Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

U 1/8 finala prolaze:

Argentina
53
36%
Saudijska Arabija
31
21%
Meksiko
33
22%
Poljska
30
20%
 
Total votes: 147

Crvena Tifoza
Posts: 10660
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#776 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by Crvena Tifoza »

Osmi Socrates wrote: 30/11/2022 22:06 Meksički selektor će po starom dobrom meksičkom običaju biti linčovan.

Poljaci se nemaju čemu radovati. Sramotna igra kroz grupu, a Francuzi će ih zgaziti ovakve.
Iznenadit ce Poljaci Francuze i proci dalje. :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40900
Joined: 21/05/2012 22:46

#777 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by AmiĐa_Idriz »

Ukratko.

User avatar
jeza u ledja
Posts: 45368
Joined: 29/12/2005 01:20

#778 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by jeza u ledja »

Osmi Socrates wrote: 30/11/2022 22:06 Meksički selektor će po starom dobrom meksičkom običaju biti linčovan.
Argentinac. Jos im igra Argentinac u postavi, jos se Argentinci onako zajebavase protiv Poljske.

Nesto mi govori da Gauchosi nisu veceras popularni u Mehiku. :lol:
Hakiz
Posts: 40681
Joined: 30/07/2015 20:01

#779 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by Hakiz »

Better Man wrote: 30/11/2022 21:04
Hakiz wrote: 30/11/2022 20:42 Bio je penal.

Golman udara igrača umjesto lopte a lopta u terenu.
Nije bio penal. Golman je prvo loptu zakačio i otklonio opasnost po svoj gol i nakon toga je slučajno udario igrača, koji više nije mogao ništa uraditi da postigne gol. Nije golman kriv što se nije mogao zaustaviti nakon što je loptu zakačio. Po svim zakonima fizike to bi bilo nemoguće.
Nije golman zakačio loptu, VAR pokazao. Penal je dosuđen nakon VAR-a.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40900
Joined: 21/05/2012 22:46

#780 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by AmiĐa_Idriz »

Scaloni će nadam se nastaviti sa Alvarezom u statnih 11. I Paredes umjesto De Paula.
User avatar
Edin H.
Posts: 47123
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#781 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by Edin H. »

plain vanilla wrote: 30/11/2022 22:02
Edin H. wrote: 30/11/2022 22:01 Čestitke navijačima Poljske iz BiH. :D
Zar ih ima :mrgreen:
Ko čeka taj dočeka. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94500
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#782 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by Logovan »

https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/fudba ... rac-813801

Tek sad ovo vidim, daj kakav je ovo penal. :lol: Ovo je baš na nivou veliki igrač pa hajde svirat ću mu, da je nekakav Saudijac ili Poljak ne bi dobio nikad penal. Neki dan Ronaldo, sada Messi. Napreduje tehnologija, uvodi se svašta nešto, pokušava se unaprijediti stotine segmenata, ali ovo nećemo dirati. Veliki igrači moraju ostati posebni, povlašteni.
Last edited by Logovan on 30/11/2022 22:16, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 47123
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#783 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by Edin H. »

Crvena Tifoza wrote: 30/11/2022 22:07
Osmi Socrates wrote: 30/11/2022 22:06 Meksički selektor će po starom dobrom meksičkom običaju biti linčovan.

Poljaci se nemaju čemu radovati. Sramotna igra kroz grupu, a Francuzi će ih zgaziti ovakve.
Iznenadit ce Poljaci Francuze i proci dalje. :D

Samo neka dobro pro studiraju igru i taktiku Tunisa, koji je penicilin za Francuze. :run:
Osmi Socrates
Posts: 8151
Joined: 19/10/2020 15:33

#784 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by Osmi Socrates »

Ma ne mogu Poljaci potrčat' ni kad im život zavisi od toga.

Bekovi katastrofa, srednji red katastrofa. Mbappe će ih uništiti.

