Gvajana

Post Reply
User avatar
JohnnyS
Posts: 13662
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#176 Re: Gvajana

Post by JohnnyS »

Podrška NATO paktu na svim paralelama i meridijanima
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#177 Re: Gvajana

Post by apsidejzi »

HarTar wrote: 06/12/2023 14:45
apsidejzi wrote: 06/12/2023 13:38
HarTar wrote: 04/12/2023 22:45

Zapadna hegemonija polako odlazi na smetljište historije. Sada ili za 50 godina, svejedno je, ali ipak je bye, bye.
Trci u wc i svrsi jednom na to. Onda pripremi vazelin pa se naguzi i pusti ruskog il kineskog brata da ti udje s ledja, jer jednom kad zapadna hegemonija ode, ostaju ti oni. Otidji malo u kinu il rusiju kao turist pa ces vidjeti sta te ceka ako ti se zelje ispune.

Pu pu pu. Zivio zapad, demokratija i slobode. Nisu savrsene ali su daleko bolji od moguce alternative.
Ovi tvoji vole da se naguzuju, a ne ja.
Vidim. Dali su preko 200 mld Ukrajini, i neka su. Jest da imamo inflaciju, al vrijedi.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#178 Re: Gvajana

Post by dr_Evil »

apsidejzi wrote: 06/12/2023 15:45
HarTar wrote: 06/12/2023 14:45
apsidejzi wrote: 06/12/2023 13:38
Trci u wc i svrsi jednom na to. Onda pripremi vazelin pa se naguzi i pusti ruskog il kineskog brata da ti udje s ledja, jer jednom kad zapadna hegemonija ode, ostaju ti oni. Otidji malo u kinu il rusiju kao turist pa ces vidjeti sta te ceka ako ti se zelje ispune.

Pu pu pu. Zivio zapad, demokratija i slobode. Nisu savrsene ali su daleko bolji od moguce alternative.
Ovi tvoji vole da se naguzuju, a ne ja.
Vidim. Dali su preko 200 mld Ukrajini, i neka su. Jest da imamo inflaciju, al vrijedi.
Vrijedilo je dok Izrael nije zapoceo genocid, sada svaki put kad na racunu vidim porez opsujem 2 puta.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#179 Re: Gvajana

Post by apsidejzi »

dr_Evil wrote: 06/12/2023 15:47
apsidejzi wrote: 06/12/2023 15:45
HarTar wrote: 06/12/2023 14:45

Ovi tvoji vole da se naguzuju, a ne ja.
Vidim. Dali su preko 200 mld Ukrajini, i neka su. Jest da imamo inflaciju, al vrijedi.
Vrijedilo je dok Izrael nije zapoceo genocid, sada svaki put kad na racunu vidim porez opsujem 2 puta.
I to je opet Rusija zakuhala. Oni su pozvali Hamas u Moskvu u Septembru i pocetkom Oktobra ovi naprave sranje. Onda ih par dana prije izraelske agresije opet pozovu u Moskvu. Rusi nam svima igraju o glavi. Zaglavili su u ukrajinsko blato i kupuju vrijeme do americkih izbora u nadi da ce republikanci pobijediti i da ce podrska ukrajini splasnuti. Ne prezu ni od cega. Prije Palestine, bilo je sranje na Kosovu. Zajebala ih kosovska policija. Nakon tog su se okrenuli jadnoj Palestini i nafurali hamasovce na sranje. Sad je tu pravo sranje a rusi im okrenuli ledja. Sad kad se svijet navikao na palestinu treba pokrenuti novi konflikt. Gdje imamo svoje ljude? Pa naravno u prijateljskoj Venecueli. I tako dobijemo ovu temu. Koji ce klinac Venecueli gvinejska nafta. Venecuela ima najvece rezerve nafte na svijetu, koju je nesposobna izvaditi. Sta ce gvajanskom naftom ako je uzmu?

Ovo samo umno slijep covjek ne vidi da je zadnjih 4-5 geopolitickih konflikta rusko maslo. Cak je i Nagorko karabah uzrokovan ruskim neuspjesima u ukrajini, ali i zeljom rusije da pokaze kako ce proci oni koji ih ne podrzavaju.

