Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post Reply
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#3026 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by PM72 »

Pošto sam ja sa Alipašinog polja,odgovorno tvrdim da nijedan "Beli orao" nije zarobljen a kamoli njih 40...doduše,vojvoda Brne je sa Alipašinog polja ali on je puhno još prije rata...
Znači,laž neviđena!
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#3027 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by TheMule »

PM72 wrote: 07/12/2019 18:46 Pošto sam ja sa Alipašinog polja,odgovorno tvrdim da nijedan "Beli orao" nije zarobljen a kamoli njih 40...doduše,vojvoda Brne je sa Alipašinog polja ali on je puhno još prije rata...
Znači,laž neviđena!
Koji je ono stab bio na ondasnjem Trgu Rade Koncara, ako je i bio stab? Alipasina iz 92. se sjecam kroz maglu.
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#3028 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by PM72 »

Kulin ban.Sa druge strane zgrade bio je također štab - Gabela što se kasnije priklonio Juki da bi nakon toga puhno u Tursku.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3029 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

Gunjak Gojko je pekao kafe u Mjesnoj zajednici na Alipašinom polju, on je ''beli orao'' , pobjegao početkom aprila 1992. na Grbavicu. Zadužio bio tzv ''ruski dobošar'' od SDS-a.To je priča o petokolonašima i jedina veza sa temom je njegov prebjeg na Grbavicu.
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#3030 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by PM72 »

Nekako s proljeća wrote: 07/12/2019 19:55 Gunjak Gojko je pekao kafe u Mjesnoj zajednici na Alipašinom polju, on je ''beli orao'' , pobjegao početkom aprila 1992. na Grbavicu. Zadužio bio tzv ''ruski dobošar'' od SDS-a.To je priča o petokolonašima i jedina veza sa temom je njegov prebjeg na Grbavicu.
Pominjali smo 40 zarobljenih Belih orlova na Alipašinom pa priča spade na jednog koji je pobjegao na početku rata...Ima li kakve veze taj Gunjak Gojko sa Vladimirom? NSP,ti se sjećaš Gunjaka Vlade i sestre mu Tanje?
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3031 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

Ne, osim ovog što je pobjegao na Grbavicu pa ga i pomenuh na temi, ni njega lično ne znam. Ima negdje spisak voda tih 40-tak razbijenih petokolonaša. Cilj RTV dom.
Last edited by Nekako s proljeća on 07/12/2019 20:24, edited 1 time in total.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3032 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

pirpa wrote: 07/12/2019 15:28
''Siđimo u gradove, da bijemo gadove''
Radovan Karadžić -pjesnik
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#3033 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by PM72 »

Ovaj u maskirnoj uniformi sa početka snimka,što nosi sijač i svira gusle je Kosta Plakalović...bivši načelnik srpske opštine Stari grad i sadašnji vlasnik kamenoloma Hreša.
Kamenolom odakle su kupljene ploče postavljene po Starom gradu i Baščaršiji.Vidio sam ga par puta kako sa ženom hoda po Čaršiji...
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3034 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

Od Plakalovića je Mile takstista, dijelio večernje novine, hljeb ili mlijeko stanovništvu Sarajeva, ranjenicima u bolnici Koševo. On i Aleksej Nejman kao šipka i bubanj. Dobri ljudi. Nejman je pod opsadom objavio knjigu ''Taksi zvani čežnja''.
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#3035 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by PM72 »

Jeste samo što je Mile odrastao u sirotištu a svog je prijaratnog audija uništio vozajući ranjenike,vojsku i narod.

To je još jedan od paradoksa ovog rata.Mile Plakalović,prijeratni taksista i dokazani humanista završio ko cuko a od države nije dobio ni civare ali je zato Kosta Plakalović,guslar i četnik,popločao svojim kamenom Baščaršiju koju je gađao i uzeo silne pare.On ulazi kod načelnika Starog grada Hadžibajrića bez kucanja a gradonačelnik Skaka mu šalje kurbane...
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#3037 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by TheMule »

PM72 wrote: 07/12/2019 19:49 Kulin ban.Sa druge strane zgrade bio je također štab - Gabela što se kasnije priklonio Juki da bi nakon toga puhno u Tursku.
:thumbup:
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3038 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by strucnjakdemagog »

trocadero wrote: 07/12/2019 15:32
strucnjakdemagog wrote: 07/12/2019 08:53
Nekako s proljeća wrote: 07/12/2019 08:20 Image
Bez uspješno realizovane bitke za Pofaliće, priča o naselju Grbavica i njenim dijelovima bi vjerovatno drugačije tekla.
Uporišta srpskih snaga su zapravo nekoliko naoružanih domaćina. :D Nije ni bilo nikakve bitke.
"Borcima ARBiH suprotstavila se Pofalićka brigada VRS koja je brojala oko 1700 boraca, paravojna formacija »Beli orlovi« sa 380 boraca, oko 100 »srpskih policajaca« i grupa paravojne formacije »Vukodlaci«. Srpskim snagama nanesen težak poraz u Sarajevskom naselju Pofalići, preduhitrena je srpska operacija koja je imala za cilj presjecanje grada na liniji Žuč-Pofalići-kasarna Maršal Tito-Grbavica i stvoreni su uvjeti za napredovanje ARBiH u pravcu strateški važnog platoa Žuč sjeverno od Sarajeva. U borbama je poginulo oko 260 srpskih vojnika. "

