Grijanje na Inverter klima uredjaje [Procitati prvi post]

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
ketronsd1
Posts: 1402
Joined: 13/06/2006 15:29

#5451 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by ketronsd1 »

:run:
iz Mostara wrote:sigurno neću slušati vaše savjete, koji su sve samo ne realni!
Čuj ne realno. Pitao si i ja ti odgovorio.
Sad ti ako smatras moj odgovor nerealnim onda hebga druže do tebe je
Daikina što se tiče ja imam običaj reći puno uloženog a malo dobijenog
Kad se ulozi 2500 onda je red da dobiješ i nazad nešto
Da bi dobio šta nazad od daikin moraš se protegnuti dobro
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#5452 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by iz Mostara »

ketronsd1 wrote::run:
iz Mostara wrote:sigurno neću slušati vaše savjete, koji su sve samo ne realni!
Čuj ne realno. Pitao si i ja ti odgovorio.
Sad ti ako smatras moj odgovor nerealnim onda hebga druže do tebe je
Daikina što se tiče ja imam običaj reći puno uloženog a malo dobijenog
Kad se ulozi 2500 onda je red da dobiješ i nazad nešto
Da bi dobio šta nazad od daikin moraš se protegnuti dobro
Nisam ni mislio na tebe već na ove druge koji pišu sve samo ne ono što pitaš, odluka je pala na http://erkond.ba/shop/proizvodi-za-vas- ... srk35zs-s/ 1580KM+Ugradnja 200KM
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#5453 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by iz Mostara »

Može li neko stručan komentarisat ove LG klime iz tehnoshopa?

https://technoshop.ba/proizvodi/klima-u ... &search_q=
User avatar
nexteen
Posts: 110
Joined: 30/05/2014 21:19
Location: Vojvodina-Fujitsu ASYG 12LU

#5454 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by nexteen »

Ne mesaj babe i zabe , ako si se vec odlucio za Mitsubishi , sto bi se sad bacio na razsmiljanje o LG-u koji je za klasu ispod Mitse .. Pretpostavljam da bi te kupovina klime isto kostala , uzmi Mitsu i bog da te vidi ;-)

Ne kazem da je LG los , samo je Mitsa bolja , i za razliku od nekih levih brendova LG bar ima Eurovet sertifikat .. Evo ti pa gledaj sta te interesuje :

http://www.eurovent-certification.com/e ... ct_prog=AC
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#5455 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by iz Mostara »

nexteen wrote:Ne mesaj babe i zabe , ako si se vec odlucio za Mitsubishi , sto bi se sad bacio na razsmiljanje o LG-u koji je za klasu ispod Mitse .. Pretpostavljam da bi te kupovina klime isto kostala , uzmi Mitsu i bog da te vidi ;-)

Ne kazem da je LG los , samo je Mitsa bolja , i za razliku od nekih levih brendova LG bar ima Eurovet sertifikat .. Evo ti pa gledaj sta te interesuje :

http://www.eurovent-certification.com/e ... ct_prog=AC
Ne želim kupit LG nego me interesuje kakve su klime, Mitsibushi je već dogovoren i biće instaliran tokom ovog mjeseca kada se završe radovi u kući tj krečenje i farbanje zidova!
ketronsd1
Posts: 1402
Joined: 13/06/2006 15:29

#5456 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by ketronsd1 »

nexteen wrote:Ne mesaj babe i zabe , ako si se vec odlucio za Mitsubishi , sto bi se sad bacio na razsmiljanje o LG-u koji je za klasu ispod Mitse .. Pretpostavljam da bi te kupovina klime isto kostala , uzmi Mitsu i bog da te vidi ;-)

Ne kazem da je LG los , samo je Mitsa bolja , i za razliku od nekih levih brendova LG bar ima Eurovet sertifikat .. Evo ti pa gledaj sta te interesuje :

http://www.eurovent-certification.com/e ... ct_prog=AC
Nemojte miješati heavy i electric. To su dvije potpuno različite firme i razlika bar što se tiče z-z toplotnih pumpi je velika.
Kada pričamo o vecim kompresorima, iznad 15 kw e tu je heavy daleko iznad konkurencije.
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#5457 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by iz Mostara »

ketronsd1 wrote: Nemojte miješati heavy i electric. To su dvije potpuno različite firme i razlika bar što se tiče z-z toplotnih pumpi je velika.
Kada pričamo o vecim kompresorima, iznad 15 kw e tu je heavy daleko iznad konkurencije.
Jedina razlika je što je heavy/Europa a ovaj eletric/Japan, jedina zamjerka korisnika ovih klima je što im se uvuku miševi u vanjske jedinice/australija :D sve ostale recenzije idu u korist ove klime http://erkond.ba/shop/proizvodi-za-vas- ... srk35zs-s/
ketronsd1
Posts: 1402
Joined: 13/06/2006 15:29