Ja se samo nadam da u svom ocaju ne nahuskaju Dodika na sranje.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#180 Re: Gvajana

Post by dr_Evil »

apsidejzi wrote: 06/12/2023 15:53
I to je opet Rusija zakuhala. Oni su pozvali Hamas u Moskvu u Septembru i pocetkom Oktobra ovi naprave sranje. Onda ih par dana prije izraelske agresije opet pozovu u Moskvu. Rusi nam svima igraju o glavi. Zaglavili su u ukrajinsko blato i kupuju vrijeme do americkih izbora u nadi da ce republikanci pobijediti i da ce podrska ukrajini splasnuti. Ne prezu ni od cega. Prije Palestine, bilo je sranje na Kosovu. Zajebala ih kosovska policija. Nakon tog su se okrenuli jadnoj Palestini i nafurali hamasovce na sranje. Sad je tu pravo sranje a rusi im okrenuli ledja. Sad kad se svijet navikao na palestinu treba pokrenuti novi konflikt. Gdje imamo svoje ljude? Pa naravno u prijateljskoj Venecueli. I tako dobijemo ovu temu. Koji ce klinac Venecueli gvinejska nafta. Venecuela ima najvece rezerve nafte na svijetu, koju je nesposobna izvaditi. Sta ce gvajanskom naftom ako je uzmu?

Ovo samo umno slijep covjek ne vidi da je zadnjih 4-5 geopolitickih konflikta rusko maslo. Cak je i Nagorko karabah uzrokovan ruskim neuspjesima u ukrajini, ali i zeljom rusije da pokaze kako ce proci oni koji ih ne podrzavaju.

Ja se samo nadam da u svom ocaju ne nahuskaju Dodika na sranje.
Za sve druge konflikte mogu da se slozim sa tobom, osim oko Palestine. To je najlaksi spin na svijetu, okreni na Ruse jer njima treba prevrat. Pa evo nek i treba i da jesu, opet ostaje cinjenica da su USA i Izrael stvorili Hamas, i da Hamas radi sve da Palestinaca nestane jer su ta stvoreni. Niko nije Izraelu kriv jer vrsi genocid nad civilima, kao sto ni Srbiji nije bio kad je vrsila genocid u Bosni.. gdje ima zelje ima i drugih metoda.

Samo umno slijep covjek ne vidi da im je doslo ko kec na desetku da se operu mrskom Rusijom u situaciji gdje vlada strah od Rusije i mrznja prema Rusima.

I zato, haram svaka marka Ukrajini dok ne damo istu sansu Palestincima da se brane. A teroristickom Hamasu zelim sve najgore, ionako ce da nestane kad vise ne bude trebao koristan idiot.

Sto se tice Venecuele, ta zemlja nije nista kriva da bi im se nametnule onakve sankcije, zelim im brz ekonomski oporavak, a nadam se da nece upasti globalisticku klopku da napadnu drugu teritoriju. To bi im bio kraj, a bili bi oznaceni kao genocidasi. Bez obzira da li imaju historijska prava na tu teritoriju ili ne, nekad jednostavno treba pustit.

Mi smo pustili Sandzak i Boku Kotorsku, Srbija mora da pusti Kosovo, Kina Tajvan, pa i oni ovo.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#181 Re: Gvajana

Post by sumirprimus »

Jaj spin.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#182 Re: Gvajana

Post by breuer »

dr_Evil wrote: 06/12/2023 16:03
apsidejzi wrote: 06/12/2023 15:53
I to je opet Rusija zakuhala. Oni su pozvali Hamas u Moskvu u Septembru i pocetkom Oktobra ovi naprave sranje. Onda ih par dana prije izraelske agresije opet pozovu u Moskvu. Rusi nam svima igraju o glavi. Zaglavili su u ukrajinsko blato i kupuju vrijeme do americkih izbora u nadi da ce republikanci pobijediti i da ce podrska ukrajini splasnuti. Ne prezu ni od cega. Prije Palestine, bilo je sranje na Kosovu. Zajebala ih kosovska policija. Nakon tog su se okrenuli jadnoj Palestini i nafurali hamasovce na sranje. Sad je tu pravo sranje a rusi im okrenuli ledja. Sad kad se svijet navikao na palestinu treba pokrenuti novi konflikt. Gdje imamo svoje ljude? Pa naravno u prijateljskoj Venecueli. I tako dobijemo ovu temu. Koji ce klinac Venecueli gvinejska nafta. Venecuela ima najvece rezerve nafte na svijetu, koju je nesposobna izvaditi. Sta ce gvajanskom naftom ako je uzmu?