Argentinci naizgled favoriti do polufinala, a tamo ih čeka Brazil. Nisam nikad gledao Brazil - Argentina na Svjetskom. Jedna od velikih želja.
User avatar
Saian
Posts: 15356
Joined: 08/04/2004 21:50

#785 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by Saian »

Gleaj Poljaka i slavlja, ko da idu francuskoj gvineji na megdan, a ne Francuzima. Odigrali su ovu za shamara. Nisam gledo od pocetka, jesul‘ neki crveni imali ?
omar little
Posts: 16359
Joined: 14/03/2008 21:14

#786 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by omar little »

e, jebi ga. :(
User avatar
Saian
Posts: 15356
Joined: 08/04/2004 21:50

#787 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by Saian »

Hajd Omare, Saudijci ce proc drugi put :D
omar little
Posts: 16359
Joined: 14/03/2008 21:14

#788 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by omar little »

zao mi, ba, meksika, bas tuga. :S
Osmi Socrates
Posts: 8151
Joined: 19/10/2020 15:33

#789 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by Osmi Socrates »

Saudijci klasičan slučaj.

Iznenade Argentinu, u jednoj statistički apsurdnoj utakmici, i onda se zahvaljuj Allahu i šta ti ja znam.

Mrtvi ih Poljaci ubiju i bez puške i bez metaka. Na ništa. Ne znaju dakle koristiti kad ih Allah pogleda. :lol:

Drugi put možda pametnije. Hvala na učestvovanju.
User avatar
Saian
Posts: 15356
Joined: 08/04/2004 21:50

#790 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by Saian »

Pajes malo … al nisam gledo mex, sigurno su onda glavom isli dje kopackom nije zdravo, cim ti njih zalis. Idem sad nac tu tekmu, da i ja „omeksam“ na mexico.
User avatar
Edin H.
Posts: 47123
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#791 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by Edin H. »

Saian wrote: 30/11/2022 22:21 Hajd Omare, Saudijci ce proc drugi put :D
:lol:
User avatar
van Basten
Posts: 7548
Joined: 21/09/2006 02:59

#792 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by van Basten »

Poljaci su sramota fudbalska. Od svih ekipa koje su do sada prosle dalje ubjedljivo najmanje pokazali.
Argentina je danas bas mocno izgledala, ali hajde znaj jeli to do njih ili losih poljaka.
Alvarez je za Lautara Dzeko
User avatar
cyprus
Posts: 39277
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#793 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by cyprus »

Ja i dalje ne mogu shvatit kako svi polete da iznose prosudbe i predikcije na osnovu jedne utakmice :-) Milion postova u fazonu "Poljska karina, rasuće ih Francuzi"... Zašto? Zato što su večeras loše odigrali? :-) Pa ovako se isto pisalo o Argentini nakon prve utakmice:
cyprus wrote: 26/11/2022 19:24
Better Man wrote: 26/11/2022 16:50

Budimo realni. S onom igrom kao protiv Saudijske Arabije, Argentina nema šta da traži protiv Mexica. Sve dok im se igra bude svodila na to daj Messiu, pa šta on uradi, od njih nema ništa.
Meni nije jasno zašto se ovo često povlači kao argument ''sa ovakvom igrom..." :-) Na turnirskim takmičenjima ekipe puno češće poprave/pokvare dojam iz jedne u drugu utakmicu, nego što zadrže isti nivo... Zbog čega očekivat da će Argentici odigrat ponovo istu utakmicu? :-) Ja sam uvjeren da uzimaju Meksiko...

Iz istih razloga sam uvjeren da će Brazil do kraja takmičenja pokvarit dojam - nema šanse da mogu ostat na istom nivou kao protiv Srbije... Ne kažem, možda i dođu do samog kraja, ali morat će biti utakmica gdje će baš izmrljavit...
Ja sam uvjeren da će Poljaci mnogo bolje odigrat protiv Francuske, i ne bih uopšte bio iznenađen da naprave i iznenađenje i prođu... Bilo bi ludost takvo nešto i prognozirat, pa i ne prognoziram, samo konstatujem da me takvo nešto ne bi mnogo iznenadilo... Prognozirat međutim da će odigrat dosta bolje nego večeras - imaju ščim :)
LSD
Posts: 27335
Joined: 24/07/2007 08:26

