Gujavice-gliste, ili sta vec?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Odabi
Posts: 372
Joined: 01/07/2005 12:58
Location: Sarajevo

#76

Post by Odabi »

veca_sa wrote:a ko hoce da vidi evo link http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/3236294.stm

pa se uvjerite kolike guje mogu biti
Ovo je fuj :shock: :(
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#77

Post by Bosanac sa dna kace »

encian wrote:pa ima li kakvog traga? bjeze li ko lude?
ma to bjezi, to trci, ne more da se uhvati! :D
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#78

Post by encian »

uzas! ovaj iz nosa me prestravio. zavrsila sam clanak zapusenog nosa.
User avatar
luksica
Posts: 373
Joined: 28/07/2004 14:50

#79

Post by luksica »

Bez zachatavanja molim ....nejma viseeee...ko hoce da se buni, nek se meni obratiiii...juhhh sto sam vazna :D :-D :) :-)

Sad se vratite pravoj temi i pomozite dalje cojeku! :lol:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#80

Post by PipiDugaDevetka »

Svemirski_Jebach wrote:u ekvatorijalnoj africi (sierra leone) imaju neke larve koje zive na drvecu bicno i onda ako dospiju na kozu (najcesce spadnu sa drveta) uvuku se ispod..i tu se izlegu pa se onda stvore crvi pod kozom koji tu rastu i mogu biti prilicno dugi.
Bio tamo i tačno je ovo. Kažu da su ti crvi (Afrički moljac?) opasniji i od naše trihineloze. Ženke snesu jajašca u tekstil preko noći. Zato, u Crnoj Africi ne suši veš na "štriku", a bez pegle kojom baš sve trebaš peglati, ne odlazi u te krajeve.
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#81

Post by Skyfox »

Gledao sam dokumentarac na NGC, jos podavno, lik obilazio africku prasumu kao turist i nakon 10g osjeti iritaciju u oku pogleda u ogledalo kad nesto smugnu preko oka (u tom momentu bi ja vec bio na podu), ode doktoru kad ono toliko se tih gujavica naleglo u njemu da su mu bukvalo izlazile iz ociju, i tako 10 godina covjek zivio!!! OMG
bootylicious
Posts: 45
Joined: 24/12/2006 20:29
Location: Sarajevo

#82

Post by bootylicious »

Predlazem da otvorite novu temu "Sve gadosti koje sam vidio na TV-u....guje i co."
Ovo je stvarno pregadno. Coek fino pito za savjet o obicnim glistama u guzici, a vi otisli nadugo i nasiroko...
Nego Bosanac, kako si ti nama sada? Ima li jos vojske u dupetu?
asmmi
Posts: 31
Joined: 07/03/2007 10:58

#83

Post by asmmi »

shin wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:eh imo sam neke stomcane tegobe, al sad je sve OK vec nekolko dana!
al me mucio stomak bas kad sam vidio tu jednu, a kontam da mi nije od obicne nase vode kad sam bio na raspustu, nekako mi se cinila skorz drugacijom... :roll:
Maturirala i glista Image


Image

Jel ova?

...kakav vic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#84

Post by Nosferatu »

Evo malcice da parite oci dok vas ne prodje zajebancija...a tebi Bosanac je prije potreban veterina a ne hecim - sto ti ljudi rekose - kani se vode iz catrnje sa selendri i sidji u grad, peri ruke, gledaj sta jedes i pijes. Imas tipicni slucaj valjkastih glista sto znaci da si u svoj nesreci sretan jer je to najmanje opasan i steta parazit. Negdje si progutao njihova jajascadi, moguce da neko ima psa, macku, il' drugu zivotinju od koje si to pokupio. One su drukcije od fluke koje izvrse invaziju na tijelo pa ih ima u ocima i po mozgu, puna jetra, cak i u srcu znaju biti jer se krecu kroz krvotok. Te i takve su obicno prenose preko hosta - bilo da je puz, rak, riba i slicno. A trakavica je sasvim nesto trece. Ona naraste do 20m u duzinu, i dok ti slabis ona napreduje. Trakavica je obicno zivotinjskog porijekla, dodjes u dodir s balegom il' konzumiras meso koje nije dobro peceno. Stoga higijena je bitna. Zadnja slicica je ono sto tebe muci cakani, iako je ovdje u pitanju dijete - poslje terapije sa anti-helminskim ljekovima. U sredini je slika dijeteta kojem su gliste blokirale limfne cvorove. Tipicno za afriku. Onda ti tijelo poprima uzasne oblike, poznato kao elefantitis - moze jedna noga biti 3-4 veca od druge normalne i slicno.

Image

Image

Image
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#85

Post by medda »

Nosferatu, jesi ga zacinio. Dok sam citala tvoj post nisam vidjela slike i vec sam se dvoumila da li da skrolam ili ugasim...ali znatizelja je jaca :-)
Poslije ovoga idem preventivno piti te tabletice.... :D
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#86 Re: Gujavice-gliste, ili sta vec?

