HOBI - filatelija

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#201 Re: HOBI - filatelija

Post by BarbaDue »

Ado69 wrote:Zelim vam svima i vasim Prodicama, sretnu i s puno Zdravlja obogacenom Novu Godinu 2011. :bih:
Ado i ja tebi i tvojima zelim sve najbolje u ovoj godini novoj :D veliki pozdrav :D
Tata
Posts: 213
Joined: 30/12/2008 15:58

#202 Re: HOBI - filatelija

Post by Tata »

pozzzzz uspavanoj ekipi vidim nikog vec dva mjeseca
malo sam redizajnirao svoj blog ima stosta za pogledat i za razmjenu...ako je ko za ozbiljnu razmjenu...
http://www.svijet-filatelije.blogspot.com/
jos jednom veliki pozzz svoj ekipi :thumbup:
Ado69
Posts: 41
Joined: 07/08/2009 23:31

#203 Re: HOBI - filatelija

Post by Ado69 »

Pozdrav Tata,

Blog ti je fin, samo nastavi tako dalje. Sto vise Informacija to bolje.
Da nemas mozda Pisma ili samo Markice Mostarske iz rata sa Bosnjacke strane? Trazim vec duze kompletan set koji je tad koristen. Jugoslavenske Marke sa pretiskom RBiH i Ljiljanima.

Pozdrav svima, stvarno su se svi uspavali ;)
Tata
Posts: 213
Joined: 30/12/2008 15:58

#204 Re: HOBI - filatelija

Post by Tata »

pozzzz jos jednom ekipi hvala za blog uz malo truda i "igre" uvijek se nesto moze napravit...
ma problem ti je sto nemas filateliste ni za lijeka, nekoga da se zanima da je spreman na razmjenu, pricu, odmorit malo uz marke, pregledat....sve se svodi na PRODAJEM ali od onih sto niti ne znaju sto prodaju, (nesto se mora i kupiti svakako). Ima dosta toga po ladicama i starim skrinjama pa to treba sve iskopati... :D
mene isto zanimaju marke Bh poste i poste RS ali nemas s kim razmjeniti, "najlakse" je kupiti ali to nije filatelija, i u dućanu možes sve kupiti...treba se vratiti korijenima :thumbup:
veliki pozzzz
Ado69
Posts: 41
Joined: 07/08/2009 23:31

#205 Re: HOBI - filatelija

Post by Ado69 »

Tu imas pravo, danas je samo Prodajem ili Kupujem, ali koji se izbor ima kad nema Filatelista za razmjenu. Zadnje dvije godine sam u Evropi upoznao jednu 20 nasih, ali samo koji prodaju a nista nemjenjaju. Onda dolazi isto Aspekt razlicitog sakupljanja, jedni su samo sa vrhunskim zadovoljni dok su drugi sretni kad bilo sta dobiju ili razmjene. Kvalitet kosta i moze se samo kupiti a za razmjenu naroda ni za ljeka. Zadnjih dvije Godine sam samo sa tri Covjeka zamjenuo jednu 15 Markica, zalosno ali sta ces. Iduce Godine planiram otvoriti Webstranicu + Forum, posvecen Bosanskoj Marki i nama kojima se u Filateliji hocemo da druzimo, pa cemo vidjeti koliko ce se Filatelista naci.
amelduric
Posts: 2
Joined: 10/03/2011 13:15

#206 Re: HOBI - filatelija

Post by amelduric »

pozdrav svima...
jos jedan pocetnik u svijetu filatelista.
poceo sam se baviti filatelijom prije 2 god.i imam oko 2000 markica i svaki savjet je dobrodosao...
ima li gdje u sarajevu da se kupe velki albumi...

LP Amel
Tata
Posts: 213
Joined: 30/12/2008 15:58

#207 Re: HOBI - filatelija

Post by Tata »

veliki pozzz ekipi
imas li sta za razmjeniti od maraka BH pošte ili drugih, moja ponuda ti je na http://www.svijet-filatelije.blogspot.com/
za albume mislim da ces ih tesko nac kod nas, imaju dosta dobre s crnom podlogom u Banja Luci pošta RS možes naruciti i dobiti postom.
pozzzz :thumbup:
amelduric
Posts: 2
Joined: 10/03/2011 13:15

#208 Re: HOBI - filatelija

Post by amelduric »

ok hvala na informaciji..a sto se tice razmjene moram pogledati meni se cini da ima nekih dupli markica sve u svemu javim ti.
PS: odakle si ?

