House Of Cards

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#326 Re: House Of Cards

Post by klosar pravi »

Jack Be Nimble wrote:Nisu mi se svidjele prve dvije epizode. Sada nakon seste epizode Claire je odlicna. Trebali su ranije pistaviti claire v Francis.

Pa postavili su i to mnogo ranije u ovoj sezoni je trebalo kulminirati, al' eto Spacey pedofil pa nismo dobili kulminaciju.

Bez zajebancije ako izbaciš da njega nema i onih malih feministickih gluposti u ovoj sezoni sve u svemu sezona dosta iznad prosjeka ja sam pogledao u komadu bez problema ne bi imao ništa protiv da se nastavi.A sve u svemu ide se u tom pravcu cini mi se.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#327 Re: House Of Cards

Post by The 51st State »

odavno se nisam iznerviro ovako, nije isto bez frenka ali moze proci i ovako.
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#328 Re: House Of Cards

Post by dale cooper »

Solidna sezona, Robin Wright je pokazala da može nositi seriju i sama, zaista je bila sjajna.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#329 Re: House Of Cards

Post by biggrin »

ostale jos 3 epizode. sveukupan dojam u vezi sezone do sada: 'nako
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#330 Re: House Of Cards

Post by biggrin »

zavrsio i...podebilna sezona

valjda ce nekad isplivati i zadnja snimljena, nikad prikazana sezona sa kevinom
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#331 Re: House Of Cards

Post by normala brate »

biggrin wrote:zavrsio i...podebilna sezona

valjda ce nekad isplivati i zadnja snimljena, nikad prikazana sezona sa kevinom
Sezona je iznad prosjeka i više nego se može pogledati, što se tice Kevina pedofilske vijesti oko diranja djecaka su isplivale par dana prije nego su trebali poceli snimati zadnju sezonu.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#332 Re: House Of Cards

Post by biggrin »

iznad prosjeka čega? ako misliš na prethodne sezone, blijeda slika njihova. koliko je meni poznato, kad je skandal izbio u javnosti, citava sezona je vec bila snimljena, pa se zbog skandala donijela odluka da se ista ne prikazuje i onda je snimljena nova
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#333 Re: House Of Cards

Post by normala brate »

biggrin wrote:iznad prosjeka čega? ako misliš na prethodne sezone, blijeda slika njihova. koliko je meni poznato, kad je skandal izbio u javnosti, citava sezona je vec bila snimljena, pa se zbog skandala donijela odluka da se ista ne prikazuje i onda je snimljena nova
Trebalo tek poceti snimanje zato je i otkazano..
Smiješno je pricati kako bi pustili sezonu da je snimljena.. :D

Što se time same sezone Kevin je Kevin nema šta, al' kad izbaciš iz glave da njega nema i gledaš seriju vidiš isti kvalitet glume, produkcije i price.

Jedina zamjerka mi je previše feminizma u momentima i to onog glupog feminizma ne pozitivnog.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#334 Re: House Of Cards

Post by biggrin »

meni je prica osrednja i ni priblizno me nije zaintrigirala kao kod prethodnih sezona...malte ne silio sebe da pogledam...ko jazuk kad si dovdje dogurao :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#335 Re: House Of Cards

Post by dale cooper »

Mislim da je možda snimljeno tek nešto malo materijala sa Spaceyem, nikako čitava sezona. A producenti su svakako i išli u smjeru
on vs ona za ovu šestu sezonu, samo što su to uradili putem proxya odnosno Shepherdovih umjesto Francisa.

Spacey je sam sebi sjebao život i karijeru. Iskreno...jako mi je teško danas pogledati bilo koji njegov film. Njegov slučaj i zlostavljanja
su posebno creepy, jer je to lik radio gotovo od starta karijere i neke od žrtava su bile mnogo mlađe ili čak i maloljetne. I teško je sada
sa tim saznanjima ne gledati njegove performanse u drugačijem svijetlu i pitati se koliko je to ponašanje i stanje uma informiralo njegove
uloge.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#336 Re: House Of Cards

Post by normala brate »

biggrin wrote:meni je prica osrednja i ni priblizno me nije zaintrigirala kao kod prethodnih sezona...malte ne silio sebe da pogledam...ko jazuk kad si dovdje dogurao :)
Nema šta. :thumbup:

Zato se i vracam na ovaj moj post jer moraš jednostavno izbaciti to što njega nema cinjenica je da kad sam gledao ranije sezone tacno sam cekao da ona prestane pricati.

Kad je ova sezona pocela nisam ocekivao lošu sezonu jer su i dalje ljudi tu koji se bave drugim poslom osim glume što se tice nje same nemam nikakvu pozitivnu stvar da kazem tacno ne navijaš za nju nema to što je Kevin donosio.. :D

Sama prica mi je mnogo dobra jer zamisli samo kako bi dobra sezona bila da je umjesto nje ustvari Kevin i da su nju ubili u krevetu i on se kida protiv nekih mocnika poput onih na planini iz one sezone kad su u onim dekama.. :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#337 Re: House Of Cards

Post by biggrin »

kako god se okrene, serija je bila "zrela" za završiti :)
Forumerrer
Posts: 841
Joined: 14/06/2014 17:27

#338 Re: House Of Cards

Post by Forumerrer »

Jebo ih ovakav kraj. 100 otvorenih pitanja ostalo, moglo je to puno bolje jer je bilo potencijala.

