosni pa nadugo i naširoko pričao o svojoj "ugrozi" od strane muslimanskog pučanstva...

Imao je on dosta "priloga" o HVO-u Kiseljaka i o njihovoj saradnji sa četnicima...to mu je jedini dobar potez.
I kakve to sve ima veze sa temom? :-) :-)
PM72
Posts: 17779
Joined: 30/04/2012 16:54

#410 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by PM72 »

Kako nema? Pa ta individua je bila glasnogovornik"borbe" HVO-a tokom rata u BiH.Ušao je i u Sarajevo jedne prilike pa pravio reportažu u braniocima hrvatskog Stupa.Čik pogodio kako je ušao u grad a nije koristio usluge UN-a.Tunel još nije bio "prorovljen".
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#411 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by tnnt »

PM72 wrote:
kupi recimo brod oružja i on dođe u Ploče.Lešinari iz HV odmah uzmu pola i to onu bolju polovinu.Takav je bio "dogovor" na koji smo bili prinuđeni.Druga polovina dođe u tzv.HRHB i tu se opljačka i oduzme druga polovina i ostanu samo bezvezne sitnice i MTS poput onih istočnonjemačkih uniformi.A da ne govorimo o tome kako su zajebavali i odugovlačili prolazak i te bezvezne opreme.Tenk ili top da prođe iz Ploča do Mostara ili Visokog? Nema teorije.
čuj ratuje se međusobno a htio bi da prolazi oružje, da se mene pita zatvorio bi sve one koji su i jedan metak
tijekom međusobnog rata propustili muslimanima [/quote]
PM72 wrote: Posebna priča je o tome kako su upravo Bošnjaci spasili Hrvatsku i napravili je državom.Kao prvo,ratovali su za nju i to svi koji su tamo živjeli.Svi do jednog i niko nije traži rezervnu domovinu niti bježao od puške.Preko hiljadu ih je poginulo.Kao drugo i najvažnije,da su Bošnjaci i Alija pristali da budu dio krnje Jugoslavije...ne bi bilo ni Oluje niti Hrvatske.To je činjenica.
samo budala može tvrditi, da su baš muslimani koji su državljani Hrvatske spasili Hrvatsku u ratu i napravili je državom,
kao i to da se su svi do jednoga primili puške
imali su svoj udio u tome, to stoji
pa Hrvatska je postala nezavisna i opstala je pod udarima JNA i pored toga što je Bosna bila u krnjoj Jugoslaviji
sve do 1992, to si zaboravio? :-)
Last edited by tnnt on 15/08/2013 21:35, edited 1 time in total.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#412 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by tnnt »

PM72 wrote:Kako nema? Pa ta individua je bila glasnogovornik"borbe" HVO-a tokom rata u BiH.Ušao je i u Sarajevo jedne prilike pa pravio reportažu u braniocima hrvatskog Stupa.Čik pogodio kako je ušao u grad a nije koristio usluge UN-a.Tunel još nije bio "prorovljen".
sigurno si bio u njegovoj pratnji, kada znaš kako je ušao i da nije koristio UN? :lol:
bože svakakvih likova ovdje, zar ne postoji neki moderator da bana lika zbog širenja mržnje i pljuvanja
mene bi banali iste sekunde
PM72
Posts: 17779
Joined: 30/04/2012 16:54

#413 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by PM72 »

Čini mi se da sam već napisao kako je "pametnom i išaret dosta". :wink:

Smiljko je ušao na Stup preko Ilidže,u pratnji Tome Kovača.Ta dva pojma dosta kažu,bar onima koji su bili tokom rata u Sarajevu.Dakle - nije Mišo nego Tomo Kovač. :fazlija:

A što se tiče ovog drugog... čim napišem neku neistinu ili počnem širiti fašizam i šovinizam,neka me odstrane.Do tada,ni ti ni ostali "štovatelji" ideje Bobana i Raše me neće mi zabraniti da pišem ISTINU.

HVO i vlasti Tzv.Herceg Bosne su postavili vojnu blokadu prema Armiji BiH od samog početka rata i preko Hrvatske do Armije BiH nikad nije ušao niti JEDAN jedini tenk ili oklop.To odgovorno tvrdim.

