Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post Reply
djes_ba
Posts: 665
Joined: 25/08/2009 17:22

#3051 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by djes_ba »

hatemondays wrote: 10/12/2019 06:13 Znam da mu je Deverin prezime, skontao valjda na FB da izbrise N iz prezimena da ga raja ne trazi. Ako ima kakv link prijeratnog Oslobodjenja vjerovatno mart-april 92 tu me lobanja i ime bilo objavljeno poslije barikada pocetkom marta.Dobro je puko da se tivra u carsiju, vidim da je 2013 pomolio nos u gradu, konta prosla oluja, mada kao sto sam rekao da opet nije dosao po zadatku drugova iz murije da osmeka koje lika za sitnicu.
imas ovdje ratno oslobodjenje
ratna-arhiva-novina-oslobodenje-1992-god-t139424.html
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#3052 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Blixen »

hatemondays wrote: 10/12/2019 06:13
Blixen wrote: 09/12/2019 15:16
hatemondays wrote: 05/12/2019 22:32
Sve tacno, zivio u Trnovskoj u baraci iznad granapa, prolazio svaki dan pored moje zgrade, ima jedna stvar koju mozda ne znas bio je smeker za muriju prije rata, zato mu se pustalo da radi svasta pogotovo 90-91-92. Nije iskljuceno da isto sranje radi sada karakter mu je prodana picka i takav se nece nikad promjeniti. Nadam se da ce ga neko pukupiti onako cajnaslu sa autom kao sto su pokupili Seksanovog starog. Ako je bolestan jos bolje smrad ne zasluzuje bolje. Samo smrad moze hodati po mahali sa istom rajom kojima je zelio skinuti glave tokom rata. Nasi su jos gori pacijenti ali mozemo mi jos gore imamo ti takvih balijandera na izvoz. O njegovoj ulozi tokom boravka na Grbavici postoje svjedocenja ljudi koji su njegovoj ekipi prosli kroz ruke sto fizicki sto kroz pljackanje i verbalno maltretiranje. Nije ovaj govnar bio u rangu Batka nije to imalo damu roknuti ikoga pravi firgo kokosar.
Ono sto ja znam o govnaru je fino preneseno nadleznim insitucijama poslije prelaska na slobodnu teritoriju, to sto nase boli neka stvar sto ono jos dise ovaj zrak i hoda nasim ulicama vise govori o nama njego o njemu. Samire ako citas ovo imas pozdrav od komsije ex Ramizovog borca ( mi Ramizovi smo voljeli takve posebno) javi se kafu imas pm rado bih te " vidio" kad navratim u mahalu.
ime mu je Samir Deverin
Znam da mu je Deverin prezime, skontao valjda na FB da izbrise N iz prezimena da ga raja ne trazi. Ako ima kakv link prijeratnog Oslobodjenja vjerovatno mart-april 92 tu me lobanja i ime bilo objavljeno poslije barikada pocetkom marta.Dobro je puko da se tivra u carsiju, vidim da je 2013 pomolio nos u gradu, konta prosla oluja, mada kao sto sam rekao da opet nije dosao po zadatku drugova iz murije da osmeka koje lika za sitnicu.
cim se pravosudje ne bavi sa njim nije on nista "ozbiljno" napravio na Grbavici tokom rata
sa druge strane da bi ga bilo sevap zgazit` bilo bi
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#3053 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by L3D3NA »

O'zone wrote: 08/03/2012 12:13
ins wrote:
O'zone wrote:

Oooooooooooooo! Prijatelju ovdje grdno griješiš! Snajperisti ABiH su itekako djelovali po radnim vodovima posebno onima koji su bili zaduženi za kopanje tranšeja i zidanje bunkera. Većinom se pucalo u noge i to u butine sa rasprskavajućim mecima tako da osoba bude u potpunosti izbačena iz stroja jer su povrede bile takve da su većinom završavali sa fiksatorima na nogama i poslije svega sa kraćim ekstremitetima od par milimetara pa do centimetra.

Moj otac kad je ranjen kod Šoping centra na grbavici bio je u radnom odjelu sa lopatom u ruci išli su istovarati smeće iz kontejnera na onom parkingu iza Šopinga kod Youth housa metak je pogodio lopatu, rasprsnuo se i čelični dio zrna prošao kroz kost jedne natkoljenice i meso druge (nikad do smrti nije više normalno hodao) taj isti dan ranjene su još dvije babe i ubijene dvije djevočice to je bio Decembar '94.

