Grijanje na Inverter klima uredjaje [Procitati prvi post]

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
epeco
Posts: 68
Joined: 13/11/2013 14:19
Location: Mostar

#5651 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by epeco »

Image

Svi znaju koja je klima TATA za sve klime ,e pa došla je najnovija Nocria X
Prvi i jedini u Bosni
Tko nije razumio shvatit će!
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#5652 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by probook »

rovac13 wrote:
probook wrote:
zlo zlo wrote:opet klon reklamira :lol: :lol: probook nedavno sam kupovala i sama, ako trebaš preporuke iz grada javi se na privat na hot :lol: :lol: :lol:
Ma me reklamiram nisam iz Sarajeva nego taj model sam nasao za nekih 1900 KM, a opis samo na univerzalno stranici. A znam da svi proizvodjaci imaju dobre i lose serije tih klima, pa nemam pojma kakva je ova.
Serija SF je srednja klasa mitsubishi electric.
S tim sto oko 2000KM kostaju top modeli mitsubishi fuitsu i slicno.
Klima vjerujem da je ok.Ali ima i boljih kupovina za te pare.

Nisi ti reklamirao.
Nego imamo lika koji troluje temu zadnjih mjeseci,a niko od moderatora izgleda nece ili ne moze nista da poduzme.

Nego kad ti pise neko sa profilom starim tek par dana.....to je vjerovatno on......u zadnje vrijeme se ovdje javio sa jedno 30-ak profila....a bice ih jos puno :-D
Hmm ovo je klima od 5KW cini mi se. Nesto nzm moze li jeftinije posto gledam neki gree modeli koszaju 1400 KM te jacine :?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#5653 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by zlo zlo »

epeco wrote:Image

Svi znaju koja je klima TATA za sve klime ,e pa došla je najnovija Nocria X
Prvi i jedini u Bosni
Tko nije razumio shvatit će!
i koliko je ta nova nocria x kod tebe?
vidim da košta oko 4k po piku.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#5654 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by rovac13 »

probook wrote:Hmm ovo je klima od 5KW cini mi se. Nesto nzm moze li jeftinije posto gledam neki gree modeli koszaju 1400 KM te jacine :?
Gdje si bio prije mjesec dana.BIla ponuda stoljeca.Panasonic koji kosta inace po 4000-5000 KM bio na rasprodaji po 2100KM.To je bila najbolja kupovina ikad ovdje od kako se ja bakcem klimama ovih 10-11 godina.Mislim da je i ketron uhvatio jednu.

A sto se tice dobre cijene.Ja prije par dana kupio za roditelje daikin ftx50gv po cijeni 1495 KM.
Oni inace se griju na pelet godinama,ali kad vide koliko se ja jeftino grijem na klime odlucili su i oni da batale pelet.

Pogledaj kolika je ova klima po cijeni 1495 KM.

Image
Image
Image
Image
ketronsd1
Posts: 1402
Joined: 13/06/2006 15:29

#5655 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by ketronsd1 »

rovac13 wrote:
probook wrote:Hmm ovo je klima od 5KW cini mi se. Nesto nzm moze li jeftinije posto gledam neki gree modeli koszaju 1400 KM te jacine :?
Gdje si bio prije mjesec dana.BIla ponuda stoljeca.Panasonic koji kosta inace po 4000-5000 KM bio na rasprodaji po 2100KM.To je bila najbolja kupovina ikad ovdje od kako se ja bakcem klimama ovih 10-11 godina.Mislim da je i ketron uhvatio jednu.

A sto se tice dobre cijene.Ja prije par dana kupio za roditelje daikin ftx50gv po cijeni 1495 KM.
Oni inace se griju na pelet godinama,ali kad vide koliko se ja jeftino grijem na klime odlucili su i oni da batale pelet.

Pogledaj kolika je ova klima po cijeni 1495 KM.

Image
Image
Image
Image
čak se dvije klepile
I jos jucer sa Damirom zalili sa jednom kaficom :-D
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#5656 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by rovac13 »

epeco wrote:Image

Svi znaju koja je klima TATA za sve klime ,e pa došla je najnovija Nocria X
Prvi i jedini u Bosni
Tko nije razumio shvatit će!
Kakva je situacija sa novom nocriom.
Kupuje li neko.Kakve su povratne informacije.
Puno je skupa,sta donosi vise u odnosu na dosadasnje top modele.
Sta mu je dual blaster.Sta ono sa strana,jel to samo dodatno duvanje u nekom kontra smjeru.
Gdje se sklapa,made in ?

