Hocel' to, majstore?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#26 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Sarajevo - Antwerpen. :izet: Pa dobro. Linija kao svaka druga autobuska linija. Boze, kad se samo sjetim onih bombasticnih naslova po Avazu koje sam citao.. :shock:

Mladi napustaju Bosnu i Hercegovinu. 68 hiljada osoba je napustilo :bih: Naravno, ali barem 90% tih osoba su osobe sa dvojnim drzavljanstvima (u Livnu ako vikendom nadjes momka do 25 godina da sjedi i da pije bambus koktel, evo ti sta hoces!) koje mogu da tako lako odleprsaju iz ovog vodoktlica od drzave koji te pokusava napraviti tikvancem, pa ces uskoro poceti i vjerovati u ublehe koje ti se nude na tacni.

Ovi ostali... hmm, pa sad sve je relativno! Moze udaja, mozes biti na azilu u Belgiji godinu dana, pa ces onda vratiti u Bosnu da kopas kanale u Vodovodu (stranka te prati!), i stara dobra BAUSTELA! :bih:

Kad smo vec kod tacne. Rece meni jedan Bosanac sa adresom u MinKenu, sta ces od Bosne , dole mozes biti samo konobar il' zastitar. Treba tebi jedno 5 godina da u Njemackoj stanes na noge, ali mozes. Naravno da mozes. :thumbup:

Ne zelim biti vezan za tacnu, dovijeka! Biti srcem vezan , u tome je snaga! Ma nemoj srat? :-?
Znam ja sve.

Put putuje moj Latifaga. :arrow: :bih:

Izaci ce nasi ljudi u Becu, Linzu, Minhenu, Stutgartu, Dortmundu, Frankfurtu, neko ce i docekati i krajnju destinaciju taj Antwerpen! a neko ce mozda i produziti u mrsku Holandiju, ne vole se komsije na jednom dijelu plocice pise NL, a na drugom dijelu pise B.
Jebeno je kad se kurcis komsiji! :izet:
Ali svako od tih smrkutih lica, u bilo kojem gradu da pruzi svoj korak kad izadje iz tog prljavog , i krajnje neproporcionalnog autobusa ce naci svoju srecu. Barem mogu zivjeti od svog rada, i barem mogu biti daleko. I barem mogu imati priliku da mogu da se kurce kad na ljeto dodju u Bosnu. :roll:

Rentas auto dole pokraj MinKena, naspes goriva i pici za Bosnu da vidi raja da si se snas'o! Hoce'l se produziti za Makarsku? Hoce'l se obici familija i rodbina i hoce'l se KUKAT na sve strane? Nije to tako kako vi mislite. HA HA HA, jesi'l pit'o za termin da odes da popravis kvarnu peticu kod Bicakcica? :sad:

svira'l Hakala sa radija?
Ne slusaju Svabosi Hakalu. Ne pljuju Svabosi po stepenicama. Hraknes i pljunes na stepenice ispred Unicredit Banke dok se spremas da udjes da podignes pare sto ti je posl'o amidza iz Dizeldorfa. :skoljka:
Amidza se nabio u soliter u Dizeldorfu i sad ga puca nostalgija za Bosnom! Najgore je kad odes sa svog!
Kad smo vec kod brojki. U ovom svijetu vrijedis onoliko koliko ti vrijedi pasos! :oops:
Baustela, brate, baustela! 12 eur brutto sa smjestajem! :zoka:

Covjek se jednostavno preda i ne zeli vise. Pa covjek zivi kao podstanar, zena nezaposlena i mala beba, a plata mu je 470 KM! onako pravo zastitarska! :( :roll:
Ima i takvih kejsova.
Kad smo vec kod pasosa. Nisi ni svjestan koliko te BH pasos moze sputavat i ogranicavat u zivotu! :zzzz:
Nekad sam je volio. :bih: Nekad samo drhtao kad je Spahic iz ofsajda dao gol za smanjenje rezultata protiv Ronalda na 3:2. :bih:

Sad me jednostavno boli kurac!

Navijam za Flensburg! :run:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#27 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Dnevnik jednog covjeka.. :) Boze dragi, znas li ti da je radno vrijeme do jedan? Sta hoces, sto si do'so? Desavanja oko biroa su jako cudnovata!
HA HA HA, biro je cudna i jako bitna stavka koju ces upoznati svaki drzavljanin Bosne i Hercegovine! :bih: ali kako mogu biti drzavljanin zemlje koja nije drzava, nego je zapravo samo obicno guzno -slijepno crijevo Evrope? :-)

Da bio bio drzava, moras ti mnogo znoja proliti, moj jarane! :thumbup:

Kad god covjek ode na biro, prvo sto ce vidjeti je dim. Valjda je najlakse pusiti, nije to nikakav problem, kleknes na koljena , otkopcas rajfeslus i posegnes za...
kutijom cigara sto ti uvijek stoji u desnom dzepu! Upaljac je naravno, uvijek u lijevom. :)

Problem kod ljudi je sto misle da sa cigarom nisu sami. Zasto bi sad cigara bila bitna? U kojem kontekstu i smislu je sad cigara bitna? :roll:
Bitna je.. jer mi gorimo kao cigara, mi smo davno izgorili.. i uvijek nas opet ponovo vade iz kutije i pale nacionalnom retorikom, uvijek nas opet ponovo pale laznim patriotrizmom, i uvijek nas ponovo lazu i obmanjuju laznim obecanjima. Izadjite na izbore! :oops:

Pitaju te, sto ne radis? Kako je moguce da ne mozes naci posao? Pa jednostavno ne mozes stvoriti i osjetiti nesto cega nema. Zar je moguce od kile zraka, napravis i dobijes kilu hljeba? :?
Naravno da ne.

Sajam zaposljavanja u Bosni je ustvari poziv na neobavezno druzenje i smijeh i avanturu zvanu sastavljanje CV -a. Kako je moguce napisati i staviti nesto u SI VI, kad nema nicega u drzavi koja ti pokusavati prodati termin da je drzava?

-drzava za covjeka! Da, slazem se. Drzava za rodjaka! Tu je to, negdje. pogrijesilo se u par slova, nije to nista toliko strasno. :zjev:

Uvijek se pitam zasto sam najblizi tome da ovu drzavu etiketiram kao EU - Palestina. Vrijedis onoliko koliko ti vrijedi pasos. Covjek na vise mjesta dozivi ponizenje, kad kaze da je iz Bosne!
Nije stvar u tome sto se stvara privid da narod i mladi odlaze, jer to nije istina. Nigdje mi ne idemo, nit igdje mozemo. Zeljeli bismo svi otici negdje. Ali mi jednostavno ne mozemo nigdje. To je tebi tvoj pasos dao! :bih:


Samo se obmanjuje publika, i samo se salje pogresna slika!