#794 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by LSD »

van Basten wrote: 30/11/2022 22:36 Poljaci su sramota fudbalska. Od svih ekipa koje su do sada prosle dalje ubjedljivo najmanje pokazali.
Argentina je danas bas mocno izgledala, ali hajde znaj jeli to do njih ili losih poljaka.
Alvarez je za Lautara Dzeko
:thumbup: sve receno

Nada se samo da ce francuzi što bolje natrpti poljsku kuju.
User avatar
avetinja
Posts: 31431
Joined: 19/07/2014 13:31

#795 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by avetinja »

cyprus wrote: 30/11/2022 22:50 Ja i dalje ne mogu shvatit kako svi polete da iznose prosudbe i predikcije na osnovu jedne utakmice :-) Milion postova u fazonu "Poljska karina, rasuće ih Francuzi"... Zašto? Zato što su večeras loše odigrali? :-) Pa ovako se isto pisalo o Argentini nakon prve utakmice:
cyprus wrote: 26/11/2022 19:24

Meni nije jasno zašto se ovo često povlači kao argument ''sa ovakvom igrom..." :-) Na turnirskim takmičenjima ekipe puno češće poprave/pokvare dojam iz jedne u drugu utakmicu, nego što zadrže isti nivo... Zbog čega očekivat da će Argentici odigrat ponovo istu utakmicu? :-) Ja sam uvjeren da uzimaju Meksiko...

Iz istih razloga sam uvjeren da će Brazil do kraja takmičenja pokvarit dojam - nema šanse da mogu ostat na istom nivou kao protiv Srbije... Ne kažem, možda i dođu do samog kraja, ali morat će biti utakmica gdje će baš izmrljavit...
Ja sam uvjeren da će Poljaci mnogo bolje odigrat protiv Francuske, i ne bih uopšte bio iznenađen da naprave i iznenađenje i prođu... Bilo bi ludost takvo nešto i prognozirat, pa i ne prognoziram, samo konstatujem da me takvo nešto ne bi mnogo iznenadilo... Prognozirat međutim da će odigrat dosta bolje nego večeras - imaju ščim :)
Realno, ljudi su karinaški igrali sve tri utakmice, ali niko im to ne može zabraniti. Nisu nikoga nadigrali u igri, ali rezultatski jesu; zabili su onoliko golova koliko im je trebalo, primili dovoljno da imaju neutralnu gol razliku. Vjerujem da će čak i bolje odigrati protiv Francuza, jer je ulog veliki pa se i kod favorita uvuče strah i nervoza, ali Francuzi bi ih trebali na kraju rutinski uzeti. Po meni su bare-bare sa antifudbalom od Kostarikanaca i Urugvajaca. Katar je barem napadao i igrao bez kočnice.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#796 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by guruguru95 »

avetinja wrote: 30/11/2022 22:59
cyprus wrote: 30/11/2022 22:50 Ja i dalje ne mogu shvatit kako svi polete da iznose prosudbe i predikcije na osnovu jedne utakmice :-) Milion postova u fazonu "Poljska karina, rasuće ih Francuzi"... Zašto? Zato što su večeras loše odigrali? :-) Pa ovako se isto pisalo o Argentini nakon prve utakmice:



Ja sam uvjeren da će Poljaci mnogo bolje odigrat protiv Francuske, i ne bih uopšte bio iznenađen da naprave i iznenađenje i prođu... Bilo bi ludost takvo nešto i prognozirat, pa i ne prognoziram, samo konstatujem da me takvo nešto ne bi mnogo iznenadilo... Prognozirat međutim da će odigrat dosta bolje nego večeras - imaju ščim :)
Realno, ljudi su karinaški igrali sve tri utakmice, ali niko im to ne može zabraniti. Nisu nikoga nadigrali u igri, ali rezultatski jesu; zabili su onoliko golova koliko im je trebalo, primili dovoljno da imaju neutralnu gol razliku. Vjerujem da će čak i bolje odigrati protiv Francuza, jer je ulog veliki pa se i kod favorita uvuče strah i nervoza, ali Francuzi bi ih trebali na kraju rutinski uzeti. Po meni su bare-bare sa antifudbalom od Kostarikanaca i Urugvajaca. Katar je barem napadao i igrao bez kočnice.
Dodao bih tu još i antifudbal Danske koja zasluženo ide pa-pa :thumbup: :mrgreen: :run:
User avatar
Saian
Posts: 15356
Joined: 08/04/2004 21:50