Ima li nesto revolucionarno u odnosu na dosadasnje modele.
epeco
Posts: 68
Joined: 13/11/2013 14:19
Location: Mostar

#5657 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by epeco »

Trenutno se tek pojavila ,još niko nije kupio jer cijena nije mala oko 4000KM montirana!
Sve skoro ima na internetu njoj R32 freon +++ ogroman Seer i Scop .Dual blasteri su ovi bočni ispuhivači koji dodatno mješaju ohlađeni/ugrijani zrak radi bolje disperzije i brže ohlade/ugriju prostor. Npr kod grijanja kad rade blasteri 1.5 puta brže ugriju prostoriju nego kad ih nema.
Samočisteći filteri su ostali (podjeljeni u 5 zona) plasma filteri dodatni ,povezivanje Wlanom dodano ,dođe jedan modul koji se nakači i preko mobilne aplikacije jednostavno povezivanje. Human sensor uzet iz modela LTC .
Kad smo bili na sajmu u Duseldorfu rekli su da je cijena paprena zbog tehničkih dostignuća i dodataka ali i zato što se proizvodi u Japanu!
Bobi
Forum administrator
Posts: 32176
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#5658 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by Bobi »

Bem vam patka :D, ko "radi" ove Daikin u Zenici, hajd brzo...imena :D ?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#5659 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by zlo zlo »

to ce ti rovac znat, ali fino je povoljna što jest jest, oko 300 jeftinija nego je ostali daju, pa svakako je dobra ponuda.
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#5660 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by Distortion »

Bobi wrote:Bem vam patka :D, ko "radi" ove Daikin u Zenici, hajd brzo...imena :D ?
Pogledaj gore na Mokusnicama, kod one staklene baste (zaboravim ime kafica), desno od kafica je radnja koja prodaje klime, konvektore i sl. Cini mi se da imaju Daikina.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#5661 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by rovac13 »

Nije tesko naci daikin.Ali je malo teze naci ovu cijenu za ovoliku klimu.

I ja sam ga kupio u hercegovini,a montirace ga firma koja inace montira u mojoj okolini sve klime.Prodavac ovjeri garanciju za uredjaj,a ovi koji ugradjuju garantuju za ugradnju.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#5662 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by _Astra_ »

@rovac Koliko m2 planiras grijati ovom 5icom?
Kakva je izolacija?
Planiras li koristiti druge izvore grijanja?
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#5663 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by rovac13 »

_Astra_ wrote:@rovac Koliko m2 planiras grijati ovom 5icom?
Kakva je izolacija?
Planiras li koristiti druge izvore grijanja?
Roditelji se griju vec na pelet.
Klima je kupljena za njih.
Kad vide koliko se ja dzaba grijem u odnosu koliko oni trose na pelet,na kraju su i oni odlucili da okrenu plocu :D

Plan je bio kupiti klimu do 1500 KM.Da bude sto jaca i veca da bi sto vise pokrila prostora i sto duze,ako zapne u minusima tu je pelet moze se malo kresnut da ne zahrdja :-D

Iako me na temi o peletu uvijek razapnu kako lazem da je skuplje na pelet nego na klime,pa vise i ne idem na tu temu.
Eto i roditelji skontase da dzaba bacaju tolike pare na pelet.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#5664 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by fidoremilienko »

Priznaj bolan ljudima da kradete struju sa bandere..cuj jeftinija od peleta.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#5665 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by rovac13 »

Na ovoj temi ima puno onih koji se griju kao ja,ne trebam ih uvjeravat ni u sta.

Ljudi kupili klimu probali uvjerili se i kraj price.

Kad budes probao i pelet i klimu onda mozes komentarisat nesto.

Ja sam sa peleta presao na ovo.A sad i roditelji prelaze heh.Vjerovatno zato sto je na pelet jeftino heheh.
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#5666 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by probook »

Problem peleta je sto svako sebe laze kako se "jeftino" grije, uz obavezno smanjene barem tone potrosnje :D
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#5667 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by rovac13 »

Znas sta je meni jos gore od potrosnje kod peleta.