Sigurno je da je ovcice lako usmjeriti tamo gdje treba, jer ovoj drzavi trebaju poslusnici!
Ljudi koji ce sutjeti, ljudi koji ce sutke klimati glavom, i raditi ono sto im se kaze, bez prava na prigovor! Ljudi koji ce sluziti samo da budu tupe blentave ovcice koje ce svojim politicarima pljeskati i pjevati im rodjendanske pjesmice! Fahro, Fahro, drze ga kao bozanstvo! :run:

Digao je toranj u obliku kurca da moze pisati po nama, kad mu se cefne! Kako je moguce da se toranj ne uklapa u panoramu Sarajeva, nego onako strsi, bas onako osjecas kao da je arhitekta namjerno projektovao da ispadne kurac!

Covjek pusten iz pritvora da se brani sa slobode, docekale ga ovcice , grle ga i ljube! Mislim da nose njegovu sliku u novcaniku!
Dodje osjecaj da bi prokleti Bosnjo svoju mater prodao za saku dukata!

Ljudi koji ce opet sutra otici, i doktoru odnijeti kovertu, jer eto, red je. Ako ne bude koverta, moze neki skupocjeni parfem ili.. Ma smislit ces ti nesto vec. :zzzz: :run:
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#28 Re: Hocel' to, majstore?

Post by stubrijez »

Poceo sam citat, haj reko da vidim sta je ovaj zbir skonto kad dodjoh do treba bit gospodin pa uzet hljeb sa kontejnera odusto sam...
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#29 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

:skoljka: Volite li Bosnu i Hercegovinu? Volite li Sarajke koje su ljepše čim dođe lijepi maj , pa im ljubavi daj.

NIKAD! Ne kaže se džaba naša posla. Najgore je od svega je kad pročitaš u medijima da ljudi napuštaju BiH, da su termini u Njemačkoj ambasadi zauzeti do maja 2018, da mladi u kolonama napuštaju državu , da ovdje nikako neće biti za par godina.. ali to sve rade ovi plaćenicki mediji kojima je prevashodno cilj da izazovu paniku do ljudi , ili što bi se poseljacki reklo , u naroda. Ja sam čovjek-seljak pa mi nista nije jasno.

Niko nigdje ne ide. Nađi mi čovjeka sa BH pasosem koji je uspio pronaći posao u EU, a da to nije crkavanje na građevini, ili pranje svapskih guzica, što su poslovi od kojih Evropljani bježe glavom bez obzira, evo dacu ti marku. :izet:

I narod je ovca , samo što umjesto što pričamo
bosansko -srpsko-hrvatskim jezikom , trebalo bi da u glas blejimo kao stado koje luta bez cilja , jer mi smo davno izgubljeni..
Ne znam , u Njemackoj sigurno neces naci covjeka koji visi na birou 7-8 godina, kojem se samo mozak truje njegovom trulom svakodnevnicom..
Ah , taj biro, ta vesela družina.. Nikad u životu neću zaboraviti onaj momenat kad mi je šef biroa zaprijetio da će mi zvati policiju.. i to se dešava u Bosni. :bih:
Dodje čovjek u 13:07 , i vrata su zaključana.
Ne možeš ući. Povukli se clanovi biroa u svoje tajne odaje (valjda održavaju sistem to preostalo radno vrijeme ), možda padne i seks među vijećnicima biroa, hajde ti znaj Šta se dešava iza tih bijelih zavjesa... :zzzz:
I onda želiš samo običnu potvrdu za jebeni kupon, i kucas, i onda ti onako bahato, klosarski, izlazi neki sijedi saner kojem u ustima stoji Zlatna Drina i govori :
"Šta je sad , znaš li da je radno vrijeme do 1? :-) i još neki momak hoće da uđe , i ovaj sijedi šaner gura vrata , nećeš ući , dođi sutra, zvaću vam policiju...

Drži , ne daj.. tuc muc, ništa od potvrde.. dođi sutra :oops:
Više čovjeka ne boli ni nezaposlenost, ne boli ga ni želja da nešto ima da može da se kurci, ne boli ga ni spoznaja sto uzalud troši vrijeme u Bosni. :bih: Ne boli ga ništa , samo ga boli odnos ljudi i sistema prema njemu.
Jel Sarajevo gdje je nekad bilo ? Kaze stara narodna :
"Idu dvojica Sarajlija ulicom , jedan ovaj , drugi onaj...
Nije vise bitno ko je ko. Obojica su papci. :thumbup:

Tek sad one stare narodne izreke tek dobijaju puni smisao svog značenja..

Nije bogat ko ima puno , već je bogat kome treba malo.. ali i to malo ti treba da kvalitetno živiš , jer moraš platiti režije , moraš jesti , moraš imati i voditi normalan život.
I yet again, nismo se dotakli muško ženskih odnosa.
Valjda je i to bitno.. jer kao što mi reče jedan dugokosi rockerski saner :

Pojeb'o sam pola Sarajeva. :roll: Ne bih se složio sa tim.
Možda jesi u svojoj mašti , ali eto mašta je besplatna. Pa zamišljaj i dalje...
Ali tacno je da , kako skupljas životni staž , možeš nanjušiti žene sa istrošenom vaginom, pa maskiraju svoje tragove pa pokušavaju prodati svoju finocu nekom rookieju. Osjeti se to.
Vala , više poštujem onu amsterdamsku kuravu koja plaća porez i pošteno zarađuje svoje platu , nego evo nazovi romanticarske duše koja se nemilosrdno troše po sarajevskim izletištima.
I na kraju , zaboravio sam svoja krvna zrnca. Ja sam po nacionalnosti pingvin , i mora neko stati u zaštitu mojih vitalnih nacionalnih interesa. :bih:

Bježi ba :run:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#30 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Čovjek mora psihički biti spreman da ode da nešto završi.
Najgore je kad se žensko uskofrci i krene glumiti mangupa. To obično možete zateći na šalterima ili u Elektroprivredi.
Na zidu stoji znak sa prekriženom cigaretom, a žena - hanuma sto radi na protokolu drži na stolu kutiju Drine, a u pepeljari stoje izgorjele 2 cigare. :oops:
I najgore je kad čovjek ode negdje i onda ti neka nadrkana zenturaca krene tersati i histerisati, valjda jer misli da joj se može.
Hm, zanimljivo. To se rješava na način da joj iz ramena zavezes samarcinu da joj gubicu zacepis za sva vremena. Mogu ljudi osuđivati i pričati zašto ne nadjes sebi ravnog , ipak je to žena. :zzzz:

