Hocel' to, majstore?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#51 Re: Hocel' to, majstore?

Post by triconja »

Imal' vrucine raja? :lol:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#52 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Kad imaš onih 18 godina misliš da si napametniji na svijetu. Tad bi da mijenjas svijet oko sebe , tad si pun poleta, pun energije , tad želiš sve... :oops:
Sa 28 želiš da samo odeš. Da zaboraviš na Bosnu i na Balkan općenito. :run:
Sa 38, pa vidjet ćemo sta će se tada desiti..

Sve ove novonastale banane države , osim Slovenije su u totalnom rasulu , a Bosna je tu posebna priča.
Još uvijek živim u njoj , ali je pljujem na sve strane. :bih:

Više me ništa lično ne dotiče , nemam empatije ni saosjecanja prema nikome , ne vjerujem nikome i nista me ne zanima. :)
Ništa me ne zanima u vezi Bosne , pa čak ni Dzeko.
Ljudi u svojim životima često dožive krah. Svima nam se to desilo. Zivot ne bi bio zanimljiv da je predvidiv i da je jednosmjerna ulica.

Ali mnogi će se često izdignu iznad toga , i nakon naglog pada dodje do uspona.
Problem u BIH je sto mi kontinuirano padamo i tonemo sve dublje i dublje , i niko ne želi ni da se počeše po mudima , nit koga boli kurac zašto je ovako.
I to tako traje i traje već dugo. I nikad neće prestati.
Ovaj kontinuirani pad nikad neće dotaci dno, već će trajati beskonačno. Mi smo jednostavno pogan narod. :run:

Narod koji će i dalje misliti da može kupiti sevapa tako što će romskom djetetu ubaciti marku i zadivljeno ga slušati kako svira harmoniku.
Narod koji će i dalje tražiti posao sinu kao vozaču hitne samo jer mu je "babo" sa načelnikom zajedno bio u istoj jedinici u ratu , i naravno dobiti taj posao. Odnosno "kupiti" ga. Cjenovnik je već utvrđen odlukom općinskog vijeća , i iskaznicom stranačke opredjeljenosti.
Narod koji će upisivati fakultete samo eto - onako , da ima sta raditi , kako ona kaže. Valjda pod time misli da joj nije dosadno. I onda će ta ista plavuša sjesti u moćno svapsko auto , i onda će joj se ona crna dekolteizirana haljina dići i onda ćeš imati otvoren brisani prostor i pogled na... uglavnom , cura zna upariti.. crne gaćice i crna haljina, i crne stikle..
Narod koji je toliko proklet , i koji je toliko frustriran i koji je toliko opterećen geo-političkom situacijom na Bliskom istoku , da zaboravlja na sebe i na svoje "jade".
Narod kojem je sasvim razumljivo i normalno da radi u trgovačkim centrima i da tri mjeseca ne želi da ima platu. Narod koji se raduje i suzama radosnicama krasi obraze , jer je nakon 4 duga mjeseca primio jednu platu, koja je naravno u nivou federalnog prosjeka.
450 KM i bon od 100 KM da se može čovjek "podmiriti"u Robotu.
Narod kojem je sasvim normalno da radnik mjesec i po radi u fabrici za sklapanje namještaja , i da pritom za svoj rad dobije 240 KM! Tacno 240 KM, ni marku više ni marku manje ! :shock:
Narod kojem je normalno da mu se dostavlja hrana na kućna vrata , dok taj dostavljač koji mu sa smiješkom dolazi na vrata i ljubi stokove radi za 5 KM i za jedan hamburger koji, se računa kao naknada za topli obrok !
Jel to vama normalno ? Jel to vama razumljivo i pojmljivo? Je li to vam jestivo ? :?

Moj narode , nismo još ni svjesni gdje živimo..
Ja sam takvog uvjerenja , da nam nema dijaspore, da svako nema nekog ko radi negdje vani..
Mi bismo umrli od gladi u ovoj državi..