Majka mi je ranjena na balkonu dok je sterala veš negdje u Martu '94 znam i ko je pucao na nju jer smo kasnije spletom okolnosti upoznali momka koji je bio snajperista i koji se sam izdao isti taj tip je pucao na mene 2x ranio komšinicu i od prijatelja sestru dok je nosila kanistere sa vodom tad joj je bilo nekih 17 godina.

Negdje na ljeto 93' radni vod je pravio bunker na Ljubljanskoj ulici ondje negdje na raskrću sa Visočkom ulicom (gdje je Bimina-GRAS vila) gađani su tromblonom direktno rezultat 5 povrijeđenih jedno kritično (komšija katolik kasnije nekako evakuiran u Kanadu gdje je imao 10 operacija)

Gađanje zapaljivim mecima i paljenje kuća po Ljubljanskoj i Travničkoj ulici (kuća u kojima nisu bili četnici niti snajperska gnijezda).

Ima toga dosta.
Prvo, glupo pitanje, ali jesi li siguran da ti je majka ranjena u martu 1994? Tada je bilo primirje nakon Markala, koliko ja znam?

Drugo, ja nisam rekao da se nikad u 3 godine nije desilo da neko puca po radnom vodu.
Ali isto tako vrlo dobro znam da se nije pucalo po radnim vodovima. Isto tako znam za puno slucajeva kada su cetnici Unproforu prijavljivali ranjavanja od snajpera, a da taj dan nije bilo snajperskih aktivnosti sa nase strane...

Ako nisi shvatio moju poentu, ja sam rekao da jako puno onoga sto se prijavilo kao snajperski pogodak iz pravca grada, nije bio to. A da ih nije bilo nikako, to niko nije ni rekao.
Jesam siguran sam, a to što je bilo primirije ne znači apsolutno ništa. Za vrijeme jednog takvog primirija na moju zgradu je ispaljeno 22 tromblona pa su srbi likovali čak je i srna dolazila da snima izvještaj kako muslimanske snage krše primirije.
Primirija su se onako više primjenjivala za neke veće akcije jer toga nije billo a puškaranja i gađanja snajperima nikad nije falilo.
O'zone, bila sam u Sarajevu od 92 do 96 (A.Polje), sjećam se da se stalno govorilo o Grbavici, a stalno se nije htjelo govoriti o istoj.
Sjećam se tog napada i euforije kada je Grbavica trebala biti oslobođena, a sjećam se i da je od nekud stigla naredba za povlačenje. Bili smo u šoku kad smo čuli...

Prošlost...kažu nije dobro boraviti tamo, ja sam nekako zapela izmedju prošlih i ovih dana.

Uglavnom, želim ti se zahvaliti za sve što si napisao, ne dopusti da to ode u internet zrak, ti si svjedok jednog doba, kao takav trebao bi ovjekovječiti sva stradanja i dešavanja xd

Zavidim ti na toleranciji i smirenosti, ja je još uvijek nisam našla
User avatar
eltroxin
Posts: 2024
Joined: 30/08/2009 23:35

#3054 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by eltroxin »

L3D3NA wrote:O'zone, bila sam u Sarajevu od 92 do 96 (A.Polje), sjećam se da se stalno govorilo o Grbavici, a stalno se nije htjelo govoriti o istoj.
Sjećam se tog napada i euforije kada je Grbavica trebala biti oslobođena, a sjećam se i da je od nekud stigla naredba za povlačenje. Bili smo u šoku kad smo čuli...


Prošlost...kažu nije dobro boraviti tamo, ja sam nekako zapela izmedju prošlih i ovih dana.

Uglavnom, želim ti se zahvaliti za sve što si napisao, ne dopusti da to ode u internet zrak, ti si svjedok jednog doba, kao takav trebao bi ovjekovječiti sva stradanja i dešavanja xd

Zavidim ti na toleranciji i smirenosti, ja je još uvijek nisam našla
Wtf??? :lol:
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#3055 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by L3D3NA »

eltroxin wrote: 19/12/2019 17:39
L3D3NA wrote:O'zone, bila sam u Sarajevu od 92 do 96 (A.Polje), sjećam se da se stalno govorilo o Grbavici, a stalno se nije htjelo govoriti o istoj.
Sjećam se tog napada i euforije kada je Grbavica trebala biti oslobođena, a sjećam se i da je od nekud stigla naredba za povlačenje. Bili smo u šoku kad smo čuli...


