Horde Zla

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
SmokingMan
Posts: 18640
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4351 Re: Horde Zla

Post by SmokingMan »

Anestezija wrote:
SmokingMan wrote:
Anestezija wrote: Bas vidim momke neke iz tog perioda,sad u vjeri nista tribine a beton bili momci,proleti zivot .
Šteta sada su suzili svoj svijet,na najmanje na 4 zida.Bili su to dobri momci sa lošim navikama,kao što ih svi i imamo,sada su poptuno drugi ljudi.
Kad udjem na fksinfo i gledam slike gostovanja Modrica,Orasje..2008 k'o da neko ukrade godine jbt
Jebi ga,najgore je što se sada raspada ono što se ranije mukotrpno gradilo,to me jedino i boli.Do sada je ovaj kop mogao biti i najjači i najbrojniji u BIH,a vjerovatno i šire,da je bilo nekog kontinuiteta,istinske ljubavi prema sjeveru,iskrenog drugarstva.
Last edited by SmokingMan on 07/05/2017 12:18, edited 1 time in total.
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#4352 Re: Horde Zla

Post by Anestezija »

Jaki su i ovi momci,podgrupe su tu sto su i bile,al nema "duha" onog kad se jedva cekalo otic na tribinu.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#4353 Re: Horde Zla

Post by bleee_sa »

Kure ubiće te romantika majke mi :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4354 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Orašje i Bazen...

Sto se tice uživanja uz alkohol i opcenito bez ikakvog naznaka belaja najbolje gostovanje..
Uz Bihać naravno gdje se krenulo ujutru u 4, a doslo nakon 9 i po sati tako nesto.. :D
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#4355 Re: Horde Zla

Post by bleee_sa »

A Titograd i kupanje na granici, toga se ne sjećate jel :D
Tromblon
Posts: 2103
Joined: 18/01/2015 19:37

#4356 Re: Horde Zla

Post by Tromblon »

Iako sam sa komsijske strane da dam skromni doprinos temi Horde zla.

Godina 1983. na Kosevo dosao Dinamo. Njihovih navijaca na platou gomila. Sigurno preko 300. Plavi salovi, zastave. U oci mi upao jedan u teksas prsluku. Sal oko glave, neke krpe oko zglobova, zastava oko pasa. Momcina od oko 25-30. Njega su slusali. Nemam pojma kako i sta, ali pola njih ode na istok, a pola na zapad. Bilo je 1:1 na kraju. Na pocetku tekme pocnu ovi na istoku da navijaju. Zovu ove na zapadu. Ja bio na zapadu. Vidim 7-8 likova ide ka Dinamovcima i marisana. Uleti murija. Dinamo dade gol opet marisana ali zesca nego prije. Tuklo se sigurno po 50 ljudi sa obje strane. Opet murija uleti, ali Dinamovci su vec bili na konopcima sto bi se reklo. Kraj tekme idem ja sa zapada na plato. I taj lik sa pocetka price krvav sav brise se krpom nekom. Dvojica ga drze. Ulece rahmetli Cinda i jos jedan i povaljase ih samo tako. Dinamovci se okupili u grupu na platou pitari napadaju. Auta parkirano tona. Gadjanje svim i svacim. Ja se izmakao kod restorana i lijepo gledao. Murija okruzi Dinamovce i ja se uputim ka zapadu. Kad ova grupa sa zapada izlazi. Idu na Kosevsko onim stepenicama. Niti da krenu po ostatak ekipe, niti pitara da ih napadnu. Vidjelo se da su se sasrali. Nikad vise Dinamovaca nije doslo u Sarajevo sto ja pamtim.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#4357 Re: Horde Zla

Post by bleee_sa »

Tromblon wrote:Iako sam sa komsijske strane da dam skromni doprinos temi Horde zla.