Kako čovjek niže dane u ovoj vukojebini, i kako posmatra da nekad sretni , ambiciozni ljudi jednostavno posustaju, odustaju i predaju se..
Ne žele više ni pokušavati, ne žele ništa...
Bježite ljudi iz Bosne sto prije i sto hitnije.. ne treba gledati ni načine , ne treba kalkulirati, ne treba razmišljati.. samo otići ! :thumbup:

P.S

100 hiljada Nijemaca u Hamburgu je na ulicama jer im je dosadno.. Tim ljudima je dosadno... možda su im mrski ti okorjeli kapitalisti , ali ljudi koji žive u jednoj od najsredjenijih i najperspektivnijih zemalja na svijetu , i oni protestvuju! Digli su svoj glas , žele da se čuje njihov glas.. Kriza u Njemačkoj, jebo te !

U Bosni i Hercegovini, 7 domaćica, 7 krojačica iz travnicke tekstilne industrije bespomoćno sjedi , i protestvuje! Onako šute oborene glave, bez velikih riječi

Traže svoja prava ! 7 žena , dok mi ostali dernecimo po Trebevicu i drkamo kurac i glumimo internet ratnike i komentarisemo zašto je Fadil Novalic sjeo sa svojim kćerkama da jede u fast foodu..

Sa 28 jednostavno želiš da odeš dok još nije prekasno.
Did
Posts: 246
Joined: 28/10/2007 21:08

#53 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Did »

I meni ventil...
Koliko je nisko taj stepen tolerancije na nepravdu? Gdje je ta granica ispod koje će mladi..borci..penzioneri..nezaposleni ustat i reć: Stani malo, ti živiš ko beg, a ja hranu u kontejneru tražim, ti na budžetskim jaslama, a ja se školovo pa godinama na birou, ti guziš jer imaš đe, ja drkam, ti se razboliš, platiš, izliječe te, a kako ću ja?
Mora bit te granice negdje. Februara 2014. kao da je dotaknuta, ali je bila izgleda previše nisko. Zato je treba podizat! A kako?! Pa nemoj dati penzioneru da kupi hljeb u kontejneru, nego ga još otjeraj od istog. Nek crkne od gladi. I snimi ga crknutog. Kad vidiš da dijete na ulici grizu psi lutalice, nemoj ih otjerat, nemoj mu pomoć, nego samo snimaj. Snimaj kako ga proždiru i objavi. Kad ti se sere u neka doba izađi na haustor i poseri se! Ili na ulicu, ili Konakoviću u avliju! I snimi pa objavi. Snimi tog što ti je reko ovde se selam naziva. Pripremi mobitel i snimi. Sve snimaj i objavljuj. Svi snimajte i objavljujte. Budi kao Damir Nikšić. Nemoj tipkat, jebalo te tipkanje! Niko ne čita više od 3 reda. Koliko ih samo ovde reče dug ti je post.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#54 Re: Hocel' to, majstore?

Post by KB9 »

doso lik maksuz na forum da zakuka :lol:

jesmo mi cudna nacija, volimo kukat i plakat vise nego ista drugo
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#55 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Kad ovaj lik sumira utiske, i kad sve sabere i oduzme, i kad sjetnim pogledom stavi presjek na pojam
Bosna i Hercegovina :bih: shvati da jednostavno..

-nije ni čudan , ni lud , ni bolestan , ni lijen niti je "kukac".

Svako ko Bosnu i Hercegovinu smatra državom , slobodan je da u njoj ostane sve do svoje smrti, pa neka se pita ima li mu život smisla.
Svako ko je pametan i ko sebi misli i želi dobro , borice se da ide sto dalje od :bih:

Ko vec zeli nek ostane i nek uživa u ovoj trulom protektoratu koga vode bezmudi ljudi , i u kojem živi bezmuda "nacija".
Ja niti želim , niti hoću biti dijelom takve nacije.
Svi ćete shvatiti u kakvoj vukojebini živite , prije ili kasnije.
Odjava i nek vam je sretno gdje god se nalazili. :thumbup:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#56 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

:run: nema poganijeg naroda nego u Bosni. I ne postoji način da ikad postanemo bolji jer smo jednostavno proklet narod.
Teško Bogu sa nama kakvi smo. Svako svakog gleda da izradi , da zajebe, da prevari , da prevesla.

