House of the Dragon

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#451 Re: House of the Dragon

Post by pici »

Ma nema nista od nastavka sage vatre i leda, sve su poslozili, Azor Hai je Jon, princ koji je obecan, Dany majka zmajeva i posljeni Targer, kotac je slomljen, vise nema nasljedjivanja trona nego se vode izbori u Dragonpitu.I ja sam se vodio pretpostavkom da je Drogo odvukao Dany negdje na istok kod crvenih vjestica i da je ozive, medjutim najmocnija osoba svijeta je Bran, on sve vidi i zna, trooki gavran i jos kralj.Po onome sto su prikazali on je predvidio i da ce Arya ubiti NK i da ce Jon ubiti Dany.Mislim besmisleno je nastaviti nesto sto je zavrsena prica o vatri i ledu, nastavak je sapunica i bilo bi lose, jedino da pricu odvedu u drugom kontekstu da nema veze sa pjesmom vatre i leda.Znaci nema Jona i Dany i ovih ostalih sem pokusaja izmedju sebe spletki za ponovno uspostavljanje Zeljeznog prestolja, neki novi kotač.


Za HotD, jebte sta rade ovi, pa necu docekati zavrsetak serije do penzije.
Šef HBO Maxa Casey Bloys poručio ljubiteljima serije "House of the Dragon" da nove sezone neće biti uskoro.

On je otkrio da će gledatelji čekati najmanje godinu i pol dana da vide sljedeće epizode popularnog spin-offa "Game of Thrones".

"Ne očekujte to 2023., ali mislim negdje 2024.", rekao je Bloys.

Bloys je odbio detaljnije precizirati vremenski okvir izlaska druge sezone serije.

"Tek smo počeli slagati plan, a kao i prošli put, toliko je nepoznanica. Ne treba biti stidljiv ili tajnovit, ali ne želite reći da će biti spremno na ovaj datum, a onda to morate pomaknuti", kazao je Bloys.

"Hause of the Dragon" temelji se na predlošku Fire and Blood autora Georgea R.R. Martina čija je radnja smještena 200 godina prije događaja iz "Game of Thrones". Dramska serija s Mattom Smithom, Emmom D'Arcy i Paddyjem Considineom u glavnim ulogama prikazuje početak kraja kuće Targaryen i događaje koji su doveli do građanskog rata Targaryena.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#452 Re: House of the Dragon

Post by Velkoski »

:zzzz: :skoljka:
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#453 Re: House of the Dragon

Post by pici »

Velkoski wrote: 29/10/2022 10:35 :zzzz: :skoljka:
Image
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#454 Re: House of the Dragon

Post by nles »

bob_1921 wrote: 28/10/2022 17:51

po meni su zavrsili ono u hollywood stilu, nemere ostati, svima zao da ide u zatvora pa haj u krajeve daleko od svih :-D ... on ono krenuo u fazonu da preostale sjevernjake vrati kuci ..zid ne postoji al je neka granica koja se cuva ko zna sta ima jos iza :-D
Logika a la D&D: od kako postoji Zid, Divlji su pokusavali da ga predju i da se nasele u toplijim krajevima, jer iza Zida je cak i u pola ljeta samo snijeg i led. I kad su konacno to ucinili, a Sjever ostao skoro pust usljed ratova i napada Night Kinga (dakle, zemlje na pretek, sta fali da se osnuje House Giantsbane?), on ih vraca nazad u snieg i led!?
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#455 Re: House of the Dragon

Post by nles »

pici wrote: 29/10/2022 12:02
Velkoski wrote: 29/10/2022 10:35 :zzzz: :skoljka:
Image
Ubjedljivo kao bijeli Lakers...
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#456 Re: House of the Dragon