Ovo samo umno slijep covjek ne vidi da je zadnjih 4-5 geopolitickih konflikta rusko maslo. Cak je i Nagorko karabah uzrokovan ruskim neuspjesima u ukrajini, ali i zeljom rusije da pokaze kako ce proci oni koji ih ne podrzavaju.

Ja se samo nadam da u svom ocaju ne nahuskaju Dodika na sranje.
Za sve druge konflikte mogu da se slozim sa tobom, osim oko Palestine. To je najlaksi spin na svijetu, okreni na Ruse jer njima treba prevrat. Pa evo nek i treba i da jesu, opet ostaje cinjenica da su USA i Izrael stvorili Hamas, i da Hamas radi sve da Palestinaca nestane jer su ta stvoreni. Niko nije Izraelu kriv jer vrsi genocid nad civilima, kao sto ni Srbiji nije bio kad je vrsila genocid u Bosni.. gdje ima zelje ima i drugih metoda.

Samo umno slijep covjek ne vidi da im je doslo ko kec na desetku da se operu mrskom Rusijom u situaciji gdje vlada strah od Rusije i mrznja prema Rusima.

I zato, haram svaka marka Ukrajini dok ne damo istu sansu Palestincima da se brane. A teroristickom Hamasu zelim sve najgore, ionako ce da nestane kad vise ne bude trebao koristan idiot.

Sto se tice Venecuele, ta zemlja nije nista kriva da bi im se nametnule onakve sankcije, zelim im brz ekonomski oporavak, a nadam se da nece upasti globalisticku klopku da napadnu drugu teritoriju. To bi im bio kraj, a bili bi oznaceni kao genocidasi. Bez obzira da li imaju historijska prava na tu teritoriju ili ne, nekad jednostavno treba pustit.

Mi smo pustili Sandzak i Boku Kotorsku, Srbija mora da pusti Kosovo, Kina Tajvan, pa i oni ovo.
Boku Kotorsku?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#183 Re: Gvajana

Post by dr_Evil »

breuer wrote: 07/12/2023 09:36
dr_Evil wrote: 06/12/2023 16:03
apsidejzi wrote: 06/12/2023 15:53
I to je opet Rusija zakuhala. Oni su pozvali Hamas u Moskvu u Septembru i pocetkom Oktobra ovi naprave sranje. Onda ih par dana prije izraelske agresije opet pozovu u Moskvu. Rusi nam svima igraju o glavi. Zaglavili su u ukrajinsko blato i kupuju vrijeme do americkih izbora u nadi da ce republikanci pobijediti i da ce podrska ukrajini splasnuti. Ne prezu ni od cega. Prije Palestine, bilo je sranje na Kosovu. Zajebala ih kosovska policija. Nakon tog su se okrenuli jadnoj Palestini i nafurali hamasovce na sranje. Sad je tu pravo sranje a rusi im okrenuli ledja. Sad kad se svijet navikao na palestinu treba pokrenuti novi konflikt. Gdje imamo svoje ljude? Pa naravno u prijateljskoj Venecueli. I tako dobijemo ovu temu. Koji ce klinac Venecueli gvinejska nafta. Venecuela ima najvece rezerve nafte na svijetu, koju je nesposobna izvaditi. Sta ce gvajanskom naftom ako je uzmu?

Ovo samo umno slijep covjek ne vidi da je zadnjih 4-5 geopolitickih konflikta rusko maslo. Cak je i Nagorko karabah uzrokovan ruskim neuspjesima u ukrajini, ali i zeljom rusije da pokaze kako ce proci oni koji ih ne podrzavaju.

