Hocel' to, majstore?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#1 Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Prije svega, trebalo biti, iz ciste doze postovanja, da pozdravim svekoliko forumsko pucanstvo. Dobar Vam dan! i da se usput i predstavim.
Ja se zovem Sehovic Selver, bio sam inspektor SUP-a, strog i pravedan, ili sto bi raja rekla Genter klasican.
Da li je ovoj drzavi potreban jedan Genter? Genter bi bio... (valjda neko pravo zajeban!) :izet:

Da se razumijemo, iako se mi vec odavno razumijemo.. kontamo se??? :-) nece ova tema nista znacajno promijeniti, nit' cemo doci do nekih novotkrivenih zalutalih spoznaja, nit' cemo se hljeba najest ..
Kad smo vec kod hljeba..

Bilo mi ga je zao.. :( :( :(

U nekoj fazi, kraj neke zgrade, u nekom naselju, u nekom gradu, na kontinentu zvanom Evropa... kraj nekog kontenjera, stoji jedna kesa. i kraj kese stoji ON! Gospodin covjek. Penzioner. :izet:
I posmatram tu pojavu. Posmatram te kretnje. Posmatram i ucim. Covjek nosi kapu bez slogana SDA - narod zna! , i sasvim smireno otvara objesenu Bingovu kesu , istresa je , i uzima komad hljeba iz nje! onako gospodski! koliko je taj covjek samo grandiozan! Treba biti gospodin covjek i doci na kontenjer i uzeti hljeb. Covjek ne trazi nista. Ne zeli cak ni da laje na Aliju ni na njegove zlatne kasike! :?
Covjek - penzioner, ljudska velicina , i jedan sasvim mali komad hljeba koji on trazi, i koji ce mu biti valjda dovoljan da makar na par sati prevari sebe, i da zivi u ubjedjenju da ce mozda nekad biti bolje.. Za koga bi moglo biti bolje? Mozda za generacije sto dolaze? Za ove mlade, sto sjede u publici?
Sumnjam. :roll: :roll: :roll:

Zelim pitati nesto , zelim biti jako nenametljiv i nevidljiv. Mozete li predpostaviti, mozete li u vlastitim glavama proicirati da li ce u Bosni i Hercegovini ikad biti bolje, i da li mozete definisati pojam boljitka u zemlji?
(da ne bi ova tema bila jedna od milion u kojoj cemo se raspravljati o tome ko je koje krvne grupe, ili kako dijaspora zivi, ili da li dolaze sa rentanim autima u Bosnu na avanturu zvanu ljetovanje i pokusnu voznju Grasovim spravama za mucenje savjesti i razapinjanje duse).

Zelim samo znati. Objasnite mi , gdje vidite BIH za deset godina? Hoce li se desiti neka kataklizma, hoce li se post apokalipticni horori snimati u bosanskim vrletima, ili cemo dozivjeti procvat i sudbonosno spasenje?
Hajmo baciti kocku i vidjeti sta ce se desiti. Zanima me.
Razmisljaju li ljudi koji zele ovdje zivjeti? Razmisljaju li , pece li vas savjest jer u nekoj fazi zivota, covjek dolazi i trazi hljeb na kontenjeru, pitate li se u cemu bi mozda bio problem? :?

Ne treba meni nista. Cak mozda ne trazim ni odgovore. Jer odgovor moze nekad biti mnogo kompleksniji od samog pitanja. Ali dokle vise ovako?
Nije ovo poziv na demonstracije, nit ce iko muda pocesat' nakon sto potrosi par minuta svog vremena na citanje ovog groznog teksta.