Post by Cregan »

nles wrote: 30/10/2022 09:02
bob_1921 wrote: 28/10/2022 17:51

po meni su zavrsili ono u hollywood stilu, nemere ostati, svima zao da ide u zatvora pa haj u krajeve daleko od svih :-D ... on ono krenuo u fazonu da preostale sjevernjake vrati kuci ..zid ne postoji al je neka granica koja se cuva ko zna sta ima jos iza :-D
Logika a la D&D: od kako postoji Zid, Divlji su pokusavali da ga predju i da se nasele u toplijim krajevima, jer iza Zida je cak i u pola ljeta samo snijeg i led. I kad su konacno to ucinili, a Sjever ostao skoro pust usljed ratova i napada Night Kinga (dakle, zemlje na pretek, sta fali da se osnuje House Giantsbane?), on ih vraca nazad u snieg i led!?
To je čisti debilizam. Nisu znali šta će s Jonom, a već ranije su se rastali sa bilo kakvom logikom.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7515
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#457 Re: House of the Dragon

Post by AleksoMKD »

swanfilter wrote: 28/10/2022 19:14 Znamo da su ga u seriji zburecili njegovi i vraca ga Crvena Dobra Koka. Ne znam kakva je razlika između knjiga i serije po pitanju toga, al mene je zanimalo kakva je prica na kraju kada se pozdravlja sa Debelim Samom i ode, kao, ponovo na Zid ...


Pitam, jer za sada Drogon sa Deny i Jonov odlazak na Zid ostavljaju takvu glupu rupu u prici, da ja kada bih bio veliko Fan, pobudalio bih ...
A hebiga, D&D nisu imali vise materjala i dobro se odrazilo na kvalitet serije. Ne da nisu imali debilizama i bez toga. Na primer pogibija Baristana.

NAdam se da ce debeli zavrsiti barem Winds of Winter.
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#458 Re: House of the Dragon

Post by Cregan »

AleksoMKD wrote: 31/10/2022 12:25
swanfilter wrote: 28/10/2022 19:14 Znamo da su ga u seriji zburecili njegovi i vraca ga Crvena Dobra Koka. Ne znam kakva je razlika između knjiga i serije po pitanju toga, al mene je zanimalo kakva je prica na kraju kada se pozdravlja sa Debelim Samom i ode, kao, ponovo na Zid ...


Pitam, jer za sada Drogon sa Deny i Jonov odlazak na Zid ostavljaju takvu glupu rupu u prici, da ja kada bih bio veliko Fan, pobudalio bih ...
A hebiga, D&D nisu imali vise materjala i dobro se odrazilo na kvalitet serije. Ne da nisu imali debilizama i bez toga. Na primer pogibija Baristana.

NAdam se da ce debeli zavrsiti barem Winds of Winter.
Ima li su oni materijala u knjigama, ali su izbacili materijala od kojeg su mogli četri sezone napraviti. Nego se njima žurilo da završe GoT, kako bi mogli Star Wars seriju raditi, drago mi je što im je to propalo.
Iz serije su izbačeni Arianna i Quentyn Martell, Darkstar, Elaria je potpuno drugi lik, ni sličan onom u knjigama. Victarion i Euron Greyjoy(ono u seriji nije Euron, ono je neki random plot device lik), Moqorro i Dragon Horn su izbačeni. Faegon i Jon Connington, te njihov napad na Stormlands su izbačeni. Opsada Mereena je nebuloza, maksimalno skračeno i besmisleno. Stanisov lik su iskasapili. Stanisovo udruživanje sa planinskim klanovima i osvajanje Deepwood Motte-a su izbačeni. Stanisovo zarobljavanje Theona i Ashe je izbačeno. Lažna Arya, Mance u Winterfellu, duh u Winterfell-u koji ubija Boltonove ljude, svađa između Maderley i Freya, pita od Fryeva, Manderly i Davos, spašavanje Rickona, Umberi u Winterfellu i Umberi koji podržavaju Stanisa, Alys Karstark na Zidu, Stanisovo razbijanje Karstarkove izdaj sve je to izbačeno. Lojalnost sjevernjaka prema Starkovim se osjeti u svakoj interakciji u knjigama, ali u seriji svakog boli kurac ko će vladati sjeverom. I umalo da zaboravim Lady Stoneheart izbačena. Ima još toga, ali ovo je najvažnije.
Last edited by Cregan on 01/11/2022 08:05, edited 1 time in total.
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#459 Re: House of the Dragon