Ja se samo nadam da u svom ocaju ne nahuskaju Dodika na sranje.
Za sve druge konflikte mogu da se slozim sa tobom, osim oko Palestine. To je najlaksi spin na svijetu, okreni na Ruse jer njima treba prevrat. Pa evo nek i treba i da jesu, opet ostaje cinjenica da su USA i Izrael stvorili Hamas, i da Hamas radi sve da Palestinaca nestane jer su ta stvoreni. Niko nije Izraelu kriv jer vrsi genocid nad civilima, kao sto ni Srbiji nije bio kad je vrsila genocid u Bosni.. gdje ima zelje ima i drugih metoda.

Samo umno slijep covjek ne vidi da im je doslo ko kec na desetku da se operu mrskom Rusijom u situaciji gdje vlada strah od Rusije i mrznja prema Rusima.

I zato, haram svaka marka Ukrajini dok ne damo istu sansu Palestincima da se brane. A teroristickom Hamasu zelim sve najgore, ionako ce da nestane kad vise ne bude trebao koristan idiot.

Sto se tice Venecuele, ta zemlja nije nista kriva da bi im se nametnule onakve sankcije, zelim im brz ekonomski oporavak, a nadam se da nece upasti globalisticku klopku da napadnu drugu teritoriju. To bi im bio kraj, a bili bi oznaceni kao genocidasi. Bez obzira da li imaju historijska prava na tu teritoriju ili ne, nekad jednostavno treba pustit.

Mi smo pustili Sandzak i Boku Kotorsku, Srbija mora da pusti Kosovo, Kina Tajvan, pa i oni ovo.
Boku Kotorsku?
Sutorina, zar ne spada Boka kotorska isto tu? Ako sam pogrijesio ispravi me, nije namjerno.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13662
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#184 Re: Gvajana

Post by JohnnyS »

Sutorina je malen dio Boke kotorske
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#185 Re: Gvajana

Post by breuer »

Sutorina je zaista mali djelić, reći Boka Kotorska znači mnogo mnogo više...

bosanski kraljevi su držali Kotor istina nekih 10-tak godina u srednjem vijeku 8-)
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#186 Re: Gvajana

Post by dr_Evil »

breuer wrote: 07/12/2023 09:41 Sutorina je zaista mali djelić, reći Boka Kotorska znači mnogo mnogo više...

bosanski kraljevi su držali Kotor istina nekih 10-tak godina u srednjem vijeku 8-)
Dobro, mislio sam na Sutorinu, nisam upoznat sa svim geografskim detaljima zaljeva, halalite :) znam samo da sam se jednom zajebao pa nisam isao na trajekt, dobro sam zazalio :D
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#187 Re: Gvajana

Post by breuer »

dr_Evil wrote: 07/12/2023 09:42
breuer wrote: 07/12/2023 09:41 Sutorina je zaista mali djelić, reći Boka Kotorska znači mnogo mnogo više...

bosanski kraljevi su držali Kotor istina nekih 10-tak godina u srednjem vijeku 8-)
Dobro, mislio sam na Sutorinu, nisam upoznat sa svim geografskim detaljima zaljeva, halalite :) znam samo da sam se jednom zajebao pa nisam isao na trajekt, dobro sam zazalio :D
a inače dobro si rekao, oko nekih stvari je zločin zatezat :)
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#188 Re: Gvajana

Post by Truba »

Boka kotorska ili Zaljev hrvatskih svetaca 8)
komunisti oteli od dalmacije i dali crnoj gori

komunjare
tuđe otimaju i daruju, a svoje nemaju
džakailibu
Posts: 618
Joined: 08/05/2013 11:37

#189 Re: Gvajana

Post by džakailibu »

Truba wrote: 07/12/2023 10:18 Boka kotorska ili Zaljev hrvatskih svetaca 8)
komunisti oteli od dalmacije i dali crnoj gori

komunjare
tuđe otimaju i daruju, a svoje nemaju
Nemoj se nervirati, dacemo mi dalmaciji mali skolj, nek im se nadje!
Last edited by džakailibu on 07/12/2023 10:27, edited 1 time in total.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32195
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#190 Re: Gvajana

