help: gledanje filmova sa 5.1 zvukom

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#1 help: gledanje filmova sa 5.1 zvukom

Post by Curve »

hej narode..
ova tema je def. vise za racunari i tehnologija, al posto se radi o filmovima, mislim da bi ovdje prije mogao dobit strucniji odgovor (jer vecina nas pravi sebi sto bolji ugodjaj za gledanje) tako mozda je vec neko imao ovaj problem...

uglavnom panasonic smart tv, sad kupljeni logitech 5.1 zvucnici, eh fazon je sto zvucnici nemaju digitalni izlaz, da mogu iskoristit max uzitak pri gledanju filmova, surround.. imam opciju ili spojit cincevima za stereo, ili "turit" audio jack u mjesto za slusalice.. uglavnom nije to to kako bi trebalo biti

pa pomoc, kako sta, vec sam zakacio da se skidaju neki bluray-evi sa 5.1 zvukom da ocejfim..

konektori od tv-a (Panasonic E6E):
Image

konektori od logitecha (Z506):
Image
usb
Posts: 133
Joined: 30/04/2011 14:21

#2 Re: help: gledanje filmova sa 5.1 zvukom

Post by usb »

Trebaš nabaviti scart kabal koji na izlazima ima chincheve (samo za audio), pa ih onda sa chinchevima spojiš na 5.1 sistem, a scart staviš u TV....
pa negdje u postavkama TV-a namjestiš da ti sa tog scarta šalje zvuk....
pozdrav...
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#3 Re: help: gledanje filmova sa 5.1 zvukom

Post by Curve »

usb wrote:Trebaš nabaviti scart kabal koji na izlazima ima chincheve (samo za audio), pa ih onda sa chinchevima spojiš na 5.1 sistem, a scart staviš u TV....
pa negdje u postavkama TV-a namjestiš da ti sa tog scarta šalje zvuk....
pozdrav...
to mi je vec neko preporucio (ali pod uslovom da nesto ako na SCART, pokraj konektora pise VIDEO i nacrtana je dvosmjerna strelica) onda ima izlaz za audio pa bi moglo radit :/

mozes li skontat po slici iznad, odgovara li scart da nabavim onda taj kabal
usb
Posts: 133
Joined: 30/04/2011 14:21

#4 Re: help: gledanje filmova sa 5.1 zvukom

Post by usb »

Curve wrote:
usb wrote:Trebaš nabaviti scart kabal koji na izlazima ima chincheve (samo za audio), pa ih onda sa chinchevima spojiš na 5.1 sistem, a scart staviš u TV....
pa negdje u postavkama TV-a namjestiš da ti sa tog scarta šalje zvuk....
pozdrav...
to mi je vec neko preporucio (ali pod uslovom da nesto ako na SCART, pokraj konektora pise VIDEO i nacrtana je dvosmjerna strelica) onda ima izlaz za audio pa bi moglo radit :/

mozes li skontat po slici iznad, odgovara li scart da nabavim onda taj kabal
Image
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#5 Re: help: gledanje filmova sa 5.1 zvukom

Post by Curve »

Uzeo sam, 4km, al sa tim dobijam samo stereo zvuk, nista od surrounda bar dok god su skopcani na tv, jer nemaju digitalni izlac, *ebiga, steta inace dobri zvucnici, ajd na greskama se uci..
Amko80
Posts: 189
Joined: 20/01/2005 09:29

#6 Re: help: gledanje filmova sa 5.1 zvukom

Post by Amko80 »

Zvučnici su ti 5.1 surround, što znači da moraš imati 5.1 analogni izlaz na uređaju sa kojeg puštaš filmove, vjerovatno kompjutera. Ako puštaš filmove sa desktop kompjutera, onda vjerovatno postoji 5.1 izlaz, a ako ne, možeš kupiti 5.1 zvučnu karticu. DVD playeri takođe imaju ove izlaze, pa sprži sebi film na dvd...
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#7 Re: help: gledanje filmova sa 5.1 zvukom

Post by Curve »

Amko80 wrote:Zvučnici su ti 5.1 surround, što znači da moraš imati 5.1 analogni izlaz na uređaju sa kojeg puštaš filmove, vjerovatno kompjutera. Ako puštaš filmove sa desktop kompjutera, onda vjerovatno postoji 5.1 izlaz, a ako ne, možeš kupiti 5.1 zvučnu karticu. DVD playeri takođe imaju ove izlaze, pa sprži sebi film na dvd...
ja jos zakaci sliku konektora od tv-a, i naglasi da ce se koristit za tv, al djaba nekom pisat..

hvala uglavnom!
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#8 Re: help: gledanje filmova sa 5.1 zvukom

Post by SHTEVELEC »

taj tv (k'o sto i sam vidis na slici) ima samo stereo izlaz, jedini nacin da sa njega dobijes 5.1 je ili da nabavis externi DAC (sa analognim 5.1 izlazima) u koji ces spojiti opticki izlaz sa TV-a a njega na zvucnike ili da pustas preko kompjutera koji ima 5.1, ovako k'o sto ti imas 5.1 dobiti neces
Amko80
Posts: 189
Joined: 20/01/2005 09:29

#9 Re: help: gledanje filmova sa 5.1 zvukom

Post by Amko80 »

Curve wrote:
Amko80 wrote:Zvučnici su ti 5.1 surround, što znači da moraš imati 5.1 analogni izlaz na uređaju sa kojeg puštaš filmove, vjerovatno kompjutera. Ako puštaš filmove sa desktop kompjutera, onda vjerovatno postoji 5.1 izlaz, a ako ne, možeš kupiti 5.1 zvučnu karticu. DVD playeri takođe imaju ove izlaze, pa sprži sebi film na dvd...
ja jos zakaci sliku konektora od tv-a, i naglasi da ce se koristit za tv, al djaba nekom pisat..

hvala uglavnom!
Napisao si da skidaš filmove da oćejfiš, sigurno da to ne radiš preko televizije. Možeš 10 digitalnih izlaza i ulaza imati na zvučnicima, ali ako ti stereo signal dolazi od kompa do tv-a, zvuk će ti biti stereo, bez obzira na broj zvučnika i digitalnu povezanost sa tv-om...
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#10 Re: help: gledanje filmova sa 5.1 zvukom

Post by Curve »

Amko80 wrote:
Curve wrote:
Amko80 wrote:Zvučnici su ti 5.1 surround, što znači da moraš imati 5.1 analogni izlaz na uređaju sa kojeg puštaš filmove, vjerovatno kompjutera. Ako puštaš filmove sa desktop kompjutera, onda vjerovatno postoji 5.1 izlaz, a ako ne, možeš kupiti 5.1 zvučnu karticu. DVD playeri takođe imaju ove izlaze, pa sprži sebi film na dvd...
ja jos zakaci sliku konektora od tv-a, i naglasi da ce se koristit za tv, al djaba nekom pisat..

hvala uglavnom!
Napisao si da skidaš filmove da oćejfiš, sigurno da to ne radiš preko televizije. Možeš 10 digitalnih izlaza i ulaza imati na zvučnicima, ali ako ti stereo signal dolazi od kompa do tv-a, zvuk će ti biti stereo, bez obzira na broj zvučnika i digitalnu povezanost sa tv-om...
skidam i prebacim na externi hdd/usb
Post Reply