Hocu da kupim Tablet !!!???

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#26 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by Curve »

Hakiz wrote: BIo ja u Imtecu da pitam za 128 GB microSD. 330 KM. :izet:
ne podrzava 128gb tako da je bacanje para ti to, 64gb je oko 60km klasa 10, standardna brzina pisanja/citanja..
dok je 64 gb (gold) 90MB/s čitanje i 45MB/s pisanje oko 100km
sad zavisi za sta ti treba, ako je samo za mob, dosta ti je obicna klasa 10
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#27 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by Hakiz »

Curve wrote:
Hakiz wrote: BIo ja u Imtecu da pitam za 128 GB microSD. 330 KM. :izet:
ne podrzava 128gb tako da je bacanje para ti to, 64gb je oko 60km klasa 10, standardna brzina pisanja/citanja..
dok je 64 gb (gold) 90MB/s čitanje i 45MB/s pisanje oko 100km
sad zavisi za sta ti treba, ako je samo za mob, dosta ti je obicna klasa 10
Ne, 128 GB mi treba za jedan drugi uređaj, samo sam htio da spomenem cijene. Ovo je bio Kingston obični, ne gold, klasa 10.

Kartica košta koliko uređaj plus transport plus carina i porez.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#28 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by valjuga »

Hakiz wrote:
graue_maus wrote:
valjuga wrote: Evo ga drug,dual boot http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_241649.html sve ukupno sa PDV I carinom oko 300-330 KMica.. :D
:thumbup: dobar lijepo izgleda .........
"Notice:
This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROM, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically cause the device experience matters as well as void the device's warranty. Please think twice before operating all these actions."

Lijepo ti izgleda?
Nije jasno nešto ?
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#29 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by Hakiz »

valjuga wrote:
Hakiz wrote:
graue_maus wrote: :thumbup: dobar lijepo izgleda .........
"Notice:
This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROM, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically cause the device experience matters as well as void the device's warranty. Please think twice before operating all these actions."

Lijepo ti izgleda?
Nije jasno nešto ?
Sve je jasno. Lijepo piše. Pokušaš upgrade i možeš očekivati da ti tablet pobudali. Hajde ako pokušaš custom ROM, i igrati se sa firmawareima, to i nekako shvatam da uprska stvar, ali pokušaš legitiman upgrade Androida ili Windowsa i tablet pobudali. A i izgubiš garanciju. Meni to nije lijepo, ali svako zna svoje.
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#30 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by dudlov »

muha_sa wrote:
dudlov wrote:
Ja imam ipad i jako sam zadovoljan, pogotovo sa baterijom
hoš ga prodat :?
:-D
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#31 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by graue_maus »

Hakiz wrote:
Sve je jasno. Lijepo piše. Pokušaš upgrade i možeš očekivati da ti tablet pobudali. Hajde ako pokušaš custom ROM, i igrati se sa firmawareima, to i nekako shvatam da uprska stvar, ali pokušaš legitiman upgrade Androida ili Windowsa i tablet pobudali. A i izgubiš garanciju. Meni to nije lijepo, ali svako zna svoje.
to je stndard postao u eu .......jednostavno receno ne diraj nista ........
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#32 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by dudlov »

graue_maus wrote:
Hakiz wrote:
Sve je jasno. Lijepo piše. Pokušaš upgrade i možeš očekivati da ti tablet pobudali. Hajde ako pokušaš custom ROM, i igrati se sa firmawareima, to i nekako shvatam da uprska stvar, ali pokušaš legitiman upgrade Androida ili Windowsa i tablet pobudali. A i izgubiš garanciju. Meni to nije lijepo, ali svako zna svoje.
to je stndard postao u eu .......jednostavno receno ne diraj nista ........
Isti belaj imam sa ios 9. Sve radilo na ios 8.4.1., a sada kamera zadnja i mikrofon ne rade. Kad to ispeglaju sa novim updateom, ništa neću barkat. Za sada, taraba sa kamerom zadnjom i nikrofonom.
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#33 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by Hakiz »

graue_maus wrote:
Hakiz wrote:
Sve je jasno. Lijepo piše. Pokušaš upgrade i možeš očekivati da ti tablet pobudali. Hajde ako pokušaš custom ROM, i igrati se sa firmawareima, to i nekako shvatam da uprska stvar, ali pokušaš legitiman upgrade Androida ili Windowsa i tablet pobudali. A i izgubiš garanciju. Meni to nije lijepo, ali svako zna svoje.
to je stndard postao u eu .......jednostavno receno ne diraj nista ........
To isto kao da kupiš sada laptop sa Windows 10 i kada izađe upgrade na 11 koji ti dolazi iz Microsofta automatski bez tvog pristanka (Microsoft sad ima takvu politiku) laptop ti prestane raditi. Ja takav laptop ne bih kupovao.
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#34 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by Hakiz »