Kad nekom kažeš da je budala,moraš ponuditi argumente ili liječničke nalaze.Ti nemaš nijedno nego si neobavješten i bezobrazan.Ja sam napisao da su BOŠNJACI spasili Hrvatsku i napravili je državom u sadašnjem obliku i kapacitetu.I sad bi bila "banana republic" da su Alija i Bošnjaci u BiH htjeli krnju Jugoslaviju.Bila bi Oluja i Bljesak? Bi malo sutra...

I na kraju.Nađi mi bar jednog vojnosposobnog Bošnjaka koji je živio u Hrvatskoj a sklonio guzicu u stranu kad je počeo rat.Ja ću tebi odmah naći pet porodica Hrvata iz mog ulaza koji su na početku rata u Sarajevu rekli "ovo nije naš rat" a rodili se ovdje,živjeli,školovali,rađali djecu...i sklonili se u "lijepu njihovu".Eto šta znači ispran mozak a sve simptome te bolesti su primjetne i na tebi.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#414 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by KatarinaKosaca »

Naći ću ti i ja puno Bošnjaka iz Sarajevo koji su rekli "Ovo nije moj rat" i zbrisali u Švedsku ili Ameriku. Danas su veliki internet ratnici slavne minhenske bojne. Prema tome :zzzz: , konstatacije su ti generalne, loše, i što se informiranosti tiče, nisi neki autoritet. Baška što si fulao temu i ideju na ovoj temi. Ovdje se raspravljalo o nečem sasvim drugom, a ne Smiljku Šagolju, poslušnom novinaru svih režima. I komunističkog ;-)
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#415 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by sinuhe »

Bas je trebao biti nas rat kad Tudjman trazi stranu intervenciju ili dolazak UNPROFOR-a. :-)
Kako vam se samo da pogresno tumaciti tu Alijinu izjavu uvijek iznova. Pa i primirje su potpisali u Sarajevu.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#416 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by KatarinaKosaca »

sinuhe wrote:Bas je trebao biti nas rat kad Tudjman trazi stranu intervenciju ili dolazak UNPROFOR-a. :-)
Kako vam se samo da pogresno tumaciti tu Alijinu izjavu uvijek iznova.
Ja sam govorila u ratu u BIH. Ja čiji je rat nego moj, kad puca u mene? :D Nije smiješno, ali je tako.. NI Tuđmana ni Aliju nisam spomenula, ako si mislio na moj post, nego samo one koji su zbrisali odavde, i nisu bili samo IVatihr kako ovaj napisa.
PM72
Posts: 17779
Joined: 30/04/2012 16:54

#417 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by PM72 »

KatarinaKosaca wrote:Naći ću ti i ja puno Bošnjaka iz Sarajevo koji su rekli "Ovo nije moj rat" i zbrisali u Švedsku ili Ameriku. Danas su veliki internet ratnici slavne minhenske bojne. Prema tome :zzzz: , konstatacije su ti generalne, loše, i što se informiranosti tiče, nisi neki autoritet. Baška što si fulao temu i ideju na ovoj temi. Ovdje se raspravljalo o nečem sasvim drugom, a ne Smiljku Šagolju, poslušnom novinaru svih režima. I komunističkog ;-)
Eto neka si ti autoritet po pitanju informisanosti.Ja sam pisao o tome kako nijedan Bošnjak iz Dubrovnika,Zadra,Vukovara ili Osjeka nije zdušio u minhensku bojnu ili u Švedsku,bili su uz Hrvatsku i ginuli su za nju dok je par stotina hiljada Hrvata iz Hrvatske dalo nogama vjetra.Ako ti je žao Smiljka,moja iskrena sućut a moje pominjanje te persone jako je vezana uz temu samo tebi to ne odgovara iz objektivnih razloga koje ja znam.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#418 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by KatarinaKosaca »