Godina 1983. na Kosevo dosao Dinamo. Njihovih navijaca na platou gomila. Sigurno preko 300. Plavi salovi, zastave. U oci mi upao jedan u teksas prsluku. Sal oko glave, neke krpe oko zglobova, zastava oko pasa. Momcina od oko 25-30. Njega su slusali. Nemam pojma kako i sta, ali pola njih ode na istok, a pola na zapad. Bilo je 1:1 na kraju. Na pocetku tekme pocnu ovi na istoku da navijaju. Zovu ove na zapadu. Ja bio na zapadu. Vidim 7-8 likova ide ka Dinamovcima i marisana. Uleti murija. Dinamo dade gol opet marisana ali zesca nego prije. Tuklo se sigurno po 50 ljudi sa obje strane. Opet murija uleti, ali Dinamovci su vec bili na konopcima sto bi se reklo. Kraj tekme idem ja sa zapada na plato. I taj lik sa pocetka price krvav sav brise se krpom nekom. Dvojica ga drze. Ulece rahmetli Cinda i jos jedan i povaljase ih samo tako. Dinamovci se okupili u grupu na platou pitari napadaju. Auta parkirano tona. Gadjanje svim i svacim. Ja se izmakao kod restorana i lijepo gledao. Murija okruzi Dinamovce i ja se uputim ka zapadu. Kad ova grupa sa zapada izlazi. Idu na Kosevsko onim stepenicama. Niti da krenu po ostatak ekipe, niti pitara da ih napadnu. Vidjelo se da su se sasrali. Nikad vise Dinamovaca nije doslo u Sarajevo sto ja pamtim.
Eto kakav si ti komšija, a ja par šaka od Torcide dobih kod Palme radi vašeg obrazaaaa, eeee kone kone :D
Tromblon
Posts: 2103
Joined: 18/01/2015 19:37

#4358 Re: Horde Zla

Post by Tromblon »

bleee_sa wrote:
Tromblon wrote:Iako sam sa komsijske strane da dam skromni doprinos temi Horde zla.

Godina 1983. na Kosevo dosao Dinamo. Njihovih navijaca na platou gomila. Sigurno preko 300. Plavi salovi, zastave. U oci mi upao jedan u teksas prsluku. Sal oko glave, neke krpe oko zglobova, zastava oko pasa. Momcina od oko 25-30. Njega su slusali. Nemam pojma kako i sta, ali pola njih ode na istok, a pola na zapad. Bilo je 1:1 na kraju. Na pocetku tekme pocnu ovi na istoku da navijaju. Zovu ove na zapadu. Ja bio na zapadu. Vidim 7-8 likova ide ka Dinamovcima i marisana. Uleti murija. Dinamo dade gol opet marisana ali zesca nego prije. Tuklo se sigurno po 50 ljudi sa obje strane. Opet murija uleti, ali Dinamovci su vec bili na konopcima sto bi se reklo. Kraj tekme idem ja sa zapada na plato. I taj lik sa pocetka price krvav sav brise se krpom nekom. Dvojica ga drze. Ulece rahmetli Cinda i jos jedan i povaljase ih samo tako. Dinamovci se okupili u grupu na platou pitari napadaju. Auta parkirano tona. Gadjanje svim i svacim. Ja se izmakao kod restorana i lijepo gledao. Murija okruzi Dinamovce i ja se uputim ka zapadu. Kad ova grupa sa zapada izlazi. Idu na Kosevsko onim stepenicama. Niti da krenu po ostatak ekipe, niti pitara da ih napadnu. Vidjelo se da su se sasrali. Nikad vise Dinamovaca nije doslo u Sarajevo sto ja pamtim.
Eto kakav si ti komšija, a ja par šaka od Torcide dobih kod Palme radi vašeg obrazaaaa, eeee kone kone :D
Tad mi bilo 12 godina buraz. Trebao sam se i ja zaletiti :skoljka:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#4359 Re: Horde Zla

Post by bleee_sa »

E onda ti ja halalim :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4360 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Tad si se mogao šutat kao covjek svake 2 sedmice. :oops:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#4361 Re: Horde Zla

Post by bleee_sa »

Ne do Bog opet regionalne lige :D
Tromblon
Posts: 2103
Joined: 18/01/2015 19:37

#4362 Re: Horde Zla

Post by Tromblon »