Prošlost...kažu nije dobro boraviti tamo, ja sam nekako zapela izmedju prošlih i ovih dana.

Uglavnom, želim ti se zahvaliti za sve što si napisao, ne dopusti da to ode u internet zrak, ti si svjedok jednog doba, kao takav trebao bi ovjekovječiti sva stradanja i dešavanja xd

Zavidim ti na toleranciji i smirenosti, ja je još uvijek nisam našla
Wtf??? :lol:
A šta ti je nejasno i smiješno jarane, wtf :roll: Jesi bio u Sarajevu ili Na Grbavici?
Grb12
Posts: 6
Joined: 25/11/2019 20:26

#3056 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Grb12 »

karanana wrote: 03/12/2019 23:13 nikad cuo za ovog colu i to. jel se pricalo na temi o tom ili je ovaj forumash tek sad prvi put spoemno ovog frajera?
daj detalje, ko je, sta je, zasto je bitan, sta je radio a (valjda jer je izgleda musliman a u srpskoj vojsci).
a ne upadati sa prvim postom o tom frajeru a ne dati nikakav bekgraund.
Spominjalo se prije, da musliman lafo. Samir Deveri Cola. I nije Ramizov sin, nego drugovi od Ramizovog sina.
https://youtu.be/ekk6F0vVLIc
Kazu da je na 0,15 on ovo. Ovaj bez uniforme.
Grb12
Posts: 6
Joined: 25/11/2019 20:26

#3057 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Grb12 »

90minut wrote: 05/12/2019 15:37
djes_ba wrote: 05/12/2019 15:13
90minut wrote: 04/12/2019 20:23 I koja je njegova uloga u ratu?
kako sam ja upratio maltretirao muslimane i hrvate po Grbavici 92-95 i sad normalno hoda
nisamni znao da je toliko govno ni smrad upratio sam ga nekad u kladionici po komentarima o pozivima
ali ako je ovo istina za 92-95 onda smo fakat dozivjeli dno
A kakva je ovo pičkasta priča da je bolestan lik očito u treningu i svi su mu šarafi u glavi.
To ono vidim ga po ulici znam da je imao ulogu u ratu, al' bolestan je u glavu pa nema potrebe da mu se ništa ne uradi.

Da ako je istina da je cijeli rat bio tu ratovao pa makar niti jednom covjeku nije skinuo dlaku s glave opet totalno dno smo doživjeli.
Ja neki dan kad sam prvi put cuo ime guglao sam i izbacilo mi je da ga je Benjo izranjavao šta kako zbog čega ne znam.
A to kakave je pickasta prica takva je, kakva je. Frajer hoda po grb i ja cak sjedio sa njim najnormalnije na grbavici i sa starijim njegovih god koji su bili u ratu. Znaci tek nakon nekog izvjesnog vremena poznavanja doticnog i dok je sjedio tu s nama i s starijom rajom iz rata sam saznao. I to vise manjw od pripadnika nase armije koji sjedi sa njim. A to pickasta prica, bolestan itd smijesno. Jetra mu je pri kraju i joa svaata nesto al jebo to. Kao sto neko napisa, dotskli smo dno i brzo se zaboravlja. Ja kad sam saznao odmah druga prica je bila al ne mogu da vjerujem da nasi ljudi iz rata sad sjednu sa njim F U J
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#3058 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by 90minut »

Kakav karakter pojedinci imaju govori između ostalog i ovo https://www.youtube.com/watch?v=QOqCImQjHUg

Ti znaš šta se radilo ljudima po grbavici ti znaš da je isti ovaj hodao s batkom i poslije svega opet na neke emocije igraš.
Grb12
Posts: 6
Joined: 25/11/2019 20:26

#3059 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Grb12 »

