Hormoni stitne zlijezde

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#226 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by Suzie Q »

moja mama je prije možda pola godine imala takvih problema sa štitnom žlijezdom da je bilo doslovno pred smrt.

naravno, išla je liječniku i sve to, ali je po preporuci jedne žene koja cijeni alternativnu medicinu počela svaki dan uzimati po par suhih šljiva, smokava, kajsija i žutih grožđica (ima točan broj ali ne znam sada, male su količine) i to tako što ih navečer natopi u vodu pa ujutro popije tu vodu a popodne pojede voće.
uz to ujutro pojede jogurt sa mljevenim lanom.

na zadnjoj kontroli joj je liječnik rekao da nikad nije imala bolje nalaze i šta god je uzimala da ju je spasilo. ako koga zanima, mogu je pitati za detalje
User avatar
pojedinac
Posts: 1456
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#227 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by pojedinac »

Suzie Q wrote:ako koga zanima, mogu je pitati za detalje
Obavezno pitaj pa javi.
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#228 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by Suzie Q »

3 suhe šljive
3 suhe smokve
3 suhe marelice
5 grožđica zlatnih ili bijelih (kako ih tko već zove, ima kupiti u Bademu) ne mogu druge vrste grožđica

potopiti navečer u 150ml vrele vode.

ujutro odmah popiti vodu prije unosa bilo čega drugog u organizam, a voće pojesti tijekom dana. ovo treba raditi svaki dan šest mjeseci i tada prestati.

mojoj mami još nije isteklo tih 6 mjeseci a već joj je puno bolje. uz to ona svaki dan u šolju bioaktiv jogurta pomiješa jednu veliku žlicu mljevenog lana (ima kupiti u dm-u, Bademu, Mercatoru...) za jačanje imuniteta.
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#229 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by Suzie Q »

samo još da napišem da je mojoj mami skroz ukinuta terapija a na kontrolu treba za 2 mjeseca.

možda će nekome ovaj recept zvučati glupo ali zaista je pomogao, zapravo je smiješno kad čovjek shvati da mu je prirodni lijek na dohvat ruke svakodnevno a nema pojma o tome.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#230 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by Pasiflora »

Suzi, koja je dijagnoza bila tvojoj mami? hypo, hyper, cvorovi????
User avatar
Lacrosse
Posts: 319
Joined: 13/07/2012 13:05

#231 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by Lacrosse »

Stilicka wrote:Da osvijezimo malo temu..

Neznam koliko vas koristi terapiju za stitnu i koju, da li je to standardni Letrox koji doktori prepisuju ili pak koristite Euthyrox koji je mnogo bolji i skuplji duplo, bas nek i dan kupila sam euthyrox koji je kostao 22 KM 100 tabeleta a dok je letrox 8 KM 100 tableta :shock:

pa bi vas pitala kakva su vasa iskustva sa euthyroxom, da li vam se sta poboljsalo stanje s njim, jer ga ja pijem vec 6 dana nista jos nisam primjetila, znam da je lacici pisala nesto da je njoj pomogao Euthyrox dok joj je Letrox odmogao :D

pa hajmo dame, malo da razmijenimo iskustva :D
Razlika izmedju Lythroxa i Euthyroxa je razlika izmedju Bosnaljeka i Plive. Ista stvar, ali prave ih dvije farmaceutske kuce (sto ne znaci da je tableta ista, da se isto rasprsi u stomaku ili crijevima, da je sinteza hormona ista, itd, itd).
Oba su sinteticka hormona T4 (sto je jako bitno, da nije npr. hormon iz stitne zljezde svinja, u Americi poznat kao "armored thyroid", i da nije T3, jer T3 je aktivni hormon koji ima jako kratak half life.
Tako da na 6 dan vec razmisljati o tome da nesto mjenjas nije uredu osim ako zaista nemas nekih problema.
Drugo, svi hormoni stitne zljezde u T4 formulaciji imaju jako dugi half life, tako da se terapija moze piti i jednom sedmicno npr 7 tableta (sto rade ljudi koji su jako zauzeti ili ne mogu se sjetiti da piju svaki dan, takodje ako se i propusti koji dan da se popije - nije velika stvar), stoga, kao sto ti je neko vec napisao, nece biti nikakvih promjena do 6 sedmica barem.