Sa šejtanima nema priče , to se rješava tako što plasiras šamar u donji lijevi dio obraza , i onda toj jednoj glavi dokažeš da ipak ne valja u jednoj glavi imati hiljadu jezika, već je i taj jedan dovoljan i da treba da ga drži za zubima. Šalteri su najgori.
Ustvari , najgore je kad očekuješ da neko radi svoj posao , a taj isti posao koristi da liječi svoje frustracije.. :roll:
Bože , Bože. Uvijek žensko koje je lijepo, koje zna da je lijepo i pozeljno uvijek je prepotentno i bahato. Uvijek je to tako bilo i ostalo. Ali baš uvijek :thumbup:

Ali , da bi čovjek pobijedio tu bahatost i da bi smirio taj upaljeni ego, treba samo da kaže:
"Stvarno si lijepa i sve to stoji , imaš sve kvalitete moderne žene , ali mislim da nisi zena za kuće , ja imam 35 maraka sto sam ostavio da platim struju , ako hoćeš ja bi tebi dao 35 maraka , a sa Elektroprivredom ću već nekako , ako hoćeš da odemo kod mene da se jebemo?
:)
Imam nešto i rahatlokuma pa neću žaliti da ti dam da pojedeš koji..
Ovu priču obično trebaš imati kad razgovaras sa salterusom BH Telecoma koja nema ni 19 godina a radi na nekoj izmišljenoj poziciji i izdaje potvrde o brojevima i slične gluposti.

Jebo mene svak ako ti imaš preko 19 godina , moja djevojko. :shock:
Ali čim vidiš nekoga , možes otprilike vidjeti količinu ega u njegovim donjim ekstremitetima.

Onaj koje je prepotentan i bahat, pobjedjujes ga svojom sirovoscu. Za salterusu BH Telecoma je jasno.
Srećo moja , na birou sam. Ja sam English Premier League, dok si ti ipak English League Two. Nismo mi ista liga. :thumbup:
Seljaci su uvijek bili gospoda. Dok su prepotentni papci već neka druga dimenzija priče.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#31 Re: Hocel' to, majstore?

Post by klixo »

Kad izumru generacije odrasle u komunizmu , bit' ce bolje. Ali ...pod uvjetom da se mladi ne rasprste po bijelom svijetu do tog trenutka.
Ti ljudi(komun. generacija) nemaju feelinga za ovo doba.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#32 Re: Hocel' to, majstore?

Post by supercali »

klixo wrote:Kad izumru generacije odrasle u komunizmu , bit' ce bolje. Ali ...pod uvjetom da se mladi ne rasprste po bijelom svijetu do tog trenutka.
Ti ljudi(komun. generacija) nemaju feelinga za ovo doba.
Prvo komunizam nije postojao nikad posebno ne u jugi
Drugo nema to veze sa sistemom nego sa stanjem uma
I sutra ces imati ovih na salteru koji misle da su povukli boga za muda i koji se ponasaju kako oni zele
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#33 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

SOKANTNO! Avaz saznaje:

Alen Albinovic upisao kurs njemackog jezika. Eno ga ide i na politicke nauke. :kiss: Ljubi ga brat u potiljak! Nek se skoluje, stranka ga prati. :izet:

A jest lijepo kad ne citas vijesti, kad ne otvaras portale, kad ne punis mozak sijenom sto se zovu clickbait clanci. Tacno sam se preporodio. Ublehko Projektic je jednom rekao: Na putu BIH ka Euroatlanskim integracijama i NATO savezu, postigli smo nacelni dogovor i uzajmnu podrsku i potpisali smo protokol o medjunarodnoj saradnji..

Mogu li vam reci nesto?

Boli me kurac. Tacno tako. Tri rijeci. Boli me kurac. Ljubav , ljubav traje beskrajno... jest lijepo nakon malo poduzeg posta privesti nesto pod belegiju, covek se tacno razrahati.. joj ,a te dojke! :srce: lijepo je pipati :D
Neka, nek je na hajr !
EKSLUZIVNO ZA AVAZ progovorio o sukobu sa tramvajskim sinama, golf VI , teget, (nikad mi nije bila jasna ova rijec) te je objasnio razloge zasto je zadao brutalne udarce tramvajskim sinama! Nakon 24 satnog zadrzavanja, Tuzilastvo KS je osumnjicenog Golfa 6 pustilo na slobodu. Narod negoduje na drustvenim mrezama, klix komentatori spominju Nefica i govore i vicu:
Vela havle, a gdje mi to zivimo? :zzzz:

Buraz, zivis u najsigurnijem i najdosadnijem gradu na Balkanu gdje se apsolutno nista ne desava. :roll:

Ubistvo se dogodi svaka 2 mjeseca, sitna dzeparenja, toga imas i u NYC i u Londonu i Parizu i Berlinu. Nije tu Sarajevo izuzetak. Sarajevo je dosadan grad. Vrhunac desavanja je kad se auto pobije sa tramvajskim sinama. To je otprilike to. :lol:

A naravno, da se periodicno dogodi neko teze krivicno djelo, a nije svakodnevnica.

Sarajevo je bas dosadan grad. Da bar zivim u Kolumibiji i da mogu , dok sa zenom berem koku, da preko radija slusam koliko su danas tijela izvukli iz masovnih grobnica jer je u toku rat narko kartela.
E to je zivopisan grad i drzava. ;-)
Sarajevo je sterilno, dosadno, i nema legalne prostitucije. E to je problem. :izet:
Problem je sto je Sarajeva sve manje i manje. Kao sto Nermin Tulic rece:

Sarajeva je sve manje i manje. Hocemo li se opet dotaci one price o dosljama i ko su pitomi , a ko su divlji?
Pogledah nedavno, onaj klip .. Na Vrbanja mostu , dvojicu Splicana su napali tkz navijaci, Sarajlije. Neka fina gradska raja sa Grbavice.

Ali pazi sad, dvojica Splicana koji su dosli na vikend u Sarajevo sa svojim curama, ili zenama! Nisu to balavci, niti su to navijaci sa obiljezjima Hajduka. Nisu to ljudi koji su dosli provocirati. To su dva para koji su dosli pojesti cevape , koji su dosli slikati Begovu dzamiju i koji su dosli kao gosti..
I onda ti se nadje neka ekipa tkz huligana, sarajevskih zestokih klosarica sa Grbavice koji su na heptanonu, pa napadaju ljude! Skupilo se desetak klosara , i snima ih ekipa Slucajeva X , i onda se oni pravdaju...

Nisam ja , Allaha'm ! Oca'm , nismo nista uradili! Sestre mi, oni su provocirali.. Mi smo tu, sa Grbavice. :? :? :?

I onda mu onaj policajac govori : "Znam ja tebe sa tribine, poznat si ti meni."
I onda na kraju , suma sumarum, zavrsi policajac u stilu : "Zasto napadate ljude koji samo setaju, nisu vam nista nazao ucinili, nisu vas ni pogledali"

Pa pitam ja vas, zasto bi dvojica Splicana koji su dosli u Sarajevo sa djevojkama, sa svojim curama, i koji setaju, zasto bi provocirali? :oops:
Zasto bi xy forumas koji seta sa djevojkom , nekoga provocirao? :?