Ja kao tvorac ovoga teksta, necu biti vas VELIKI vodja koji ce promijeniti svjest gradjana koji razmisljaju samo o tome kako sto prije pobjeci..
Ali pobjeci cu , to je sigurno. Moram bjezati, jer ne zelim biti penzioner koji ce tražiti oko kontenjera da bi nasao nesto da - POJEDE! :(
Necu da pitam ni zasto ste pobjegli iz ovog tonuceg broda sto se zove BIH, samo me zanima , sta je HIMNA nase generacije :?:
Moja himna je relativno jednostavna. DEUTSCHLAND UBER ALLES! :thumbup:

Koja je vasa himna? Masete li zastavama svojih stranaka, i palite li cigare upaljacima na kojima su uredno uklesana imena ljudi kojima ste poklonili svoj glas? Jedan glas - jedan covjek, jedna zivotna prica. :roll:

Kad smo vec kod zivota.. Kakav li ce biti zivot za 10 godina u Bosni? Gdje se mi to vidimo za 10 godina? Hocemo li svi kolektivno iseliti u Njemacku ili cemo ipak , sabrati 2 i 2, i pokusati nesto izgraditi ovdje ? Ima li nam spasa ili?
Ljudi vam bolan, traze hljeb na kontenjeru. :( :( :(

Ne znam ko treba da se srami. Mozda se svi trebamo sramiti. Ali eto.. ima nesto cudno u merhametli Bosancu.. sjedimo, tipkamo, forumamo, a ljudi gladni.. bitan je Dzeko, i Amrin instagram , i bitno je da cijena kartu za Grcku nije preko sto maraka. :run:

Boze, Boze, hocemo li ikad dozivjeti da na klipu na 3:01, stoji natpis GENESEE COUNTY - CAREER CENTER, i da ce veseli Bosanci i Hercegovci ici u katonalne sluzbe za zaposljavanje sa jednim ciljem - da se ZAPOSLE!

Ili cemo ipak bit tu, samo da svaka dva mjeseca nazovemo selam i dobar dan gospodi - poslusnicima u zadimljenim hodnicima biroa, koji guse svojom ublehovitom pojavom, dok je duhanski dim cigarete tu cak i suvisna pojava.
Bas me zanima , sta ce se desiti kad 2027 godine dodjem u Bosnu, sta cu zateci, i kakve cu ljude sresti?
Bojim se da cu vidjeti ljude koji ce se otimati i boriti za taj obicni komad pljesnovitog hljeba koji nece dugo ni stajati objesen na kontenjeru!

Stoji neka zena od 40 ljeta ispred mene u banci, i salje joj neko 2000 maraka preko Western Uniona. garant joj muz salje iz Slovenije svoju tesko zaradjenu platu!
Stoji, onako besposlena, poklanja bankarskoj lihvarici svoj potpis, i prazno bulji u novac, i ne konta da Bosanci i Hercegovci masovno zele da imaju priliku da mogu spoznati onaj osjecaj kad ti legne prva tesko zaradjena plata na racun. (Neke se stvari ne mogu kupiti novcem, za sve ostalo tu je stern des sudens!)
Tog se hljeba u Bosni neces najest', ali ovog drugog hljeba sigurno hoces! :bih:

Garant joj je muz dobar i vican majstor cim ga je Slovenija uzela pod svoje. Samo me zanima sljedeca stvar:
Hocel' to, majstore? :izet:
Last edited by meteorit135531 on 30/05/2017 03:32, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Velkoski »

mrsko mi da pročitam

samo da te poyy

!
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2543
Joined: 16/06/2014 20:33

#3 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Dosadno mii »

Umjesto sto pises silne tekstove po forumu idi uci njemacki i putuj :D
Do sad si mogao vizu izganjat i B2 polozit
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Fudo387 »

Dosadno mii wrote:Umjesto sto pises silne tekstove po forumu idi uci njemacki i putuj :D
Do sad si mogao vizu izganjat i B2 polozit
:lol:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#5 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Njanjavi »

Sto sam ja posto alergican na ove gdje vidis u budućnosti ovo ono, sebe, drzavu, tetku, djeku, amru, fadila toskica, celik, zelju.
Pa nit sam baba vanga nit zelim da razmišljam o budućnosti.
Jedva razmisljam o sadasnjosti, i tu kaskam jebote.
Srklet tebe ubi drote, neozbiljan si za taj poso jarane, mislim imas osnovno predznanje, nekontanje mislim al ostalo slabo haman.
Slusaj malo alan wattsa, prepusti se rjeci zivota, nemres ti tu nista bolan uticat na to, opuschaj se, probaj kakvu drogu, heroin se ubio za tebe tako mislilacki nastrojenog :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#6 Re: Hocel' to, majstore?