Post by Bobi »

Jes vala, Sombor, Bačka Topola..sve komunjare otele :mrgreen: .
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#191 Re: Gvajana

Post by Truba »

nikad mi nije jasno zašto sebi srbijanski komunisti nisu dali koridor ka hrvatskom moru ili albanskom
to im je bila povijesna šansa
User avatar
Peacean
Posts: 2693
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#192 Re: Gvajana

Post by Peacean »

Truba wrote: 07/12/2023 10:28 nikad mi nije jasno zašto sebi srbijanski komunisti nisu dali koridor ka hrvatskom moru ili albanskom
to im je bila povijesna šansa
Pa to im je bila Crna Gora, samo što nisu računali na to da crnogorci ne žele biti srbi.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#193 Re: Gvajana

Post by Truba »

Image
molim da ne brkate imperijalizam s kapitalizmom
i žrtve kapitalizma u dugim državama
ovo je čisto kako se komunjare odnose prema svojim gradjanima i kako se amstertdamski kapitalisti odnose prema svojim turistima :mrgreen:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7517
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#194 Re: Gvajana

Post by AleksoMKD »

Srusio se vojni helikopter Gvajane, poginuo general, pukovnik i 2 potpukovnika.

https://apnews.com/article/guyana-helic ... 650a77de67

Amerika najavljuje vojne vezbe sa Gvajanom.

https://www.cbsnews.com/news/guyana-ven ... ht-drills/
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#195 Re: Gvajana

Post by Sanjarko »

Venecuela ima 100 000 vojnika, Gvajana 5 000. Ovo samo Ameri i Brazilci mogu spriječiti.

Ali to je uvod u veče njesra.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13662
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#196 Re: Gvajana

Post by JohnnyS »

Bilo bi lijepo vidjeti zajedničke snage Brazila i SADa da svi ovi kojima se penis ukruti na BRICS i tobožnju propast kapitalističkog Zapada vide kakvo je stvarno stanje u svijetu
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#197 Re: Gvajana

Post by Sanjarko »

JohnnyS wrote: 09/12/2023 10:04 Bilo bi lijepo vidjeti zajedničke snage Brazila i SADa da svi ovi kojima se penis ukruti na BRICS i tobožnju propast kapitalističkog Zapada vide kakvo je stvarno stanje u svijetu
Može li to tzv Zapad podnijeti? Europski front, Srednje Istočni, ovaj, u Africi se odavno mlati, još fali samo Azijski.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13662
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#198 Re: Gvajana

Post by JohnnyS »

Sanjarko wrote: 09/12/2023 10:11
JohnnyS wrote: 09/12/2023 10:04 Bilo bi lijepo vidjeti zajedničke snage Brazila i SADa da svi ovi kojima se penis ukruti na BRICS i tobožnju propast kapitalističkog Zapada vide kakvo je stvarno stanje u svijetu
Može li to tzv Zapad podnijeti? Europski front, Srednje Istočni, ovaj, u Africi se odavno mlati, još fali samo Azijski.
Može puno lakše nego tzv Istok
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#199 Re: Gvajana

Post by Sanjarko »

Dugoročno odoše Europa, Rusija, i Kina u helač.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#200 Re: Gvajana

Post by Sanjarko »

JohnnyS wrote: 09/12/2023 10:12
Sanjarko wrote: 09/12/2023 10:11
JohnnyS wrote: 09/12/2023 10:04 Bilo bi lijepo vidjeti zajedničke snage Brazila i SADa da svi ovi kojima se penis ukruti na BRICS i tobožnju propast kapitalističkog Zapada vide kakvo je stvarno stanje u svijetu
Može li to tzv Zapad podnijeti? Europski front, Srednje Istočni, ovaj, u Africi se odavno mlati, još fali samo Azijski.
Može puno lakše nego tzv Istok
Resursi su u Južnoj Americi, Africi i dijelu Azije. Dugoročno gledano.

Održivi resursi da se tako izrazim, ako imaju takvi.

A zbog svih ovih ratova habitat Zemlja i svemirski brod ode u helač.
Post Reply