Ja sam čvrstog uvjerenja da možeš suditi jednoj naciji na osnovu statističkih parametara.
Statistika kaže da smo očito , jako pogani.
Ja sam u svom dosadašnjem životu imao doticaja sa takvim moralnim mizerijama i sirovinama da me je stvarno stid sto eto , još uvijek živim među vama.
To ti je onaj sibicarski mentalitet, daj da je meni dobro , a za komsiju me boli kurac. Zato ne postoji selo u Bosni gdje je narod susretljiv, ljubazan , kulturan..
Ne postoji selo u Bosni da se dvojica komšija nisu zakačili zbog šljive ili zbog medje. Gdje je kolac, prijatelju ? Nemoj da tvoja živa ograda dira moju živu ogradu , kontas?
Pa onda se sude godinama , pa onda idu opstinari, katastar, geometri, vještaci, sudije.. i onda tako mrziš sebe godinama.. i mrziš druge godinama..

I tako ti život prodje, a nisi postigao ništa... samo si širio mržnju i nemir i samo si obilazio šaltere sudova pokušavajući da napakostis komsiji! Ili si ipak možda najviše napakostio sebi... razmisli ?

Ali najzanimljivije je kad se najrodjeniji mrze zbog podjele zemlje , zbog očevog stana , zbog naslijeđene imovine..

E tad brat mrzi brata... Ja lično znam za desetak identičnih primjera gdje ljudi bukvalno godinama vise po sudu i nose papire jer najviše mrze sami sebe..

A medja ti je samo izgovor da imaš čime da hranis svoju mržnju jer treba nekome svoju mržnju i pokloniti..

Jebena medja. Glavni razlog zašto komšija komsiju usmrti drvenom kutljacom..

To je MOJE MOJE MOJE ; sve 1/1! Pa onda nosi one papire pa pokazuje svima da je NJEGOVO! nemoj dirati bosansku među. I tako godine potroši u svađi i mržnji..

Kad smo već kod Bosanaca.. nikad mi neće jasno zašto ne pobjegnem jer ne mogu više.. neću ni čarape ponijeti , bos ću preci granicu i ponovo zakoračiti u Njemačku iz koje se vratih nedavno!

Problem je sto nosim gorčinu koju nisam zaslužio.
Problem je sto je Bosna prokleta država.
Problem je sto ja ne želim i neću ovdje zasnivati porodicu jer ne želim svojoj djeci sreću koju nažalost imam ja jer živim u ovom jebikurcu..
RatRodRob
Posts: 141
Joined: 04/08/2017 12:34

#57 Re: Hocel' to, majstore?

Post by RatRodRob »

Još je gore nego što si opisao!

User avatar
512MB
Posts: 10588
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#58 Re: Hocel' to, majstore?

Post by 512MB »

Ubertroll :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#59 Re: Hocel' to, majstore?

Post by triconja »

meteorit135531 wrote::run: nema poganijeg naroda nego u Bosni. I ne postoji način da ikad postanemo bolji jer smo jednostavno proklet narod.
Teško Bogu sa nama kakvi smo. Svako svakog gleda da izradi , da zajebe, da prevari , da prevesla.

Ja sam čvrstog uvjerenja da možeš suditi jednoj naciji na osnovu statističkih parametara.
Statistika kaže da smo očito , jako pogani.
Ja sam u svom dosadašnjem životu imao doticaja sa takvim moralnim mizerijama i sirovinama da me je stvarno stid sto eto , još uvijek živim među vama.
To ti je onaj sibicarski mentalitet, daj da je meni dobro , a za komsiju me boli kurac. Zato ne postoji selo u Bosni gdje je narod susretljiv, ljubazan , kulturan..
Ne postoji selo u Bosni da se dvojica komšija nisu zakačili zbog šljive ili zbog medje. Gdje je kolac, prijatelju ? Nemoj da tvoja živa ograda dira moju živu ogradu , kontas?
Pa onda se sude godinama , pa onda idu opstinari, katastar, geometri, vještaci, sudije.. i onda tako mrziš sebe godinama.. i mrziš druge godinama..

I tako ti život prodje, a nisi postigao ništa... samo si širio mržnju i nemir i samo si obilazio šaltere sudova pokušavajući da napakostis komsiji! Ili si ipak možda najviše napakostio sebi... razmisli ?

