House of the Dragon

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Vox_liberi
Posts: 203
Joined: 25/01/2022 14:39

#426 Re: House of the Dragon

Post by Vox_liberi »

Ramzess Veliki wrote: 25/10/2022 13:39
Vox_liberi wrote: 25/10/2022 11:28

Meni drugi set glumaca dobar ko i prvi. Pogotovo mi je Rejnira simpatična, ne možeš da je ne gotivis. Za razliku od Deneris npr koja nit smrdi nit miriše.

Odličan kraj serije i jedva čekam nastavak
:shock: ... kraj serije ???

... a ja se nadao da ce nesta bit' sa ledenim i dugom zimom ... :mastakazes:
Kraj sezone mislio sam haha
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#427 Re: House of the Dragon

Post by Ramzess Veliki »

Vox_liberi wrote: 25/10/2022 16:41
Ramzess Veliki wrote: 25/10/2022 13:39

:shock: ... kraj serije ???

... a ja se nadao da ce nesta bit' sa ledenim i dugom zimom ... :mastakazes:
Kraj sezone mislio sam haha
Ma i ja sam na to mislio. :lol:

Sta sad gledat ubit cu se od razmisljanja ... izgleda da cu morati izaci iz sobe u prirodu na cist zrak ... :sad:
Vox_liberi
Posts: 203
Joined: 25/01/2022 14:39

#428 Re: House of the Dragon

Post by Vox_liberi »

Nekako logično, pustiti GoT ispočetka
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#429 Re: House of the Dragon

Post by Cregan »

Serija je generalno dobra, ali ima dosta glupih stvari i stvari koje su izbaćene, a nisu trebale biti.
Ovdje pogotovo mislim na govor Cristona Cola, prilikom Zelenog viječa, to je razlog zašto mu je nadimak Kingmaker:
"Seven save this realm if we seat a bastard on the Iron Throne. They will turn the Red Keep into a brothel. No man's daughter will be safe, nor any man's wife. Even the boys ... we know what Laenor was."
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#430 Re: House of the Dragon

Post by nles »

pici wrote: 25/10/2022 15:16
banjaluka078 wrote: 25/10/2022 07:41 4 sezone po 10 epizoda, kaže Martin.

https://www.polygon.com/23399535/house- ... -rr-martin
Pa to je to sto se tice plesa zmajeva, sukob targerijana i tamanenje izmedjuse.Dosta toga je jasnije o njima jer u GoT-u imali smo Dany, njezinog brata koji zaplati u prvoj sezoni i mestra Aemona u crnom zamku.Jona nepikam jer je ipak do samog kraja bio i ostao Stark.
Debeli prdonja je dobro izveo sa Targerima da su imali problema sa radjanjem jer su inces femilija, sto po prirodi i jeste tako da incesna djeca il se rode defektna ili umru pri porodjaju i majka i dijete u vecini slucajeva.Cak su i prvi rodjaci jako rizicni pri stvaranju potomstva.

GoT je poceo sa ratom pet kraljeva dok ovdje imamo zelene i crne i naravno zmajeve o kojima cemo tek sad saznati sta mogu i koliko su stvarno mocni.
Ne znam, meni je ova bas malo... nemartinovski. Ono kao kad neko prilicno vjerno imitira nekoga... veoma slicno, ali se ipak vidi razlika.
GoT je imao 8 sezona ekstrahiranih iz 7 knjiga (nedovrsenih), a ovih planiranih 4 sezone treba iscijediti iz jednog kratkog romana (ili duze novele).
Jasno je da je to bar djelimicno cijedjenje suhe drenovine.
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#431 Re: House of the Dragon

Post by pici »

Koji je ono zmaj kojem je Daemon pjevao i prilazio oprezno i sa strahom.Neki divljaner garant.Bilo je divljih zmajeva koje Targeri nisu mogli jahati i ukrotiti, najpoznatiji je Canibal, najveci, najstariji i najubojitiji zmaj kojeg je Martin opisao.Ime je dobio po tome sto je napadao druge zmajeve i jeo ih.Ne zna se za njegovo rodjenje i dali je mrtav tj gdje se nalazi.Bilo je cinimi se jos jedno tri do pet poznatih divljanera.Cak sam procitao da su uspjeli jednog do dva ukrotiti i to bas u plesu zmajeva.