LP -amel
Timy89
Posts: 1
Joined: 14/05/2011 11:54

#209 Re: HOBI - filatelija

Post by Timy89 »

Pozdrav svima :o uslikao sam neke od markica sto imam pa me interesuje da li one ista vrijede . Veliki pozzz :razz:
http://www.mypicx.com/05142011/123456/
danijel.78
Posts: 2
Joined: 07/11/2011 18:35

#210 Re: HOBI - filatelija

Post by danijel.78 »

pozdrav svima ja sam iz gracanice i veoma bavim se filatelijom vec neko vrijeme imam oko 4 albuma i 2000 markica puno su mi pomogli skeneovi cataloga mihel i scott i zainteresovan sam za razmjenu markica imam nesto bih 95 do 2000 i hrvatska isto tako i mnogo ndh pa javite se ako ste zainteresovani
danijel.78
Posts: 2
Joined: 07/11/2011 18:35

#211 Re: HOBI - filatelija

Post by danijel.78 »

u bosni nema apsolutno ni jedna stranice o filateliji pa sam dosao bio na ideju da je ja pokusam da napravim ali ne ide jer finansije ne dozvoljavaju a i nisam neki web dizajner pa ako je neko je u boljoj poziciji ili pokusamo da napravimo web stranicu hrvatska broji 50 monimalno drustava madjarska i srbija da ne govorim a mi nemamo niti jedne oficijelne stranice vec se ponekad saberemo na forumu a ipak nas dovoljno da bi napravili www. cujemo se drustvo
marin982
Posts: 20
Joined: 02/11/2011 22:41
Location: Sarajevo

#212 Re: HOBI - filatelija

Post by marin982 »

Imam ja dosta markica, ali ne bavim se filatelijom. Inače mi je numiznatika hobi pa kad god od nekoga dobijem neke kovanice skinem i markice s koverte i ostavim. Ako je neko zainteresovan šaljite pp. Mogu prodati ili mijenjati za kovanice/novčanice koje nemam.
Ado69
Posts: 41
Joined: 07/08/2009 23:31

#213 Re: HOBI - filatelija

Post by Ado69 »

@ Danijel.78
Pod hitno trazim npr. iz 95 ciste Marke i to sve sa istim coskovima.
- Posta Mi.13-19
- Historia Mi. 20-23 itd.

Ako slucajno imas takve, poslao bih ti Listu koje sve trazim sa coskovima, sve moraju biti ciste i bez preloma. Isto tako trazim sve Marke sa Greskama od 93-2011.
Kupujem ili mjenjam za Marke iz 93-2011.

Sto se tice Web Stranice. Istu planiram jos ove Godine sa Forumom da stavim online. Kad tacno, jos nemogu reci, prije da ce biti krajem Godine 2012. Programiranje iste nije Problem, stvar od Sedmicu Dana, ali Text i Slike koje planiram da postavim uzece puno, puno vise vremena nego planirano. Rado bih prvo zavrsio zbirku pojedinacnih Maraka svi sa Coskovima kao i sve Tabake, pa ih istovremeno stavio na Stranicu.

@Svi
Trazim i kupujem pod hitno Tabake/Arke iz 1995 od Poste. Mogu se naci u Michel Katalogu pod Brojem 13-19 (Glavna Posta Sarajevo). Kupujem svih 7 razlicitih Tabaka/Araka i to najradije u kompletu, a moze i pojedinacno ako se nema komplet od 7 Tabaka. Svaki Tabak/Arak mora biti kompletan sa po 50 Maraka (kao sto je stampano i izdato Postama), bez fleka i preloma. Cjena po dogovoru + Bonus :wink:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#214 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

Joj ado ti i tvoja obecanja ,koliko se sjecam ti si Sysadmin znaci programiranje nije problem webspace,domeu registrovati isto nije problem
Ncu jos par koji ce se ukljuciti u rad foruma ...Berlisava Sekelja bicu ja tu pokusacemo neko to svoje znanje dati dalje,samo moram da dopunim ja sam taj neki "specijalista " za K.und K. postu tako da ova danasnja posta u bih neam blage .
Prodo sam skoro sve moja marke ,ali opet me vuce i htjeo bih da pomognem onima kojih nesto zanima ....
Ado69
Posts: 41
Joined: 07/08/2009 23:31

#215 Re: HOBI - filatelija

Post by Ado69 »