#797 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by Saian »

O jebote jes‘ mi zao meksika :(
User avatar
cyprus
Posts: 39277
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#798 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by cyprus »

avetinja wrote: 30/11/2022 22:59
cyprus wrote: 30/11/2022 22:50 Ja i dalje ne mogu shvatit kako svi polete da iznose prosudbe i predikcije na osnovu jedne utakmice :-) Milion postova u fazonu "Poljska karina, rasuće ih Francuzi"... Zašto? Zato što su večeras loše odigrali? :-) Pa ovako se isto pisalo o Argentini nakon prve utakmice:



Ja sam uvjeren da će Poljaci mnogo bolje odigrat protiv Francuske, i ne bih uopšte bio iznenađen da naprave i iznenađenje i prođu... Bilo bi ludost takvo nešto i prognozirat, pa i ne prognoziram, samo konstatujem da me takvo nešto ne bi mnogo iznenadilo... Prognozirat međutim da će odigrat dosta bolje nego večeras - imaju ščim :)
Realno, ljudi su karinaški igrali sve tri utakmice, ali niko im to ne može zabraniti. Nisu nikoga nadigrali u igri, ali rezultatski jesu; zabili su onoliko golova koliko im je trebalo, primili dovoljno da imaju neutralnu gol razliku. Vjerujem da će čak i bolje odigrati protiv Francuza, jer je ulog veliki pa se i kod favorita uvuče strah i nervoza, ali Francuzi bi ih trebali na kraju rutinski uzeti. Po meni su bare-bare sa antifudbalom od Kostarikanaca i Urugvajaca. Katar je barem napadao i igrao bez kočnice.
Pa sve i da jesu sve tri utakmice Poljaka bile loše (a nisu), to opet ne znači da će četvrta biti ista takva... Večeras su od prve do zadnje minute imali rezultat koji je trebalo čuvat, nijednom nisu morali jurit nešto, stoga im je i pristup bio takav... Karinaški svakako, ali mislim da nema utemeljenja vjerovat da će isto biti i protiv Francuske... Ja zaista ne vjerujem da će biti rutinski... Prošlo prvenstvo samo ubo da Francuzi osvajaju, na ovom ih ne vidim daleko...

PS Meksika mi nije žao :) Kudikamo mi je više žao Ekvadora, Irana, pa i Tunisa...
Last edited by cyprus on 30/11/2022 23:07, edited 1 time in total.
User avatar
studeni76
Posts: 5449
Joined: 03/06/2009 14:12

#799 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by studeni76 »

guruguru95 wrote: 30/11/2022 23:00
avetinja wrote: 30/11/2022 22:59

Realno, ljudi su karinaški igrali sve tri utakmice, ali niko im to ne može zabraniti. Nisu nikoga nadigrali u igri, ali rezultatski jesu; zabili su onoliko golova koliko im je trebalo, primili dovoljno da imaju neutralnu gol razliku. Vjerujem da će čak i bolje odigrati protiv Francuza, jer je ulog veliki pa se i kod favorita uvuče strah i nervoza, ali Francuzi bi ih trebali na kraju rutinski uzeti. Po meni su bare-bare sa antifudbalom od Kostarikanaca i Urugvajaca. Katar je barem napadao i igrao bez kočnice.
Dodao bih tu još i antifudbal Danske koja zasluženo ide pa-pa :thumbup: :mrgreen: :run:
Dance ne računaj, oni se ljute jer domaći ne vole gejove. A njima je to teško podnijet
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#800 Re: Grupa C (Argentina, Saudijska Arabija, Meksiko, Poljska)

Post by guruguru95 »

studeni76 wrote: 30/11/2022 23:07
guruguru95 wrote: 30/11/2022 23:00

Dodao bih tu još i antifudbal Danske koja zasluženo ide pa-pa :thumbup: :mrgreen: :run:
Dance ne računaj, oni se ljute jer domaći ne vole gejove. A njima je to teško podnijet
:thumbup: :mrgreen:
Locked