Post by shmizlica »

u knjizi ni pojma o proročanstvu koje viseris prenosi reiniri :mrgreen:
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#460 Re: House of the Dragon

Post by Cregan »

shmizlica wrote: 01/11/2022 07:55 u knjizi ni pojma o proročanstvu koje viseris prenosi reiniri :mrgreen:
Knjigu je piso maester, godinama poslije događaja i iz izvora koji nisu prisustvovali većini događaja o kojim pišu. Ako se tajna prenosi s kralja na nasljednika, kako iko drugi može znati za to?
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#461 Re: House of the Dragon

Post by shmizlica »

Cregan wrote: 01/11/2022 08:08
shmizlica wrote: 01/11/2022 07:55 u knjizi ni pojma o proročanstvu koje viseris prenosi reiniri :mrgreen:
Knjigu je piso maester, godinama poslije događaja i iz izvora koji nisu prisustvovali većini događaja o kojim pišu. Ako se tajna prenosi s kralja na nasljednika, kako iko drugi može znati za to?
samo kažem da su malo dali mašti na volju u seriji u odnosu na martinovu knjigu po kojoj je serija pravljena :skoljka:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40852
Joined: 29/06/2011 23:39

#462 Re: House of the Dragon

Post by dječak sa šibicama »

GOT su sjebali epski, tako dobra serija, kroz sezone otvoreno pet sest ili vise odlicnih prica koje pratis doslovno gutas, a onda onakva glupost na kraju.

Nadam se da dragone nece tako, ovo sad ima potencijala za opci picvajz.
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#463 Re: House of the Dragon

Post by shmizlica »

GOT je otišao k vrapcu kad više nisu imali podloge iz knjiga...ebiga martin to nikad nije okončao :roll:

ovdje to ne bi trebao biti slučaj :|
Gibraltar10
Posts: 18
Joined: 16/09/2020 17:22

#464 Re: House of the Dragon

Post by Gibraltar10 »

Cregan wrote: 01/11/2022 07:42
AleksoMKD wrote: 31/10/2022 12:25

A hebiga, D&D nisu imali vise materjala i dobro se odrazilo na kvalitet serije. Ne da nisu imali debilizama i bez toga. Na primer pogibija Baristana.

NAdam se da ce debeli zavrsiti barem Winds of Winter.
Ima li su oni materijala u knjigama, ali su izbacili materijala od kojeg su mogli četri sezone napraviti. Nego se njima žurilo da završe GoT, kako bi mogli Star Wars seriju raditi, drago mi je što im je to propalo.
Iz serije su izbačeni Arianna i Quentyn Martell, Darkstar, Elaria je potpuno drugi lik, ni sličan onom u knjigama. Victarion i Euron Greyjoy(ono u seriji nije Euron, ono je neki random plot device lik), Moqorro i Dragon Horn su izbačeni. Faegon i Jon Connington, te njihov napad na Stormlands su izbačeni. Opsada Mereena je nebuloza, maksimalno skračeno i besmisleno. Stanisov lik su iskasapili. Stanisovo udruživanje sa planinskim klanovima i osvajanje Deepwood Motte-a su izbačeni. Stanisovo zarobljavanje Theona i Ashe je izbačeno. Lažna Arya, Mance u Winterfellu, duh u Winterfell-u koji ubija Boltonove ljude, svađa između Maderley i Freya, pita od Fryeva, Manderly i Davos, spašavanje Rickona, Umberi u Winterfellu i Umberi koji podržavaju Stanisa, Alys Karstark na Zidu, Stanisovo razbijanje Karstarkove izdaj sve je to izbačeno. Lojalnost sjevernjaka prema Starkovim se osjeti u svakoj interakciji u knjigama, ali u seriji svakog boli kurac ko će vladati sjeverom. I umalo da zaboravim Lady Stoneheart izbačena. Ima još toga, ali ovo je najvažnije.
Pa to sve da su dodali,serija bi trajala 13-14 sezona
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7515
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#465 Re: House of the Dragon