Kad pitas nekog koliko trosi.Prica pocinje ovako.

Joj jarane ne trosi puno,al nebi dao rahatluka,to je cisto,to je gotiva,to je milina,samo pali samo gasi,u odnosu na ugalj preporodio sam se,kao nek je i skuplje samo da sam gospodin.

Njima je jedino poredjenje ugalj.Dzaba sto i kod peleta istresas vrece u kotao pa se dize prasina,svako malo moras ocistit gorionik,usisat pepeo,procistit čađ dimovide .

Niko ne poredi sa plinom ili strujom gdje si bas gospodin i samo pritisnes dugme i grijes se koliko god zelis.

Ja imao pelet od 2008 kad je to tek krenulo,znam sve o njemu,probao sve proizvodjace peleta,meni to grijanje nema neku logiku.

Ove zime su mi sve logike nestale.Tona peleta skocila na 500-600 KM i narod kupuje narucuje ko lud.
Niko se nije sjetio upalit grijalicu od 20 KM manje bi potrosio i grijalicom nego toliko skup pelet :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#5668 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by zlo zlo »

nama Mo su klime ionako jedine normalne opcije za grijanje, kad već pola godine hladimo ionako, sve ostalo na struju je skuplje neusporedivo, plina nema, bilo što drva, pelat itd treba prostora em prljavo. Imam 2m drva u podrumu ima 5-6 god već ako recimo nestane struja i to je to.
u Hladu
Posts: 6
Joined: 28/07/2017 09:30

#5669 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by u Hladu »

Potrebno mi je 12 klima uređaja za motel, dobio sam dobru ponudu od dilera mitsubishi klima uređaja, trebaju mi 4 klime jačine 5 kilovata i ostalih 8 po 3-4 kilovata.

Radi se o ovim klima uređajima

http://www.mhiae.com/en/SRK35ZS-S_SRC35ZS-S

http://www.mhiae.com/en/SRK50ZS-S_SRC50ZS-S

Ponuda je za keš sve zajedno 18000 maraka i njihova ugradnja koju neće naplatit sem ako instalacija ne prelazi 2 metra cijevi, dodatni metar naplaćuju 30 maraka!

Pare nisu moje već gazde motela pa me interesuje jel ovo skupo, mada ovog nije briga :D ali eto samo pitam.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#5670 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by drug_profi »

To ti je prosjek 1500. Meni izgleda fina ponuda.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#5671 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by rovac13 »

Posaljes upit u jos 5-6 firmi koje se bave time.
Za 12 takvih uredjaja odma ce odgovorit i dat svoju ponudu.
NIje to malo para.
I na kraju izaberes najpovoljniju.
u Hladu
Posts: 6
Joined: 28/07/2017 09:30

#5672 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by u Hladu »

rovac13 wrote:Posaljes upit u jos 5-6 firmi koje se bave time.
Za 12 takvih uredjaja odma ce odgovorit i dat svoju ponudu.
NIje to malo para.
I na kraju izaberes najpovoljniju.
Gazda je to sredio direktno preko http://mitsubishisrk.eu/zs/ (pošto živi na relaciji (Engleska/Norveška) ima neke poznanike tamo a oni su nas uputili na erkond iz čitluka oni su distributeri/dileri za BiH, a pošto je motel u Počitelju nekako ovi ispadoše blizu i povoljni jer su nam ostali tražili malo više od 20 000 za fujitsu i daikin, dobih pozive i email sa predračunom radova.

Tako da sigurno pada odluka na Mitsubishi.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#5673 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by zlo zlo »

nije loša ponuda,i nije preskupo, ali kontaj Mostar ima 10tak firmi koji se bave klimama,a ovo je fin broj uređaja i privlačno za radit, tako da nije loše upitat u još kojoj, možda izleti i bolja ponuda. :)
u Hladu
Posts: 6
Joined: 28/07/2017 09:30

#5674 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by u Hladu »

Filteri za Fujitsu klime gdje ima uzet i kod koga znam da se kreću od 10-30 maraka novi upakovani.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#5675 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by zlo zlo »

pretpostavljam da bi trebalo imat kod lerica, on ima dosta toga, sad ima i radnju odmah prekoputa mepasa,
Post Reply