Post by wewa »

kontenjer, veli. :zoka:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#7 Re: Hocel' to, majstore?

Post by dječak sa šibicama »

o cemu se tu zapravo radi?
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#8 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Njanjavi »

Ma decko nam se malo predstavlja :)
Jadna nam majka i murija kad je vakav hajvan bio genter.
Jebem te drzavo u prkno!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#9 Re: Hocel' to, majstore?

Post by vjesticanametli »

jesi li dedi penzioneru kupio 1 hljeb :wink: kad si vec vidio da trazi dostojanstveno oko kante

ja to kad vidim (penzioner koji trazi hranu, a desava se :( ) odem do radnje i tutnem u ruku sta god za pojest..... od pisanja nikakve koristi a drzave nema :)
himna nam je ista :lol: i vidim se dojĆlandu
ko zadnji krene nek ugasi svjetlo :lol:

i ziv bio pisi krace textove :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#10 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Njanjavi »

Samo se vi bakcite u bozji poso, sa tim pomaganjem gladnih pemzica uticete na prirodan tok univerzuma, stvarate paralelne dimenzije i kopije planete u multiverzumu.
Sve do jednom pa kad odemo u herlac bice, kme kme sto kupih onom pemzicu hljeb :D
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#11 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Matzan »

Dobro da mu kaznu nije napisao što neovlašteno kopa po kontejneru.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#12 Re: Hocel' to, majstore?

Post by triconja »

vjesticanametli wrote:jesi li dedi penzioneru kupio 1 hljeb :wink: kad si vec vidio da trazi dostojanstveno oko kante

ja to kad vidim (penzioner koji trazi hranu, a desava se :( ) odem do radnje i tutnem u ruku sta god za pojest..... od pisanja nikakve koristi a drzave nema :)
himna nam je ista :lol: i vidim se dojĆlandu
ko zadnji krene nek ugasi svjetlo :lol:

i ziv bio pisi krace textove :D
"Acta non verba" i "od gledanja nema salameta" su dvije najjace poslovice :thumbup:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#13 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Njanjavi »

Ja sam vazda konto da to acta non verba ima veze sa vaginama i nekim drevnim sexualnim pomagalima :(
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#14 Re: Hocel' to, majstore?

Post by djevojka bez imena »

:?
Njanjavi wrote:Samo se vi bakcite u bozji poso, sa tim pomaganjem gladnih pemzica uticete na prirodan tok univerzuma, stvarate paralelne dimenzije i kopije planete u multiverzumu.
Sve do jednom pa kad odemo u herlac bice, kme kme sto kupih onom pemzicu hljeb :D


:shock: :lol:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#15 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

E moj buraz. Selver je lik iz pjesme Zabranjenog pusenja! :lol: Ima ona pjesma cije rijeci znaju da pogode. kaze tekst:

"Pobjego sam iz ovog grada.. i onda slijedi proizvoljni dio gdje se kaze: jer nisam zelio posao." Fadile. oprosti mi, ta me pjesma uvijek pogodi. :(

Sjecam se kao da je bilo jucer.. sjecam se one ruze sto sam joj donio na vrata. Jebo mater, sjecam se onog osmijeha, sjecam se onih rijeci. :(
Svasta nesto. Uvijek pogodi, cak i kad pisem. :(

Svi smo mi prosli te faze odrastanja. Kad djecak postane muskarac. Od djecaka do besperspektivnog muskarca kojem se ne moze dignut u samo 3 koraka. (slijedi Fadilove upute). :thumbup:
Pobjeg'o sam, priznajem ti. Fadile, morao sam. Kako sam zelio samo postati tvoja kcerka, ali jbg, nesta se to sa inkubatorima pomijesalo bilo, pa sam ja sad insan koji nema nikakvu politicku protekciju niti spadam u red svrstanih.. :oops:
jebo te , Tito se kurcio Staljinu i mocnom USSR, a Fadil se ne smije kurciti ni covjeku koji dodje da mu ocita vodu. :roll:

Gdje je tu kozmopeutska pravda?

