Honda CR-V, iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#26 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by iceman ze »

Da, valjda volim izazove i uzimam marke auta koje nisam nikad ranije. Tako sam prije japanaca vozio amerikanca, prije toga pronasao ga tamo, sredio papire, prebacio preko Atlantika, ocarinio i registrovao. Odmah s prve godine imao nekih dijagnostickih problema sa njim, zbog ugradnje plina. Ono sto sam nakon toga uradio, da sam se povezao sa dosta drugih vlasnika, okupio majstore za mehaniku, elektroniku, lpg sisteme, svaki rezervni dio sam sam narucivao ili mi je neko donosio izvana. Naravno trajalo je to nekih 5 godina, ali sam na kraju kad sam sve to prosao, odlucio prodati i promjeniti auto. Auto ponekad sretnem u gradu, bude mi zao, ipak to mi je jedini hobi u zivotu, a ulozio dosta truda i vremena. Sada opet razmisljam da se oko necega pozabavim.... :-) Ko zna mozda ovo bude uvod u neku novu pricu.... :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#27 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by 530i »

Ne znam koliko se takav način servisiranja isplati kod nas. OK je online kupovati po Americi, pa i Zapadnoj Evropi...ali ovdje s obzirom na troškove i vrijeme dostave, nisam baš siguran. Posebno za neki svakodnevni auto.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#28 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by amar1994 »

Ma hebo , za hondu filteri i ulje i vozi :D , vazi za benzince samo
To ja mislim ima u japan auto ili kod sandora , ipak je cr-v za eu trziste pravljen , mozda cak u UK ali nisam siguran

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42263
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#29 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by Mis mekinjas »

Vozim Hondu vec 10 godina. Doduse benzinca su bila oba. Prijatelj ima CRV, diesel, i jednako kao i ja, nikad ozbiljniji kvar. Dovoljno je ici redovno na servise. U 10 godina nisam imala ozbiljniju intervenciju.

Zapravo nema ozbiljnije boljke auto. Ako kupujes sjedi u njega i vozi ga brze u okukama. Na polovnom samo provjeri homokineticke zglobove, navodno da im je to slabija strana, ali po forumima. Kazu da skripi specificno. Servis CRV-a u ovlastenim servisima nije skup. Ja ne zivim u BiH ali svaki mehanicar se razveseli kad vidi Hondu.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#30 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by iceman ze »

Imaju i u Japanpartsu dijelova, kao i Motoragentu, dakle mnogo lakse, nego meni za amera nekad. Treba mi snaznije auto i sa velikim prtljaznim prostorom. Mislim da je kod CR-V prtljaznik oko 500 l plus moze ici i kofer oko 400 l i to je meni vec i previse. Ne planiram vise od dvoje djece :D

Kakve su Honde sa ovim dpf filterima? Imam neke turbodizelase na poslu, nedavno me ostavi na sred ceste, jer nije bila uradjena regeneracija. Ko kad nas ima vise od 10tak koji ih voze i niko ne vodi racuna.
User avatar
corolla02
Posts: 10396
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#31 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by corolla02 »

auto se mora povremeno i servisirati dzaba je; ali ako je auto rijetko na trzistu, te oskudica sa dijelovima isplati se mehanicara pod ruku i napraviti tehnicki pregled, ako sumnjas; nek ga digne na dizalicu i polako analiza uz duz i poprijeko; takodjer, treba biti spreman dati vise u startu $$ pa da ustedis na drugom kraju, recimo kad nadjes sebi dobar primjerak auta onda te bas I briga to sto su dijelovi u oskudici ili suprotno naravno, nemoj se zaletiti, ono vidi jeftino pa kasnije da te zaboli glava...

Evo novo; na Zapadu ga platiš vise u startu ali onda znaš sta voziš; isto vazi i za sva polovna vozila
Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66548
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by _BataZiv_0809 »

Ti si se, bruderu, vec odlucio :wink:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#33 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by iceman ze »

ja jesam, ali imam kucni savjet da obrazlozim sve ZA, a nista protiv..... :lol: :)
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#34 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by Sodom1 »

Ima skolski i bivsi radni kolega CRV-a disela 2008 mislim 140 -150 ks ne znam tacno. Vozio se u njemu kao suvozac , isli na skijanje. Sad da je toliko velik bas i ne znam . On ima dvoje male dece hoce da ga da za passata ,kaze da mu je malena i potrosnja po gradu nije bas mala
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#35 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by iceman ze »