#5458 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by ketronsd1 »

iz Mostara wrote:
ketronsd1 wrote: Nemojte miješati heavy i electric. To su dvije potpuno različite firme i razlika bar što se tiče z-z toplotnih pumpi je velika.
Kada pričamo o vecim kompresorima, iznad 15 kw e tu je heavy daleko iznad konkurencije.
Jedina razlika je što je heavy/Europa a ovaj eletric/Japan, jedina zamjerka korisnika ovih klima je što im se uvuku miševi u vanjske jedinice/australija :D sve ostale recenzije idu u korist ove klime http://erkond.ba/shop/proizvodi-za-vas- ... srk35zs-s/
UZ svo duzno poštovanje tvom izboru (čitaj reklamnoj propagandi) ti jarane moj pojma nemaš šta pišeš
Čuj kaže jedina razlika je sto je jedno Japan drugo Europa :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :run:
I još se ono ljuti kad mu se nešto usprotivi. Bem ti belaj kakvih sve tipova ovdje nije profiliralo
:skoljka: :skoljka: :skoljka:
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#5459 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by iz Mostara »

ketronsd1 wrote: UZ svo duzno poštovanje tvom izboru (čitaj reklamnoj propagandi) ti jarane moj pojma nemaš šta pišeš
Čuj kaže jedina razlika je sto je jedno Japan drugo Europa :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :run:
I još se ono ljuti kad mu se nešto usprotivi. Bem ti belaj kakvih sve tipova ovdje nije profiliralo
:skoljka: :skoljka: :skoljka:
Ko se ljuti samo prenosim ono što pročitah/recenzije, šta se ljutiš odmah?
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#5460 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by iz Mostara »

Evo meni poslaše dobru ponudu s tim da ne plaćam ja ovaj PDV i obe će klime biti Mitsubishi HI SRK35ZS-S / SRC35ZS-S

Image
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#5461 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by iz Mostara »

Gdje je ovlašteni servis za popravku ovih Mitsubishi klima, nevjerovatno da ne postoji?
User avatar
piplica
Posts: 1745
Joined: 08/11/2013 23:56
Grijem se na: Ćumur

#5462 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by piplica »

Nema, u pravu si!
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#5463 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by iz Mostara »

piplica wrote:Nema, u pravu si!
Onda ozbiljno trebam razmislit o drugoj klimi?
User avatar
piplica
Posts: 1745
Joined: 08/11/2013 23:56
Grijem se na: Ćumur

#5464 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by piplica »

iz Mostara wrote:
piplica wrote:Nema, u pravu si!
Onda ozbiljno trebam razmislit o drugoj klimi?
Ma trebas!
Zasto ne.
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#5465 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by Distortion »

:mrgreen:

Morao sam :mrgreen:
AdinSa
Posts: 13
Joined: 15/11/2012 23:37

#5466 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by AdinSa »

Pozdrav ljudi,vec neko vrijeme pratim temu ali sam se pogubio u svemu pa ovako imam par pitanja:
U pitanju je kuca ( 2 odvojena sprata) svaki sprat po 55 kvadrata,stolarija stara oko 8 godina sa fasadom 5cm stiropor
Lokacija sarajevo -stari grad (duge hladne zime)

Sta preporucujete (koji model klime) za zagrijavanje
I da li ici na jednu ili 2 jedinice po spratu i gdje kupiti?

Hvala unaprijed
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#5467 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by Nera_22 »

AdinSa wrote:Pozdrav ljudi,vec neko vrijeme pratim temu ali sam se pogubio u svemu pa ovako imam par pitanja:
U pitanju je kuca ( 2 odvojena sprata) svaki sprat po 55 kvadrata,stolarija stara oko 8 godina sa fasadom 5cm stiropor
Lokacija sarajevo -stari grad (duge hladne zime)

Sta preporucujete (koji model klime) za zagrijavanje
I da li ici na jednu ili 2 jedinice po spratu i gdje kupiti?

Hvala unaprijed
nema sanse da ti jedna ugrije jedan sprat sa fasadom od 5cm. sta ti je na plafonu na gornjem spratu a sta na podu? ja bi tu stavio dvije 12 po spratu. Naravno fujitsu toshiba mitsubishi daikin. Zima u Sarajevu je jako nezgodno to se vidjelo i ove zime tako da samo top klime dolaze u obzir. na kineze zaboravi.
AdinSa
Posts: 13
Joined: 15/11/2012 23:37

#5468 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by AdinSa »

Nisam ni razmatrao Kineze, naravno samo ove top,sad interesuje me koji modeli i gdje u sarajevu nabaviti klimu a da imaju ovlastenog servisera da to sve ugradi

plafon stiropor 5 cm,pod 5 cm stiropor pa brodski pod
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#5469 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by Distortion »