90 min svaka cast na klipu, nego ima li ko ikakvih info za Nevesinjsku, ko je tu palio kuce. Ni jedna nije ostala citava. Pocele prve barikade, dvije kuce iznad nas zaklase prvog covjeka. Moji se ispalili odatle, nana ostala kaze ide na posao( klinicki). Jedva je izvukose. Ostao nov golf i mercedes ( vjerovatno ga jos nisu ni promjenili ko ga je uzeo ) al provjereno znam da je zbog golfa jedan zaplatio. Da odvuce golfa i nas snajper mu dohaka ( ruke mu se pozlatile. U kuci ostalo sve al apsolutno sve (zivot, slike, perzijaneri. Ma sve ). Sto si imao na sebi to si ponio i ono sto je u dzepove stalo
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3060 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by muha_sa »

90minut wrote: 26/12/2019 07:38 Kakav karakter pojedinci imaju govori između ostalog i ovo https://www.youtube.com/watch?v=QOqCImQjHUg

Ti znaš šta se radilo ljudima po grbavici ti znaš da je isti ovaj hodao s batkom i poslije svega opet na neke emocije igraš.
Moj želudac nije mogo svarit više od par minuta gledanja

Znam ja nas jebo nas :-) ko nas bre zavadi :-) :(
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3061 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

Grb12 wrote: 26/12/2019 08:08 90 min svaka cast na klipu, nego ima li ko ikakvih info za Nevesinjsku, ko je tu palio kuce. Ni jedna nije ostala citava. Pocele prve barikade, dvije kuce iznad nas zaklase prvog covjeka. Moji se ispalili odatle, nana ostala kaze ide na posao( klinicki). Jedva je izvukose. Ostao nov golf i mercedes ( vjerovatno ga jos nisu ni promjenili ko ga je uzeo ) al provjereno znam da je zbog golfa jedan zaplatio. Da odvuce golfa i nas snajper mu dohaka ( ruke mu se pozlatile. U kuci ostalo sve al apsolutno sve (zivot, slike, perzijaneri. Ma sve ). Sto si imao na sebi to si ponio i ono sto je u dzepove stalo
Ja ba, serija ljudskih života istog prezimena u jednom danu , samo jednom danu višegodišnje barbarske opsade grada Sarajeva, ostaje bez svoje imovine i krova nad glavom, da bi strah za život umanjili hidzrom, da se bijegom spase što se spasiti može. Došlo vrijeme baja i papaka al' naoružanih , neko im rek'o kako je odlučeno da se radi na ostvarenju šest strateških ciljeva bosanskih Srba, od kojih je jedan podjela grada Sarajeva na dva dijela. Njihov dio će se zvati Principovo. I baje krenuše, pas im mater puštenih sa lanca, i onom ko je upravljao lancem.

More je sudbina u priči o ovom dijelu grada pod okupacijom, ne moramo baš svaku šiljiti na borbenu tematiku, i ove obične ljudske su sasvim kompatibilne za pročitati. Bez obzira što su dosta subjektivne, neka mlađe raje i njihovog mišljenja na temi. Vjerovatno i sa druge strane ima mišljenja koja pripadaju ovdje, ohrabrimo ih da to podijele sa nama, ovo je i njihova tema.
zigson
Posts: 2891
Joined: 04/04/2015 22:17

#3062 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by zigson »

90minut wrote: 26/12/2019 07:38 Kakav karakter pojedinci imaju govori između ostalog i ovo https://www.youtube.com/watch?v=QOqCImQjHUg

Ti znaš šta se radilo ljudima po grbavici ti znaš da je isti ovaj hodao s batkom i poslije svega opet na neke emocije igraš.
Ovo smece u foci lezi koliko znam