Isao sam na testne voznje predzadnje Sportage i IX35. Ako su slicnih dimenzija, meni je i to dosta. Ako sam u pravu to su kompaktna klasa suv/crossover segmenta. Nemam velike ambicije, niti cu vidjeti neke ceste mimo asfalta.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#36 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by jefferson »

Generalno kada japanci pocnu pratiti evropske proizvodjace u tehnologiji, brdo problema se javlja. Tako ni dizel CR-V nije nista pouzdaniji od SKode ili PSA. Tipicni problemi koji prate dizele, prate i svakog proizvodjaca. Toyota je olicje pouzdnsoti pa su haman dva najnepouzdanija dizela izbacili u EU< 1.4 i 2.2.
Ovdje se brka Americka verzija Honde CR-V i Evropska. Ima tu puno zajednickih djelova, ali americka verzija je jeftinija a auto se mora nekako isplatiti sto znaci stednja na izolaciji (klasicna mana svih japanaca koja ne mimoilazi ni Lexus), ovjesu itd.
U Americi CR-V je popularan kod ljudi koji kupuju auto kao sto kupuju i ves masinu, tj. samo nek radi. U SAD ubacuju provjereni 2.4 ltr benzinca sa onim odronom od mjenjaca, CVT. Sve to rezultira od 0-100 za 14.6sec u 2016 godini. Medjutim haman to ne tangira kupce tog modela.
Ja imam priliku puno vozati Hondu Pilot sa 3.5 V6 motorom koja je bas juce kada sam bio s njom na putu prevalila 100,000km (60,000milja). Kupljena nova, voza je stariji par. Do sada je imala vise kvarova nego moj BMW X5, Tiguan i dva prijasnja njemca zajedno. Od VCM sistema, prednjeg diferencijala, kocnica koje su uzasno poddimenzionirane i diskovi traju nekih 15,000km prije nego sto se iskrive. Trosi kao BMW X5 4.4 bi-turbo a nekad pomislis da trebas otvoriti vrata da nogom poguras kada ide uzbrdo.
Hocu reci, ne ocekuj nista spektakularno od CR-V. Nema tu neke tajne japanske pouzdanosti jer CR-V se za EU morao napakvati tehnologijom da bi se mogao prodati na EU trzistu, a to znaci i vise kvarova. Da li je manje pouzdan od konkurencije? Cisto sumnjam. Da li je prakticniji? Vrlo lako. Uzmi takodje u obzir da i dan danas u BIh nemas kako treba majstore za ova auto, sto je izgleda problem diljem EU takodje.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#37 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by amar1994 »

Kako ste krenuli , covjek ce na kraju da kupi passata ili golfa i usrecit ce se pravo :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#38 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by commendatore »

amar1994 wrote:Kako ste krenuli , covjek ce na kraju da kupi passata ili golfa i usrecit ce se pravo :D
Image

evo ga san svakog napacenog bosnjaka+TDI

i ovaj Him je Đip san al mnogijeh nejmaju para jbg

Image
User avatar
karanana
Posts: 47318
Joined: 26/02/2004 00:00

#39 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by karanana »

Od 2016 ima i HRV. Izgledom mi se svidja ali nema nesto puno o njoj informacija. Valjda jer je novi model.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5959
Joined: 25/12/2010 04:56

#40 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by B6Redhell »

