Horde Zla

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4626 Re: Horde Zla

Post by MensurM »

nema me tamo wrote:
Ali_G wrote:Onih momaka koji su zapoceli drugaciji furku koja je kasnije rezultirala Zapadom vise u Hordama nema.
Uglavnom, ove turbulencije se desavaju svako malo u skoro svim grupama. U svaku se navuce masa likova k’o fol iz ljubavi prema klubu.

Nema naravno da nema kao što kazem ovi nabrojani su tu od pocetka samo je pitanje koliko su ostali cisti..
Ja ti kazem da je istina sve osim za Poparine tene što me ne bi cudilo da je istina jer prica je toliko glupa da je vrlo moguce da je istina. :D

Ovi drugi što se tripuju da mogu biti novi zapad..

Zapad tadašnji je bio nevjerovatan s mladim momcima koji su imali muda za sve koji nisu imali nikakve kriminalne aktivnosti osim na tribini da se tako izrazim :D

Baš ono sve zeleno puno života da se preuzme tribina ovi novi narkomani i šljam koji se puca po ulicama ne može bukvalno u istu recenicu..
Tacno me stid da poredim..


Al' 100 posto si u pravu ove turbulencije uvijek budu cak i u vrijeme zapada prijetilo je u više navrata da se momci zakace jedni se drugim ( podgrupe ) samo što je drugarstvo prevladalo.

Danas više nema tog drugarstva jer kao sto kazem odrastaju ljudi glava više nije u istom pravcu.





Ono što je glavno u svemu ovome i treba se skinuti kapa je da se zamrzne sve da se ne bi čakijalo po tribini u sred derbija.
Pa ni tadašnji zapad nije imao hrabrosti bez sumnjivih tipova preuzeti tribinu. Zna se ko je jedini imao muda napasti Pitiće i Džineta nakon onog derbija.
gidra
Posts: 3565
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#4627 Re: Horde Zla

Post by gidra »

Velkoski wrote:
nema me tamo wrote: Ja ti kazem da je istina sve osim za Poparine tene
Zametica em nema ženu, em je iš'o sam kao predstavnik redakcije ss.ba u Antaliju... Eto još jedna stvar koja nije tačna, a za ostalo nit' imam pojma nit' me plaho interesuje. :mrgreen:
Faruk Zametica?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4628 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Mogao si mu i adresu napisati :-)
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4629 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Ranije nisu imali hrabrosti ovi stariji od mene to mogu potvrditi Mensure dakle pricam 2 godine + prije toga kad su im agenti znali bukvalno svima imena i ko je glavni...Djeca uglavnom sve bila od 19-20 godina koliko vec..U onom momentu poslije derbija znalo se da je gotovo s njihovom vladavinom ja koji sam tad golobrad bio sam bio spreman da im život uzmem da bi se vratili na tribinu..

U onom momentu je bilo vec pored ovih što su im se znala imena od strane agenata jos 100 ljudi koji su bili spremni..
A 20-30 ovih drugih tu ništa moglo nije.

Možeš ti momke s Bistrika zvati kako hoces njih 80 posto je uvijek bilo aktivno na utakmicama.
Tako da navijaci su.
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#4630 Re: Horde Zla

Post by al-em »

nema me tamo wrote:Mogao si mu i adresu napisati :-)
Ma dobro momak je novinar, stalno mu se ime vrti po sportskim portalima.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4631 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Ma znam da se on godinama okrenuo od ovoga, al' šta ja znam...
Mada u pravu si lik je više " javno lice "..

Inace kad smo kod ovoga cini se da je stari zapad i na tvu svuda od bivseg voditelja na hayatu do komentatora..
Do voditelja vijesti ranije na Fejsu..
Pa voditelj vijesti bivši isto na pinku... :D

Sve momci s bivšeg zapada
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#4632 Re: Horde Zla

Post by Company85 »

Velkoski wrote:
nema me tamo wrote: Ja ti kazem da je istina sve osim za Poparine tene
Zametica em nema ženu, em je iš'o sam kao predstavnik redakcije ss.ba u Antaliju... Eto još jedna stvar koja nije tačna, a za ostalo nit' imam pojma nit' me plaho interesuje. :mrgreen:
Pa nema sad...imao je :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4633 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

hahahahaha
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72762
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4634 Re: Horde Zla

Post by Velkoski »

Ma kakvi :D A malo prije te Antalije je bio u Kataru na SP u rukometu, garant ga je i tu klub slao, a i ženu mu :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4635 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Ne možda je htio ovaj da kaze da je preko kluba dobio posao kontaš to sto je bio aktivan na tribini pa preko nekoga izganjao..