Sto se tice alternativne medicine, nema te suhe sljive koja moze da zamjeni hormon ukoliko ga nema.
Ne znam zbog cega pises da ti je bila mati "pred smrt", ako je imala myxedema coma, tj. ako je pala u komu od nedostatka hormona stitine zljezde, i ako su joj morali davati hormon intravenozno, da bi je vratili u zivot, tim vise se ne preporucuje da se igras nekakvih kompotica dok osnovni hormon metabolizma ti majka ne unosi, ako treba. Postoji dosta ljudi koji nisu ni tamo ni ovamo, tj. stitina zljezda proizvede recimo 30% hormona potrebnog, tih 30% je dovoljno da se zivi, ali prije ili kasnije desice se da se produkcija smanji na 20%, pa na 10%, i ako se to ne ustanovi na vrijeme moze covjek iskusiti listu i listu simptoma koji nisu povezani, a koji su svi produkat nedostatka hormona stitine zljezde. Zbog toga, praise the lord and pass the ammunition (tj. zahvali se bogu da su nalazi uredu, ali ako su, nisu od kopotica i hosefa, nego od zljezde koja jos mozda moze da proizvede dovoljno hormona). Takodje kad je neko akutno bolestan, ako se provjeri rad stitine zljezde dobice se nalazi koji se ne mogu uklopiti u klinicku sliku. To se zove euthyroid sick. Tj. problem je u akutnoj bolesti a ne u stitnoj zljezdi. Najcesce se ponove nalazi kad je ta akutna bolest prosla. Ako je to slucaj tvoje majke, onda nikad ni nije imala problema s stitnom zljezdom, nego s interpretacijom nalaza.
User avatar
Lacrosse
Posts: 319
Joined: 13/07/2012 13:05

#232 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by Lacrosse »

Artemida84 wrote:Pozdrav svima!

Prvo svaka cast na savjetima, divni ste. Ovako je stanje kod mene, imala sam rani spontani i nakon pretraga hormona i ostalih cuda, imam inzulinsku rezistenciju (policistične jajnike) i povišena antitijela. Odem odmah kod dr. Zelije i propise mi Siofor, fizicku akivnost, ograničen unos šećera, ..... Nakom 3 mjeseca odem ponovo na kontrolu i TSH mi se sa 3,75 smjanjio na 2,8 (imam povisena antitijela također, a T3 i T4 su u granicama). Prosle sedmice mi opet propise Siofor ( po pola tablete od 500 mg) i sada i Euthyrox (po pola tablete od 25 mg). Nadam se da ce TSH biti dobar. Ako tko ima kakav savjet jos ili nesto slobodno podijelite :-D
Samo sam htjela podijeliti svoje iskustvo sa vama . I naravno sve pohvale za doktoricu Zeliju jer osim sto je strucna je i divna osoba.
Ti imas vise problema koji jedni druge podsticu.
Prvo, policisticni jajnici. Ljek - metformin. Jako dobar. Malo nus pojava. Mozes izgubiti na kilazi do 5% na njemu. Stolica ce ti biti malo meksa. Cilj redovna menstruacija, i regulacija insulinskog resistanca. Budi pazljiva da tokom trudnoce ne dobijes gestacioni dijabetis. A ako dobijes, znaj da u sljedecim trudnocama mozes imati isti problem, kao i da za 10-20 godina imas sanse velike da budes dijabeticar. Gestacioni dijabetis se kontrolira insulinom, a ne tabletom, tako da je to cesto dodatni motiv nekom da pokusa koliko moze prije trudnoce a i u trudnoci, da udje s nekom prihvatljivom tezinom. Ako primjetis da si u prvom trimestru vec ogromna i da si jako dobila na tezini, to moze biti indikator gestacionog dijabetisa.

Drugi problem. Usljed trudnoce, doslo je do formiranja auto-tijela koja imaju potencijal da razore stitnu zljezdu. Ishod ovih antitijela niko ne moze predvidjeti, ima zena kod koji se auto-imuna reakcija desi i nakon 6 mjeseci uspiju da povrate funkciju stitne zljede (tj nivo anti-tijela se smanji ili nestanu), dok neke na zalost, za uvijek izgube funkciju stitine zljede, ali, i s tim se zivi vrlo jednostavno, uzmes tabletu na dan.