Bice interesantno kada kopilad od targera pocnu regrutovati da jasu zmajeve, jer ce rat uzeti danak.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#432 Re: House of the Dragon

Post by banjaluka078 »

pici wrote: 27/10/2022 10:17 Koji je ono zmaj kojem je Daemon pjevao i prilazio oprezno i sa strahom.Neki divljaner garant.Bilo je divljih zmajeva koje Targeri nisu mogli jahati i ukrotiti, najpoznatiji je Canibal, najveci, najstariji i najubojitiji zmaj kojeg je Martin opisao.Ime je dobio po tome sto je napadao druge zmajeve i jeo ih.Ne zna se za njegovo rodjenje i dali je mrtav tj gdje se nalazi.Bilo je cinimi se jos jedno tri do pet poznatih divljanera.Cak sam procitao da su uspjeli jednog do dva ukrotiti i to bas u plesu zmajeva.

Bice interesantno kada kopilad od targera pocnu regrutovati da jasu zmajeve, jer ce rat uzeti danak.
Vermitor, zmaj kralja Džaherisa.

https://www.fortressofsolitude.co.za/wh ... ng-to-him/
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#433 Re: House of the Dragon

Post by swanfilter »

Nije mi jasno nesto.

Ako su postojali ti zmajevi bez jahaca. Znaci, nekoliko njih je lutalo. Kako to da do GoTa nije ih vise bilo?
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#434 Re: House of the Dragon

Post by tony stark »

Nisu lutali,bili su u zatvorenom i zato su svaka naredna generacija bili.manji i nestali do dogadjanja u gotu.
Plus ples zmajeva :mrgreen: to cemo valjda u drugoj sezoni vidjeti.
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#435 Re: House of the Dragon

Post by pici »

banjaluka078 wrote: 27/10/2022 10:30
pici wrote: 27/10/2022 10:17 Koji je ono zmaj kojem je Daemon pjevao i prilazio oprezno i sa strahom.Neki divljaner garant.Bilo je divljih zmajeva koje Targeri nisu mogli jahati i ukrotiti, najpoznatiji je Canibal, najveci, najstariji i najubojitiji zmaj kojeg je Martin opisao.Ime je dobio po tome sto je napadao druge zmajeve i jeo ih.Ne zna se za njegovo rodjenje i dali je mrtav tj gdje se nalazi.Bilo je cinimi se jos jedno tri do pet poznatih divljanera.Cak sam procitao da su uspjeli jednog do dva ukrotiti i to bas u plesu zmajeva.

Bice interesantno kada kopilad od targera pocnu regrutovati da jasu zmajeve, jer ce rat uzeti danak.
Vermitor, zmaj kralja Džaherisa.

https://www.fortressofsolitude.co.za/wh ... ng-to-him/
Vermithor, bice interesantno ubuduce sa ovim zmajevima, on je jedini koji parira Vhargaru, mada i Caraxes je ubitacan ne zbog velicine nego zbog brzine, najbrzi i najokretniji je zmaj.Targerska kopilad kad budu ubacivali bice interesantno.Kako rekoh, krvi ne do koljena nego do lakata ce biti.Bitke vojski, borbe zmajeva, izdaje, podvale itd.Mislim da ce ovo ipak biti uspjesna serija.
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#436 Re: House of the Dragon

Post by pici »

swanfilter wrote: 27/10/2022 12:12 Nije mi jasno nesto.