Cuj Doktora Zenskog, pa zar jos prakticiras :D Obecanja nikakva nisam davao a ni prave Datume! Posto je ovo Hobi onda se to radi kad se ima vremena, a toga mi trenutno fali. Ima vaznijih stvari u Zivotu :dance: Ako ga ti imas slobodno kreni prvi :wink: Stranicu i Forum koji ja planiram ce prvo biti moja licna Stranica sa Filatelijom i predstavljanje Bosanske Marke 1879-1918 i 1993-20xx, a ne nesto Sto ce predstavljati neki Savez ili Klub etc. Domena ce isto biti .com ili .de a ne .ba. Samo toliko radi razumjevanja i da nebi dolazilo do neraspozumjevanja. :roll:

Sto proda sve svoje? Koliko znam imao si dobru Kolekciju.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#216 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

Ado69 wrote:Cuj Doktora Zenskog, pa zar jos prakticiras :D Obecanja nikakva nisam davao a ni prave Datume! Posto je ovo Hobi onda se to radi kad se ima vremena, a toga mi trenutno fali. Ima vaznijih stvari u Zivotu :dance: Ako ga ti imas slobodno kreni prvi :wink: Stranicu i Forum koji ja planiram ce prvo biti moja licna Stranica sa Filatelijom i predstavljanje Bosanske Marke 1879-1918 i 1993-20xx, a ne nesto Sto ce predstavljati neki Savez ili Klub etc. Domena ce isto biti .com ili .de a ne .ba. Samo toliko radi razumjevanja i da nebi dolazilo do neraspozumjevanja. :roll:

Sto proda sve svoje? Koliko znam imao si dobru Kolekciju.
Kolekacija je bila dobra , iz razloga kuca se napravila,djeca tu a filatelija je hobi kraljeva ako me razzumije sta tihocu reci ,vrijednost koju sam imao ,imala je vrijednost po katalogu vise hiljada euro navescu jednu marku od 20 heller zelena ako se ne varam od 4000 euro za vrijeme K.und K. plus sto sam imo Kolekciju Jugoslavija fantasticne marke sa dosta abarten i slicno
ali eto ado ako sta odradis javi se pa tu sam :)
Ado69
Posts: 41
Joined: 07/08/2009 23:31

#217 Re: HOBI - filatelija

Post by Ado69 »

Pozdrav!

Razumijem u potpunosti, pogotovo kad je neko skupljao ili skuplja Kolekcija kao mi, onda treba vreca Para a toga uvjek manjka. U drugu ruku nam je to i ulaganje bas za razloge kao sto si naveo, Kuca, lose vrijeme etc. Zao mi je samo uvjek kad neko tako nesto proda, posto znam koje su to muke kad se kolekcija popunjava i vrijeme koje se za isto izgubi. pogotovo ako se radi jos o rijetkim Markama koje je veoma tesko nabaviti. To vidim isto kod svojih Kolekcija, puno ulozio a pitanje dali ce se ikad moci ista Para vratitit, bar vrijeme radi i stime i vrijednost.

Kod mene je trenutno veca problematika kod Nove Poste i njezinih izdanja a manje kod K.u.K. Stara Bosna se bar moze ponekad u dobroj kolicini na Licitacijama, Ebayu i Delcampe kupiti ako djep dozvoljava, bar ih ima u svijetu dosta u ponudi. Nova Bosna 93-2011 je za razliku ( bar onako kako ja trazim, i sto trazim) dosta teza. lako bi bilo da nemam Kolekciju Tabaka/Araka jer svu u kompletu nabaviti je ogromna muka a fali mi samo jos 18 Tabaka, da 93-2011 bude kompletna. Izdanje Posta 95 od 7 Tabaka mi je najveci problem, niko na Balkanu trenutno nema osim poste u Depou, koja nece da proda radi minimuma primjeraka. Kolekcija pojedinacnih Marki je isto poteska posto je skupljam samo sa coskovima, tu mi fali jednu ca.50 da i ona se dovrsi, a ovih sto fali ni zaljeka. I kad se neko nadje onda dolazi sa nekim imaginarnim Ciframa na koje se Covjek samo moze nasmijati. Ali sta da ti pricam, ti to isto najbolje poznajes.

Sto se tice Web-Stranice, cim pocnem taj projekat bices prvi koji ce saznati.
Ado69
Posts: 41
Joined: 07/08/2009 23:31

#218 Re: HOBI - filatelija

Post by Ado69 »

Pozdrav Narode!

Doktore imam jedno Pitanje, nadam se da mi mozes pomoci ist Mail sam i Sekelju poslao.
Kupio sam jedan set navodno "Probnih otisaka" na Kartonpapier pa nisam siguran dali je ovo falsifikat ili originala, meni vise lici na falsifikat radi losije Grafike, mada je Papir isti kao i kod Originalnih probnih otisaka na Kartonpapier u Kleinbogen formatu. Sta ti kazes?