Nema je. Nema vala ni hajra od agencija za istrazivanje NISTA. :run:

Ima hajra za svrstane kcerke, dok za nesvrstane sinove nema posla.
A zasto bi bilo posla? Ti sebi omoguci posao, nece tebe posao naci, nego ti moras traziti posao! Jesi li predao na konkurs? (fali ti uvjerenje!) :skoljka:

Apsolutno se slazem. Samo grijesis, moj Fadile.

Kad onako slavodobitno istaknes svoju pojavu i kad svojim istancanim prsticima uzmes mikrofon, bina je samo tvoja.
Ja uzmem RAMA GLAS, i rezem veze dok te slusam. :kiss:

"Smanjili smo stopu nezaposlenosti za cirka, broj novozaposlenih je narastao za cirka, 185416516 novozaposlenika." :bih:
A nemoj srat. Stvarnost je drugacija.
negdje na juznoj periferiji Sarajeva.. :zoka:

Zvoni telefon, i bosanski gazDurina nesto poglavito prozbori:

"Inspekcija zaredala. Jebo im ja mater, sad moram prijaviti radnike, nije dovoljno sto sam im dao posao, i sto imaju cime da se zabave, pa sam malo popustio i dao sam im i platu. Jos hoce i prijavu i doprinose. Kako sad, na racunu cu imat samo sesne's miliona i 800 hiljada maraka nacisto, a im'o bi vise da nije ove nakaradne drzave." :kiss: :bih:

Idi buraz, i uplati te doprinose, da ti robovi ne dizu glavu vise. Sad cu im morat spustiti platu za cirka, 100 KM. :roll:

Ne jebi me , Fadile. Igras se brojkama, a u sustini, biro i dalje uspjesno radi svoj posao. Ne daje ti posao, sto je i prvenstveno i cilj. 8-)

Jer gle cuda, i u Njemackoj ima nezaposlene raje. Ima taj neki rok od godinu, ali ipak ima nesto u toj mocnoj G4 drzavi, ima neki kurac koji je cini drugom najpozeljnijom migrantskom destinacijom na svijetu. :)
IMA POSLA! IMA POSLA! IMA POSLA! :arrow: :thumbup:
i za NK, i za KK, i za SSS, VSS, i za dr.fr.mr.

IMA POSLA!

Doduse, daj mi pare, ne treba mi pos'o. Imam vamo neku semu sa nekim ceskim sekretaricama koje zele da se nakace na bosanski budzet.
Posteno, pa ko koga zajebe! :run:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#16 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Problem, generalno kod nas, u nas , sa nama.. je sibicarski mentalitet. Jebo ti drzavu gdje nema kolektivne svijesti.. i naravno da onda ne mozes ocekivati bilo sta.. :skoljka:
nema ni protesta, nema ni zahtjeva, jednostavno nema zelje. Samo na licima ljudi vidis zbunjenost. Ja to vidim. I ne vidjam nikoga i nista. ali vidim sve. Jasno je kao dan.

Kao sto je nekad receno:
"Ja sam sve svoje zaposlio."