Ako su postojali ti zmajevi bez jahaca. Znaci, nekoliko njih je lutalo. Kako to da do GoTa nije ih vise bilo?
Sto se tice westerosa i essosa oni su bili mrtvi poslije plesa zmajeva, mislim nedugo iza tog perioda, nekih sto godina nisu vidjeni.A ovi divlji nisu prikazani radi price GoTa i fame i legende o zmajevima, tako da su samo tri Danyeva zmaja bili ko ono nesta legendarno.Mislim takva je prica da Dany vatra sa tri zmaja se suprostavi vojsci mrtvih sa Jonom ledom i tako okoncaju pricu pjesme vatre i leda koju je sanjao Aegon osvajac.Moguce je i drugacije objasnjenje da su Dany i Jon vatra tj Targeri a WW led, mada Crvena vjestica je rekla da je spojila vatru i led misleci na Dany i Jona.

Cannibal (dragon)wild dragon
https://awoiaf.westeros.org/index.php/Cannibal_(dragon)

Ipak je i on bio na Dragonstonu i to tokom Plesa Zmajeva, moguce da ga ubace, bila su tri divljanera i sva tri na Dragonstonu.Samo sto nisu dali nikome da ih uzjase i pridje.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#437 Re: House of the Dragon

Post by swanfilter »

Sada citam sa su ostala 4 zmaja nakon ovih događaja ...
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7514
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#438 Re: House of the Dragon

Post by AleksoMKD »

pici wrote: 27/10/2022 12:30
swanfilter wrote: 27/10/2022 12:12 Nije mi jasno nesto.

Ako su postojali ti zmajevi bez jahaca. Znaci, nekoliko njih je lutalo. Kako to da do GoTa nije ih vise bilo?
Sto se tice westerosa i essosa oni su bili mrtvi poslije plesa zmajeva, mislim nedugo iza tog perioda, nekih sto godina nisu vidjeni.A ovi divlji nisu prikazani radi price GoTa i fame i legende o zmajevima, tako da su samo tri Danyeva zmaja bili ko ono nesta legendarno.Mislim takva je prica da Dany vatra sa tri zmaja se suprostavi vojsci mrtvih sa Jonom ledom i tako okoncaju pricu pjesme vatre i leda koju je sanjao Aegon osvajac.Moguce je i drugacije objasnjenje da su Dany i Jon vatra tj Targeri a WW led, mada Crvena vjestica je rekla da je spojila vatru i led misleci na Dany i Jona.

Cannibal (dragon)wild dragon
https://awoiaf.westeros.org/index.php/Cannibal_(dragon)

Ipak je i on bio na Dragonstonu i to tokom Plesa Zmajeva, moguce da ga ubace, bila su tri divljanera i sva tri na Dragonstonu.Samo sto nisu dali nikome da ih uzjase i pridje.
Im u knjigama spekulacija da su potrovani u takozvanoj maesters conspiracy
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#439 Re: House of the Dragon

Post by pici »

AleksoMKD wrote: 27/10/2022 14:32
pici wrote: 27/10/2022 12:30

Sto se tice westerosa i essosa oni su bili mrtvi poslije plesa zmajeva, mislim nedugo iza tog perioda, nekih sto godina nisu vidjeni.A ovi divlji nisu prikazani radi price GoTa i fame i legende o zmajevima, tako da su samo tri Danyeva zmaja bili ko ono nesta legendarno.Mislim takva je prica da Dany vatra sa tri zmaja se suprostavi vojsci mrtvih sa Jonom ledom i tako okoncaju pricu pjesme vatre i leda koju je sanjao Aegon osvajac.Moguce je i drugacije objasnjenje da su Dany i Jon vatra tj Targeri a WW led, mada Crvena vjestica je rekla da je spojila vatru i led misleci na Dany i Jona.