A dobro rece ona Splicanka: ajme, culi su valjda splitski naglasak pa su nas napali.. :skoljka: :shock:

Mislim... Multi kulti Sarajevo.. Ima nesto u Sarajlijama... U Beogradu u Zmaj Jovinoj , udji u striptiz klub, niko ti nece A reci, jer si iz Sarajeva.
U Zagrebu , u Splitu, u Podgorici , u Novom Sadu...
Boli ljude kurac ko si, i kako ti je ime i kojim naglaskom pricas. :zzzz:

Samo u Sarajevu ti isti "navijaci" svom igracu govore da je "ustasa" iako im je bio najbolji strijelac ekipe. A taj Lendric je iz Splita.

A Splicanke VS Sarajke.. :shock:

Buraz, nisi ni svjestan sta uporedjujes i sta pises.. :run:

Splicanke su neka vansvemirska druga dimenzija u odnosu na ove neke nove Sarajlije i nove Sarajke... :thumbup:

Prvo idu Splicanke :thumbup: :thumbup: :thumbup:
pa onda tri prazna mjesta,
pa poslije toga idu Beogradjanke, Mostarke, Banjalucanke, Novosadjanke, purgerice, ili bilo kojim redosljedom...

Naucices kad malo prodjes svijeta.
Moj stari Sajo , Sarajlijo! :run:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#34 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Zasto siriti mrznju? Na ovom svijetu ima dovoljno ljubavi za sve nas.. Where is the love? :srce: Ma ima je , ona postoji samo je treba pronaci.
Nek se manifestuje u bilo kojem obliku, pa makar to bila i ljubav prema politicarima..
Nisam dosad vidio covjeka u Bosni da je od srca nasmijan.
Valjda ima nesto tu, nesto se osjeti. Nismo mi losi, koliko nas okruzenje cini losim. Ljudi manje SDA, HDZ, SNSD, manje Sebije i politickih obracuna!

Kako vam to nije dosadno?
Kako vam nije dosadno pljuvati na drzavu , i kako vam nije dosadno govoriti bice bolje ili nece?
Kako vam nije dosadno non stop kukati kako vam je tesko?
Kako vam nije dosadno percipirati stvarnost onako kako je vi vidite, samo kroz crnilo i kroz sivilo?

Mozda je RTV dom u Sarajevu sivi dom , odakle se odasilje ogromna negativnost i ista kanalise ka opstoj populaciji, ali hajmo biti sasvim otvoreni.
Zasto to sebi dopustamo i zasto zivimo neke imaginarne zivote, i pokusavamo da samo zivot posmatramo jednostano i u jednoj dimeziji? :roll:

Treba guzit, treba ici u Njemackoj, nema vise termina.. Biro, besparica, avaz, Scepo, Dodik i referendum, Halid i njegova Romanija, sve je to nasa svakodnevnica. :bih:

Ali trazimo ljubav i smijeh. Lako je Bosanca nasmijati, ali je tesko Bosanca natjerati da pokloni taj osmijeh drugima. :D
Dajte nam samo vise smijeha, i sto manje fabrikovanih cigara, i zivot ce nam svima biti ljepsi.

Uzdravlje, i ugodno vam forumanje. :kiss:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#35 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

:run: Jeste li se ikad probudili sa onim leptirićima u stomaku i kad ste u veselom ritmu otrčali do svog kupatila, sjeli na solju , ciljano nanisanili u pravcu vodovodne cijevi , i sa vidnim olakšanjem istresli svoje nus-produkte i sadrzaj svog gastro-intestinalnog trakta i sa suzom u očima htjeli otpremiti taj isti sadržaj prema slivu Jadranskog mora ?
E pa neće da može. Neće moći ove noći , moj jarane.
Problem je sto nema vode. Moj crijevni sadržaj je sa bismillom otišao u put bez povratka , nadam se da će imati sretan i ugodan put , bez velikih turbulencija.
Ima vode za jedan klik u vodokotlicu. Ali postavlja se pitanje kako oprati solju ?
Čime oprati ruke , sunce vam poljubim? :-)
Jebo li vas kanalazacioni otac, glavni grad jedne države nema vode.
Je li vi znate da ljudsko tijelo ima potrebe 24/7, da stvarno mi treba voda. I svima nama treba voda.
Voda je izvor čistoće. A čistoća je pola zdravlja. Jel tako bi nekako ?
Volio bih saznati barem jedno logično obrazloženje zašto nam zavrcete vodu u nocnim satima ?
Barem jedan logičan razlog mi dajte. Barem jedan.

Pa prisralo mi se pobogu, jeo sam obilato. Imam li pravo da serem kad hoću ili se i za govna uveo policijski čas ?
:shock:
Nisam ja hejter koji vas pljuje jer mi je kurcu cejf.
Bio mi je guzici cejf da se istresem u solju , pa ste mi usrali cejf, o vi gospodo iz Vodovoda.
Jebo li vas kanalazacioni otac, ko vas zaposli da ne bi jadnici visili na birou.. :oops:

Eno, neka braća mangupi pokazali mišiće i ubili čovjeka u Sarajevu. A Šta ćeš nisi oni krivi što su takvi. Nije ih neko odgojio kako spada jbg.

Ili je to ipak sve do vode? Kako li ono kažu , sarajevska voda je eliksir života. :skoljka:
Seawolf
Posts: 7532
Joined: 14/06/2012 22:59

#36 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Seawolf »

meteorit135531 wrote::run: Jeste li se ikad probudili sa onim leptirićima u stomaku i kad ste u veselom ritmu otrčali do svog kupatila, sjeli na solju , ciljano nanisanili u pravcu vodovodne cijevi , i sa vidnim olakšanjem istresli svoje nus-produkte i sadrzaj svog gastro-intestinalnog trakta i sa suzom u očima htjeli otpremiti taj isti sadržaj prema slivu Jadranskog mora ?
...
Pa valjda taj sadržaj ide u crnomorski sliv. Sem ako ne ideš u Glavatičevo, da se pokakaš.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#37 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Čovjek kad sebe uhvati u razmišljanju , najviše se boji da ne umre u bijedi. Ne mora nužno da to znači da si bijednik svojom voljom, već to silom prilika postaneš ako živiš u ovakvom okruženju.
Jer Sarajevo, kao glavni grad jedne suverene , nezavisne, međunarodno priznate (politički govor , nema dalje ) je intelektualni jad.
To je grad koji jednoj osobi ne nudi apsolutno nikakve mogućnosti. Osim prepotentnosti. Toga nam ne manjka. Uvijek se pitam čime se mi tacno ponosimo?
Ćevapima, Sebiljom? Možda se ponosimo vodom sa Sebilja jer ko se jednom napije vode sa Sebilja, uvijek se tu vraća. :zzzz:
Ja sam se napio te iste vode oko osam stotina puta, i imam osjećaj da se nikad u Sarajevo ne bi vratio.
:run:

Nije stvar u ogromnoj nezaposlenosti , nije stvar što dipl. inženjeri rade za 550 KM sa dvije slobodne nedjelje u mjesecu, nije stvar u tome sto autobuse čekamo po 45 min i sto kad pitaš vozača zašto kasni , on ti nevoljno kaze , cek'o sam i ja sat i po da preuzmem autobus.