Treci problem je sto hormon stitine zljezde je hormon metabolizma. Ako ga nema, sanse su da ce ti biti jako tesko izgubiti na tezini, a sto si teza, to ce policisticni jajnici da budu veci problem, jer mozes doci do situacije da ne budes fertilna ili da ti menstruacija ne bude na vrijeme i slicno. Zbog toga, iako po nalazima nemas bas veliki hipotiroidizam, ljekar te stavlja na suplementaciju hormonalnu da bi adresirao s tim dva problema, jedan mogucnost da postanes u dogledno vrijeme hipotiroidna, i drugo, policisticni jajnici, i trece, pokusaj da ostanes trudna, sto vjerujem da ces pokusati.

Dijete koje se rodi u majke koja je hipotiroidna se zove kreten. Cula si za taj izraz? To je razlog zbog cega svim zenama u trudnoci se poveca koliko hormona unose, ne sto su klinicki gore, nego sto posljedice neadekvatne suplementacije, evidentne u dijetetu s specijalnim potrebama su devastirajuce. Zbog toga, ne trebas svaki se dan pitati joj boze kakav mi je TSH, ali idi redovno na kontrolu, i upitaj doktoricu jedom kad si trudna da li treba ista mjenjati po pitanju doze ljeka.

Ljekar kod kojeg ides radi posao kako treba, i bice sve u najboljem redu.
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#233 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by Suzie Q »

Pasiflora wrote:Suzi, koja je dijagnoza bila tvojoj mami? hypo, hyper, cvorovi????
hyper aktivna a čvorovi su joj kao grožđe bili. sva se nadula a i s očima je imala problema. zaboravila sam napomenuti da ovaj lijek smanjuje i nije za hypo aktivnu jer će smanjiti još više.

oprostite na krivoj informaciji, nadam se da nisam ništa loše prozrokovala
User avatar
partybrakerica
Posts: 1281
Joined: 24/10/2012 10:53
Location: tamo gdje more ljubi dugu...

#234 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by partybrakerica »

Ljudi divni ste,sigurno ste mnogim ljudima pomogli...
:thumbup:
Ja imam odredjenih problema i mislim da je stitna u pitanju,pa me zanima da li su to ti simptomi:
pritisak u prsim konstantan danima,kao ponekad lupanje i preskakanje srca,cirkulacija neuravnotezena,opadanje kose,nervoza i cudni psihicki prelazi,u zadnje vrijeme nepodnosljiva sam sama sebi,porodila se prije pola godine...Cim dozivim nesto stredno,cak film ili plac djeteta odmah me pocne gusiti u prsima...

imala sam traumaticno djetinjstvo i inace mi je zivot malo tezi bio,valjda se nakupilo... :-? jos i porod...mozda da provjerim spolne hormone jer imam jaako bolne menstruacije-cak se znam onesvijestiti ili povracat od bola(otkako sam se porodila samo jednom se desilo),slaba razvijenost prsa, maljavost..
Lullaby5
Posts: 143
Joined: 21/06/2010 17:51

#235 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by Lullaby5 »

Moze li neko preporuciti endokrinologa u Sarajevu, po mogucnosti iz licnog iskustva. Idem vec duze vrijeme kod jedne doktorice, ali bih potrazila drugo misljenje. Mislim da ona jednostavno nema vremena da se udubi u moj slucaj i da je postala prilicno povrsna u lijecenju. A meni vec svega preko glave :(
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#236 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by MrsJ »

Dr Zelija Velija, radi u poliklinici Dr Al Tawil u Importanneu. Evo i broj 061/206 476. Iz licnog iskustva, a i nema ni jednog loseg iskustva kada je ona u pitanju. Procitaj malo temu, niko se na nju nije zalio, svi je samo hvale. Ja idem nekoliko godina kod nje i prezadovoljna sam.
Lullaby5
Posts: 143
Joined: 21/06/2010 17:51

#237 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by Lullaby5 »

Hvala MrsJ. Ima li jos neko nekoga za preporuciti, ili je Dr. Velija jedina koja zna sta radi??
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#238 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by MrsJ »