Cannibal (dragon)wild dragon
https://awoiaf.westeros.org/index.php/Cannibal_(dragon)

Ipak je i on bio na Dragonstonu i to tokom Plesa Zmajeva, moguce da ga ubace, bila su tri divljanera i sva tri na Dragonstonu.Samo sto nisu dali nikome da ih uzjase i pridje.
Im u knjigama spekulacija da su potrovani u takozvanoj maesters conspiracy
Jako bi bilo interesantno da ubace i ova tri divlja zmaja, imaju oni ucesca u plesu zmajeva, pokusavali su ih mnogi jahati i ukrotiti, bilo bi dobro da prikazu i taj segment price.Za Cannibala kao neki tvrde da uopste nije bio povezan sa Targerijima i da je druga vrsta zmaja zato je bio agresivan prema istima i nije htjeo da ima gospodara.A ima i nekih prica da je samo prema jednom liku bio postovan.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7514
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#440 Re: House of the Dragon

Post by AleksoMKD »

pici wrote: 27/10/2022 17:07
AleksoMKD wrote: 27/10/2022 14:32

Im u knjigama spekulacija da su potrovani u takozvanoj maesters conspiracy
Jako bi bilo interesantno da ubace i ova tri divlja zmaja, imaju oni ucesca u plesu zmajeva, pokusavali su ih mnogi jahati i ukrotiti, bilo bi dobro da prikazu i taj segment price.Za Cannibala kao neki tvrde da uopste nije bio povezan sa Targerijima i da je druga vrsta zmaja zato je bio agresivan prema istima i nije htjeo da ima gospodara.A ima i nekih prica da je samo prema jednom liku bio postovan.
Bas.

Sve u svemu je OK serija za sada, bas bi dobro dosao lore oko zmajeva.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#441 Re: House of the Dragon

Post by dječak sa šibicama »

Zadnje dvije epizode pogledao sinoc i to je to, konacno ono sto zelim gledati u seriji ovog tipa.

Jedan kralj je mor`o biti ubiven, da bi dobili radnju.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#442 Re: House of the Dragon

Post by swanfilter »

Imam jos jedno pitanje za bolje poznavaoce sage.

Nego, koja je prica iza Jonovog odlaska na Zid koji vise nit postoji, nit ima smisla?

Ili ce se to otkriti kada debeli zavrsi pricu? Ako je zavrsi ...
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7514
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#443 Re: House of the Dragon

Post by AleksoMKD »

swanfilter wrote: 28/10/2022 17:02 Imam jos jedno pitanje za bolje poznavaoce sage.

Nego, koja je prica iza Jonovog odlaska na Zid koji vise nit postoji, nit ima smisla?

Ili ce se to otkriti kada debeli zavrsi pricu? Ako je zavrsi ...

Ako je zavrsi.

U knjigama je Jon upravo izboden od strane clanova Nocne Straze.

Stanis je stigo pred Winterfell sa hiljadama boraca planinskih klanova (slicni onim klanovima koje Tirion pokupi u Vale of Aryn no mirni i loyalni Starkovima) dok Boltoni i Frejovi cuce u Winterfelu sa vecinom Severnog plemstva koje tajno kuva zaveru za povratak Starkova dok neki "duh" jednog po jednog ubija Boltonove i Frejove.
bob_1921
Posts: 586
Joined: 12/10/2018 10:09

#444 Re: House of the Dragon

Post by bob_1921 »

swanfilter wrote: 28/10/2022 17:02 Imam jos jedno pitanje za bolje poznavaoce sage.

Nego, koja je prica iza Jonovog odlaska na Zid koji vise nit postoji, nit ima smisla?

Ili ce se to otkriti kada debeli zavrsi pricu? Ako je zavrsi ...
po meni su zavrsili ono u hollywood stilu, nemere ostati, svima zao da ide u zatvora pa haj u krajeve daleko od svih :-D ... on ono krenuo u fazonu da preostale sjevernjake vrati kuci ..zid ne postoji al je neka granica koja se cuva ko zna sta ima jos iza :-D ... neko je postavio link da postoji sansa da ce snimiti seriju o njemu i nastavak avantura :-D .. nesto kontam da je levat napisao sve al da se objavi kad preseli :-D
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#445 Re: House of the Dragon

Post by swanfilter »

AleksoMKD wrote: 28/10/2022 17:26
swanfilter wrote: 28/10/2022 17:02 Imam jos jedno pitanje za bolje poznavaoce sage.