PM72 wrote:Eto neka si ti autoritet po pitanju informisanosti.Ja sam pisao o tome kako nijedan Bošnjak iz Dubrovnika,Zadra,Vukovara ili Osjeka nije zdušio u minhensku bojnu ili u Švedsku,bili su uz Hrvatsku i ginuli su za nju dok je par stotina hiljada Hrvata iz Hrvatske dalo nogama vjetra.Ako ti je žao Smiljka,moja iskrena sućut a moje pominjanje te persone jako je vezana uz temu samo tebi to ne odgovara iz objektivnih razloga koje ja znam.
:lol: :lol: :lol: Neću dalje, ali neću fakat :D
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#419 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by tnnt »

PM72 wrote:Čini mi se da sam već napisao kako je "pametnom i išaret dosta". :wink:
prevedi mi, jer turski ne razumijem, prepostavljam da je taj išaret Turska riječ :?:
PM72 wrote:Smiljko je ušao na Stup preko Ilidže,u pratnji Tome Kovača.Ta dva pojma dosta kažu,bar onima koji su bili tokom rata u Sarajevu.Dakle - nije Mišo nego Tomo Kovač. :fazlija:
neznam tko je taj Toma, ali ako je ušao šta sad?
da je Amerikanac ili Francuz ušao sa tim Tomom to bi bilo normalno, jel?
znači da je bio sposoban novinar, kada je prolazio kroz linije i zaračene strane :D
PM72 wrote:A što se tiče ovog drugog... čim napišem neku neistinu ili počnem širiti fašizam i šovinizam,neka me odstrane.Do tada,ni ti ni ostali "štovatelji" ideje Bobana i Raše me neće mi zabraniti da pišem ISTINU.
svaki tvoj post odiše fašizmom i nacionalizmom, nema tu štovatelja Bobana nego samo golgota Hrvatskog naroda u Bosni za vrijeme rata po kojoj pljuješ, kako bi bilo da ja počmen o armiji pričati kao o talibansko mužahedinskoj vojsci?
PM72 wrote:HVO i vlasti Tzv.Herceg Bosne su postavili vojnu blokadu prema Armiji BiH od samog početka rata i preko Hrvatske do Armije BiH nikad nije ušao niti JEDAN jedini tenk ili oklop.To odgovorno tvrdim.
ne izmišljaj, opće je poznato a i o tome imaš dosta podataka na netu, da je Hrvatska naoružavalo TO BiH
a za tenkove neznam, dali ste ih ikada uopće kupili?
ja barem nisam nikada čuo da jeste
PM72 wrote:Kad nekom kažeš da je budala,moraš ponuditi argumente ili liječničke nalaze.Ti nemaš nijedno nego si neobavješten i bezobrazan.Ja sam napisao da su BOŠNJACI spasili Hrvatsku i napravili je državom u sadašnjem obliku i kapacitetu.I sad bi bila "banana republic" da su Alija i Bošnjaci u BiH htjeli krnju Jugoslaviju.Bila bi Oluja i Bljesak? Bi malo sutra...
podcjenjuješ tadašnju volju Hrvatske, krajišnici bi pali kad tad makar ratovali do zadnjega
a to da bi Srbi iz Srbije i Bosne u masama došli ratovat u Hrvatsku su pusti snovi Srba, a čini mi se i tebe :lol:
PM72 wrote:I na kraju.Nađi mi bar jednog vojnosposobnog Bošnjaka koji je živio u Hrvatskoj a sklonio guzicu u stranu kad je počeo rat.Ja ću tebi odmah naći pet porodica Hrvata iz mog ulaza koji su na početku rata u Sarajevu rekli "ovo nije naš rat" a rodili se ovdje,živjeli,školovali,rađali djecu...i sklonili se u "lijepu njihovu".Eto šta znači ispran mozak a sve simptome te bolesti su primjetne i na tebi.
ne potenciraj nemoguće i nešto što graniči sa vicom :D , odaziv u Hrvatskoj na mobilizaciju je bio nekoh 80-90%
Bošnjaci su se garant odazvali u sličnom broju
u Bosni je situacija totalno drugačija, u Hrvatskoj su se Bošnjaci ušli u Hrvatsku vojsku
dok u Bosni postoji HVO i Bošnjačko-Muslimanska ( ne Bosanska) armija, tako da im izbor nije bio težak
jer tko ide rado u tuđu vojsku pored svoje? :D
PM72
Posts: 17779
Joined: 30/04/2012 16:54