kotace wrote:
sistematski pregled wrote:Ma ništa s njima prije rata nije specijalno bilo. Ipak oni nisu bili tada naš level :D
sjećam se da su jednom na košarku došli, s naše strane ništa oni kao ono fol dobri s nama ali su ih manijaci zaganjali (Zema).
Na platou Skenderije,robija crveno-crni salovi.Nas desetak nosimo bubnjeve iz uprave KK Bosna.Prilazimo sta ima ,ovo ono.Kad preko raje ,pljuuus,samar .Jedan od vodja zeljinog juga(vise je tekmi s nama gledo nego sa malim)sam doso lik da se sveti :D .Par dana prije mali su igrali u Zenici,kup sta li,ovi im slupaju buseve i mali dodzu s promahom u Sarajevo :lol: :lol:
Bio sam tu. Da je gledao vise tekmi nije, ali je isao sa vama zbog frke. Zato je i isao u onaj BG. Nisu nam slupali buseve nego nas iskamenjali da je to bilo nevjerovatno. Onda su vase vodje pricale sa njim da ne bude frke jer imate super odnose sa Bosnom. I dodjose ovi na plato. Zaleti se on, nas desetak za njim puc, tras. Oni vicu sta vam je pitari zar nismo raja :). Kasnije ih doslo jos vise. Mislim da ih je ukupno oko 100 bilo tad. Bila je prica, da li urbana legenda, da je bila tuca Pitara i Robije negdje krajem 80-ih kad su zadnji put bili u ligi. Na zeljeznickoj se tuklo i da je jedan od Robije pao na prugu i udario glavom u sinu i preminuo par dana poslije. Ja do dan-danas ne znam da li je ovo istina ili ne, ali su Zenicani poslije stalno prijetili kako ce pobiti Pitare.
Tromblon
Posts: 2103
Joined: 18/01/2015 19:37

#4363 Re: Horde Zla

Post by Tromblon »

Mr Hiccup wrote:nazalost, pojedinci iz tvoje generacije zbog kojih su hz stagnirale dobar niz godina, su ga nakon jednog poslijeratnog derbija na grbavici ostavili da visi na ogradi, a kao sto se vidi iz prilozenog - komsije ga zaplijenile. ponudjen ko pocascen.

"sreca" je da to nije jedini transparent koji su tako bezbrizno ostavili, a komsije ubrale.
Ma sve je to rock and roll. I Dzine i ekipa su nama protiv Zvezde 91. kad je murija rastjerala cijeli jug pokupili 2 transparenta.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4364 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Ma tad transparenti bili krpa obicna
User avatar
SmokingMan
Posts: 18640
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4365 Re: Horde Zla

Post by SmokingMan »

nema me tamo wrote:Orašje i Bazen...

Sto se tice uživanja uz alkohol i opcenito bez ikakvog naznaka belaja najbolje gostovanje..
Uz Bihać naravno gdje se krenulo ujutru u 4, a doslo nakon 9 i po sati tako nesto.. :D
Hahah,sjećam se da su se raja iz busa išla kalditi,a mi smo sjedili ispred nekog kafića koji je bio tik uz kladionicu,a neki su se opet išli kupati.

Bihać je bilo po meni najdosadnije putovanje/gostovanje,jebo te nikada stići gore. :zjev:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4366 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Jeste ako nisi šiljio i cugao.. :D

A to sve 100 spuštanja od trave, alkohola...
Još kako je sunce upeklo tad dan..
Na kraju sveukupno skoro 24 sata je sve to trajalo.. :lol:
Bus jedva ide dan danas ne znam kako nije bilo nekog zagrijavanja...

U Slovačkoj lik izvadio aparat i slikao gole djevojke koje su se oblacile..
Ma masu svega je bilo
User avatar
SmokingMan
Posts: 18640
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4367 Re: Horde Zla

Post by SmokingMan »

nema me tamo wrote:Jeste ako nisi šiljio i cugao.. :D

A to sve 100 spuštanja od trave, alkohola...
Još kako je sunce upeklo tad dan..
Na kraju sveukupno skoro 24 sata je sve to trajalo.. :lol:
Bus jedva ide dan danas ne znam kako nije bilo nekog zagrijavanja...

U Slovačkoj lik izvadio aparat i slikao gole djevojke koje su se oblacile..
Ma masu svega je bilo
Mi smo imali sreće jer smo iznajmili kombi,znam da smo braću u Orašju čekali 45 minuta da stignu busem,priceless. :izet:

Na žalsot nikada nisam išao vani,jedino mi je jako žao što je gostovanje u Bazelu propalo.Ja taman izvadio pasoš,i sve kao ono,šipak... :-)

Jebi ga,pomalo žalim i za Belgijom,nisam tada imao genge.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72781
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4368 Re: Horde Zla

Post by Velkoski »

sofija je bila vrh, a poljska najveći cirkus svih vremena :mrgreen:

al' ništa k'o lokalna gostovanja ionako, zadnja banja luka u kojoj sam bio mi je nezaboravna... i prepucavanje s nekim idiotima s njihove tribine :lol:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4369 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

SmokingMan wrote:
nema me tamo wrote:Jeste ako nisi šiljio i cugao.. :D

A to sve 100 spuštanja od trave, alkohola...
Još kako je sunce upeklo tad dan..
Na kraju sveukupno skoro 24 sata je sve to trajalo.. :lol:
Bus jedva ide dan danas ne znam kako nije bilo nekog zagrijavanja...