Nije bitno što su nam autobuske i tramvajske stanice prepune smeća , potrosenih opušaka , i hominalne pljuvacke...
Nisu više ni bitne aspiracije , želje , ambicije , htjenja, vjestine i profesionalni angažman..
Nije više ni bitno sta čovjek želi od sebe.
Bitno je samo pobjeći od ovog naroda.
Stara narodna izreka kaže:
Nije se rodio ko je narodu ugodio.
Bosanci i Hercegovci u cjelini su otrovan narod.
Treba educirati Bosance kako se ponašati u vozilima javnog prijevoza, jer ja sam prije 5 i nešto godina pored sjedišta pronašao Colinu flašu u kojoj je urin. :-)
Da li je neko pisao u autobusu u noćnoj vožnji pa ostavio , to se ne zna, ali jako je neugodno ujutro zateći takav prizor u autobusu. :shock: :shock: :shock:

Treba educirati Bosance da budu nasmijani i veseli , ili u najblazoj mjeri , da budu ljubazni. Da konačno shvate da im nije starleta Hana - konjska glava epicentar svijeta , i kojoj ostavljaju preko 800 komentara i da takvim osobama ne treba uopste poklanjati ni milimetar pažnje.
Treba educirati Bosance da im budžet ne bude primarni fokus u životu , jer znam mnoge diplomante koji govore :

"Joj, ne znam Šta ću sad za pos'o, pa onda nakratko nakon toga vidiš da objavu na faceu :

Poslodavac: Federalno ministarstvo (dopuni po volji.) :-)

Treba educirati Bosance da ne pljuju po drugim narodima i državama, već da pometu ispred svojih vrata. 8-)

Jer mi smo takav šupak civilizacije, da nismo uopse ni svjesni da nas nitko vise i ne želi okupirati.
20 godina nakon rata , mi živimo gore nego u proljeće 97.
I možda jedino Svabe mogu pomoći Bosancu da živi normalno, tako što će se jedan Bosanac otisnuti u bijeli svijet i krenuti trbuhom za kruhom , da može pošteno da živi od svog rada. :thumbup:
Za nosioce BH pasoša, nemojte se zavaravati i misliti da možete otići u Njemačku tek tako. Iako bi vi to možda željeli i htjeli , ako vam zanimanje nije na pozitivnoj listi deficitarnih zanimanja , ili ako niste ključna radna snaga možete slobodno na Njemačku da zaboravite.
Bez obzira koliko fakulteta imate , ili koliko ste stručni i sposobni , predstoji vam rad u pekari za 550 KM, srećom imacete jedan obrok u toku smjene.

Za nosioce BH pasoša, zaboravite na rad u Njemačkoj ako niste na listi zanimanja koja Njemačkoj očajno trebaju.
Mi smo ipak tercijarno tržište gdje se traži radna snaga.
I sve što vam kažu i sve što vam mediji serviraju i predstavljaju , sve je to jedna velika laž. :roll:
Nađi mi čovjeka koji ima BH pasoš , a da radi na prostoru EU kao konobar , kuhar , radnik u proizvodnji , u poljoprivredi, u kancelariji, kao sekretarica , kao plesač, animator , pravnik , ekonomista , novinar, socijalni radnik, ekonomista , nastavnik , kondicioni trener , prodavac, trgovac , kasirka... :)

Nema tog covjeka na prostoru EU. NEMA! :bih:

I nemojte Boga vam , vjerovati svemu što vam kažu.
Jer ljudi su velike zvijeri i neopisivo mnogo lažu.
Last edited by meteorit135531 on 04/07/2017 06:29, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#38 Re: Hocel' to, majstore?

Post by insomnia78 »

Evo me
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#39 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

insomnia78 wrote:Evo me
Sa BH pasosem nisi sigurno pronašao posao u Francuskoj, osim ako nisi kvantni fizičar bez kojeg Fr ne može, u što čisto sumnjam.
Ili brak ili si nešto munt 'o sa papirima, mada nije i isključeno da imas HR papire, jer BH samo mogu praviti probleme. :bih:
Topli i srdačni pozdravi. :thumbup:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#40 Re: Hocel' to, majstore?

Post by sunceKOtepsija »

meteorit135531 wrote: Treba educirati Bosance kako se ponašati u vozilima javnog prijevoza, jer ja sam prije 5 i nešto godina pored sjedišta pronašao Colinu flašu u kojoj je urin. :-)
Da li je neko pisao u autobusu u noćnoj vožnji pa ostavio , to se ne zna, ali jako je neugodno ujutro zateći takav prizor u autobusu. :shock: :shock: :shock:
mozda je bio sok od zove? ljudi cesto u plasticne flase stavljaju, iako bi trebalo u staklene, mozda je nekom noseno kao poklon i zabravljeno
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#41 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Čovjek najviše mrzi sarajevsku čaršiju. I najviše mrzi mentalitet bosanskog planinskog čovječuljka pećinske pameti.. :roll:
Sarajevo je grad... grad koji godinama živi u čahuri..
Grad u kojem će ti žena pored fast fooda, gdje si stao da jedeš , nakon kraćeg razgovora reci :
"Prouči sta, biće to sve dobro." :-)
Pa vidi možda nisam musliman , pa ta tvoja rečenica je mnogo suvišna i nije potrebna u tom neformalnom razgovoru i neobaveznom caskanju.
Grad u kojem ti se sve vrti oko njemačkih papira , i grad gdje su ljudi plitke pameti i još plicih očekivanja.