Ima u Sarajevu servisera koji ugradjuju Fujitsu mada Mostarcima nikad nije mrsko doci i montirati Fujitsu klime. Ne bih da reklamiram na forumu firme da ne ispadne da smo "trgovci" koji ucestvujemo u diskusiji na forumu.
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#5470 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by Nera_22 »

i meni su radili klime firma iz hercegovine. kod mene su jedan dio odardili usput kad su isli negdje postavljat klime po bosni a drugi put su dosli samo zbog mene da ugrade 3 klime. sto se tice modela mislim da su u BIH najisplatiije fujitsu klime i to idi na minimum LM mode. ako imas veci budzet onda LU ili LT. Ja bi LLC zaobiso jes su kod nas vecinom modeli LLCA koje imaju bug. ako nadjes LLCC onda moze i ta. A sto se tice konkretno fime najbolje posalji par upita na ovih par firmi po hercegovini neka ti daju ponudu i izaberi najpovoljniju.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5471 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by victom »

u jednu ruku da, u drugu ne,

Image
Last edited by victom on 01/03/2021 05:09, edited 2 times in total.
User avatar
nexteen
Posts: 110
Joined: 30/05/2014 21:19
Location: Vojvodina-Fujitsu ASYG 12LU

#5472 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by nexteen »

Ovo je danasnji post lika iz Srbije koji je takodje imao problem sa LLC modelom ...
ikakosta85

Cao svima,

Mesec dana nisam pratio temu zbog problema sa mail nalogom pa se izvinjavam ako iznosim informacije koje vec znate... Iz potpisa vidite koje klime koristim i sa 09LLC sam imao problema sa nekontrlisanim duvanjem jedno 10-15 puta ove grejne sezone. Poslao sam mail Viacom-u sa pitanjem da li znaju i da li imaju resenje sa taj problem. Bez ijednog potpitanja su mi trazili adresu na koju da posalju PCB plocu za unutrasnju jedinicu koja treba da se zameni. Verovatno cu sledece sezone moci sa sigurnoscu da potvdim da je bug otklonjem.


Image

Image
Ovo je dobar znak za sve koji imaju problem sa LLC modelom , zastupnici znaju za ovaj bag i bez po reci rade zamenu .. Nadam se da ce i kod vas biti isti slucaj ..
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#5473 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by zlo zlo »

https://technoshop.ba/proizvodi/klima-u ... 12en-2205/

ovo je negdje koliko mislim potrošit na klimu,ova stara je na izdisaju, ima li što bolje za 1000-1100km?

jedna soba je u pitanju za hlađenje tj.grijanje.

Mostar u pitanju.

naravno provjerit ću radnje, ovo je jedino što vidih s neta zato je lg stavljen, ovo sad danas mi puhnulo da mi je pun k ove klime koja radi samo kad se njoj radi :lol:
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#5474 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by Nera_22 »

zlo zlo wrote:https://technoshop.ba/proizvodi/klima-u ... 12en-2205/

ovo je negdje koliko mislim potrošit na klimu,ova stara je na izdisaju, ima li što bolje za 1000-1100km?

jedna soba je u pitanju za hlađenje tj.grijanje.

Mostar u pitanju.

naravno provjerit ću radnje, ovo je jedino što vidih s neta zato je lg stavljen, ovo sad danas mi puhnulo da mi je pun k ove klime koja radi samo kad se njoj radi :lol:
pogledaj fujitsu LLCC (obavezno C na kraju nemoj da ti ko uvali LLCA) ili jos bolje uzmi LECA. Vidi koliko su LUCA devetke mozda se uklopis u taj budzet. ja ti mogu reci za fujitsu jer ih imam kuci 4 ugradjene kuci i znam koje su dobre od fujitsu-a. moje misljenje je da bilo sta za mostar da uzmes od mitsubishi toshiba fujitsu daikin ce dobro raditi grijanje. samo nemoj slucajno da te nagovore na gree lg vivax itd. to se nikako ne isplati jer ces platiti puno a dobiti malo. samo ganjaj japance i ne brini.
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#5475 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by Nera_22 »

S obzirom da sam jucer krenuo sa hladjenjem smatram da je sezona grijanja gotova. Evo i potrosnje
od 15.11.2016 potroseno 2345kw ili 17,35kw/m²
potrosnja po mjesecima:
druga polovica novembra:135kw
decembar:484kw
Januar:817kw
Februar: 618kw
Mart: 160kw
April/Maj:24kw (ovo me bas iznenadilo s obzirom da je april bio prilicno hladan sa snijegom i minusima. al valjda je COP odradio svoje)

Potrosnja u novcu: 156€ za kucu od 135m².
Da sam se grijao na pelet/struju/plin potrosio bi po sezoni oko 470€ vise. Investicija me kostala 3000€. Da sam radio grijanje na plin ili pelet dosla bi me investicija isto novca tako da sam sa klimama od prvog dana na dobitku. da sam radio grijanje na konvektore klime bi se isplatile tek za 5 godina. Dolazim do zakljucka da onaj ko ima jako dobru izolaciju grijanje na konvektor je jedna od alternativa klimama. uz kombinaciju sa kaminom priblizavamo se upitnosti isplativosti grijanja na klime. Ko pored grijanja treba i hladjenje onda se isplati investirati vise para u japanske klime pa se grijati i hladiti na isti uredjaj.
Post Reply