E upravo to. Svako sebe gleda. I naravno da onda ne mozes ocekivati da pojedinac ima razvijenu svijest o opcem dobru, kad je taj pojam strana rijec nasem vokabularu.. vise nije ni bitno sto sam sjedio na slomljenoj klupi danas, vise nije ni bitno sto ne mozes vidjeti neisaran tramvaj u Sarajevu.
Ljudi pljuju ispred sjedista.. uvijek izbjegavam da doticem sipke u tramvaju, Boze pitaj kakvu infekciju mogu fasovat. :run:

Najmucnije je voziti se sarajevskim tramvajem. Taj tramvaj i sama pozorisna scena u njemu, ti oslikava stanje svijesti jednog drustva.
Prljavo, natrpano, smrknuto, i opasno. Lopovluk na sve strane.
Jos je i vruce jer eto, nema klime. :roll:

Sjedio sam nekad.. covjek naslonjen na desni lakat, a u lijevoj ruci mu cigara, pokloni mi ove rijeci:

"Slusaj , meni je satnica 3 marke. :shock: U ovoj drugoj firmi gdje sam bio kod sefa da pitam da predjem kod njih je 3.60 marke. :?

Znaci ako bi me direktor zvao, za tih 60 feninga bi mogao da ujutro sebi kupim fin dorucak. Ovdje, za 3 marke, sam bez dorucka, a tamo bi mogao da usparam svaki dan 6 maraka za dorucak." Radno vrijeme je 10 sati tacno.

Racunica je jasna :

60 feninga X 10 = 6 maraka za jedan jebeni dorucak.

Covjek kopa kanal. Jebo mater, ja se svaki dan sjetim ovog. :( Nikad ne mogu zaboraviti onaj momenat kad je skinuo majicu i poceo da je cijedi.
To nikad ne mogu zaboravit. Voda lije iz majice, kao da je neko otvorio cesmu, skroz do vrha. Ali skroz, to su mlazevi vode, odnosno znoja.
I tako 4 puta. :( :( :(

I onda neko ima hrabrosti da mi nesto kaze.. znate i samo kako je danas vruce bilo.. e zamisli kako je ovome sjevernom Hercegovcu danas da 10 sati bez prestanka kopa kanal. Samo zamisli kako je zivjeti u Sarajevu, u Bosni i nadati se necemu..

Dobro rece ona sa biroa: Ja, jest vala.
Sreco moja , nismo na seoskom vasaru. :skoljka: :bih:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#17 Re: Hocel' to, majstore?

Post by sunceKOtepsija »

meteorit135531 wrote:Prije svega...

Da se razumijemo, iako se mi vec odavno razumijemo.. kontamo se??? :-)
Ne treba meni nista...

Ja kao tvorac ovoga teksta, necu biti vas VELIKI vodja...
neko bi rekao pomalo i sebicno s strane autora teksta...zasto ne?
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#18 Re: Hocel' to, majstore?

Post by forum_selektor »

jest te krenula recenica... :-)
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#19 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Ako ce te ko zajebat', zajebat ce te nas covjek. 100%. :kiss: Ne shvataju ljudi.
Vozim auto od trinest hiljada, meni samo treba "treba" za karanje.. Ima i toga. Bolje je znati nego imati. Ipak , ova karta pobjedjuje. :thumbup:

U zivotu se najbolje praviti glup i naivan. Zbunjenost je spasila macku. Potvrdjeno vise puta. :zoka:

Fazon je u tome sto nije bogat onaj ko ima puno, vec je bogat onaj kome treba malo. To sam negdje procitao. 8-)

Ne mozes ti meni srecu prodavat svoju istrosenu vaginicu, ja takve nanjusim na kilometar i samo odjebem.. Cak se ne zelim ni potruditi da te prvo pojebem, pa onda odjebem. Cak ni to necu.
Ne moras biti ni nevina, ne moras nista. Ne zelim se cak ni truditi oko tebe. Zelim jednu kozu. :)

