Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
bulevarmostar
Posts: 228
Joined: 29/06/2009 04:32

#901 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by bulevarmostar »

p206 wrote:u playoffu vjerovatno prva utakmica kući sa Irskom ili Sj. Irskom, i ako dobijemo druga utakmica sa Slovačkom, Velsom ili Danskom

Slovačka i Vels su sigurni, pitanje je samo da li će Danci ili Irska u baraž, jer će Švicarska sigurno neku od te dvije preskočiti zbog smijesnog rasporeda do kraja

koliko sam shvatio ovu zavrzlamu obje utakmice igramo kući, ako to prokockamo jebaji ga
U slucaju da smo u play-off-u, prvu igramo kuci ali domacin druge ce se odrediti izvlacenjem. Dakle nije sigurno da bi u finalu bili kuci kad bi dosli do finala.
Najpostenije bi bilo po meni da su napravili da se domacin po koeficientu odredi.

Each play-off path will feature two single-leg semi-finals on 26 March, and one single-leg final on 31 March 2020. Based on the Nations League rankings, the best-ranked team will host the fourth-ranked team, and the second-ranked team will host the third-ranked team. The host of the final will be decided by a draw in November 2019 between the two semi-final pairings.[8]
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7883
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#902 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Idemedosumom »

Znaci u barazu imamo 2 protivnika, ali igra se po jedna utakmica, prvu smo sigurno mi domacini.

Potencijalni protivnici su Vels, Sjeverna Irska (ili Danksa?) i Slovacka?

Ja u svakom slucaju prizeljkujem da se s najtezim protivnikom prvo sastanemo, jer prvu sigurno igramo kuci...

:bih:
User avatar
Point.
Posts: 27993
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#903 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Point. »

Ako Švedska zijani u Rumuniji onda igramo sa Švedskom prvu. U tom slučaju smo donji, jer nam njihov stil igre ne leži nimalo. Donji smo ako ostane Robert, da pojasnim jer ako nas je Grčka pregazila trkom šta će Švedi da urade kojima je trka i kondicija u malom prstu.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7883
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#904 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Idemedosumom »

Ako zijane od Rumuna, zijanit' ce i od nas :D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#905 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Muhamed Đakmić »

Point. wrote:Ako Švedska zijani u Rumuniji onda igramo sa Švedskom prvu. U tom slučaju smo donji, jer nam njihov stil igre ne leži nimalo. Donji smo ako ostane Robert, da pojasnim jer ako nas je Grčka pregazila trkom šta će Švedi da urade kojima je trka i kondicija u malom prstu.
Švedska je već sigurna rekao bih, jer nakon utakmice u Rumuniji, kakav god njen ishod bio, igraju sa Farskim Ostrvima domaću, dok Rumunija gostuje u Španiji. Rumuni su svoju šansu već prokockali.
User avatar
Point.
Posts: 27993
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#906 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Point. »

Muhamed Đakmić wrote:
Point. wrote:Ako Švedska zijani u Rumuniji onda igramo sa Švedskom prvu. U tom slučaju smo donji, jer nam njihov stil igre ne leži nimalo. Donji smo ako ostane Robert, da pojasnim jer ako nas je Grčka pregazila trkom šta će Švedi da urade kojima je trka i kondicija u malom prstu.
Švedska je već sigurna rekao bih, jer nakon utakmice u Rumuniji, kakav god njen ishod bio, igraju sa Farskim Ostrvima domaću, dok Rumunija gostuje u Španiji. Rumuni su svoju šansu već prokockali.
U pravu si, mislio sam da Rumuni idu na Maltu zadnju. No bez obzira, Rumuni će protiv Španije ići sa motivom i željom, dok će Špance bolit neka stvar i pitanje je koji će igrači igrati, hoće li šta njihov selektor nešto novo probavati. A vidjeli smo u Atini na našim leđima kako želja i motivacija čuda rade. No, bez obzira s kim budemo igrali, ja nas ne vidim kao favorita. Ne sa Robertom, ne sa ovim igračima kojima očigledno nije stalo.
User avatar
avetinja
Posts: 31443
Joined: 19/07/2014 13:31

#907 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by avetinja »

Pitanje je možemo li ikoga od konkurenata proći. Evo, protiv Grčke je bila jedna od meč lopti pa nisu ni pogledali na gol čitavo poluvrijeme.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7883
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#908 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Idemedosumom »

avetinja wrote:Pitanje je možemo li ikoga od konkurenata proći. Evo, protiv Grčke je bila jedna od meč lopti pa nisu ni pogledali na gol čitavo poluvrijeme.
Ne zelim nikoga pravdati, narocito ne selektora, ali mislim da je bio i vise nego ocigledan pad motivacije kod igraca, nakon sto su saznali da je Finska pobijedila Armeniju.