Avdo Huseinovic
29 min ·
Negdje u ovo vrijeme 2010. u filmu “Krvavi ples po šeheru” po prvi put smo spomenuli i otkrili ime Saše Baričanina i dokumentovali da je zajedno sa Veselinom Vlahovićem Batkom, učestvovao 13. jula 1992. godine u zločinu nad porodicom Balvanović (ubistvo majke i dva sina) u Radničkoj ulici na Grbavici.
Nakon premijere, Baričanin me zvao i pošto nije smio sići s Pala u svoj rodni grad, našli smo se u Lukavici, gdje sam mu dao DVD kopiju filma.
Nedugo nakon toga, 22.februara 2011. Posebni odjel za ratne zločine Tužilaštva BiH je podigao optužnicu protiv njega pred Sudom BiH za krivično djelo zločini protiv čovječnosti.
Bio sam svjedok Tužilaštva u ovom procesu.
Na osnovu svjedočenja dva svjedoka zločina, Saša Baričanin je 05. juna 2012. godine pravosnažno osuđen na 18 godina zatvora.
Njegov advokat mi je jednom prilikom rekao “da mi Baričanin zamjera više nego svjedocima - preživjelim žrtvama i da mi nije oprostio”.
Iz zatvora u KPZ Foča, gdje izdržava kaznu, ponekad mi putem fejzbuka pošalje poruku da me nije ni zaboravio.
Doduše, nisam ni ja njega.
By Avdo Huseinovic
Last edited by zigson on 26/12/2019 09:58, edited 2 times in total.
zigson
Posts: 2891
Joined: 04/04/2015 22:17

#3063 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by zigson »

zigson wrote: 26/12/2019 09:52
90minut wrote: 26/12/2019 07:38 Kakav karakter pojedinci imaju govori između ostalog i ovo https://www.youtube.com/watch?v=QOqCImQjHUg

Ti znaš šta se radilo ljudima po grbavici ti znaš da je isti ovaj hodao s batkom i poslije svega opet na neke emocije igraš.
Ovo smece u foci lezi koliko znam
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2803
Joined: 14/01/2019 04:56

#3064 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Porodice Foht »

zigson wrote: 26/12/2019 09:52
90minut wrote: 26/12/2019 07:38 Kakav karakter pojedinci imaju govori između ostalog i ovo https://www.youtube.com/watch?v=QOqCImQjHUg

Ti znaš šta se radilo ljudima po grbavici ti znaš da je isti ovaj hodao s batkom i poslije svega opet na neke emocije igraš.
Ovo smece u foci lezi koliko znam

Avdo Huseinovic
29 min ·
Negdje u ovo vrijeme 2010. u filmu “Krvavi ples po šeheru” po prvi put smo spomenuli i otkrili ime Saše Baričanina i dokumentovali da je zajedno sa Veselinom Vlahovićem Batkom, učestvovao 13. jula 1992. godine u zločinu nad porodicom Balvanović (ubistvo majke i dva sina) u Radničkoj ulici na Grbavici.
Nakon premijere, Baričanin me zvao i pošto nije smio sići s Pala u svoj rodni grad, našli smo se u Lukavici, gdje sam mu dao DVD kopiju filma.
Nedugo nakon toga, 22.februara 2011. Posebni odjel za ratne zločine Tužilaštva BiH je podigao optužnicu protiv njega pred Sudom BiH za krivično djelo zločini protiv čovječnosti.
Bio sam svjedok Tužilaštva u ovom procesu.
Na osnovu svjedočenja dva svjedoka zločina, Saša Baričanin je 05. juna 2012. godine pravosnažno osuđen na 18 godina zatvora.
Njegov advokat mi je jednom prilikom rekao “da mi Baričanin zamjera više nego svjedocima - preživjelim žrtvama i da mi nije oprostio”.
Iz zatvora u KPZ Foča, gdje izdržava kaznu, ponekad mi putem fejzbuka pošalje poruku da me nije ni zaboravio.
Doduše, nisam ni ja njega.
By Avdo Huseinovic
E, to mi je promaklo. Bolje se osjecam kad znam da je ovo govno iza resetaka. Bas ti hvala, kao i na ovu objavu od Avde.
I kad procitam gradsko dijete Sasa Baricanin :angry: , hoce nesto da mi bude. Ono branilo ''srpsko Sarajevo'', s brda! Samo pogledajte izraz njegovog lica na susretu s ovim braniocem grada. Pa taj je pravi koljac.
zigson
Posts: 2891
Joined: 04/04/2015 22:17

#3065 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by zigson »

Porodice Foht wrote: 26/12/2019 10:35
zigson wrote: 26/12/2019 09:52
90minut wrote: 26/12/2019 07:38 Kakav karakter pojedinci imaju govori između ostalog i ovo https://www.youtube.com/watch?v=QOqCImQjHUg