Bio je 2013 i na evropskom u košarci cini mi se
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72762
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4636 Re: Horde Zla

Post by Velkoski »

Ma bio je i na OI u Sočiju i SP u Brazilu, garant je i to iš'o preko kluba :hm: :mrgreen:

Prozivaju za pripreme, jedne jedine koje je išao :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4637 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

ma treba se samo drogirat
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#4638 Re: Horde Zla

Post by jalijas74 »

Eto bas ti sve znas :evil:

https://www.youtube.com/watch?v=wtNFUJSjDaQ&t=6s
MensurM wrote:Pa ni tadašnji zapad nije imao hrabrosti bez sumnjivih tipova preuzeti tribinu. Zna se ko je jedini imao muda napasti Pitiće i Džineta nakon onog derbija.
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#4639 Re: Horde Zla

Post by jalijas74 »

Na zapadu nista novo :evil:
F&N
Posts: 3962
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#4640 Re: Horde Zla

Post by F&N »

Standardna prica o zapadu ljudi koji su malo ili vecinom nimalo bili tu, kad je bio zapad. Sada zapad najvise prizivaju oni sto su po njemu pljuvali sa istoma i sjvera pa kasnije se prklantacili, bacili dres galatasaraja i kupili FP majice. A u glavi nula. Mislili su da je dovoljno kupiti bar sal i skladno se obuci da budes ultras, ili ono FP pa si odmah huligan. A u glavi mentalitet 0%. Cak ni na zapadu nisu svi imali mentalitet nego su slijedili, njih 10tak ili 20 koji su znali sta hoce i gdje hoce da budu. I to se vidjelo cim su oni otisli da se pocelo lutati. Sa kopiranjima raznoraznim. Air max stil.
Nema toga vise. Prvo nema onog drugarstva, onih noci u velikom parku, romaniji, ili polumjesecu. I to je glavni razlog propadanja. A propadat se pocelo kad su na tribini postali bitiniji "jaci" i "ludji" od onih s mozgom. A ti s mozgom ne mogodose da se izbore s ovim "ludjim" bez mozga. One HZ u bile avantgarda navijacke scene u BiH. Oslobodile tribinu i oslobodile klub od okova "legendi". Od njih dosta. Ko je kriv nama sto nismo mogli ili znali.

Svirke, partije je zamenila sandra afrika. Ultras mentalitet je zamjenio Bg mntalitet. I to je to. Nema se tu sta pricati vise.
Dok nekad, ako ikad, ne dodje neka nova generacija pa restartuje sve, ostajemo u sivilu shatro tribine i shatro navijaca.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#4641 Re: Horde Zla

Post by klosar pravi »

F&N wrote:Standardna prica o zapadu ljudi koji su malo ili vecinom nimalo bili tu, kad je bio zapad. Sada zapad najvise prizivaju oni sto su po njemu pljuvali sa istoma i sjvera pa kasnije se prklantacili, bacili dres galatasaraja i kupili FP majice. A u glavi nula. Mislili su da je dovoljno kupiti bar sal i skladno se obuci da budes ultras, ili ono FP pa si odmah huligan. A u glavi mentalitet 0%. Cak ni na zapadu nisu svi imali mentalitet nego su slijedili, njih 10tak ili 20 koji su znali sta hoce i gdje hoce da budu. I to se vidjelo cim su oni otisli da se pocelo lutati. Sa kopiranjima raznoraznim. Air max stil.
Nema toga vise. Prvo nema onog drugarstva, onih noci u velikom parku, romaniji, ili polumjesecu. I to je glavni razlog propadanja. A propadat se pocelo kad su na tribini postali bitiniji "jaci" i "ludji" od onih s mozgom. A ti s mozgom ne mogodose da se izbore s ovim "ludjim" bez mozga. One HZ u bile avantgarda navijacke scene u BiH. Oslobodile tribinu i oslobodile klub od okova "legendi". Od njih dosta. Ko je kriv nama sto nismo mogli ili znali.

Svirke, partije je zamenila sandra afrika. Ultras mentalitet je zamjenio Bg mntalitet. I to je to. Nema se tu sta pricati vise.
Dok nekad, ako ikad, ne dodje neka nova generacija pa restartuje sve, ostajemo u sivilu shatro tribine i shatro navijaca.
Sve napisano bez greške doduše ima par grešaka oko bacanja šala galate i slicnih nije nešto bilo takvih da ti pravo kažem, da bilo je samo ne na taj nacin koji si ti rekao..
Svi ti koji su prešli ukljucujuci mene tih godina ono poslije Slavije i bakljade jednostavno nisu znali da postoje ti momci koji su znali sta hoce elem da ne ulazim dublje..

Isto malo grijesis oko Sandre Afrike skontaj da je to ipak 2007 kad se uzeo pravi mah da smo danas u skoro 2019 to su neke TOTALNO druge godine tih golobradih momaka predpostavljam u to vrijeme da su svi imali po 20tak u vrijeme polumjeseca i to maksimalno dok s druge strane recimo ja sam tad imao 14, 15..
Ono poenta je da se ljudi mijenjaju i ono što je bio život tad kasnije nije jednostavno taj zapad je sjebo s regrutovanjem novih tamo poslije 2011, al' s pravim regrutovanjem kao što su mene jedni od pokretaca priče odvajali i objašnjavali mi neke stvari..
Nije toga bilo i onda se ustajala atmosfera godine prolazile u suštini ostalo je nekih 50 posto aktivno tih momaka s pokretaca zapada ovo ostalo skroz ili je prestalo ili kao što sam rekao GODINE..