Covjek kad je knock down - u, ne zeli cak ni da kara. Naopaka drzava, pa smo i mi naopaki. Nigdje neces cuti vise kuknjave na jednom mjestu, nikad nigdje, osim u Bosni. :roll:
Prilazim jednom promotivnom stolu. Na njemu stoje neki materijali. Ja sam dipl. magistar saobracajnih nauka, i ako mi poklonite glas , boricu se za bolji status i ravnopravnost mladih u Opcini Centar. :kiss:
A u razgovoru sa doticnom otkrivas:
"Ma bolan, odes, prijavis se u Istocni Drvar, nagovoris raju da se registruje da glasa za tebe, i postanes nacelnik, para sigurna, a dole nije nista tesko"
I onda se razmisljas da li da glasas za bolji status mladih u Opcini Centar? :roll:
I don't think so.
Buraz, ako mi das 3 hiljade, bices sigurno primljen u DP, znaci, znam seficu, ja ti garantujem... Imas moju rijec.
Rijec, ja stojim iza svoje rijeci.. kome, bolan? :oops:

Imas ti sad ove predstavnike i cuvare zakona. Covjek koji je u drugom srednje pusio travu i vuk'o speed i klosario po Buca Potoku, i bio nakratko izbacen iz srednje skole radi nasilnickog ponasanja i prijetnji profesorima, danas radi kao uniformisani policajac. :zzzz:
Promijenio se covjek, sta's. :lol:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#20 Re: Hocel' to, majstore?

Post by meteorit135531 »

Ljudi su stajali pred tenkove. Imali su muda, sta ces. :roll:

17:45 je sati. Ne znam da li postoji glavni grad bilo kakve drzave na svijetu cija je glavna zeljeznicka stanica apsolutno prazna? :roll: Znaci , nema nigdje nikoga. (dobro rece onaj jedan Nadrealist). da dozivis zaprepastenje! :shock: samo negdje u pozadini cujes cvrkut ptica , i nista. Nista se ne desava. Apsolutno nista. Ima gore kod ulaza samo neka stara zelena lokomotiva, i to je sve.

Podsjetilo me je to na scenu iz hickokovih filmova, gdje sad neocekivano treba da iskoci neki psiho lik sa motornom pilom i da krene da ti sijece tijelo. :shock: :shock: :shock:
a ptice cvrkucu li cvrkucu.. I onda se sjetis Minhena i Hauptbahnhofa i neka te jeza uhvati i zapitas se...

Znaci, nema zivog covjeka na peronu. Nikoga, a tek je predvecerje. Samo grobna tisina. i onda se sjetis Talgo vozova, sjetis se 66 miliona eura kojima su placeni vozovi koji voze, apsolutno NIKUD! :zzzz:
i onda se spustis stepenicama prema dole, i prva stvar koju ti nos osjeti je : "URIN! Jebena mokraca!" FUJ :run:

Zadnji koji izadje, nek obavijesti info pult da mogu makar osvjezivacem zraka da neutraliziraju te mirise, kad im je vec mrsko da redovno peru stubiste, iako za svoj NERAD redovno primaju platu. :zjev:
I imas takvih primjera, koliko hoces. Mozes bukvalno da se pomiris sa cinjenicom da u svakoj drzavnoj instituciji i firmi postoji barem trecina ljudi koji su tu , eto samo da budu. Samo da ispune broj i normu.

Kad bih ih pitao, koja je tvoja dnevna obaveza, cime se ti bavis, koji je tvoj stepen odgovornosti, i kakve radne zadatke nosis i za sta ti tacno primas platu, samo bi ti zbunjeno slegli ramenima.. Ne znaju. :zoka:
I nije vise ni bitno kako je moguce da smo jednostavno izgubili 8 mlrd maraka, a nismo izgradili ni 100 cm autoputa..
Ne znamo. :run:
Sto je najtuznije od svega, svake godina ce biti gora, tuznija, i uzaludnija. Jer svake nove godine ce da ispliva jos 4 hiljade diplomaca koji ce zeljeti da imaju posao, i svake godine ce isti toliki broj srednjoskolaca da upise fakultet u nadi da ce se zaposliti i da ce moci zivjeti od svog rada.