Ali najzanimljivije je kad se najrodjeniji mrze zbog podjele zemlje , zbog očevog stana , zbog naslijeđene imovine..

E tad brat mrzi brata... Ja lično znam za desetak identičnih primjera gdje ljudi bukvalno godinama vise po sudu i nose papire jer najviše mrze sami sebe..

A medja ti je samo izgovor da imaš čime da hranis svoju mržnju jer treba nekome svoju mržnju i pokloniti..

Jebena medja. Glavni razlog zašto komšija komsiju usmrti drvenom kutljacom..

To je MOJE MOJE MOJE ; sve 1/1! Pa onda nosi one papire pa pokazuje svima da je NJEGOVO! nemoj dirati bosansku među. I tako godine potroši u svađi i mržnji..

Kad smo već kod Bosanaca.. nikad mi neće jasno zašto ne pobjegnem jer ne mogu više.. neću ni čarape ponijeti , bos ću preci granicu i ponovo zakoračiti u Njemačku iz koje se vratih nedavno!

Problem je sto nosim gorčinu koju nisam zaslužio.
Problem je sto je Bosna prokleta država.
Problem je sto ja ne želim i neću ovdje zasnivati porodicu jer ne želim svojoj djeci sreću koju nažalost imam ja jer živim u ovom jebikurcu..
Jaro ako imas iznad 30 godina i odlucis se za pravljenje djece velika je sansa da neces dozivjeti njihov 18i rodjendan, tebe ubi sikirancija :lol:
User avatar
pici
Posts: 43616
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#60 Re: Hocel' to, majstore?

Post by pici »

Nek ti dragi Allah da sabura, tesko ti je jaH jaH...
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#61 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Sarayman »

meteoritu majstore,
rekni drozi NE!
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#62 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Komentari kombinacije nekih slova i nasumicnih brojeva koja meni apsolutno ništa ne predstavljaju me uopste ne zanimaju.


Ja tome ne poklanjam nikakav značaj , utoliko još bolje jer samo vidim smajlije, dok mi slova koja vidim ne predstavljaju nikakav smisao. Hoću reći , ne pišem zbog vas , pišem zbog sebe.

Ali u potpunosti vas razumijem , bitno je "spustiti" nekom meteoritu koji se usudio da napiše nešto više od standardiziranog forumskog
kme, kme..

Meni ne treba forumski brojač postova jer ja svakom svom postu dam smisao, dok vi ipak nižete samo brojke
Ali hajde , dobro je to, uvijek je bitno takmiciti se..

Sjećam se vremena kada sam volio sjesti na dobru pitu. Uvijek je lijepo kad ti zamirise ono friško tijesto sa premazom od dobrog domacinskog kajmaka, tacno ti dođe da hrabro i odlučno uzmeš pribor za jelo i da kažeš:

NJAM, NJAM!
I tako prošlo ljeto odlučim da zakoračim u jednu sarajevsku buregdzinicu.
Naručio sam sirnicu. I odjednom osjetih hladnoću , pa se ohrabrih pa sam zamolio čovjeka koji mi je uredno isjeckao 300 gr da je ugrije.
Ono što me je zaprepastilo je bio njegov odgovor :

"Hladna ti je pita , jel? Ma nemoj mi rec?"
Čovjek se nagnuo, digao je svoju lijevu ruku i pokazao mi na vrata i rekao još :
"Marš napolje , izlazi."
Ja sam ustuknuo i napravio korak unazad. Krenuo sam napolje. On je stao na vrata, i gledao me. Kad sam mu rekao da mu trebam platiti , on je odbrusio rekavši :
"Nećeš ti meni ništa platiti".

Čovjek je vlasnik te buregdzinice, Holandjanin BH porijekla. Ne vidim ga često , ali vidim mu zenu. Da , da ima moćno auto na NL tablama, ali čovjek je polusvijet.
Iako sam bio jedina mušterija u lokalu, iako je bilo predvečerje, volio bih da sam imao SPY kameru pa da sve dokumentiram.. :izet:

Čisto zbog svoje kolekcije. Hoću reći , pogani smo.
Ovakve stvari se ne mogu dogoditi u Holandiji.
Tamo postoji nešto što prevenira ovakve pojave , nešto što drži sirovost i bjesnilo bosanskog orangutana covjecijeg lica pod kontrolom.