Post by AleksoMKD »

Gibraltar10 wrote: 01/11/2022 14:41
Cregan wrote: 01/11/2022 07:42
Ima li su oni materijala u knjigama, ali su izbacili materijala od kojeg su mogli četri sezone napraviti. Nego se njima žurilo da završe GoT, kako bi mogli Star Wars seriju raditi, drago mi je što im je to propalo.
Iz serije su izbačeni Arianna i Quentyn Martell, Darkstar, Elaria je potpuno drugi lik, ni sličan onom u knjigama. Victarion i Euron Greyjoy(ono u seriji nije Euron, ono je neki random plot device lik), Moqorro i Dragon Horn su izbačeni. Faegon i Jon Connington, te njihov napad na Stormlands su izbačeni. Opsada Mereena je nebuloza, maksimalno skračeno i besmisleno. Stanisov lik su iskasapili. Stanisovo udruživanje sa planinskim klanovima i osvajanje Deepwood Motte-a su izbačeni. Stanisovo zarobljavanje Theona i Ashe je izbačeno. Lažna Arya, Mance u Winterfellu, duh u Winterfell-u koji ubija Boltonove ljude, svađa između Maderley i Freya, pita od Fryeva, Manderly i Davos, spašavanje Rickona, Umberi u Winterfellu i Umberi koji podržavaju Stanisa, Alys Karstark na Zidu, Stanisovo razbijanje Karstarkove izdaj sve je to izbačeno. Lojalnost sjevernjaka prema Starkovim se osjeti u svakoj interakciji u knjigama, ali u seriji svakog boli kurac ko će vladati sjeverom. I umalo da zaboravim Lady Stoneheart izbačena. Ima još toga, ali ovo je najvažnije.
Pa to sve da su dodali,serija bi trajala 13-14 sezona
Ko sto Bog zapoveda. :D

Mislim da nikome ne bi smetalo 15 ak sezona kvalitata prvih 4 - 5 sezona.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#466 Re: House of the Dragon

Post by Better Man »

dječak sa šibicama wrote: 01/11/2022 12:07 GOT su sjebali epski, tako dobra serija, kroz sezone otvoreno pet sest ili vise odlicnih prica koje pratis doslovno gutas, a onda onakva glupost na kraju.

Nadam se da dragone nece tako, ovo sad ima potencijala za opci picvajz.
Meni je kraj serije odličan. I nemoj misliti da nije urađen u dogovoru s piscem.
Gibraltar10
Posts: 18
Joined: 16/09/2020 17:22

#467 Re: House of the Dragon

Post by Gibraltar10 »

AleksoMKD wrote: 01/11/2022 15:00
Gibraltar10 wrote: 01/11/2022 14:41

Pa to sve da su dodali,serija bi trajala 13-14 sezona
Ko sto Bog zapoveda. :D

Mislim da nikome ne bi smetalo 15 ak sezona kvalitata prvih 4 - 5 sezona.
Bilo bi to super :) ,samo sto bi morali promjeniti dosta glavnih glumaca
Ne vidim ko bi htio raditi na jednoj seriji 15+ godina
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7515
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#468 Re: House of the Dragon

Post by AleksoMKD »

dječak sa šibicama wrote: 01/11/2022 12:07 GOT su sjebali epski, tako dobra serija, kroz sezone otvoreno pet sest ili vise odlicnih prica koje pratis doslovno gutas, a onda onakva glupost na kraju.

Nadam se da dragone nece tako, ovo sad ima potencijala za opci picvajz.
Meni je kraj price bio dobar.

Dany poudi, Jon je ubije i ode u egzil, Arija the explorer................

No to je trebalo u barem 2 sezone po 10 epizoda. Mislim Arija dodje kuci i sa Jonom koji joj je omiljen brat nema 3 reda razgovora. Isto sa Gendrijem. Ni Sansa sa Houndom i.t.d.