Nego, koja je prica iza Jonovog odlaska na Zid koji vise nit postoji, nit ima smisla?

Ili ce se to otkriti kada debeli zavrsi pricu? Ako je zavrsi ...

Ako je zavrsi.

U knjigama je Jon upravo izboden od strane clanova Nocne Straze.

Stanis je stigo pred Winterfell sa hiljadama boraca planinskih klanova (slicni onim klanovima koje Tirion pokupi u Vale of Aryn no mirni i loyalni Starkovima) dok Boltoni i Frejovi cuce u Winterfelu sa vecinom Severnog plemstva koje tajno kuva zaveru za povratak Starkova dok neki "duh" jednog po jednog ubija Boltonove i Frejove.
Znamo da su ga u seriji zburecili njegovi i vraca ga Crvena Dobra Koka. Ne znam kakva je razlika između knjiga i serije po pitanju toga, al mene je zanimalo kakva je prica na kraju kada se pozdravlja sa Debelim Samom i ode, kao, ponovo na Zid ...


Pitam, jer za sada Drogon sa Deny i Jonov odlazak na Zid ostavljaju takvu glupu rupu u prici, da ja kada bih bio veliko Fan, pobudalio bih ...
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#446 Re: House of the Dragon

Post by swanfilter »

bob_1921 wrote: 28/10/2022 17:51
swanfilter wrote: 28/10/2022 17:02 Imam jos jedno pitanje za bolje poznavaoce sage.

Nego, koja je prica iza Jonovog odlaska na Zid koji vise nit postoji, nit ima smisla?

Ili ce se to otkriti kada debeli zavrsi pricu? Ako je zavrsi ...
po meni su zavrsili ono u hollywood stilu, nemere ostati, svima zao da ide u zatvora pa haj u krajeve daleko od svih :-D ... on ono krenuo u fazonu da preostale sjevernjake vrati kuci ..zid ne postoji al je neka granica koja se cuva ko zna sta ima jos iza :-D ... neko je postavio link da postoji sansa da ce snimiti seriju o njemu i nastavak avantura :-D .. nesto kontam da je levat napisao sve al da se objavi kad preseli :-D

Mozda je debeli u međuvremenu poceo piskarati bas o tim nasim nedoumicama i zato zaboravio zbog cega je tu. Odnosno, ostavice nekakvog materijala iz kojih ce cijediti kao sada o događajima koje pratimo ...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#447 Re: House of the Dragon

Post by dječak sa šibicama »

Samo da vjestica ne ozivi "majku zmajeva", pa da gledamo sapunicu, on nju voli ali ona mu ne moze oprostiti sto je zbo nozem, ona se udaje za drugog on pati cuga vino na zidu i trazi od tamburasa onu snene su bile zelene oci...
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#448 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

mozda se vjestica pojavi i u ovom sada serijalu. bice svjeza mlada koka.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#449 Re: House of the Dragon

Post by swanfilter »

dječak sa šibicama wrote: 28/10/2022 20:01 Samo da vjestica ne ozivi "majku zmajeva", pa da gledamo sapunicu, on nju voli ali ona mu ne moze oprostiti sto je zbo nozem, ona se udaje za drugog on pati cuga vino na zidu i trazi od tamburasa onu snene su bile zelene oci...
To bio isfur jer je ona tada zavrsila svoju misiju, lagana setnja i isparavanje.

Mada, haj ga znaj sta bi sa onom njenom ogrlicom ...
bob_1921
Posts: 586
Joined: 12/10/2018 10:09

#450 Re: House of the Dragon

Post by bob_1921 »

ma ne vjerujem nije HBO takav :-D ... amazon vec druga prica :-D
Post Reply