dudlov wrote:
graue_maus wrote:
Hakiz wrote:
Sve je jasno. Lijepo piše. Pokušaš upgrade i možeš očekivati da ti tablet pobudali. Hajde ako pokušaš custom ROM, i igrati se sa firmawareima, to i nekako shvatam da uprska stvar, ali pokušaš legitiman upgrade Androida ili Windowsa i tablet pobudali. A i izgubiš garanciju. Meni to nije lijepo, ali svako zna svoje.
to je stndard postao u eu .......jednostavno receno ne diraj nista ........
Isti belaj imam sa ios 9. Sve radilo na ios 8.4.1., a sada kamera zadnja i mikrofon ne rade. Kad to ispeglaju sa novim updateom, ništa neću barkat. Za sada, taraba sa kamerom zadnjom i nikrofonom.
Jedno je ako nova verzija softvera nije ispeglana, pa imaš problema dok je dotjeraju. Drugo je ako ti uređaj hardverski (procesorom, memorijom itd) zadovoljava uslive za novu verziju softvera, ali proizvođač ga je napravio tako da neće moći.
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#35 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by damirc_sa »

http://www.samsung.com/global/microsite ... /spec.html

Ja sam sebi ovaj tablet uzeo i do sada sam prezadovoljan ne znam do koliko para mislis izdvojiti za tablet ali ovaj SAMSUNG-ov je vrh.
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#36 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by dudlov »

Isti belaj imam sa ios 9. Sve radilo na ios 8.4.1., a sada kamera zadnja i mikrofon ne rade. Kad to ispeglaju sa novim updateom, ništa neću barkat. Za sada, taraba sa kamerom zadnjom i nikrofonom.[/quote]

Jedno je ako nova verzija softvera nije ispeglana, pa imaš problema dok je dotjeraju. Drugo je ako ti uređaj hardverski (procesorom, memorijom itd) zadovoljava uslive za novu verziju softvera, ali proizvođač ga je napravio tako da neće moći.[/quote]

Ipad 4 je u pitanju. trebalo bi da može, ali pošto je uredjaj iz 2012, oni valjda naprave softversku podršku za novije uredjaje i tako te tjeraju da kupiš noviji uredjaj, jer je djuturum hardverski zastario. valjda ispeglaju, tj. sažale se na nas koji nismo u trendu
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#37 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by Hakiz »

Ja sam u zadnje vrijeme postao poklonik Lenovo uređaja. Probao i laptope i tablete i mobitele. Trenutno imam jedan Lenovo mali laptop, tablet i mobitel.
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#38 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by MTV »

damirc_sa wrote:http://www.samsung.com/global/microsite ... /spec.html

Ja sam sebi ovaj tablet uzeo i do sada sam prezadovoljan ne znam do koliko para mislis izdvojiti za tablet ali ovaj SAMSUNG-ov je vrh.
Ako mozes reci gdje si ga uzeo i koliko je kostao? Hvala
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#39 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by damirc_sa »

Preko PIK-a i cijena mu je bila 800 KM nov sa garancijom
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#40 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by shalla »

Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#41 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by Ana Maria »

Da li ima neko ko se malo bolje razumije u tablete? Desila mi se neka greska odjednom, prilikom ukljucivanja tableta slika je obrnuta kao u ogledalo, slova idu s desna na lijevo, ne znam kako bi mogla pokusati otkloniti to? Ako ima neko neki prijedlog, unaprijed hvala
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#42 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by supercali »

Ana Maria wrote:Da li ima neko ko se malo bolje razumije u tablete? Desila mi se neka greska odjednom, prilikom ukljucivanja tableta slika je obrnuta kao u ogledalo, slova idu s desna na lijevo, ne znam kako bi mogla pokusati otkloniti to? Ako ima neko neki prijedlog, unaprijed hvala
Okreni ga za 180 stepeni
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#43 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by nightvision »

supercali wrote: Okreni ga za 180 stepeni
pravo rjesenje bi bilo da meTne ogledalo pored i da gleda u njega dok radi na tabletu. :mrgreen:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#44 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by nightvision »

Ana Maria wrote:Da li ima neko ko se malo bolje razumije u tablete? Desila mi se neka greska odjednom, prilikom ukljucivanja tableta slika je obrnuta kao u ogledalo, slova idu s desna na lijevo, ne znam kako bi mogla pokusati otkloniti to? Ako ima neko neki prijedlog, unaprijed hvala
A da ti se nije tablet podesio na arapski rezim rada? :lol:
To kako zvuci kao da je neka softverska buba u pitanju, kao virus na vindouzu, da nisi negdje nesto pokupila?
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#45 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by Ana Maria »

Hahaha pojma nemam sta mu je odjednom :D Vratila sam na fabricke postavke, pokusala rotirati sliku, ne moze...
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#46 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by graue_maus »

moj je nakon 2 sedmice ,crko .......jos cekam da mi vrate novac nazad ........
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#47 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by supercali »

Ana Maria wrote:Hahaha pojma nemam sta mu je odjednom :D Vratila sam na fabricke postavke, pokusala rotirati sliku, ne moze...
Nosi ga u fahdovu na servis
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#48 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by Dr Kova »

supercali wrote: Nosi ga u fahdovu na servis
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#49 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by Ana Maria »

Buckethead wrote:
supercali wrote: Nosi ga u fahdovu na servis
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :sad:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#50 Re: Hocu da kupim Tablet !!!???

Post by supercali »

Ana Maria wrote:
Buckethead wrote:
supercali wrote: Nosi ga u fahdovu na servis
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :sad:
Onda ajde sa mnom na kafu pa cu ti ja vidjeti sta mogu
Post Reply