Bukvalno me zadnja sezona podsetila ko kada dete ne procita lektiru vec sazetak pa pokusava da blefira u skoli

Gibraltar10 wrote: 01/11/2022 17:23 Bilo bi to super :) ,samo sto bi morali promjeniti dosta glavnih glumaca
Ne vidim ko bi htio raditi na jednoj seriji 15+ godina
Ma radili bi. Glavna ekipa je bila spremna na bar jos 2 sezone.
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#469 Re: House of the Dragon

Post by drogon2 »

Better Man wrote: 01/11/2022 15:04
dječak sa šibicama wrote: 01/11/2022 12:07 GOT su sjebali epski, tako dobra serija, kroz sezone otvoreno pet sest ili vise odlicnih prica koje pratis doslovno gutas, a onda onakva glupost na kraju.

Nadam se da dragone nece tako, ovo sad ima potencijala za opci picvajz.
Meni je kraj serije odličan. I nemoj misliti da nije urađen u dogovoru s piscem.
Ta prica dogovor sa piscem ne pije vode. Price sigurno jest bilo i sigurno ce to bit slicno i po njegovom no nacin na koji se dodje do odredjenih stvari ce zasigurno bit mnogo bolje ispeglan sto je u biti i cime su svi nezadovoljni.

Recimo sav onaj papanluk oko Deneris u seriji ima dimenziju vise sa fAegonom u knjizi,pa to da Night King prakticne postoji u knjizi je takodje dimenzija vise itd itd. Recimo lik Tyriona takodjer nimalo slican, pa frajer je u knjizi krvi zedan a ovdje bi nesto okruzivao grad i sl i sl. Stannis je i dalje ziv u knjizi, Davos je kod Manderlya u White Harboru....Dorne je mnogo vise istrazen u knjizi, Doran ima razne planove, Arianne Martel je izrezana iz serije a tamo je POV lik. Prosto su zadnje 3,4 sezone Gota dosta lijeno uradjene. Ima tu finih momenata, ali bas bas dosta t9ga su izrezali na kraju.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#470 Re: House of the Dragon

Post by BarbaDue »

dječak sa šibicama wrote: 01/11/2022 12:07 GOT su sjebali epski, tako dobra serija, kroz sezone otvoreno pet sest ili vise odlicnih prica koje pratis doslovno gutas, a onda onakva glupost na kraju.

Nadam se da dragone nece tako, ovo sad ima potencijala za opci picvajz.
Sad sam pregledao zadnju epizodu prve sezone HoD, tek ona daje malo volje i draži za nastavak ove ranije epizode su po meni bile sapunica.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#471 Re: House of the Dragon

Post by JoseMujica »

ovo je kurčina od serije, doduše sa vrhunskom produkcijom...ne znam kako sam do kraja pogledao :roll:
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#472 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

JoseMujica wrote: 07/11/2022 09:21 ovo je kurčina od serije, doduše sa vrhunskom produkcijom...ne znam kako sam do kraja pogledao :roll:
jel odustajes od buduceg gledanja novih sezona?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#473 Re: House of the Dragon

Post by JoseMujica »

karanana wrote: 07/11/2022 20:26
JoseMujica wrote: 07/11/2022 09:21 ovo je kurčina od serije, doduše sa vrhunskom produkcijom...ne znam kako sam do kraja pogledao :roll:
jel odustajes od buduceg gledanja novih sezona?
ne pada mi na pamet
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#474 Re: House of the Dragon

Post by shmizlica »

JoseMujica wrote: 08/11/2022 09:26
karanana wrote: 07/11/2022 20:26

jel odustajes od buduceg gledanja novih sezona?
ne pada mi na pamet
ne pada ti na pamet da odustaneš? :mrgreen: :skoljka: :run:

ma nije loša serija, samo što....ko će dočekati nastavak :? zaboravićemo i šta je bilo i da je postojala :|
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#475 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

JoseMujica wrote: 08/11/2022 09:26
karanana wrote: 07/11/2022 20:26

jel odustajes od buduceg gledanja novih sezona?
ne pada mi na pamet
Ne pada ti na pamet da odustanes ili da nastavis gledat?
Post Reply