Zato je puno zgodnije ako se okruzis Helmutom i Barbarom, umjesto balkanskim polusvijetom i zgubidanima. Čak i kad si u Bosni , traži Helmuta i Barbaru u ljudima. Život će ti biti ljepši. :thumbup:
User avatar
512MB
Posts: 10588
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#63 Re: Hocel' to, majstore?

Post by 512MB »

Cuj grijes pitu :-)
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#64 Re: Hocel' to, majstore?

Post by ho oponopono »

...samo se ti luftaj...k'o kad se iskakiš ili prdneš odma lakše jebote, plus nema doci u džep...:pusi2:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#65 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Ja se sjećam vremena kad sam bio bezbrižniji. Sjećam se vremena kad nisam razmišljao ovako intenzivno kao sto razmišljam danas.
U nekom prošlom vremenu skriven duboko u korneru zabačenog kafica negdje u nekoj fazi svog života , bio sam zaštićen. Mislio sam da nikad neću izaći kroz vrata, ona teška crna pokretna vrata i da me neće dočekati jedan stavka koju neće izbjeći nijedan stanovnik Bosne i Hercegovine. To je život. Između ostalog docekat ce te i biro. :thumbup:
Svi mi na određen način živimo svoje živote , neko se bori i kreira život onako kako on želi , dok neki od nas jednostavno završe na birou. Bez ikakvih nadanja..
Kad izađeš kroz ta teška crna pokretna vrata, krajnje nezadovoljan statusom svog života i još nezadovoljniji i ogorčeniji jer ništa u vezi toga ne možeš promijeniti, onda ćeš shvatiti da život nije Jala Brat, i da život nije seks iza Djulaginog dvora.
Djeco, kad se u kasnim noćnim satima budete prasili po sarajevskom betonu, zamolio bih vas da ipak probate da izvučete iz babinog novčanika bar 10 KM više i da platite dnevni boravak u zabačenom motelu na periferiji Sarajevskog kantona , ako vam je toliko prigustilo..

Nije seksi ako ne pokaram neku trebu. Ove pameti i nakon svega , kad bi mi neka sarajevska "kona" pomazila svoju mačkicu , zamijesila prsticima i rekla :
"Dodji, uzmi me , sva sam tvoja " , stao bih , duboko udahnuo, zaletio se i iz ramena zamahnuo i zvekn'o je stocem, sve u cilju eliminacije svih zuba iz njene frontalne regije , pa nek mi onda prodaje svoju iskrenost jer ne volim dvoličnost kod ljudi. Kod nas su ljudi zapravo trolicni.

Postoji razlog zašto i do današnjeg dana naše cure njezno prodaju svoj rajfeslus i na taj način završavaju u Utrechtu, Roterdamu, Beču, Goteborgu, Kelnu, Dusseldorfu, Minhenu, i tako dalje..

Problem su budzetski mazlumi. U BH Telecomu na Malti rade momak i cura koji zajedno imaju 42 godine i cura pita njega : "S.... , je li ovdje sad treba da pritisnem PRINT? (Trebao mi je obični papir za prelazak u drugu mrežu, HALLOOO br. 1!

U međuvremenu rekla mi je zaposlenica GRASA koji radi na izdavanju i prodaji kupona :
"Znaš li koliko mi je sad lakše otkad sam dobila kompjuter , lakše mi je radit.
Do prije par mjeseci mjesečne karte su se izdavale na pisacoj mašini iz 1974 godine (to je godina proizvodnje!)

I ta ista službenica je u vise navrata bila prisiljena da zove policiju jer nestrpljivi narod hoće kartu , redovi su dugački , vrijeme sparno , a narod proklet.

Do slušanja.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#66 Re: Hocel' to, majstore?

Post by tandmand »

@meteorit135531 ljestvicu si podigao suviše visoko, nije ovo Njemačka. Malo se opusti. Jesi li bio na koridi u Čevljanovićima, na Kupresu .. svijet se zabavlja, jede pije. Na M-17 su nepregledne kolone auta koje hrle ka moru a u Jablanici su zorom puni restorani u kojima se jede janjetina. Skupocjeni mobiteli se sunčaju na stolovima terasa. Seka Aleksić lomi prepunu Skenderiju. Ovdje se dobro živi, ljudi su merhametli i sa smislom za humor. Bosna ipak nije Afganistan.