E pa draga djeco, nece moci. Fakulteti su tu , samo da se preko njih pere novac. I nicu kao gljive poslije kise, samo jer zele vas novac. A njihova diploma vam nista nece znaciti, na birou smo svi isti.
Kad nismo pred zakonom svi isti, onda smo makar na birou svi isti. :skoljka:

Draga djeco, samo razmisljajte na koji cete granicni prijelaz ici, i samo zaboravite na Sarajevo, i na drzavu BIH.

a cekaj , sta je drzava Bosna? :-)

Svakako je BIH omedjena na potezu od Kozije Cuprije do Rimskog mosta, ovaj ostatak nije toliko ni bitan. Cak nije toliko ni bitan, da ga vise ni Google ne prepoznaje na svojim mapama.
Drzava Bosna je davno unisten projekat. :bih: :bih: :bih:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#21 Re: Hocel' to, majstore?

Post by graue_maus »

:shock: cita li ko ovo :? :? :?
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#22 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Mega Man X »

graue_maus wrote::shock: cita li ko ovo :? :? :?
Samo budale. Za ovakve nebuloze tipa meteorit ide lagano ignore i mirna Bosna.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#23 Re: Hocel' to, majstore?

Post by dobar osjecaj »

meteorit135531 wrote:
i onda se spustis stepenicama prema dole, i prva stvar koju ti nos osjeti je : "URIN! Jebena mokraca!" FUJ :run:

Zadnji koji izadje, nek obavijesti info pult da mogu makar osvjezivacem zraka da neutraliziraju te mirise, kad im je vec mrsko da redovno peru stubiste, iako za svoj NERAD redovno primaju platu. :zjev:
I imas takvih primjera, koliko hoces. Mozes bukvalno da se pomiris sa cinjenicom da u svakoj drzavnoj instituciji i firmi postoji barem trecina ljudi koji su tu , eto samo da budu. Samo da ispune broj i normu.
Ne postoji taj osvjezivac zraka koji bi neutralizovao isparavanja naslaga i naslaga urina. Kakve sve price stoje iza svakog uzorka, mogla bi se napisati zbirka prica "Tragovima mokrače" s raznim ispodperonskim podnaslovima.

Ja vjerujem da postoje ljudi koji su odrasli i odgojeni u čvrstom ubjeđenju da je jedna od rijetkih svrha željezničkih stanica, posebno sjenovitih prolaza prema peronima, upravo da imaju gdje pišati. Ne postoji nijedna željeznička stanica u BiH gdje sve nije začinjeno smradom urina.

Inače, jedini primjer koji poznajem gdje je osvježen zrak nekog mračnog prolaza koji je godinama služio za nužna zapišavanja je neki mini tunelski pješački prolaz. Godinama je zapišavan i svi pokušaji čišćenja i krečenja su bili uzalud. Tek nakon što je osvjetljen jakom dovoljno zasticenom neonskom rasvjetom došao je čist zrak. Pišonje valjda ipak trebaju intimu i ušuškanost mraka.
Last edited by dobar osjecaj on 02/06/2017 11:32, edited 1 time in total.
mishic
Posts: 6306
Joined: 28/04/2011 16:29

#24 Re: Hocel' to, majstore?

Post by mishic »