Sezona solidna, kraj katastrofa, u rangu How i met your mother
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#339 Re: House Of Cards

Post by normala brate »

biggrin wrote:kako god se okrene, serija je bila "zrela" za završiti :)
S obzirom da nema slicnih serija koje imaju kvalitetnu produkciju bilo bi odlicno da se nastavi.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#340 Re: House Of Cards

Post by normala brate »

Forumerrer wrote:Jebo ih ovakav kraj. 100 otvorenih pitanja ostalo, moglo je to puno bolje jer je bilo potencijala.

Sezona solidna, kraj katastrofa, u rangu How i met your mother

Nije ovo kraj testiraju polje još, a s obzirom koliko ljudi pljuju po sezoni najverovatnije ce ovako i ostati s 100 otvorenih pitanja.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#341 Re: House Of Cards

Post by biggrin »

normala brate wrote:
biggrin wrote:kako god se okrene, serija je bila "zrela" za završiti :)
S obzirom da nema slicnih serija koje imaju kvalitetnu produkciju bilo bi odlicno da se nastavi.
uslovno rečeno slična je Billions. Doduše više je tu biznisa nego politike, al kako vrijeme prolazi sve se više vrte i političke tematike...i odlična je :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47488
Joined: 26/02/2004 00:00

#342 Re: House Of Cards

Post by karanana »

pogledah cetvrtu epizodu ove zadnje sezone i fakat se smorih i ne znam hocu li nastaviti.
ja vise ne znam ni ko je ko ni ko igra za koga.
ali ova cetvrta je bas bila smor u kojoj su iskoristitli kucu zalosti "umrle" zene da organizuju svoje mini susrete i duele svak sa svakim i svak protiv svakoga.
totalno devaluisana pozicija predsjednika/dnice, hoda kucom ko da je u big braderu. a tuda se vrti i ruski predsjednik. bogami sam mislio da ce je karnut gore u jednoj spavacoj sobi.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#343 Re: House Of Cards

Post by biggrin »

ni ostale epizode nisu značajno bolje.Pregledao ih više jer mi bezze bilo da ne pogledam i njih kad sam sve, nego što mi se gledalo
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#344 Re: House Of Cards

Post by nemoj to »

https://www.youtube.com/watch?v=JZveA-NAIDI

Dame i gospodo 3 minute kvalitetnije od cijele 6 sezone. :D
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#345 Re: House Of Cards

Post by DzordzHodzic »

Izgorio spejsi totalno
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#346 Re: House Of Cards

Post by nemoj to »

DzordzHodzic wrote:Izgorio spejsi totalno


Innocent till... :D :D :D

Ma bog!
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#347 Re: House Of Cards

Post by DzordzHodzic »

nemoj to wrote:
DzordzHodzic wrote:Izgorio spejsi totalno


Innocent till... :D :D :D

Ma bog!
Iskreno ne bi me cudilo da poslije ovoga za par dana se probudis uz vijest spejsi pocinio samoubistvo
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#348 Re: House Of Cards

Post by nemoj to »

DzordzHodzic wrote:
nemoj to wrote:
DzordzHodzic wrote:Izgorio spejsi totalno


Innocent till... :D :D :D

Ma bog!
Iskreno ne bi me cudilo da poslije ovoga za par dana se probudis uz vijest spejsi pocinio samoubistvo

Zašto?

Lik nije uopšte optužen za seksualnu radnju s djecakom stavljaju mu na teret da ga je kao dirao..

I to nakon što se taj djecak danas 30+ lik javio..

Tako da zašto da pocini samoubistvo?
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#349 Re: House Of Cards

Post by DzordzHodzic »

nemoj to wrote:
DzordzHodzic wrote: Iskreno ne bi me cudilo da poslije ovoga za par dana se probudis uz vijest spejsi pocinio samoubistvo

Zašto?

Lik nije uopšte optužen za seksualnu radnju s djecakom stavljaju mu na teret da ga je kao dirao..

I to nakon što se taj djecak danas 30+ lik javio..

Tako da zašto da pocini samoubistvo?
https://www.npr.org/2018/12/24/67988218 ... al-assault

Optuzen je danas. Vjerovatno nije slucajnost da ovaj video u isto vrijeme izlazi.

Cudna i bizarna situacija.
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#350 Re: House Of Cards

Post by nemoj to »

Pa znam zato ti i govorim tek zakazano suđenje, naravno da nije slučajnost. :D

Fol se javili nakon 2 godine roditelji da je gurnuo ruku u farmerke djecaku šta ima..
I to u restoranu, što volim ovako kad plate pokreti samo da bi ga objesili.
Post Reply