Što li čovjek sreće ljude koje je ranije poznavao i kojima sad treba A1 nivo poznavanja njemačkog, da bi se moglo bez daljnjih komplikacija , sretno udati u Bavarsku?
Ne mrzim ga , daleko od toga. Ali ja jednako tako ne volim i ne vidim smisao života u njemu, osim da vegetiras i postupno odumires.
Reče mi jednom jedan vrli pisac neki :
U Sarajevu možeš biti jedino konobar ili zaštitar, ako imaš sreće.
Također reče nekome jedan stari čovjek , prijeratni stanovnik tog grada na Miljacki na jedno sasvim obično pitanje :

"Ima li one stare mahale? "
Odgovor koji je uslijedio je šokirao sve prisutne,
sijede kose , sljezuci ramenima i nevoljko dižuci svoje dlanove, je rekao :
"Nekad. Nekad je to bilo. Nema toga više niti će ikad više biti." :(

Političke partije u Sarajevu su unazad 20 godina svojim djelovanjem u taj grad dovele horde ograničenih vjernika , sizofrenicara kojima je sve što nije u užem dodiru sa njihovim shvaćanjem života kroz koji se nameće da budeš musliman uber alles, je automatizmom odbačeno i klasificirano kao skart roba isteklog roka trajanja.. :zjev:

Čovjek nekad žali što jednog dana nije otišao u općinu pa snimio onaj trenutak kad mu jedan mlađahni opstinar u kancelariji kaže da se ovdje ne naziva dobar dan , vec selam. :run:
I tako , dodjes onda petkom u 14:20, jer moraš nešto uzeti iz katastra, i onda je kancelarija zaključana jer su tri službenika iz katastra na dzumi. I onda dodjes u ponedjeljak, i umjesto selama samo ispalis :

"Oprostite , ja sam samo dosao uzeti onaj papir od petka." :run:

Ima nešto čudno, mnogo čudno u ljudima. Ne mogu tacno odrediti sta, ali čudan neki osjećaj postoji.

Oprostite mojoj sirovosti, ja ne mogu biti shvaćen jer sam glup , jos plice pameti i nemam fabrickog neotpakovanog Audija u svojoj avliji. :skoljka:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#42 Re: Hocel' to, majstore?

Post by nema me tamo »

a sta oces da kazes
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#43 Re: Hocel' to, majstore?

Post by tr_ba »

nema me tamo wrote:a sta oces da kazes
Eto ti nevidis sta coek oce da kae?!
Nasao je sebi ventil,i sada lagano ispuhuje...
Majstore,samo udri,i pisi dva posta dnevno,biti ce ti jos lakse.
salihh
Posts: 795
Joined: 25/01/2007 12:36

#44 Re: Hocel' to, majstore?

Post by salihh »

mishic wrote:Pa, Dobar ti dan, Gospodine Selvere...
Prepadoh se kad opisuješ tog PENZIONERA da nije moj Babo, nedo Bog. Ali, sjetih se, nije. Ja svom Babi (da, da, Babi a ne babi) svakog mjeseca namirim koju stoju KM-ova, taman onoliko kolika je razlika između Njegove i tvoje penzije Selvere. Svakog mjeseca, već godinama, Selvere. On me školovao i odgajao, od zalogaja odvajao, jer je radio težak posao za malu platu, Severe. Ja takođe radim, i takođe za malu platu, školovao sam i odgajao svoju djecu, Selvere, a unučad su mi Švabe. Ni državljnstvo bosansko nisu mogli sačuvati jer im roditelji (doktori nauka) radi posla moradoše platiti državi BiH da se odreknu njenog državljanstva. Neću ti opisivati, Selvere, koliko mi je bilo teško kada sam uplaćivao da mi sin prestane biti državljnin BiH, nedugo nakon što sam ja sa puškom u ruci četiri godine branio tu BiH, ni to kako mi je danas kada sina, snahu i unučad kada mi dođu moram prijaviti kao strance. To ono da nebi ispalo da ja ilegalno zarađujem smještajući turiste bez poreza, Selvere. Pred penzijom sam a podstanar, Selvere, iako mi se pola mog radnog vijeka odbijalo od plate za stanogradnju, to ono tamo u ono tvoje veijeme kada si ti mogao a ja nisam, dobiti taj stan koji smo svi plaćali.
Elem, Selvere, da i ja ne odužim kao ti, hoću da te upitam samo jedno: Osjećaš li ti makar trunku krivice što je ovo ovako?!!
Pa, Selvere, jebala te SDA i sve druge Partije uključujući i onu tvoju staru, zar ti ni dan danas nije jasno da si ti i takvi ko ti, natjerali mog Babu penzionera, da traži alternativu tebi i vama koji ste zbog svojih privilegija koje ste imali, dok ste jahali na njegovoj grbači, stvorili sve pa i SDA.
Vi koji ste se tada prodali, koji ste izdali sve što se izdati može i što čovjeka ćini čovjekom a zarad svojih privilegija koje ste imali i dobrih penzija koje danas imate, trgovali ste životima i moga Babe i mojim. Njegova generacija poštenih LJUDI i radnika rovi po kontejnerima, moja završava radni vijek bez krova nad glavom, sinova mi, je našla hljeba i državljanstvo u Njemačkoj, unučad su mi stranci u zemlji koju sam branio... a tebi Selvere, tebi i današnjim Selverima bilo je a i sada je dobro. Jebo te tvoj "Dobar dan" jer je on isto ono što ovima današnjim selam, vaša maska. Selvere, ti si ipak drot da bi mogao skontati, pa ti moram crtati. I onda i sada bile su samo dvije, da, da, samo dvije partije. LOPVI i POŠTENI!!! Treće nije bilo i nema je ni danas. Dakle ovo SDA, HDZ, SDS, SDP, SNSD, PDP, SBB i ima tih govana koliko hoćeš, su samo firme koje nekome danas obezbjeđuju privilegije kao što je tvoja tebi nekada, a ti si danas ispao iz kombinacije jer su neki novi Selveri došli na scenu. Selvere, ne vrijeđaj kapu tog poštenog penzionera sa logom ili bez njega jer njegova kapa kaže da on ne trguje sobom i svojim identitetom kao ti i svi ostali koji LOPOVLUK nazivate partijama. A potpuno je svejedno ili je u deset deka, zovu li se te partije ovako ili onako. Mom Babi, meni, mom sinu i njegovoj djeci ti si Selvere isto što i Bakir, Dodik, Čović... i stotine drugih iz te branše. Jer i ti i danas pogrešno adresiraš one koji su započeli ovu igranku u kojoj sam ja četiri godine bio u rovu a ti "samo" ispao iz kruga privilegiranih jer su došli privilegarniji. Ne miješaj nas sa vama koji iz interesa skidate ili stavljate kape, mijenjate pozdrave, ponašanja i loga, i koji samo gledate ko šta bolje plaća. Vjeruj mi, daleko je dostojanstveniji taj penzioner sa kapom, bez obzira na logo, i od tebe i sve tvoje sabraće koja trguje kapama, partijama, tradicijom, dostojanstvom i svim živim i mrtvim ako se može unovčiti.
To narod zove prodane duše, ako nisi znao, Selvere...
Povelik post za quote, ali vrijedi... jedan od najboljih i najvaznijih postova na ovom forumu... ikad
Bravo
Last edited by salihh on 05/07/2017 07:43, edited 1 time in total.
salihh
Posts: 795
Joined: 25/01/2007 12:36

#45 Re: Hocel' to, majstore?