Ti znaš šta se radilo ljudima po grbavici ti znaš da je isti ovaj hodao s batkom i poslije svega opet na neke emocije igraš.
Ovo smece u foci lezi koliko znam

Avdo Huseinovic
29 min ·
Negdje u ovo vrijeme 2010. u filmu “Krvavi ples po šeheru” po prvi put smo spomenuli i otkrili ime Saše Baričanina i dokumentovali da je zajedno sa Veselinom Vlahovićem Batkom, učestvovao 13. jula 1992. godine u zločinu nad porodicom Balvanović (ubistvo majke i dva sina) u Radničkoj ulici na Grbavici.
Nakon premijere, Baričanin me zvao i pošto nije smio sići s Pala u svoj rodni grad, našli smo se u Lukavici, gdje sam mu dao DVD kopiju filma.
Nedugo nakon toga, 22.februara 2011. Posebni odjel za ratne zločine Tužilaštva BiH je podigao optužnicu protiv njega pred Sudom BiH za krivično djelo zločini protiv čovječnosti.
Bio sam svjedok Tužilaštva u ovom procesu.
Na osnovu svjedočenja dva svjedoka zločina, Saša Baričanin je 05. juna 2012. godine pravosnažno osuđen na 18 godina zatvora.
Njegov advokat mi je jednom prilikom rekao “da mi Baričanin zamjera više nego svjedocima - preživjelim žrtvama i da mi nije oprostio”.
Iz zatvora u KPZ Foča, gdje izdržava kaznu, ponekad mi putem fejzbuka pošalje poruku da me nije ni zaboravio.
Doduše, nisam ni ja njega.
By Avdo Huseinovic
E, to mi je promaklo. Bolje se osjecam kad znam da je ovo govno iza resetaka. Bas ti hvala, kao i na ovu objavu od Avde.
I kad procitam gradsko dijete Sasa Baricanin :angry: , hoce nesto da mi bude. Ono branilo ''srpsko Sarajevo'', s brda! Samo pogledajte izraz njegovog lica na susretu s ovim braniocem grada. Pa taj je pravi koljac.
:bih: :bih: :bih:
User avatar
eltroxin
Posts: 2024
Joined: 30/08/2009 23:35

#3066 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by eltroxin »

Grb12 wrote: 26/12/2019 07:17
karanana wrote: 03/12/2019 23:13 nikad cuo za ovog colu i to. jel se pricalo na temi o tom ili je ovaj forumash tek sad prvi put spoemno ovog frajera?
daj detalje, ko je, sta je, zasto je bitan, sta je radio a (valjda jer je izgleda musliman a u srpskoj vojsci).
a ne upadati sa prvim postom o tom frajeru a ne dati nikakav bekgraund.
Spominjalo se prije, da musliman lafo. Samir Deveri Cola. I nije Ramizov sin, nego drugovi od Ramizovog sina.
https://youtu.be/ekk6F0vVLIc
Kazu da je na 0,15 on ovo. Ovaj bez uniforme.
Nije ovo Cola na snimku. Imas gore slike. Na ovoj slici sa kosom jako lici na period iz rata.
Bio se snimak na kome se vidi Cola, ali ge nema nigdje vise. Utrpana bijela trenerka, automatska i trpaju neke stvari na kamion.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#3067 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by TheMule »

muha_sa wrote: 26/12/2019 08:13
90minut wrote: 26/12/2019 07:38 Kakav karakter pojedinci imaju govori između ostalog i ovo https://www.youtube.com/watch?v=QOqCImQjHUg

Ti znaš šta se radilo ljudima po grbavici ti znaš da je isti ovaj hodao s batkom i poslije svega opet na neke emocije igraš.
Moj želudac nije mogo svarit više od par minuta gledanja

Znam ja nas jebo nas :-) ko nas bre zavadi :-) :(

Ne filozofirajte previse, pogotovo ne o karakteru vojnika ArBiH koji je bio tesko ranjavan braneci grad. Nas borac vjerovatno nije znao u sta se bio upetljo njegov prijeratni drug.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3068 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