Pa, Dobar ti dan, Gospodine Selvere...
Prepadoh se kad opisuješ tog PENZIONERA da nije moj Babo, nedo Bog. Ali, sjetih se, nije. Ja svom Babi (da, da, Babi a ne babi) svakog mjeseca namirim koju stoju KM-ova, taman onoliko kolika je razlika između Njegove i tvoje penzije Selvere. Svakog mjeseca, već godinama, Selvere. On me školovao i odgajao, od zalogaja odvajao, jer je radio težak posao za malu platu, Severe. Ja takođe radim, i takođe za malu platu, školovao sam i odgajao svoju djecu, Selvere, a unučad su mi Švabe. Ni državljnstvo bosansko nisu mogli sačuvati jer im roditelji (doktori nauka) radi posla moradoše platiti državi BiH da se odreknu njenog državljanstva. Neću ti opisivati, Selvere, koliko mi je bilo teško kada sam uplaćivao da mi sin prestane biti državljnin BiH, nedugo nakon što sam ja sa puškom u ruci četiri godine branio tu BiH, ni to kako mi je danas kada sina, snahu i unučad kada mi dođu moram prijaviti kao strance. To ono da nebi ispalo da ja ilegalno zarađujem smještajući turiste bez poreza, Selvere. Pred penzijom sam a podstanar, Selvere, iako mi se pola mog radnog vijeka odbijalo od plate za stanogradnju, to ono tamo u ono tvoje veijeme kada si ti mogao a ja nisam, dobiti taj stan koji smo svi plaćali.
Elem, Selvere, da i ja ne odužim kao ti, hoću da te upitam samo jedno: Osjećaš li ti makar trunku krivice što je ovo ovako?!!
Pa, Selvere, jebala te SDA i sve druge Partije uključujući i onu tvoju staru, zar ti ni dan danas nije jasno da si ti i takvi ko ti, natjerali mog Babu penzionera, da traži alternativu tebi i vama koji ste zbog svojih privilegija koje ste imali, dok ste jahali na njegovoj grbači, stvorili sve pa i SDA.
Vi koji ste se tada prodali, koji ste izdali sve što se izdati može i što čovjeka ćini čovjekom a zarad svojih privilegija koje ste imali i dobrih penzija koje danas imate, trgovali ste životima i moga Babe i mojim. Njegova generacija poštenih LJUDI i radnika rovi po kontejnerima, moja završava radni vijek bez krova nad glavom, sinova mi, je našla hljeba i državljanstvo u Njemačkoj, unučad su mi stranci u zemlji koju sam branio... a tebi Selvere, tebi i današnjim Selverima bilo je a i sada je dobro. Jebo te tvoj "Dobar dan" jer je on isto ono što ovima današnjim selam, vaša maska. Selvere, ti si ipak drot da bi mogao skontati, pa ti moram crtati. I onda i sada bile su samo dvije, da, da, samo dvije partije. LOPVI i POŠTENI!!! Treće nije bilo i nema je ni danas. Dakle ovo SDA, HDZ, SDS, SDP, SNSD, PDP, SBB i ima tih govana koliko hoćeš, su samo firme koje nekome danas obezbjeđuju privilegije kao što je tvoja tebi nekada, a ti si danas ispao iz kombinacije jer su neki novi Selveri došli na scenu. Selvere, ne vrijeđaj kapu tog poštenog penzionera sa logom ili bez njega jer njegova kapa kaže da on ne trguje sobom i svojim identitetom kao ti i svi ostali koji LOPOVLUK nazivate partijama. A potpuno je svejedno ili je u deset deka, zovu li se te partije ovako ili onako. Mom Babi, meni, mom sinu i njegovoj djeci ti si Selvere isto što i Bakir, Dodik, Čović... i stotine drugih iz te branše. Jer i ti i danas pogrešno adresiraš one koji su započeli ovu igranku u kojoj sam ja četiri godine bio u rovu a ti "samo" ispao iz kruga privilegiranih jer su došli privilegarniji. Ne miješaj nas sa vama koji iz interesa skidate ili stavljate kape, mijenjate pozdrave, ponašanja i loga, i koji samo gledate ko šta bolje plaća. Vjeruj mi, daleko je dostojanstveniji taj penzioner sa kapom, bez obzira na logo, i od tebe i sve tvoje sabraće koja trguje kapama, partijama, tradicijom, dostojanstvom i svim živim i mrtvim ako se može unovčiti.
To narod zove prodane duše, ako nisi znao, Selvere...
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#25 Re: Hocel' to, majstore?

Post by Njanjavi »

Al ti ga shuknu cojk selvere, ni da podmaze.
Haman te ovaj zna matori :)
Post Reply