Post by salihh »

Dupli
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#46 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Čovjek u Bosni može samo da uzaludno gleda i da se preda. I da se pita , čemu da se nada ? :roll:
Ako statistika ne laže , zvanični podaci pokazuju da je prosječna plata u Kantonu Sarajevo 1015 KM.
Zadivljen sam. :izet:

Grad Bazel pjeni od ljubomore.
Grad Bern priključen na aparate za održavanje vitalnih parametara.
Grad Zeneva hakira CMS sistem i krade kantonalne regulacione planove općine Centar , kopija je uvijek vjernija od originala, sta's. Barem 10 puta.

Ljudi su radili puna 4 mjeseca da bi zaradili 1000 KM, što znači da im je mjesečna plata bila 250 KM.
U tom istom Kantonu Sarajevo , u tom istom gradu podno Trebevica gdje ako laže koza, laže i rog. :oops:

Lažete svi. Lažeš i ti, moja draga curice. Čovjek kad skupi malo životnog iskustva , ako već nema staza u radnoj knjižnici, ima ovog drugog , mnogo bitnijeg staza.
Valjda to mora biti tako.
Valjda je sve zapisano u vremenu , kakva je to ljubav bila.

Ljubav prema Elektroprivredi mjere nema. Čovjek koji se silom prilika , nadje u različitim situacijama, zapazi svašta nešto cudnovato. :oops:
Službenik Elektroprivrede pokazuje i otvara magazin na stolu i dici se naučno - istraživačkim radom njegovog sina koji radi na istom spratu kao i on, samo par kancelarija iza.

U jednoj kantonalnoj zdravstvenoj ustanovi radi jedna mama , njena kćerka , njena druga kćerka , i njen zet koji je ipak visoko kvalifikovani vozac. :kiss:
LA FAMILIE!

Pa vidiš , svi smo mi vozaci u ovom neprekidnom ciklusu sto se zove život.
Neko vozi jarko crvenog AUDIJA A3 3.0 TDI, dok neko vozi obicni pjesobus koji je ipak bolje prevozno sredstvo od limene cetverougaone kutije.

Tvoja vozilica je jako primamljiva, miljacarske sponzorusice bi rado da voze tvog bibija, rado bi seks na zadnjem sjedištu tvog auta, samo što ti još ne znaš da i onaj kondom sto ga turis na se i podase da ne bi postao TATA, nije tvoje vlasništvo već je vlasništvo Unicredit banke.
Ti još ni ne znaš da guzis na leasing. :bih:

Dodje određen period u životu svakog insana, kad mu je ženski hajvan toliko odvratan da ga čak ne želi ni jebat.

Naučiš vremenom dobro procijeniti čovjeka , pa možeš i pretpostaviti da je proširila svoj vaginalni otvor da bi dobila ugovor na neodređeno, mada ti to naravno nikad neće reći.
Ne postoji univerzalna istina , niti postoji univerzalna laž. Postoje samo varijacije i polustanja, jer u Bosni nikad ništa nije fiksno , vec je sve diskutabilno i jako upitno.

Upitno je hoće li čovjek ikad biti sretan u državi gdje je poželjno biti samo poslušnik koji će zmiriti na oba oka i koji će gledati samo svoj interes. A dje sam ja tu ? :kiss:

Dobro kažu stari veseli Bosanci : Gledaj svoja posla!
APSOLUTNO!
Samo što je naš posao ustvari samo gledanje vlastitih interesa,zato jer smo pokvareni i truli do kosti.

Jebo mene svak ako ja znam ko sam.

Druže moj , halali mi ako sam sirov. :skoljka: :run:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#47 Re: Hocel' to, majstore?

Post by nema me tamo »

Veoma si čudnovat
User avatar
BajramBarecula
Posts: 541
Joined: 03/07/2017 18:30

#48 Re: Hocel' to, majstore?

Post by BajramBarecula »

Samo malo kompaktnije i konzistentnije pisi ako nije frka. Preznoji se covjek dok procita 3 recenice.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#49 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Walls of shame.. :-x

Zidovi srama i zidovi podjele ne postoje samo iza Kozije Ćuprije, niti su zidovi podjele stvoreni iza Međunarodnog aerodroma Sarajevo.
BH društvo nije podijeljeno, jer bi bilo jako privlačno i odgovarajuće da je samo podijeljeno, već je uništeno.

Nisu samo Bosanci i Hercegovci opterećeni prošlošću , nit se samo Bosanci i Hercegovci doje srednjovjekovnim mitovima i kraljevima. :oops:
Svakog 11 jula unionisti i lojalisti britanskoj kruni organizuju veliku paradu gdje slavu pobjedu protestantskog kralja Williama nad katoličkim kraljem Jamesom.
Bitka koja se po svim historijskim faktima zbila 1690 god. ;-)

I yet again , ljudi će i poslije 327 godina , uzeti svoje bubnjeve i svoje zastave i ponosno će paradirati kroz grad. Ili barem kroz dio grada , jer Belfast je ukrasen zidovima. To nisu obicni zidovi. Ti zidovi su u odredjenim dijelovima grada visoki po 16 metara. :roll:

Svakog 11 jula navečer će zapaliti veliku vatru , svoj bonfire sastavljen od drvenih paleta u obliku Fahrinog kurcevitog tornja na koji će staviti zastave mrskih neprijatelja , i napravit će se veliko narodno veselje.
Vrlo je jednostavno ono što želim reći.
Za neupućene , Sjeverna Irska je zapadno od nas.
Ali , iako je daleko od nas , veze nas problematična proslost i nacionalna mržnja koja datira iz srednjovjekovnog doba.
Ali ono što nas odvaja je to sto, ako je vjerovati njihovim statističkim pokazateljima , nezaposlenost u S. Irskoj je bila 8,1 % , i to je bio pokazatelj da je vec vrijeme da se upali crveni alarm.
U Sjevernoj Irskoj jedna od svake četiri mlade osobe od 18 do 25 godina je nezaposlena, što znači da je nezaposlenost mladih 25 %.
Average income po glavi stanovnika je 14 174 funte , što bi značilo da prosječni Sjeverni Irac zarađuje preko 30 hiljada maraka. :izet:
Nije savršeno , čak je možda ispodprosječno kad se pogleda godišnja zarada u ostatku UK.