Sumnjam da bi se onakva bezvoljna igra ponovila na domacem terenu, gdje pobjeda donosi prolaz a ne matematicku racunicu.
User avatar
avetinja
Posts: 31443
Joined: 19/07/2014 13:31

#909 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by avetinja »

Idemedosumom wrote:Ne zelim nikoga pravdati, narocito ne selektora, ali mislim da je bio i vise nego ocigledan pad motivacije kod igraca, nakon sto su saznali da je Finska pobijedila Armeniju.

Sumnjam da bi se onakva bezvoljna igra ponovila na domacem terenu, gdje pobjeda donosi prolaz a ne matematicku racunicu.
Moraš se nositi sa pritiskom, svi se mi nosimo sa pritiskom. Zamisli pod kojim je pritiskom građevinar kada mu šef kaže to ima da bude do tada i tada, a radovi kasne i moraš crkavati da završiš na vrijeme. I Finci su bili pod pritiskom pa su glat uzeli. Da su Finci remizirali, onda bi opet bili pod pritiskom. Složio bih se sa tobom da su im lađe potonule kada su saznali rezultat iz Helsinkija, ali to ne može biti opravdanje za onakvu sramotu.
User avatar
Edin H.
Posts: 47244
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#910 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Edin H. »

avetinja wrote:
Idemedosumom wrote:Ne zelim nikoga pravdati, narocito ne selektora, ali mislim da je bio i vise nego ocigledan pad motivacije kod igraca, nakon sto su saznali da je Finska pobijedila Armeniju.

Sumnjam da bi se onakva bezvoljna igra ponovila na domacem terenu, gdje pobjeda donosi prolaz a ne matematicku racunicu.
Moraš se nositi sa pritiskom, svi se mi nosimo sa pritiskom. Zamisli pod kojim je pritiskom građevinar kada mu šef kaže to ima da bude do tada i tada, a radovi kasne i moraš crkavati da završiš na vrijeme. I Finci su bili pod pritiskom pa su glat uzeli. Da su Finci remizirali, onda bi opet bili pod pritiskom. Složio bih se sa tobom da su im lađe potonule kada su saznali rezultat iz Helsinkija, ali to ne može biti opravdanje za onakvu sramotu.
Umorni od Finske, previse napadacka formacija, pa izgubili sredinu terena, Robert pokusao promijeniti sa Jajalom, nije upalilo i eto...
User avatar
hrasno38
Posts: 31595
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#911 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by hrasno38 »

Idemedosumom wrote:
avetinja wrote:Pitanje je možemo li ikoga od konkurenata proći. Evo, protiv Grčke je bila jedna od meč lopti pa nisu ni pogledali na gol čitavo poluvrijeme.
Ne zelim nikoga pravdati, narocito ne selektora, ali mislim da je bio i vise nego ocigledan pad motivacije kod igraca, nakon sto su saznali da je Finska pobijedila Armeniju.

Sumnjam da bi se onakva bezvoljna igra ponovila na domacem terenu, gdje pobjeda donosi prolaz a ne matematicku racunicu.
Cuj bezvoljan igra radi pobjede Finaca koji uzgred zadnje kolo igraju kod Grcke u gostima. Sa pobjedom protiv Grcke mi smo mogli biti i te kako jos uvijek u igri i ako nista imati nadu jer to i jeste bit sporta da se necemu nadas. Nema to veze sa motivacijim nego sa prije svega fizickom spremom pojedinih igraca i katastrofalnim selektiranjem prvih 11. Kada pozivas pozivas 20-tak igraca za reprezentaciju upravo iz razloga da bi tim mogao da prilagodjavas prema protivniku i onda veliki strucnjak stavi protiv uvijek cvrstih i jakih grka dva najanemicnija igraca u reprezentaciji Sarica i Cimirota. Pored njih bolesni Pjanic i takodje roviti Kvrzic i sta jos treba kao opravdanje???
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#912 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Tomahawk11 »