:oops:
apolon_007
Posts: 15
Joined: 07/05/2017 15:10

#67 Re: Hocel' to, majstore?

Post by apolon_007 »

Doista pesimizam, skepticizam i crnilo su prisutni u svakoj recenici kod Meteorita. Ako si na birou, nije kraj svijeta. Jos je pola miliona takvih ljudskih dusa u ovoj napacenoj zemlji.
Mozda sve ide u vraziju mater, ali cemu misliti o tome
RatRodRob
Posts: 141
Joined: 04/08/2017 12:34

#68 Re: Hocel' to, majstore?

Post by RatRodRob »

apolon_007 wrote:Doista pesimizam, skepticizam i crnilo su prisutni u svakoj recenici kod Meteorita. Ako si na birou, nije kraj svijeta. Jos je pola miliona takvih ljudskih dusa u ovoj napacenoj zemlji.
Mozda sve ide u vraziju mater, ali cemu misliti o tome
Nije ništa slagao, ogadi ti se sve u ovoj banana prćiji, sve je podređeno čitav sistem da odustaneš, da te lažu, varaju, kradu, otimaju na svakom koraku, ova banana prćija je naročito veliko zlo za djecu, dok đamijaši i crkvići pružaju ruke ka nebu ulice su pune droge, alkohola, kriminala, ova banana prćija je veliko zlo za obična čovjeka.
apolon_007
Posts: 15
Joined: 07/05/2017 15:10

#69 Re: Hocel' to, majstore?

Post by apolon_007 »

Nije ništa slagao, ogadi ti se sve u ovoj banana prćiji, sve je podređeno čitav sistem da odustaneš, da te lažu, varaju, kradu, otimaju na svakom koraku, ova banana prćija je naročito veliko zlo za djecu, dok đamijaši i crkvići pružaju ruke ka nebu ulice su pune droge, alkohola, kriminala, ova banana prćija je veliko zlo za obična čovjeka.
Niko nije rekao da je ista slagao. Svi mi znamo da sve i svasta nije dobro, ali sta sad covjek moze, Bog dusu, Bog je nece. Hocemo li sad samo ovdje olaksavati dusu jadikujući, ne valja ovo, ne valja ovo; hodza ovo pokrao, pop ono, Bakir zaposlio ovog, Fahrudin olajava onog, itd, itd.
Gledaj kako da tebi, kao individui bude bolje, jer kolektiv Bog sam zna kad ce docekati pravedniji vakat.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#70 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

:run: Čovjeku jedino može biti bolje ako uradi ovo sto je ovaj smajli uradio.. run away, my friend! Ne osvrci se , prijatelju!

Upoznao sam čovjeka koji je htio marisati Dzonatana Mura. Uvijek volim pušiti svoje motane cigare , i osluškivati.
Pa tako primjetio sam dvojicu skorenih penzionera kako se međusobno raspravljaju o Jonathanu Muru i govori ovaj jedan :

"A to ti je onaj što sam ja ga htio marisat' !

Jesi siguran da je to taj ? Da nisi batine namjenio pogrešnom čovjeku , bolan ?

Grehota je tuc' čovjeka , šefa misije OSCE -a, kad on nije kriv što mora deverati sa ovim poganim narodom.

Ali , sta ćeš, nije ni penzionerima lako.. Lako je ženama bolan. Žena zna da ima picku. Ona zna da može, na ime te iste picke, da manipulise ljudima , muškarcima.
I to rade, obilato.

Pa na mom fakultetu , trebe su ulazile u kabinete profesora obučene ko rižoto - kokoš koja se sprema za pečenje u Gorenje sporetu na 250 stepena Celzijevih...

Izlazile su sa devetkama i desetkama.
Profesor olakšan , a one zadovoljne. Ili zadovoljene, mada sve je to isto...