U Slovačkoj lik izvadio aparat i slikao gole djevojke koje su se oblacile..
Ma masu svega je bilo
Mi smo imali sreće jer smo iznajmili kombi,znam da smo braću u Orašju čekali 45 minuta da stignu busem,priceless. :izet:

Na žalsot nikada nisam išao vani,jedino mi je jako žao što je gostovanje u Bazelu propalo.Ja taman izvadio pasoš,i sve kao ono,šipak... :-)

Jebi ga,pomalo žalim i za Belgijom,nisam tada imao genge.
Npr vrijeme kad je Belgija bila ja nisam nikog znao s Zapada tad + imao koliko..
Ja sam došao poslije Slavije i one dobre bakljade na zapadu mislim jebote prvo organizovano navijanje koliko me pamcenje sluzi a sluzi me. :D

Kad se sjetim tad umalo nisam zaplakao ko " dijete " onako jer sam mislio da Horde više ne postoje nisam pojma imao šta se izdešavalo sve..
User avatar
SmokingMan
Posts: 18640
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4370 Re: Horde Zla

Post by SmokingMan »

Nije im bila loša ona policija u BL,jedne prilike sam se dobro ispričao sa dvojicom na poluvremenu,još nas ponudili svježom vodom. :bih:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4371 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Mah imaš uvijek prave likove..

A zna se uvijek kako belaj krene uvijek ima jedno krme među njima koje krene da sere i onda kad neko nesto odgovori naravno ovi moraju stat iza svog..
Kad se sjetim gostovanja ne sjecam se koje..

Napuseni, pjani u kombiju kaze ajmo izletit nekom prepast ga vratit se i pravac..

I nakav momak jadan sam stoji vamo mi izletli aaaaa gotov si jadan pao na guzove ne moze da ustane sve puže bjezi..
Znam da je loša zajebancija normalnoj raji na oko, al' ovako to je pišanje bilo
User avatar
SmokingMan
Posts: 18640
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4372 Re: Horde Zla

Post by SmokingMan »

nema me tamo wrote:
Npr vrijeme kad je Belgija bila ja nisam nikog znao s Zapada tad + imao koliko..
Ja sam došao poslije Slavije i one dobre bakljade na zapadu mislim jebote prvo organizovano navijanje koliko me pamcenje sluzi a sluzi me. :D

Kad se sjetim tad umalo nisam zaplakao ko " dijete " onako jer sam mislio da Horde više ne postoje nisam pojma imao šta se izdešavalo sve..
Još sam od djetinstva u većini slučajeva bio na sjeveru (dok sam jedan period proveo na istoku,zbog mog zdravstvenog stanja),tako da mi je ta nastala situacija sa bojkotom bila relativno nepoznata jer nikada se nisam petljao dublje u poslove oko vodstva.Sjećam se jedne anegdote da sam prije formalnog formiranja naše podgrupe upoznao jednog od svojih "tada prijatelja",ni manje ni više sastanak je bio organizovan kod stadiona Grbavica (tačnije ispred trolejbuske stanice),vidiš gdje smo bili organizovali meeting da bi formirali svoju podgrupu,u tuđem dvorištu.Priznat ću da je taj član nedogo nakon toga i postao jedan od najuticajnijih ljudi na kopu,shodno tome da je bio veoma karizmatičan i odvažan lik,ali prije svega i dobar prijatelj,kojeg ću uvijek pamtiti.Vremenom su nam se pridruživali i ostali članovi,tako da je podgrupa imala zavidan broj,iako nisam bio zadovoljan izborom nekih,jer sam znao kakve će obaveze preuzeti,te da ih isti neće biti u stanju ispunjavati,jebi ga u jednu ruku je i bilo tako. :D

Nakon određenog vremena,sastančenja i silnih pregovora napokon smo se povezali sa ostatkom ekipe na zapadnoj tribini tokom treninga igrača Sarajeva pred meč (ako se ne varam) sa Maltežanima.Sjećam se da je taj dan bio tako topao i sunčan,i svi smo sjedili lijevo od lože,u prva tri reda stolica,bilo nas je tada,prema sjećanju,oko 50.ak,uglavnom onih koji su trebali da budu taj dan na sastanku.