Prijateljstva prije rata su često mnooogo duže trajala nego li barbarska opsada u cjelosti. Mogu ostati na istom nivou, mogu se radikalno izmijeniti ili potpuno resetovati, ali i roknut' delete i precrtati kao bezvrijedna u suštini. Svako ima pravoizbora, bar je u miru tako. Rat već ne nudi takvu mogućnost izbora.
A to ne mijenja činjenicu da su dugo trajala prije rata. Podsjetnik na neka bolja vremena, mladosti i mira.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3069 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

Nekako s proljeća wrote: 29/12/2019 10:42 Prijateljstva prije rata su često mnooogo duže trajala nego li barbarska opsada u cjelosti. Mogu ostati na istom nivou, mogu se radikalno izmijeniti ili potpuno resetovati, ali i roknut' delete i precrtati kao bezvrijedna u suštini. Svako ima pravoizbora, bar je u miru tako. Rat već ne nudi takvu mogućnost izbora.
A to ne mijenja činjenicu da su dugo trajala prije rata. Podsjetnik na neka bolja vremena, mladosti i mira.
Ta prijeratna prijateljstva su vecinom izgubljena,a u ratu i poslijje rata stvorena sa nova ,koja traju i dan danas
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3070 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

Slažem se, život ide dalje, Miljacka protiče i ne pita šta je sve prešlo preko mostova na njoj, naročito kako se sada zovu. Izgubljena prijateljstva su ipak poraz, zbog protraćenog vremena, nikad' se taj resurs ne može nadoknaditi. Bile te i takve godine i šta ćeš, :thumbup: tako je kako je.

A kakvo je bilo, to može da bude neki smisao teme.I onaj dokumentarac je sastavni dio te priče. Za onog ko hoće da saznanja podigne na veći nivo, da malo zagrebe ispod površine, nije to za plićake.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3071 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

Nekako s proljeća wrote: 30/12/2019 11:03 Slažem se, život ide dalje, Miljacka protiče i ne pita šta je sve prešlo preko mostova na njoj, naročito kako se sada zovu. Izgubljena prijateljstva su ipak poraz, zbog protraćenog vremena, nikad' se taj resurs ne može nadoknaditi. Bile te i takve godine i šta ćeš, :thumbup: tako je kako je.

A kakvo je bilo, to može da bude neki smisao teme.I onaj dokumentarac je sastavni dio te priče. Za onog ko hoće da saznanja podigne na veći nivo, da malo zagrebe ispod površine, nije to za plićake.
Gledao sam taj klip davno,popijes kafu standardna suplja i vidis nije to to vise,nema tema bilo cega,izgubilo se kroz rat to
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3072 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

Sve si u pravu, osim jedng a zapravo činjenice koja ostaje , a to je da su se pogledali u oči i progovorili koju šatrovački kada je nestalo baterije u kameri. Kamo sreće da ljudi imaju ''ono'' među nogama i u miru, pa da svako popije kofi sa kim bi trebao. Manje bi se naprđivalo i na forumu.
POG2
Posts: 1
Joined: 10/01/2020 20:04

#3073 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by POG2 »

Tromblon wrote: 09/12/2019 14:12
Porodice Foht wrote: 09/12/2019 12:16 @tromblon, vala pozlatila se tome svaka kad ga je razbio. I neka je. Rijetki to od nas zapamte pa vrate. A Grbavica je puna tih ratnih prica o izrodu koji se izivljavao na nevinim ljudima.
Iskreno poslije ni Čolu ni tog čovjeka nisam vidio nikad. A čuo sam sa su Čolu često u modricama viđali.

Jos uvijek zivi tu na Grbavici bio je nedavno ranjen al je i to prezivjeo tako da tom klosars izgleda nema kraja .. Molba za stare korisnike svi linkovi slika su nestali pa ako ko ima da okaci steta bi bilo to da se izgubi i zaboravi .. svaka cast za temu
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#3074 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by pirpa »

Možda bi se i moglo postaviti šta od dokumentacije ali govnari iz OSE i FMUP koji su zaduženi za društvene mreže brišu slike..neka se qurca napuše sitne duše
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3075 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

pirpa wrote: 15/01/2020 10:26 Možda bi se i moglo postaviti šta od dokumentacije ali govnari iz OSE i FMUP koji su zaduženi za društvene mreže brišu slike..neka se qurca napuše sitne duše
Cuj brisu slike Boze sacuvaj,to treba radi mladjih generacija,da im je za nauk i pamcenje ....
Post Reply