Original
Image

Kupljeno
Image

Kupljeno
Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#219 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

Djesi ado , moram te razocarati po ovome sta vidim mogu ti reci da je falsifikat ,koliko si platio ,da li imas mogucnost da sceniras ??
Prije par godina sam kupio i ja jedan Satz Österreich 1917, Bosnien, Gedenkausgabe od nekoga sa Malte ,uglavnom satz je stigao grafika i boje katastofalna , ja sam ga prijavio ebayu on se meni javio i vratio mi pare i reko da ostavim marke kod sebe...
Ponusaj scan pa mi posalji vidi sta ce ti drugar beri javiti
kakav ti je papi jeli skroz tanak???
Ado69
Posts: 41
Joined: 07/08/2009 23:31

#220 Re: HOBI - filatelija

Post by Ado69 »

Sekeljeva Emailadressa odbija Email, pokusacu jos jednom preko druge.
Ja isto nevjerujem da je Original, mada je papir dosta slicno originalnom Kartonpapier, deblji je, nije onaj tanki ili Japanpapier. Skenovacu odmah i poslati ti preko Email, molim te ostavi svoju Emailadressu preko PP. Kostalo sve sa Posiljkom(Eingeschrieben) 52$ preko Paypal iz Austrije. Paypal sam bas uzeo ako dodje do nesuglasica, sve je islo preko Delcampe a ne preko Ebaya.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#222 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

javi sta ti je Berislav rekao , ako nisi siguran kada nesto kupujes mozes i mene kontaktirati
Ado69
Posts: 41
Joined: 07/08/2009 23:31

#223 Re: HOBI - filatelija

Post by Ado69 »

Po pravilu uvjek znam sta kupujem i do sada je sve bilo Original, samo ovaj put suscmur. Cudio sam se cjelo vrijeme sto je tako jeftino,hehe. Scan mu je bio strasno dobar, mada mala Slika, ali nije izgledalo da je lose. Isti set Probnih imam kao Original na Kartonu i normalnom Papiru kao za normalne Marke, zato sam imao dobre primjere da uzjednacim.
Uglavnom nema veze, maloprije sam sa njim pricao i uzima sve nazad. Stime je slucaj i rijesen. Ipak sada imaju drugi primjer Slika kad bud kupovali :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#224 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

Ženski Dr.Med wrote:Djesi ado , moram te razocarati po ovome sta vidim mogu ti reci da je falsifikat ,koliko si platio ,da li imas mogucnost da sceniras ??
Prije par godina sam kupio i ja jedan Satz Österreich 1917, Bosnien, Gedenkausgabe od nekoga sa Malte ,uglavnom satz je stigao grafika i boje katastofalna , ja sam ga prijavio ebayu on se meni javio i vratio mi pare i reko da ostavim marke kod sebe...
Ponusaj scan pa mi posalji vidi sta ce ti drugar beri javiti
kakav ti je papi jeli skroz tanak???
Kada budem imo vremena postavicu i ja ove falsifikate pa da raja ima da uporedi
IvanaAD
Posts: 3
Joined: 25/06/2012 14:01

#225 Re: HOBI - filatelija

Post by IvanaAD »

Imam jedno pitanje. Kod kuće imam ovakvu markicu: http://www.posta.hr/main.aspx?id=148&idmarke=532 . Neoštećenu, bez štambilja. Zanima me koliko ona vrijedi? :) I piše gore na linku: ''Marka je izdana u arku od 20 maraka, a izdana je i prigodna omotnica prvoga dana (FDC).'' Znači li to sad da ih ima samo 20 na svijetu ili? Imam i ovu: http://www.posta.hr/main.aspx?id=148&idmarke=1449 ali sa otprilike 7 neispravnih, odnosno loših i poguljenih zubaca. Marki nije ništa ili tih par zubaca nedostaje. Piše isto kao i za ovu 1. Ark od 20 maraka.
I zanima me gdje se može može kupiti ta prigodna omotnica za prvi dan? Ima li toga u pošti? Kad saznam kako da ubacim slike baš moje markice ovdje, stavit ću :)

I @Ado -imam 2 markice iz Bosne i Hercegovine: 1. Stara česma u Sanskom Mostu, vrijednost 2,50, godina 2007, -jedna markica
2. Mrkva (Dauctus carota L.) iz 2006., vrjednost 1,00 -više njih
:D Unaprijed hvala i molim odgovor! :)
Post Reply