jefferson wrote:Generalno kada japanci pocnu pratiti evropske proizvodjace u tehnologiji, brdo problema se javlja. Tako ni dizel CR-V nije nista pouzdaniji od SKode ili PSA. Tipicni problemi koji prate dizele, prate i svakog proizvodjaca. Toyota je olicje pouzdnsoti pa su haman dva najnepouzdanija dizela izbacili u EU< 1.4 i 2.2.
Ovdje se brka Americka verzija Honde CR-V i Evropska. Ima tu puno zajednickih djelova, ali americka verzija je jeftinija a auto se mora nekako isplatiti sto znaci stednja na izolaciji (klasicna mana svih japanaca koja ne mimoilazi ni Lexus), ovjesu itd.
U Americi CR-V je popularan kod ljudi koji kupuju auto kao sto kupuju i ves masinu, tj. samo nek radi. U SAD ubacuju provjereni 2.4 ltr benzinca sa onim odronom od mjenjaca, CVT. Sve to rezultira od 0-100 za 14.6sec u 2016 godini. Medjutim haman to ne tangira kupce tog modela.
Ja imam priliku puno vozati Hondu Pilot sa 3.5 V6 motorom koja je bas juce kada sam bio s njom na putu prevalila 100,000km (60,000milja). Kupljena nova, voza je stariji par. Do sada je imala vise kvarova nego moj BMW X5, Tiguan i dva prijasnja njemca zajedno. Od VCM sistema, prednjeg diferencijala, kocnica koje su uzasno poddimenzionirane i diskovi traju nekih 15,000km prije nego sto se iskrive. Trosi kao BMW X5 4.4 bi-turbo a nekad pomislis da trebas otvoriti vrata da nogom poguras kada ide uzbrdo.
Hocu reci, ne ocekuj nista spektakularno od CR-V. Nema tu neke tajne japanske pouzdanosti jer CR-V se za EU morao napakvati tehnologijom da bi se mogao prodati na EU trzistu, a to znaci i vise kvarova. Da li je manje pouzdan od konkurencije? Cisto sumnjam. Da li je prakticniji? Vrlo lako. Uzmi takodje u obzir da i dan danas u BIh nemas kako treba majstore za ova auto, sto je izgleda problem diljem EU takodje.
Jefferson ne zafrkaji cojeka,
CRV bar ova americka vazi za Najpouzdanije auto sto se tice kvarova ikad napravljeno I vozeno na cestama ameriKe. prodaju se u hiljdama "tisuca". I one iz kasnih devedesetih prva verzija 80-90% ih je u prometu, ovo ostalo je totalka u udesima.
europske nisam upoznat sa dizel verzijiom ali 2.0 I 2.4 verzija isto tako provijerena auta sto rekli "bulletproof"..
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#41 Re: RE: Re: Honda CR-V, iskustva

Post by amar1994 »

commendatore wrote:
amar1994 wrote:Kako ste krenuli , covjek ce na kraju da kupi passata ili golfa i usrecit ce se pravo :D
Image

evo ga san svakog napacenog bosnjaka+TDI

i ovaj Him je Đip san al mnogijeh nejmaju para jbg

Image
Hhahahahah [emoji38] [emoji38]

E ali ima polovan , tek se razradio

Sent from my C6603 using Tapatalk
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#42 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by ado-šampion »

Ja najvise ovdje sto citam "ne kvari se". :)

Za cijenu za koju Honda svoja auta prodaje u EU auto bi ipak trebalo biti malo visr od "ne kvari se". Moje skromno misljenje.

Ja sam se vozio u CRVu mozda 2002. godiste, 150 k na satu, unutra preko rupa ko da ce tockovi otpasti, ko da ima 400 k. A unutra izgleda tako jeftino da ne pricam.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#43 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by amar1994 »

Ja mislim da je honda bila bolja krajem 90tih i pocetkom 00tih , kako dizajnom, tako i svime ostalim, takve motore niko nije imao , pricajte sta hocete ali b16, b18 , f20 i skoro cijela k serija(k20,k24) su vrh.
Ne krade se dzaba najvise civic i honda u Americi
Kad je golf bio sepet , civic/crx je imao 160/185ks iz NA masine :izet: , nemojte pricat bezveze :D

Ah da , vole ih Ćuneri dosta/riceri (za @Jeffersona) :D

Ali dobra vremena honde su prosla po meni , poceli su da stede , EG, EK , EP civic ima multilink nazad , ove poslije 2005 em su ruzne em imaju torziju koja je 0 naspram multilinka :-) :twisted:

Hebo ih njihov dizajn , gledaj ljepote :)

92-95
Image

95-2000
Image

2001-2004
Image

a gle ovog dizajna :-) :-)

Image


Takodje imaju jake masine za F1,glisere, brodove i motore :izet: , bezveze je ne cjeniti je kao proizvodjaca :skoljka: :-D
Last edited by amar1994 on 29/12/2016 21:22, edited 3 times in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#44 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by amar1994 »

a za druga , koji je startao temu , ako si ga zapikao , kupi ga , mislim da se neces pokajati , samo benzinca ,manuelni mjenjac i prst u uho :mrgreen: :thumbup:

nisam jos upoznao covjeka koji nije zadovoljan hondom :wink:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#45 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by 530i »

amar1994 wrote: a gle ovog dizajna :-) :-)