Da upravo kao što kažeš treba nova svježa krv, al' je fazon što se takva rađa samo iz pepela tako da Horde kao ekipa ce propadati i gubiti na mentalitetu i dalje svježe vidjeti više nikad necemo.

Zato je Zapad toliko glorifikovan upravo zbog pepela.
Labirint
Posts: 1989
Joined: 24/06/2013 14:37

#4642 Re: Horde Zla

Post by Labirint »

Sta su se sada opet ovo reaktivirali? Namirisao se put u Firencu ili? Rezultati.bojkota? Ostvareni ciljevi? Postignuto sta? Sabrina, Anela, Ilijevski, skupstina-opstina?
User avatar
Maharadza
Posts: 16715
Joined: 30/01/2013 15:13

#4643 Re: Horde Zla

Post by Maharadza »

Konačno skontali da od bojkota nema hajra...Mašala! :thumbup:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#4644 Re: Horde Zla

Post by klosar pravi »

Labirint wrote:Sta su se sada opet ovo reaktivirali? Namirisao se put u Firencu ili? Rezultati.bojkota? Ostvareni ciljevi? Postignuto sta? Sabrina, Anela, Ilijevski, skupstina-opstina?

Namirisao se put.
User avatar
Logovan
Posts: 94302
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4645 Re: Horde Zla

Post by Logovan »

Labirint wrote:Sta su se sada opet ovo reaktivirali? Namirisao se put u Firencu ili? Rezultati.bojkota? Ostvareni ciljevi? Postignuto sta? Sabrina, Anela, Ilijevski, skupstina-opstina?
Daj bolan. :-) Eto otići će i to je to. Šta imaju od jedne utakmice? Ima li tebi logike da je neko prekinuo bojkot radi jedne utakmice?
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#4646 Re: Horde Zla

Post by klosar pravi »

Logovan wrote:
Labirint wrote:Sta su se sada opet ovo reaktivirali? Namirisao se put u Firencu ili? Rezultati.bojkota? Ostvareni ciljevi? Postignuto sta? Sabrina, Anela, Ilijevski, skupstina-opstina?
Daj bolan. :-) Eto otići će i to je to. Šta imaju od jedne utakmice? Ima li tebi logike da je neko prekinuo bojkot radi jedne utakmice?

Bojkot jeste prekinut upravo radi jedne utakmice, jednog gostovanja.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4647 Re: Horde Zla

Post by Raigor Stonehoof »

Pa ako ima kakav drugi razlog, bujrum navedite. Ja ne vidim nikakvu promjenu u odnosu na vrijeme kad je bojkot poceo :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94302
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4648 Re: Horde Zla

Post by Logovan »

klosar pravi wrote:
Logovan wrote:
Labirint wrote:Sta su se sada opet ovo reaktivirali? Namirisao se put u Firencu ili? Rezultati.bojkota? Ostvareni ciljevi? Postignuto sta? Sabrina, Anela, Ilijevski, skupstina-opstina?
Daj bolan. :-) Eto otići će i to je to. Šta imaju od jedne utakmice? Ima li tebi logike da je neko prekinuo bojkot radi jedne utakmice?

Bojkot jeste prekinut upravo radi jedne utakmice, jednog gostovanja.
Opet kažem, otići će i šta onda? Zašto su ulazili u bojkot, ako će prekidati radi gostovanja u Firenci?

Ovom logikom, opet ide bojkot nekad na jesen ili na proljeće i čeka se protivnik u Europi da se vidi hoće li biti kakvo dobro gostovanje. :-)
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#4649 Re: Horde Zla

Post by klosar pravi »

Nece ništa provesce se u Italiji i to je to. :D
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#4650 Re: Horde Zla

Post by jalijas74 »

jalijas74 wrote:Na zapadu nista novo :evil:
A na sjeveru ?
Idemo jos bolje i jos jace :evil:

F&N i klosar pravi

Zapad jeste imao svoju furku ali ta ista furka nije izmisljena vec pokupljena je od tifo scene. Iz svake je uzeto nesto posebno. FP, male zastave, informatori, sastanci zvanicni, mini sastanci PG, zajednici izlasci...
Drugarstvo da ali sa puno ulozene energije da se sve izbalansira nemate pojma koliko je to bilo tesko. I onda masine koje su vukle za sve ostale ti momci su zivili Hz 24 sata na dan a ostali vecina dodju na sve spremno. Na zalost takve energije vise nema u tom obliku.
Meni ni sada oosta sliks uopste nije losa, marketnig je ok, izgled na tribini supet, gostovanja perfektna...
Mi smo u tom vremenu bili mali i tecimo spremni za jednog busa nekih 55 mjesta da smo bili i nekoj velikoj ekspanziji pitanj bi bilo kako naci jos i buseva
Post Reply