Sarajevo a i ova tužna država mi je počela dobro ići na kurac.. nema ni javnih kuća , da mogu otići i za 50 maraka olakšati svoje muke..
Nema ničega. Ono što me brine u vezi svega je što cure danas otvoreno kažu :

"Šta meni muškarac može ponuditi , on radi samo kao zaštitar! "
Na moj komentar da svako može trošiti onoliko koliko zaradi , jedna cura pogledavši moj novčanik reče :

"Tvoj novčanik je sigurno uvijek prazan, ti nista nemaš, nisi ništa postigao u svom životu"

Jedna se udaje u Dusseldorf i kaže :
" Meni je bitno kad dođem gore , da odmah mogu početi raditi "

Jebi ti to , muškarci iz Njemačke se posmatraju kao viza za budućnost. Sve po pravilu struke , moj prijatelju!

Jedna mi je rekla da ona očekuje da bude muškarcu broj 1.
Hmm , super oženi takvu feministkinju , oženi takvu bahatu, samodopadnu, prepotentu, arogantnu kobilu i prve dvije godine braka će te se jebavati kao zecevi, i hodnicima vaših cipela teći će potoci bericetnog mlijeka.

Ali sta ćemo kad jebacina krene jenjavati, kad početna euforija splasne i kad ljubav postane navika?

Treća godina zajedničkog života... Ti ćeš završiti sa lisicama na rukama i krivicnom prijavom za nasilje u porodici, i trazit ces Omara Mjesecara da te sto prije oslobodi braka , dok će se ona sa šljivom na oku vratiti materi rondajuci kako su svi muškarci isti , od zla oca i gore matere !

Tebi jorgan, meni deka i hajmo opet na početak.

Tako ti to hoda u životu u društvu u kojem vlada nered.
Nit se zna ni ko pije , ni ko plaća ceh u kafani!

Nije sretan onaj ko ima puno , već onaj kome treba malo, prijatelju..
O tome ćemo nekad drugi put..
User avatar
512MB
Posts: 10588
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#71 Re: Hocel' to, majstore?

Post by 512MB »

Diagnoza: nes jebat
apolon_007
Posts: 15
Joined: 07/05/2017 15:10

#72 Re: Hocel' to, majstore?

Post by apolon_007 »

Nicija nije do zore gorila, pa nece ni ovima sad na vlasti.
Zar su nam predaci stoljecima ginuli da bi mi sada, bezpogovorno, isli robovati tuđinu.
Zar smo toliko spali da Dzonatan Mur bude perosna pomena vrijedna kod obicnog covjeka.
Zar da sveopce mjerilo za djevojke budu one koje se klanjaju pasosima, automoblilima, i drugim materijama.
Najlakse je misliti da je tamo negdje, daleko, bolje no ovdje. Kao da tamo nema sponzorusa, kao da tamo teče dzennetska rijeka, pa nagrabi koliko ti volja.
Tamo si uvijek tuđin, ma koliko se ti domaćim osjecao.
Lako je forsirati pricu da se ide, daj malo u moru crnine, gledaj svijetle tačke.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#73 Re: Hocel' to, majstore?

Post by tandmand »

meteorit135531 wrote: Sarajevo a i ova tužna država mi je počela dobro ići na kurac.. nema ni javnih kuća , da mogu otići i za 50 maraka olakšati svoje muke..
Nema ničega. Ono što me brine u vezi svega je što cure danas otvoreno kažu :

"Šta meni muškarac može ponuditi , on radi samo kao zaštitar! "
Na moj komentar da svako može trošiti onoliko koliko zaradi , jedna cura pogledavši moj novčanik reče :

"Tvoj novčanik je sigurno uvijek prazan, ti nista nemaš, nisi ništa postigao u svom životu"
Da li ona zna pitu razviti, pristaviti bosanski lonac, oprati i ispeglati veš? Šta ona muškarcu nudi osim mesa na sebi?
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#74 Re: Hocel' to, majstore?

Post by ho oponopono »

...šta je, šta hoćeš još i none u lavoru da trljucka..:pisnula: i :pisnuo:

... mala voli komfor jebote, ti sjedi doma, budi dobar, dok troši tvoju lovu ...:gunjastajl:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#75 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Nije sretan onaj ko ima puno , vec onaj kome treba malo. Tacno tako , prijatelju..