Nema na cemu. ;) Ja sam bila kod vise doktora od kako mi je dijagnosticirana hipotireoza tako da ti slobodno mogu reci da je dr Zelija najbolja. Jedina mi je ona uspjela staviti stitnu pod kontrolu. Nemoj gubiti vrijeme kao ja i ici kod kojekakvih doktora i da ti svako drugacije prica, da sam bar ranije znala za nju postedila bih se nerviranja. E sad jedino ne znam odgovara li ti sto je to privatno. Prvi pregled je 50 KM ako se nije u medjuvremenu sta promijenilo, a onda svaka kontrola 30 KM.
sp bob
Posts: 5
Joined: 19/03/2013 00:18

#239 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by sp bob »

Ćaoo pozz svima nova sam na forumu ...ovako ,neki dan vadila hormone tsh je povišen 9 uglavnom dijagnoza je hipoterioza ..Zanima me vaše iskustvo sa simptomima ..tj kakvi su vas sve simtomi mučili ,moji su opadanje kose ,nekad usporen ..nekad ubrzan rad srca (glasan ) tj kao da me svu trese kad sam u fazi mirovanja :-) nervoza i to velika , tako da ponekad moram popiti i lexilijum od 1,5 mg da me smiri jer kad se to javi to je katastrofa ..brine me ta nervoza taj neki strah od tih simtoma ..da dodam i to da često kašljucam ..onako bezveze ali moram :? jer čini mi se ako nekašljucam imam manje vazduha :cry: ponekad mi se čini d a me neki od simtoma (jer često završim u hitnoj zbog lupanja sca)ufati i neki panični napad od svih tih silnih simptoma ..dali se to vama dešva ili vam se dešavalo ..utješite me da je to do štitne a ne zato što sam pukla .... :roll: Da samo da kažem da pijem terapiju već četvrti dan po 25 milgrama letroxa..dr kaže da će mi biti bolje za sedmicu ..evo već 4 dan a meni nikako bolje . :shock: .konstantno sam u strahu ...stalno sam u pripravnosti ..ubiše simtomi ,puno me plaše (nikad nikakvih problema zdrastvenih )do sad pa je to valjda opravdano ...Pomagajteeeee dajte mi koju utješnu ..
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#240 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by MrsJ »

Sve sam to prosla, i imam ti samo za reci da ce proci, ali moras biti strpljiva. Stitna se nece tek tako srediti. Ono sto ti moras uraditi je pokusati biti smirena, ne nervirati se, okruziti se pozitivnim stvarima i stalno se zanimati necim, jer kada imas vremena jos vise razmisljas o bolesti. Cudno mi je da ti je dr rekao da ces nakon 7 dana osjetiti poboljsanje, jer to nije tacno. Poboljsanje mozes osjetiti tek nakon minimalno mjesec. Probaj sa letroxom neka 3 mjeseca, ako ti ne budu bolji nalazi ja bih ti preporucila da probas Euthyrox. Ja sam se 4 godine patila sa Letroxom i svaki put nalaz sve gori, predjem na Euthyrox i nakon 2 mjeseca hormoni pod kontrolom. Nekome jedan lijek odgovara, nekome drugi, sve je to individualno. Mozda tebi Letrox i pomogne. Suocavaj se sa strahovima, izlazi, druzi se, budi pozitivna i vjeruj mi nakon nekog vremena ce ti se simptomi dosta ublaziti. Ali ne ocekuj preko noci, treba vremena. Hipotireoza je takva da ces vjerovatno piti uvijek tablete ali ako nista ublazit ces simptome. Sretno!
sp bob
Posts: 5
Joined: 19/03/2013 00:18

#241 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by sp bob »