11 juli za svakog stanovnika Belfasta donosi nemir , strepnju i strah , jer na ulicama dolazi do takvih sukoba da nije nimalo pretjerano reci da ljudi koji žive tamo , da žive u prošlosti, da su zadojeni nacionalizmom i mržnjom , da su opterećeni zastavama , i da zaziru jedni od drugih. Nije baš prijatno živjeti tih dana u Belfastu.
Navečer se kapija u centru Belfasta zatvara i time se stavlja točka na I da segregacija u modernim društvima zaista postoji. 8-)

I postoji još u mnogim drugim državama i sistemima , što bi vam jasno moglo reći da nismo jedini u svijetu "koji se ne možemo". :run:

Samo kad se čovjek zamisli sasvim mu je jasno mi jednostavno volimo od sebe praviti žrtvu.
I ako bi neki mediji sad napravili reportažu o Bosni , prvi intro koji će ići je :
"Bosna i Hercegovina, država koja i 20 godina nakon rata osjeća posljedice strasnog rata i koja se oporavlja...
Možete dopuniti sto želite.
Sve što ljudi misle o Bosni i Hercegovini dolazi od nas samih , jer imamo podanicki mentalitet i volimo mnogo da glumimo i volimo da se jebemo, a da nam ne udje.. :shock:

U Sjevernoj Irskoj ljudi žive u odvojenim zajednicama i vrlo rijetko se sreću i komunikacija je , po nekom neformalnom pravilu , zabranjena. Ali to ih i dalje ne sprječava , da uprkos svim silnim političkim previranjima, da rade i da ne glume sirotinju.
Sjeverna Irska , takva kakva jeste , je meni itekako privlačna , i rado bih živio kraj tog velikog 16 -metarskog zida , samo da zaboravim na sarajevski zid. :thumbup:

Mi se godinama jebemo , ali nikad nam nije niko ugurao kurac do kraja , da nam suze probiju kroz ocnu duplju.

U državi gdje je nezaposlenost preko 35%, i gdje 101 % mladih od 18 do 25 godina nema posao , u državi gdje je prosječna plata 200 - 250 EUR, a komad suhog mesa skuplji nego u Sjevernoj Irskoj , i gdje se radna mjesta kupuju i gdje narod stoji u redu , da kupi saltersko mjesto u BH pošti ; :skoljka:

U takvoj državi se nema sta tražiti. Potražite na YouTube klip kad britanski parlamentarci za Rumune kažu da su otpad Evrope i da im treba zabraniti dolazak u UK.
Sasvim je jasno kakvo mišljenje tek imaju o nama.
Rumunija ima 2,5 puta snažniji BDP od BIH, pa opet ljudi u kolonama odlaze.

Ljudi u Ujedinjenom kraljevstvu mogu biti sretni jer Bosanci i Hercegovci ne mogu čak ni kao skriveni turisti doći u posjetu.
Ne mogu se ni slikati pored Big Bena jer mi treba viza.
Ne mogu maknuti iz ove naopake države.
Pa čak ni do toliko naopake države kao sto je jedna nazadna i ksenofobna država, ta mrska Sjeverna Irska. :thumbup:

I opet će prosječni Bosnjo da žali jednog Sirijca, Palestinca i zidove koji se dižu na Zapadnoj Obali , dok ga za stradavanja i patnje stanovnika Belfasta boli briga.
Kao što ga jednostavno boli briga za Balaku i Anti Seleku u Liberiji.
Kao što ga jednostavno boli briga za rat i patnje naroda u Sudanu..
Kao što ga jednostavno boli briga za time što 230 000 zena na Karipskim ostrvima ima SIDU.
Kao što ga boli briga za crnacke zajednice i kriminal u Cape Townu, recimo. :-)

Valjda je to sve zbog toga jer prosječni Bosnjo prati Al Jazeeru, Mladen Marica na FTV -u i suosjecna sa patnjama bratskih naroda. A patimo li mi imalo ?
Trebalo bi prvo pomesti ispred svojih vrata


Svijet je pun nepravde , nadjite posao u Sjeveroj Irskoj i plaćajte kurvama kojima ne želi znati ime , za ulazak na festival ljetnog karnevala , Šta god ovo značilo.
Znaš ti nas , jebo ti nas. :thumbup:

P.S

Radno mjesto u BH POŠTI je plaćeno 5.000 KM.
Zašto toliko jeftino, bolan ? Mama zaposlila kćerku pa je imala ogromni ljetni popust od 70%. Sta's, može joj se.

:bih:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#50 Re: Hocel' to, majstore?

Post by vjesticanametli »

meteorit135531 wrote:Čovjek najviše mrzi sarajevsku čaršiju. I najviše mrzi mentalitet bosanskog planinskog čovječuljka pećinske pameti.. :roll:
Sarajevo je grad... grad koji godinama živi u čahuri..
Grad u kojem će ti žena pored fast fooda, gdje si stao da jedeš , nakon kraćeg razgovora reci :
"Prouči sta, biće to sve dobro." :-)
Pa vidi možda nisam musliman , pa ta tvoja rečenica je mnogo suvišna i nije potrebna u tom neformalnom razgovoru i neobaveznom caskanju.
Grad u kojem ti se sve vrti oko njemačkih papira , i grad gdje su ljudi plitke pameti i još plicih očekivanja.

Što li čovjek sreće ljude koje je ranije poznavao i kojima sad treba A1 nivo poznavanja njemačkog, da bi se moglo bez daljnjih komplikacija , sretno udati u Bavarsku?
Ne mrzim ga , daleko od toga. Ali ja jednako tako ne volim i ne vidim smisao života u njemu, osim da vegetiras i postupno odumires.
Reče mi jednom jedan vrli pisac neki :
U Sarajevu možeš biti jedino konobar ili zaštitar, ako imaš sreće.
Također reče nekome jedan stari čovjek , prijeratni stanovnik tog grada na Miljacki na jedno sasvim obično pitanje :

"Ima li one stare mahale? "
Odgovor koji je uslijedio je šokirao sve prisutne,
sijede kose , sljezuci ramenima i nevoljko dižuci svoje dlanove, je rekao :
"Nekad. Nekad je to bilo. Nema toga više niti će ikad više biti." :(

Političke partije u Sarajevu su unazad 20 godina svojim djelovanjem u taj grad dovele horde ograničenih vjernika , sizofrenicara kojima je sve što nije u užem dodiru sa njihovim shvaćanjem života kroz koji se nameće da budeš musliman uber alles, je automatizmom odbačeno i klasificirano kao skart roba isteklog roka trajanja.. :zjev:

Čovjek nekad žali što jednog dana nije otišao u općinu pa snimio onaj trenutak kad mu jedan mlađahni opstinar u kancelariji kaže da se ovdje ne naziva dobar dan , vec selam. :run:
I tako , dodjes onda petkom u 14:20, jer moraš nešto uzeti iz katastra, i onda je kancelarija zaključana jer su tri službenika iz katastra na dzumi. I onda dodjes u ponedjeljak, i umjesto selama samo ispalis :

"Oprostite , ja sam samo dosao uzeti onaj papir od petka." :run:

Ima nešto čudno, mnogo čudno u ljudima. Ne mogu tacno odrediti sta, ali čudan neki osjećaj postoji.

Oprostite mojoj sirovosti, ja ne mogu biti shvaćen jer sam glup , jos plice pameti i nemam fabrickog neotpakovanog Audija u svojoj avliji. :skoljka:
Prouci sta bice to dobro hahhahahah
Post Reply