HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Posmatrac_007
Posts: 415
Joined: 12/01/2012 11:36

#1 HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Post by Posmatrac_007 »

Pozdrav,
Imam HP printer laserjet 1005. Na računaru je instaliran win 10 64-bit. HP je na svom sajtu naveo da prestje podršku za ovaj model printera nakon win XP-a.
Na win 7 koji sam ranije koristio imao sam windows Xp mod preko kojeg sam uspješno koristio printer, međutim windows XP mod ne radi na WIN 10.
Da li postoji neka način da ovaj printer mogu koristiti na wondowsu 10?
Unaprijed hvala na odgovorima.
User avatar
crnivrag
Posts: 12849
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#2 Re: HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Post by crnivrag »

Posmatrac_007 wrote:Pozdrav,
Imam HP printer laserjet 1005. Na računaru je instaliran win 10 64-bit. HP je na svom sajtu naveo da prestje podršku za ovaj model printera nakon win XP-a.
Na win 7 koji sam ranije koristio imao sam windows Xp mod preko kojeg sam uspješno koristio printer, međutim windows XP mod ne radi na WIN 10.
Da li postoji neka način da ovaj printer mogu koristiti na wondowsu 10?
Unaprijed hvala na odgovorima.
Ja sam driver za svoj HP Laserjet P1102 instalirao tako što sam skinuo verziju za Windows 7 i na Windows-u 10 pokrenuo instalaciju u modu za Windows 7.
Posmatrac_007
Posts: 415
Joined: 12/01/2012 11:36

#3 Re: HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Post by Posmatrac_007 »

Ja sam driver za svoj HP Laserjet P1102 instalirao tako što sam skinuo verziju za Windows 7 i na Windows-u 10 pokrenuo instalaciju u modu za Windows 7.[/quote]

E problem je sto za ovaj printer nema drivera ni za win 7, samo ima za win XP.
Evo probao sam na razne načine ali ne ide.
Da li možda ima provjeren način da win XP radi kao virtuelna mašina na win 10 64bit pa da se u virtuelnoj mašini može instalirati printer?
User avatar
crnivrag
Posts: 12849
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#4 Re: HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Post by crnivrag »

Posmatrac_007 wrote:
E problem je sto za ovaj printer nema drivera ni za win 7, samo ima za win XP.
Evo probao sam na razne načine ali ne ide.
Da li možda ima provjeren način da win XP radi kao virtuelna mašina na win 10 64bit pa da se u virtuelnoj mašini može instalirati printer?
To bi moglo raditi bez problema, jer printeri se prepoznaju kao USB uređaji putem virtualnih mašina, a XP instalacija bi omogućila korištenje printera u okviru virtualne mašine.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#5 Re: HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Post by O'zone »

Posmatrac_007 wrote:Pozdrav,
Imam HP printer laserjet 1005. Na računaru je instaliran win 10 64-bit. HP je na svom sajtu naveo da prestje podršku za ovaj model printera nakon win XP-a.
Na win 7 koji sam ranije koristio imao sam windows Xp mod preko kojeg sam uspješno koristio printer, međutim windows XP mod ne radi na WIN 10.
Da li postoji neka način da ovaj printer mogu koristiti na wondowsu 10?
Unaprijed hvala na odgovorima.
Mislim da bi ovo trebalo upaliti

https://h30434.www3.hp.com/t5/Printers- ... SU#M276840

Probaj i sa driverima za Win 8.1

https://support.hp.com/us-en/drivers/se ... O5O3KA30R1
Posmatrac_007
Posts: 415
Joined: 12/01/2012 11:36

#8 Re: HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Post by Posmatrac_007 »

SHTEVELEC wrote:Probaj ovo

https://support.hp.com/sg-en/document/c04324001

Trebalo bi da radi
Hvala puno svima na pomoći ali ipak nema drivera za ovaj štampač, prestar je očito. Nije u pitanju p1005 nego samo 1005 koji je stariji model, oko 2002. godine.
Pokušaću ga koristiti na starijem računaru sa win XP-om. Imam neki stari komp koji nisam palio ima već 2-3 godine a na njemu je win XP, maloprije pokušam ne daje nikakve znakove :-)
Nije tema topika ali da li vam se desilo da prestane raditi sam od sebe komp a da se normalno ugasio ali prije 2-3 godine i tako stajao u sobi ugašen?
Svijetli mala led lampica na ploči kada se uključi napojni kabal ali ne reaguje računar kada se pritisne dugme za paljenje. Probao zamijeniti bateriju na ploči ali nije pomoglo.
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#9 Re: HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Post by liaar »

Ako nađem driver koji na poslu koristimo za klijente koji imaju taj 1005 uploadat ću pa poslati :)
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#10 Re: HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Post by liaar »