Zahvaljujem mrs J na odg..znači da neludim :-D to su sve simtomi štitne ..ma ovo je za mene sve špansko selo zdrava prava i odjednom ko grom iz vedra neba :twisted: ova akonija traje već 7 mjeseci ...prvo sam sumnjala na željezo ,i da bilo mi je nisko 4 ..pa sam dobila dijagnozu anemična, gutala razna čuda toteme ovo ono prođe pola god a ja isto i još gore ..toliko sam se straha nakupila jer su mi se spolili simtomi i od nedostatka željeza ,a i od štitne za koju tada nisam znala da je pr ,sve dok nisam izvadila nalaze prije 10 dana i gle imam hipoteriozu ...radila sam to kod privatnika kod dr Lejla Kulenović zapravo za ime nisam 100% sigurna.. da i ona mi je tako rekla da ću se poslije 7 dana osjećati sjajno ,eto baš tako ,rekla mi je da dođem na kontrolu za 5 sedmica sa novim nalazima ...da rekla mi je "i kad vidišp kao te nalaze nemoj das eprepadneš tako to mora prvi put " :? može li mi to ko pojasniti . i ako će to na nalazu biti tako strava pa ljudi kako ću se onda tek ja osjećati ???? :-) Dali je život sa hipoteriozom ujedno život sa stalnim simptomima svakog dana samo nekad u manjoj a nekad u većoj mjeri ili ???? ( štitna mi je napravila haus u org ) podigla mi je masnoću na 7 ..željezo je samo opadalo i dr kaže da je upravo štitna kriva za to ...jaooo samo da se dovedem u red ..tako sam depresivna najgore što uvijek moram biti raspoložena i nasmijana zbog svog sinčića a jaaaaa propadam ljudi nestajem ...što od simtoma što od strahova što od brige kad će biti bolje i dali ću ja to dočekati :(
Lullaby5
Posts: 143
Joined: 21/06/2010 17:51

#242 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by Lullaby5 »

Upravo sekiracija i stres pogorsavaju simptome stitne. Znam da je to lakse reci nego uraditi, ali probaj se malo smiriti i sto manje misliti na to. Nije to nista tragicno, ima i gorih bolesti, samo treba vremena i strpljenja. Ne bi vjerovala koliko je to cest problem u danasnje vrijeme.
Malo procitaj po internetu o simptomima, cisto da sebe smiris i da ne mislis da si otkacila ili takvo sto. Meni je licno bilo lakse kad sam vidjela da su moji simptomi uobicajeni i da nisam sama u tome. Ako te to moze imalo utjesiti, svi kazu da su simptomi hipertireoze (previse hormona) gori od hipotireoze koju ti imas. Mozes misliti onda kako je nama hiperovcima :-)
Glavu gore, i samo budi strpljiva!!
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#243 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by Op3r4t0r »

sp bob wrote:ovako ,neki dan vadila hormone tsh
A kako se to vade hormoni? :lol:
sp bob
Posts: 5
Joined: 19/03/2013 00:18

#244 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by sp bob »

Bitno ste razumjeli šta je pisac htio da kaže .. :) Hvala na odg ..Vadila hormone ahaha ludnica ..šta rade ovi hormoni kad udare u glOOvu :lol:
Last edited by sp bob on 21/03/2013 16:06, edited 1 time in total.
sp bob
Posts: 5
Joined: 19/03/2013 00:18

#245 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by sp bob »

Molim vas dali je nervoza normalna pojava kod štitne ..bezvoljnost neka ..ali ta nervoza mi je najgora ,nemogu da funkcionišem i onda moram popiti leksić :( od 1.5 mg ..užas ,mene to toliko brine ta nervoza koja krene od samog jutra čim oči otvorim :shock: pijem terapiju već 15 dana letrox.. 25mg pa 3 puta u sedmici 50 mg . . da i kada ujutro popijem tabletu imam bol u stomaku ..kao nadutost i bol na dodir ..mučninu ..dali je to reakcija na privikavanje lijeka ili ''?? opet ta nervoza :cry: molim vas bilo kakav odg ...doktorica me je naručila tek za 5 sedmica a šta do tad da radim u ovom stanju ..dali ste vi bile nervozne ..kao neke nejasnoće u glavi ,malaksavost užas ..helpp plizzz bilo kakav odg dobro došao hvala unaprijed :roll:da i stalno kašjucam ono kao pročišćavanje gla tako neš slično ,imam potrebu to stalno raditi :? jao puno toga napisah ..još bi ja kakve su me muke natjerale ..al dobro neću više sad za sad odoh sad :run: :)
orhideja 78
Posts: 7
Joined: 07/04/2013 16:04