#420 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by PM72 »

Šta tumačiti i diskutovati sa osobom koja ima stavove da je Smiljko bio sposoban jer je prolazio do Stupa u pratnji četničkog komadanta sa Ilidže,da je Hrvatska naoružavala TOBiH i da kao ima podatke :lol: ,da je Armija BiH - talibansko mudžahedinsko bošnjačka vojska,da nije u stanju razlučiti ono o čemu ja pišem u vezi Bošnjaka i Hrvatske i da jadan misli kako se Hrvatska oslobodila snagom oružja a ne dogovorom svjetskih sila i da živi u Bosni a ne zna šta je turcizam "išaret".Još pridoda kako svaki moj post odiše fašizmom i nacionalizmom.


Gluposti koje valja ću mu odbiti na mladost, neiskustvo i odrastanje u sredini ispranih mozgova.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#421 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by Nekako s proljeća »

Nekako s proljeća wrote:Imajte na umu da ideologija iz Gruda nije bila naklonjena ka građanima i građankama Sarajeva katoličke vjeroispovijesti, pa tako ni onim čestitim bojovnicima HVO-a -hrvatske brigade ''Kralj Tvrtko'' . A mislim da je ova tema bila do sada suštinski vezana za tu brigadu. Bilo bi fer da naredni komentari ostanu u tim okvirima, eventualno da se prostorno odnose na dijelove ratišta i izvan Sarajeva , tamo gdje su isključivo njeni pripadnici bili angažovani.

O ''šestorki'' HZ HB-e možete na temi koja se odnosi na tu tematiku.
Već sam jednom ukazao na razvodnjavanje ove teme , al' izgleda da to nije dovoljno pa se dijelom komentara nastavlja izlaziti iz njenih okvira. Ako se to dalje nastavi tolerirati jasno mi je gdje će to odvesti, a najviše na štetu časnih bojovnika HVO-a Sarajevo i hrvatske brigade ''Kralj Tvtko'' Prvog korpusa A RBiH . Tako će se generalizacijom stvoriti neutemeljen znak jednakosti sarajevskog HVO-a i svih ostalih stožera te vojne komponente u BiH.

Vi imate pravo na vlastita mišljenja, pa da im i robujete ako hoćete. Moderacija ima svoja prava i obaveze i ja ovim komentarom ujedno od nje i tražim da uradi nešto po pitanju daljnje destrukcije ove teme .
PM72
Posts: 17779
Joined: 30/04/2012 16:54

#422 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by PM72 »

Imaš pravo a ja ću dati svoj skromni doprinos tako što više nikad neću učestvovati na temama u kojoj se veličaju "zasluge" ili bilo kakva pominjanja HVO-a.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#423 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by Nekako s proljeća »

Hvala ti :thumbup:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#424 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by agent_zero »

tnnt wrote:
PM72 wrote:Kako nema? Pa ta individua je bila glasnogovornik"borbe" HVO-a tokom rata u BiH.Ušao je i u Sarajevo jedne prilike pa pravio reportažu u braniocima hrvatskog Stupa.Čik pogodio kako je ušao u grad a nije koristio usluge UN-a.Tunel još nije bio "prorovljen".
sigurno si bio u njegovoj pratnji, kada znaš kako je ušao i da nije koristio UN? :lol:
bože svakakvih likova ovdje, zar ne postoji neki moderator da bana lika zbog širenja mržnje i pljuvanja
mene bi banali iste sekunde
Ako ikog treba banovati, onda si to ti, i svi tebi slični koji promovišu takvu politiku i takve teze.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#425 Re: HVO brigada "Kralj Tvrtko"

Post by tnnt »

agent_zero wrote:
Ako ikog treba banovati, onda si to ti, i svi tebi slični koji promovišu takvu politiku i takve teze.
koju politiku ja to promičem?
armija je sveta krava i ako se drznem nju kritizirati odmah sam fašista, jel na to misliš?
a braniti jedan dio današnjih oružanih snaga BiH-a je fašizam sam po sebi, jel? :lol:
Post Reply