Posmatrac_007 wrote:
SHTEVELEC wrote:Probaj ovo

https://support.hp.com/sg-en/document/c04324001

Trebalo bi da radi
Hvala puno svima na pomoći ali ipak nema drivera za ovaj štampač, prestar je očito. Nije u pitanju p1005 nego samo 1005 koji je stariji model, oko 2002. godine.
Pokušaću ga koristiti na starijem računaru sa win XP-om. Imam neki stari komp koji nisam palio ima već 2-3 godine a na njemu je win XP, maloprije pokušam ne daje nikakve znakove :-)
Nije tema topika ali da li vam se desilo da prestane raditi sam od sebe komp a da se normalno ugasio ali prije 2-3 godine i tako stajao u sobi ugašen?
Svijetli mala led lampica na ploči kada se uključi napojni kabal ali ne reaguje računar kada se pritisne dugme za paljenje. Probao zamijeniti bateriju na ploči ali nije pomoglo.
Probaj prvo isprazniti kondenzatore na računaru.
Isključi sve iz njega, i pritišći tipku za paljenje 10-15 puta. Nakon toga vidi hoće li se ponavljati, zna se nakupit struje u kondenzatorima pa izbacuje.
Ili to ili defektna napojna, meni je znala nakon što uradim shutdown pa hoću da upalim opet, da se samo ona upali, ne i PC. Morao nju isključ uključ pa da radi
Posmatrac_007
Posts: 415
Joined: 12/01/2012 11:36

#11 Re: HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Post by Posmatrac_007 »

liaar wrote:Ako nađem driver koji na poslu koristimo za klijente koji imaju taj 1005 uploadat ću pa poslati :)
Hvala puno unaprijed! :thumbup: :)
made_in_sarajevo
Posts: 5559
Joined: 06/05/2013 23:05

#12 Re: HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Post by made_in_sarajevo »

da se nakacim na temu, printer HP 2515 u zadnje vrijeme nece da prihvati cartridge u boji. pocne letati lijevo desno u printeru, namjesta se,ocitava ga sta vec radi i samo izbaci gresku i nece da printa. nekad pomogne gasenje-paljenje pa isprinta i onda opet. ako izbacim u boji i ostane crni radi normalno bez gresaka. kupujem kod iste firme godinama, sve radilo do mozda zadnja 2 puta kad sam ih mjenjao. prijavio toj firmi, oni se raspitivali i kazu prvi put cuju za ovo i da im se nije desavalo. ja google prerovio ima samo kako da se ocisti printer, kad zaglavi papir, ali ovaj problem jos nisam uspio naci. jel mu dosao vakat da leti u smece ili cartridge ne valjaju nikako?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#13 Re: HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Post by O'zone »

made_in_sarajevo wrote:da se nakacim na temu, printer HP 2515 u zadnje vrijeme nece da prihvati cartridge u boji. pocne letati lijevo desno u printeru, namjesta se,ocitava ga sta vec radi i samo izbaci gresku i nece da printa. nekad pomogne gasenje-paljenje pa isprinta i onda opet. ako izbacim u boji i ostane crni radi normalno bez gresaka. kupujem kod iste firme godinama, sve radilo do mozda zadnja 2 puta kad sam ih mjenjao. prijavio toj firmi, oni se raspitivali i kazu prvi put cuju za ovo i da im se nije desavalo. ja google prerovio ima samo kako da se ocisti printer, kad zaglavi papir, ali ovaj problem jos nisam uspio naci. jel mu dosao vakat da leti u smece ili cartridge ne valjaju nikako?
Najvjerovatnije ti prave problem konektori na printeru u dijelu gdje se ubacuje ketridž. Probaj ih očistiti i provjeri da li ketridž dovoljno stabilino stoji u svom ležištu, zna se desiti da oslabe držači koji ga drže na mjestu.
made_in_sarajevo
Posts: 5559
Joined: 06/05/2013 23:05

#14 Re: HP printer ne podržava win 10 - mogućnost korištenja?

Post by made_in_sarajevo »

O'zone wrote:
made_in_sarajevo wrote:da se nakacim na temu, printer HP 2515 u zadnje vrijeme nece da prihvati cartridge u boji. pocne letati lijevo desno u printeru, namjesta se,ocitava ga sta vec radi i samo izbaci gresku i nece da printa. nekad pomogne gasenje-paljenje pa isprinta i onda opet. ako izbacim u boji i ostane crni radi normalno bez gresaka. kupujem kod iste firme godinama, sve radilo do mozda zadnja 2 puta kad sam ih mjenjao. prijavio toj firmi, oni se raspitivali i kazu prvi put cuju za ovo i da im se nije desavalo. ja google prerovio ima samo kako da se ocisti printer, kad zaglavi papir, ali ovaj problem jos nisam uspio naci. jel mu dosao vakat da leti u smece ili cartridge ne valjaju nikako?
Najvjerovatnije ti prave problem konektori na printeru u dijelu gdje se ubacuje ketridž. Probaj ih očistiti i provjeri da li ketridž dovoljno stabilino stoji u svom ležištu, zna se desiti da oslabe držači koji ga drže na mjestu.
cistio, nije nista labavo i stoji sve stabilno.
Post Reply