#246 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by orhideja 78 »

pozdrav sim hašimotovcima :-D ; imam 34 god i prije otprilike 6 mj, dijagnostiiran mi je hašimoto, hipotireoza. hormoni tsh su mi u ovih pola god sa 5 skočili na skoro 14, a o antitijelima da ne pričam. unatoč tome što sam 4 mj pila letrox, al od njih nikakve fajde. danas mi je dok propisala eurotyiroks 75 mg. zanima me je li neko imao problem s nedjelovanjem i zamjenom terapije, unaprijed hvala
User avatar
Sunshine'90
Posts: 76
Joined: 20/08/2011 01:49

#247 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by Sunshine'90 »

Slučajno sam naletila na ovu temu jer mi je mami danas nađen hladni čvor na štitnoj i htjela sam vidjeti iskustva drugih ljudi kad je ta dijagnoza u pitanju. Na punkciju je naručena 1.10. što je van svake pameti ako se uzme u obzir da se što prije treba vidjeti je li maligno ili je benigno. Zato me zanima je li iko išao u Importanne kod Al-Tawila koliko košta citopunkcija i da li još uvijek dr.Amela Begić radi kod njega? Bila bih mnogo zahvalna na odgovoru! :)
dior-bay
Posts: 5
Joined: 07/12/2012 14:06

#248 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by dior-bay »

pozzz svima evo ovako naime radi se o mojoj kcerkici koja ima 7 godina prije 4 mjeseca sam otkirla da djete ima poremecaj rada stitne zljezde tacnije (THYROIDITIS HASHIMOTO) :sad: ima jako puno simptoma koje je muce bolovi u trbuhu-zeludcu-nervosa-otezano disanje uradila sam i nalaz dorucija sto se ustanovilo da je djtetu poremecen i razvoj kosti (usporenost rasta) a pored toga svega ima i poremecaj srcanog ritma pa me zanima dali neko zna po navedenom dali djete ima tjelesno ostecenje ili neki vid invalidnosti ?? :sad: :sad: :sad:
_spring_
Posts: 34
Joined: 11/05/2007 20:37

#249 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by _spring_ »

dior-bay wrote:pozzz svima evo ovako naime radi se o mojoj kcerkici koja ima 7 godina prije 4 mjeseca sam otkirla da djete ima poremecaj rada stitne zljezde tacnije (THYROIDITIS HASHIMOTO) :sad: ima jako puno simptoma koje je muce bolovi u trbuhu-zeludcu-nervosa-otezano disanje uradila sam i nalaz dorucija sto se ustanovilo da je djtetu poremecen i razvoj kosti (usporenost rasta) a pored toga svega ima i poremecaj srcanog ritma pa me zanima dali neko zna po navedenom dali djete ima tjelesno ostecenje ili neki vid invalidnosti ?? :sad: :sad: :sad:

Nije iz prve ruke ali nadam se ce pomoci svima koji imaju problema sa stitnom

Cerkici moje komsinice su dijagnosticirali probleme sa stitnom jos u cini mi se 4. godini i od tada je non-stop na tim tabletama za stitnu. Godinama je bila na tim nekim terapijama, tabletama itd ali nikakvog poboljsanja nije bilo, onda se nedavno obratila nekim ljekarima u zavidovicima poslala im nalaze te su joj postom poslali terapiju na nekoj biljnoj bazi. Za par mjeseci malena je normalizovala hormone i antitijela i ne pije tablete za koje su joj ljekari rekli da ce morati da pije cijeli zivot. Nadam se da ce nekima pomoci, svakako se vrijedi raspitati i obavezno traziti vise misljenja kada je stitna u pitanju.
Cula sam i ranije za tu bracu iz zavidovica koji rade samo sa stitnom pa sad vrijedi pokusati :roll:
crvena987
Posts: 49
Joined: 08/04/2013 21:08

#250 Re: Hormoni stitne zlijezde

Post by crvena987 »

molim te možeš li detaljnije o ovom liječenju biljkama...znaš li šta je tačno koristila u ovom biljnom liječenju, ili da mi daš neki kontakt ljudi u zavidovićima koji liječe bolest štitne žlijezde...i zanima me od koje je štitne curica bolovala (hipo ili hiper tireoze)'?
Post Reply