Image
Ovaj Civic ima neki kao ekstra kokpit i instrument tablu, ali samo na slikama. Kad sjedneš za volan niđe veze.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#46 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by amar1994 »

530i wrote:
amar1994 wrote: a gle ovog dizajna :-) :-)

Image
Ovaj Civic ima neki kao ekstra kokpit i instrument tablu, ali samo na slikama. Kad sjedneš za volan niđe veze.
:thumbup:

mene oci u noci zabolile od osvjetljenja :-) :lol:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#47 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by jefferson »

B6Redhell wrote:
jefferson wrote:Generalno kada japanci pocnu pratiti evropske proizvodjace u tehnologiji, brdo problema se javlja. Tako ni dizel CR-V nije nista pouzdaniji od SKode ili PSA. Tipicni problemi koji prate dizele, prate i svakog proizvodjaca. Toyota je olicje pouzdnsoti pa su haman dva najnepouzdanija dizela izbacili u EU< 1.4 i 2.2.
Ovdje se brka Americka verzija Honde CR-V i Evropska. Ima tu puno zajednickih djelova, ali americka verzija je jeftinija a auto se mora nekako isplatiti sto znaci stednja na izolaciji (klasicna mana svih japanaca koja ne mimoilazi ni Lexus), ovjesu itd.
U Americi CR-V je popularan kod ljudi koji kupuju auto kao sto kupuju i ves masinu, tj. samo nek radi. U SAD ubacuju provjereni 2.4 ltr benzinca sa onim odronom od mjenjaca, CVT. Sve to rezultira od 0-100 za 14.6sec u 2016 godini. Medjutim haman to ne tangira kupce tog modela.
Ja imam priliku puno vozati Hondu Pilot sa 3.5 V6 motorom koja je bas juce kada sam bio s njom na putu prevalila 100,000km (60,000milja). Kupljena nova, voza je stariji par. Do sada je imala vise kvarova nego moj BMW X5, Tiguan i dva prijasnja njemca zajedno. Od VCM sistema, prednjeg diferencijala, kocnica koje su uzasno poddimenzionirane i diskovi traju nekih 15,000km prije nego sto se iskrive. Trosi kao BMW X5 4.4 bi-turbo a nekad pomislis da trebas otvoriti vrata da nogom poguras kada ide uzbrdo.
Hocu reci, ne ocekuj nista spektakularno od CR-V. Nema tu neke tajne japanske pouzdanosti jer CR-V se za EU morao napakvati tehnologijom da bi se mogao prodati na EU trzistu, a to znaci i vise kvarova. Da li je manje pouzdan od konkurencije? Cisto sumnjam. Da li je prakticniji? Vrlo lako. Uzmi takodje u obzir da i dan danas u BIh nemas kako treba majstore za ova auto, sto je izgleda problem diljem EU takodje.
Jefferson ne zafrkaji cojeka,
CRV bar ova americka vazi za Najpouzdanije auto sto se tice kvarova ikad napravljeno I vozeno na cestama ameriKe. prodaju se u hiljdama "tisuca". I one iz kasnih devedesetih prva verzija 80-90% ih je u prometu, ovo ostalo je totalka u udesima.
europske nisam upoznat sa dizel verzijiom ali 2.0 I 2.4 verzija isto tako provijerena auta sto rekli "bulletproof"..
Ja sam rekao da su pouzdana, gdje sam rekao da nisu pouzdne 2.4? Ali ja mislim da ja trcim brze 100m nego ova nova CR-V sa CVT mjenajcem, a bas nisam lagan na vagi.
preludezalude
Posts: 5707
Joined: 07/03/2012 00:09

#48 Re: Honda CR-V, iskustva

Post by preludezalude »

amar1994 wrote:a za druga , koji je startao temu , ako si ga zapikao , kupi ga , mislim da se neces pokajati , samo benzinca ,manuelni mjenjac i prst u uho :mrgreen: :thumbup:

nisam jos upoznao covjeka koji nije zadovoljan hondom :wink:
Svasta sam imao ali najzadovojniji sam bio sa Hondom. Sedam godina bila kod mene i to auto se bukvalno nikako ne kvari. Ne mozes joj poderati krajnicu ili kuglu.
Post Reply