Nikakvog opravdanja nema.
Pad morala? Pa kasnio si 5 bodova za Finskog prije duela s njim, pa niej bilo pada.
Umor? Grci igrali sa Italijom. Dobro, možda nije isti sastav bio, međutim ne mijenja činjenicu da je ovo neki lijevi sastav Grčke koji smo morali dobiti.
Ograjisali? E to je vjerovatno :thumbup:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7883
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#913 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Idemedosumom »

Kao sto sam odmah i napisao, opravdanja nema, samo je u pitanju pokusaj da se definise problem.

Mi u 2. poluvremenu nismo mogli loptu iznijeti na grcku polovinu terena, ja sam stekao dojam da vecina nasih trci s pola snage.

Ali eto, bilo je mozda pomalo i anemije, prehlade, sihr-a :-D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3617
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#914 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by RtrnOfSalisbury »

... da li svi treci idu u baraz ili samo dva najbolja :skoljka:
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#915 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Tipicoti »

Tomahawk11 wrote:Nikakvog opravdanja nema.
Pad morala? Pa kasnio si 5 bodova za Finskog prije duela s njim, pa niej bilo pada.
Umor? Grci igrali sa Italijom. Dobro, možda nije isti sastav bio, međutim ne mijenja činjenicu da je ovo neki lijevi sastav Grčke koji smo morali dobiti.
Ograjisali? E to je vjerovatno :thumbup:
:thumbup:
Vala bas ....

A sta ce tek da bude u barazu ....tamo moramo igrati 2 utakmice u 5 dana (uslov - ako pobjedimo prvu).
To su dva finala za 5 dana......tu nam ni piramida u Visokom nece pomoci :D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#917 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Bosanski_kralj »

Mislim da se ni jedan naš selektor nije štedio od strane novinara pa i sveukupne javnosti što se tiče kritike ko što se štedi Prosinečki.
User avatar
Edin H.
Posts: 47244
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#918 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Edin H. »

Toliko su lose odigrali (ne rezultatom) da ne mozes nikako biti pametan. :roll:
tap3ah75
Posts: 6075
Joined: 07/09/2009 14:14

#919 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by tap3ah75 »

Ima li ikakav podatak s kojim sastavom bi Italija mogla igrati?
S kojim igračima?
User avatar
Laertes
Posts: 4283
Joined: 08/01/2015 18:25

#920 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Laertes »

tap3ah75 wrote:Ima li ikakav podatak s kojim sastavom bi Italija mogla igrati?
S kojim igračima?
Mancini je najavio Gigija i DDR-a.
tap3ah75
Posts: 6075
Joined: 07/09/2009 14:14

#921 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by tap3ah75 »

Laertes wrote:
tap3ah75 wrote:Ima li ikakav podatak s kojim sastavom bi Italija mogla igrati?
S kojim igračima?
Mancini je najavio Gigija i DDR-a.
Ko ili šta je DDR?
:lol:

Ako Bufon bude ... onda i vrijedi otići u ZE na tekmu.
User avatar
Laertes
Posts: 4283
Joined: 08/01/2015 18:25

#922 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Laertes »

tap3ah75 wrote:
Laertes wrote:
tap3ah75 wrote:Ima li ikakav podatak s kojim sastavom bi Italija mogla igrati?
S kojim igračima?
Mancini je najavio Gigija i DDR-a.
Ko ili šta je DDR?
:lol:

Ako Bufon bude ... onda i vrijedi otići u ZE na tekmu.
Daniele de Rossi.
tap3ah75
Posts: 6075
Joined: 07/09/2009 14:14

#923 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by tap3ah75 »

Tnx
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#924 Re: Grupa J (BiH) / EURO 2020 kvalifikacije

Post by Bosanski_kralj »

tap3ah75 wrote:Tnx
Ko ili šta je tnx? :oops: :mrgreen:
Post Reply