Covjek u zivotu kad odredi da mu za cjelokupni umni sklad treba malo, taj je vec postigao mnogo.
Hajde, za sebe se ne bojim, otprilike znam kako treba zivjeti.
Bojim se za generacije koje dolaze. Ja se bojim da mi, kao nacija, nemamo jasno definisan cilj. Mi ne znamo sta hocemo.

Na ulice necemo izaci. Na proteste necemo izaci. Bolje plate i bolje uslove rada necemo traziti. Vladavinu zakona necemo traziti.
Mi nismo Grci. Grci su temperamentan narod. Olympiacos je izgubio titulu prvaka u majstorici jer ih je Panatinaikos razbio u petoj utakmici..
Navijaci Olympiacosa zbog gubitka titule su bacili dimne bombe, suzavce, topovske udare u dvorani.. Prekine se utakmica, prazne se tribine.

Kaze nas Edin Avdic: "Ovo se moze dogoditi samo u Grckoj."

Pa i desava se. U Grckoj, u Atini, ljudi izlaze na ulice.. Okrsaji, sukobi, lomljava, udaranje, razbijanje, neredi... sve to prati grcki scenario, a opet u kakvoj su god gabuli, opet zivi barem tri puta bolje od nas.
Ja ne pozivam na revoluciju. Mene apsolutno zaboli kurac za Bosnom i zasto je narod u Bosni proklet.
Ja mrzim Bosnu vise od najvecih negatora i mrzitelja Bosne.
Mrzim i te negatore i mrzitelje Bosne , samo jer su iz Bosne.
Bosna i Hercegovina je predivna, zemlja predivnih krajolika, zemlja predivnih zvukova, i netaknute predivne melodicnosti koju mozes pronaci u svakoj krosnji drveta pokraj koje prodjes.
Ali ljudi koji zive u Bosni su jednostavno prokleti. Uklet narod, bolan.
Treba pozvati jednog americkog Boeing B-52 bombardera , i treba iz centrale Bh Telecoma pozvati Bijelu Kucu, zamoliti tvrdo kuratog kapitalistu, nebodercinu Donalda, da posalje aktivacijske kodove, i da sa najblizeg nosaca aviona u Sredozemlju poleti jedna nuklearna bojeva glava, i da poravni sve.
Uzet bager, poravnati sve, zasut jednim slojem ilovace, i krenut ispocetka.
Zemlju dati pod koncesiju i privremeno upravljanje Helmutu Kohlu, i krenuti od nule.
Onda ti na nesto i licilo..

Ovako , bojim se.. JA se bojim za generacije sto dolaze.. Posmatram generacije po kafama.. To su emocionalno prazne duse..
Drzava koja nema plan da usmjeri te duse, da traze svojoj pojavi spasenje jer ce kad tad, dosta njih traziti srecu kod tudjina.
U tudjini ce svoj hljeb traziti.
Svoj spas ce traziti u tudjini.
Boli ljude kurac za tudjinu, boli ljude kurac sto ja ovo pisem.. Zasto gubis vrijeme , meteorite?
Ne trudi se.
Ja se ne trudim.
Ja sam samo shvatio da je na nas i Bog zaboravio.
Ali zapamtite jedno...
Nije sretan onaj ko ima puno , vec kome treba malo!
Puno je lose ako si u Bosni na birou, tad je svako od tebe digao ruke!
Dobro rece Dino Merlin.. kad dodju teski dani, kad odu svi jarani.
Malo mi treba da budem sretan. Treba mi mozda mir.
Covjek najvise gubi umni mir kad pokusava da shvati zasto mu je puno tesko da dodje do svoje srece. Malo je potrebno , sasvim malo.
Potrebno je napraviti taj mali korak i okrenuti glavu ka svom cilju..

Makni se od prokletog naroda, od naroda koji zivi i jebe na kredit i koji nosi kondome koji i nisu njegovo vlasnistvo , vec su vlasnistvo Raiffeisen i Unicredit banaka!
Za mene je lako.. Ja znam sta cu sa sobom..
Bojim se da vi nikad nece spoznati zasto vam je potrebno toliko puno vremena da shvatite da vam treba sasvim malo da budete skladni..
Post Reply