Sve nakon toga bila je istorija,i to kakva.U jednu ruku žalim što sam zanemario svoju ideju bilježenja svih važnih događaja tokom tog perioda,imao sam iskrenu namjeru da sve to pretočim u jednu knjigu,ali na žaolst to se nikada i nije desilo.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4373 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Znaci dio si na pocetku onih što mi je jedan iz DC pricao da nikad ne bi bilo vecina podgrupa, al' jebiga moralo se tako uradit jer je zapadu tad bila potrebna brojka.. :D

https://www.youtube.com/watch?v=AN6DZ7yfN84

Ja sam ovdje na sjeveru bio...
Dobro u ovo vrijeme sam imao 14..
Eh tad sam se toliko bio sjebao kad sam vidio momke na zapadu..
Cak sam kao 14togodisnjak tad psovao raji s zapada zbog maia retardiranog koji je rekao da su to izdajice...

Ako se ne varam odma poslije ovog je bio derbi koji sam opet bio na sjeveru uz ove retarde..

A ne varam se
https://www.youtube.com/watch?v=JlmAkcR8v1U

Eh poslije ovog sam svaku bio na zapadu i ostalo je...
https://www.youtube.com/watch?v=ZRHdxJ-CqkY

Prva Banja Luka..


https://www.youtube.com/watch?v=e71LsbBZR9g

Na ovom sam gostovanju bio najmađi uz jos jednog...
Tad jos nisu maloljetnicima dali da idu...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18640
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4374 Re: Horde Zla

Post by SmokingMan »

Bili smo i sa njima prije dogovora,samo što smo se dosta kolebali,baš dosta,dosta,a stajali smo tu zajedno na ovoj tekmi i navijali,a bio je i dogovor da se trans Horde zla više forsira od transova podgrupa,čisto kako se ne bi izgubilo jedinstvo i duh grupe.Kažem,ti natezanje je trajalo više od pola godine,bilo je tu i zajedničkih izleta na turnirima u Skenderiji,kako bi se raja bolje zbližila.

Sjećam se da smo prije hasetovog turnira sa u Seknderiji sa zijinom grupom sa Otoke radili parolu u mojoj sobi u prizemlju kuće,bilo nas je nekih 20.tak.Joj koliko je poslije toga soba smrdila od one sprejeve.Isto tako znam koliko raja na zapadu nije vjerovala zijinoj ekipi i onoj ekipi sa Dobrinje,jer su oni gotovo stalno bili u kontaktu sa Maijem i kompanijom.Nedugo nakon toga,mi smo sa njima na određen period zaledili odnose,ali se nismo zamjerali međusobno,sve dok se oni nama nisu pridružili pred sam provratak na sjever. :D

To za probiranje pred prvo gostovanje u BL znam,koliko je samo raje ostalo razočarano nakon te odluke,ali je na kraju to ispala i najbolja opcija.

Čisto radi infa,ja sam u tom periodu imao 21 godinu.

Mnogo toga se fakat i ne mogu u većoj mjeri sjetiti,osim kroz priču sa drugima. :D
Last edited by SmokingMan on 08/05/2017 00:58, edited 2 times in total.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4375 Re: Horde Zla

Post by nema me tamo »

Ma golobradi momci su svi bili tad, samo što sam ja bio najgolobradiji od svih da tako kazem..

https://www.youtube.com/watch?v=RYcHL5ZGAkE
Pa jebote kad ovo vidiš i kad znas ko su momci sjebeš se..

I znam ja bukvalno sve i jednu pricu o natezanju i svemu i zašto se danas i dalje Horde Zla trans stavlja na ogradu i sve..
Dobra, dobra vremena drama...

A u Tuzli su upravo ti pojedinci dobijali i batine još nakon povratka i sve..

Prvo gostovanje nije ni mogla veca brojka od one realno kad niko nije znao ništa, zato drugo je bila ludnica malo je reci
https://www.youtube.com/watch?v=e71LsbBZR9g

a ovo je to drugo a ovdje isto nisu mogli maloljetnici samo ja sam išao jer sam bukvalno svako gostovanje odradio u ovom periodu pa sve do Sirokog 2009 pa kasnije jos do 2011, a od tad nakon pocetka svega zatajenje
Last edited by nema me tamo on 08/05/2017 01:01, edited 1 time in total.
Post Reply