Post by neprilagodjena »

Evo cackajuci po forumu naletih i na ovu temu :roll:

Nosfaratu povraca mi se od ovih tvojih slika,pozelenila sam bahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Gledama sam program u kojem je covjek za nauku pojeo jajca ovog crva(lintworm)
Image

Nakon izvjesnog vremena crv narastao,covjek smrsao.
Kad je doslo vrjeme da ga izbaci dali su mu neku tabletu i otisao covjek u cw i hopla i eto ga na gomilu.

Onda su uzeli crva(lintworm) i opruzili ga na travu (crko) i covjek lego pored njega (ono duzinu da usporede)
hebo li ga mis crv na kraju duzi od covjeka :roll: :roll: :roll:


zamislite da tako nesto zivi u vama a vi neznate :-) :-)
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#87 Re: Gujavice-gliste, ili sta vec?

Post by mojgrad »

imat parazit u organizmu nije za salu. Da sam na tvom jestu ne bih cekala ni sutra dan vec bih se odmah uputila doktoru, ako je vikend i ne rade isla bih u apoteku i trazila nesto, oni vrlo dobro znaju sta da ti dadnu.
NE zezaj se sa tim.. Najeb** ces. Poznajem jednu osobu koja je na godisnjem odmoru (negdje u prasumi bila) fasovala infekciju oka, nosila je sociva a nije valjda cistila sterilizovanom vodom onom za sociva vec lokalnom. Posljedica je da je fasovala parazit na oku, dok su to doktori skontali ona je prije neki dan na operacionom stolu zavrsila (radila transplantaciju roznjace) pa ti sad vidi da li ti je zivot drag..
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#88 Re: Gujavice-gliste, ili sta vec?

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 03:18, edited 1 time in total.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#89 Re: Gujavice-gliste, ili sta vec?

Post by mamica papucarka »

Gluho bilo :shock: Nisam znala da te gliste mogu biti tolike :shock: :shock: :shock: :shock: :cry:

a Bosnaca sa dna kace odavno nema :mrgreen: Ova tema je od prosle godine. Gdje je covjek :shock:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#90 Re: Gujavice-gliste, ili sta vec?

Post by mamica papucarka »

nisu, eno ga pojavio se negdje dole na forumu :lol:
User avatar
kemtrejls
Posts: 185
Joined: 01/04/2008 11:42
Location: Iza sedam gora

#91 Re: Gujavice-gliste, ili sta vec?

Post by kemtrejls »

Ovo nije da vas zaplašim,nego da počnete gledati drugačije na sebe i svoje tijelo.
Nismo ni svjesni šta je u nama i oko nas,kakvim raznim napastima smo prepušteni na milost i nemilost.
Nažalost,i doktori kojima se na kraju moramo javiti su jedni od onih koji nas truju.
Pogledajte fotografije na ovom sajtu http://www.alternativa-za-vas.com/paraz ... ijelu.html
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#92 Re: Gujavice-gliste, ili sta vec?

Post by Bosanac sa dna kace »

tu sam ja, tu sam, zdrav i prav, ovo je bilo prije godinu dana
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#93 Re: Gujavice-gliste, ili sta vec?

Post by Bosanac sa dna kace »

veca_sa wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:tu sam ja, tu sam, zdrav i prav, ovo je bilo prije godinu dana
skontali smo da si tu, al jos uvijek kontamo jesil faka ti il guje iz tebe govore :D :D

kako ih se kutarisa

pijuko nake tabletice, male crvene, gorke ko čemer, i to je to, nisam više ništa primijetio....haman eto da sam ja lično a ne gujavice :D mislim da sam doktoru u amblanti dosadio ko proljev :D
User avatar
Truba
Posts: 82667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#94 Re: Gujavice-gliste, ili sta vec?

Post by Truba »

de mi reci jesi li bio smoren dok si ih imao?

a kakva je razlika sada kad ih nemas???
BorderSim
Posts: 21
Joined: 02/12/2019 14:53

#95 Re: Gujavice-gliste, ili sta vec?

Post by BorderSim »

Uh, znam da je malo starija tema ali sam samo ovu mogao da pronadjem. Koliko kod ovakvih problema pomazu neki prirodni lijekovi (imam problem sa parazitima, ali nije toliko ozbiljno kao sto ima gore clanak). Imam preporuku za čajnu mješavinu ili čaj protiv parazita koji se zove parazol. Kod nas sam jedino pronašao ovdje da naručim pa me zanima da li neko ima iskustva. Pošto je čaj u pitanju ne vidim šta može da škodi ali me zanima efekat poboljšanja ako je neko imao sličan problem pa da podijeli iskustvo. lp
Post Reply