Hormoni rasta u mesu

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
lejna23
Posts: 22
Joined: 31/07/2018 12:15

#1 Hormoni rasta u mesu

Post by lejna23 »

Interesuje me da li je zaista meso koje kupujemo, a pogotovo piletina, tretirano hormonima rasta i da li to zaista tolko utice na nas kao sto pisu brojni portali ne navodeci nikakve izvore informacija niti ikakva istrazivanja o tom problemu?? Ako ima neko ko je upucen u ovaj problem ili ako znate neke knjige ili naucne radove koje o tome govore??
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2 Re: Hormoni rasta u mesu

Post by triconja »

Uticu i to dobro, prije ljudi bili visoki metar i zilet a sad po metar i 80 prosjek. Kako to objasnit ako ne na spomocu hormona rasta? :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3 Re: Hormoni rasta u mesu

Post by irac300 »

lejna23 wrote:Interesuje me da li je zaista meso koje kupujemo, a pogotovo piletina, tretirano hormonima rasta i da li to zaista tolko utice na nas kao sto pisu brojni portali ne navodeci nikakve izvore informacija niti ikakva istrazivanja o tom problemu?? Ako ima neko ko je upucen u ovaj problem ili ako znate neke knjige ili naucne radove koje o tome govore??
Ma realno sve ovo što se danas proizvodi naveliko je tretirano nečim. Tačno čovjek nije više pametan šta da jede. Ja piletinu redovno konzumiram. Kupujem od ovih naših domaćih proizvođača, sad, čime ih oni hrane haj' ga znaj?!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4 Re: Hormoni rasta u mesu

Post by insomnia78 »

Piletina je svakako karina od mesa
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#5 Re: Hormoni rasta u mesu

Post by Humljanin »

Jok eto gleda ga toplim pogledom, pjeva mu, masira ga i hrani samo organski uzgojenom hranom.
Pa normalno da šopaju!
Ko bi napripravio toliko mesa uz toliku konkurenciju i cijene.
Samo šibaj hormone. To što će nam rasti sise na leđima je nuspojava. :thumbup:
Narod hoće sve jeftinije. Ako ti je stalo do zdravlja, onda ili sam uzgajaj ili dobro provjeravaj i budi spreman to dobro platiti. Nema treće.
Post Reply