Impozantne cifre.... jeko ovi "Vukodlaci"?
Nemoj se pravit da ne znaš ko su. :D

Image

Nego, ne piše koliko je vukodlaka poginulo. :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3039 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Bloo »

Nekako s proljeća wrote: 07/12/2019 20:22 Od Plakalovića je Mile takstista, dijelio večernje novine, hljeb ili mlijeko stanovništvu Sarajeva, ranjenicima u bolnici Koševo. On i Aleksej Nejman kao šipka i bubanj. Dobri ljudi. Nejman je pod opsadom objavio knjigu ''Taksi zvani čežnja''.
Ja nemam.rijeci da opisem.tog.covjeka.
Gromadu.

Knjigu takoder toplo preporucujem.

Sramotan je odnos grada.prema njemu nakon rata.

Nastavio se baviti humanitarnim radom.
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#3040 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Tromblon »

Taj Cola se druzio sa crnogorcima bokserima i nekim sitnim krimosima. Viđao sam ga u Romi par puta. Onako smo se pozdravljali. Jednom u Romi ja bio sa 2 druga koji su ga isto znali. Bilo ljeto, jesen 91 i poče on priču kako će da bude srbin, ovo ono. Mi ga gledamo ja budale. Dođe 1. Mart on na barikadama, pa aprilske opet on.

Završi rat i mislim 97 ili čak 98 kod sadašnjeg Mrkve lik stariji oko 50 godina slomi nekog. Ubi ga šakama, nogama. Kako sam išao u pravcu vidim jel to Čola. Krvav sav. Leži ne miče se ovaj ne prestaje da ga bije.

Reko čovjeku haj ubit ćeš ga pusti govno. Kaže čovjek on i još dvojica su me 3 mjeseca tukli skoro svaki dan. Pa kaže vraća dug.

Pita me znam li ga reko znam da je postao srbin pred rat. Ispriča čovjek kako su otimali, pljačkali, ubijali ljude njih 4,5 klošara od juna do decembra 92. kad je sa ženom uspio zbrisati sa Grbavice.

Rekao mi da je Čolu vidio oko pola godine prije ovog događaja i da ga redovno bije kad se sretnu.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2802
Joined: 14/01/2019 04:56

#3041 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Porodice Foht »

@tromblon, vala pozlatila se tome svaka kad ga je razbio. I neka je. Rijetki to od nas zapamte pa vrate. A Grbavica je puna tih ratnih prica o izrodu koji se izivljavao na nevinim ljudima.
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#3042 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Tromblon »

Porodice Foht wrote: 09/12/2019 12:16 @tromblon, vala pozlatila se tome svaka kad ga je razbio. I neka je. Rijetki to od nas zapamte pa vrate. A Grbavica je puna tih ratnih prica o izrodu koji se izivljavao na nevinim ljudima.
Iskreno poslije ni Čolu ni tog čovjeka nisam vidio nikad. A čuo sam sa su Čolu često u modricama viđali.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#3043 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Dr. Kuca »

PM72 wrote: 07/12/2019 20:17 Ovaj u maskirnoj uniformi sa početka snimka,što nosi sijač i svira gusle je Kosta Plakalović...bivši načelnik srpske opštine Stari grad i sadašnji vlasnik kamenoloma Hreša.
Kamenolom odakle su kupljene ploče postavljene po Starom gradu i Baščaršiji.Vidio sam ga par puta kako sa ženom hoda po Čaršiji...
Jel ozbiljno?
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#3044 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Blixen »

hatemondays wrote: 05/12/2019 22:32
eltroxin wrote: 05/12/2019 19:21 Znaci ovako, Cola je cigo koji je zivio u kuci ispod tranzita, preko puta jevrejskog groblja. To je bila neka napustena kuca gdje su zivjeli pravi cergasi u prizemlju, a on na spratu.
Oduvjek se kurcio nad malom rajom, a redovno je fasovao batine od starije raje. Teski kompleksas!
Nekom linijom se skontao sa raznoraznim klosarima koje je organizovao sds, uglavnom sa Vraca, Grbavice i Kovacica. Prije rata su se bavili otimanje golfova (preteca ove automafije sa Pala) i ostalim pljackama a sve pod zastitom sds kadra u mupu. Za barikade u martu su oni bili zaduzeni, ta ekipa je i pucala sa "dimnjacara" kada su ubijene Olga i Suada.
U ratu je ekipa nastavila sa pljackama, svasta je jos raja pricala ali ja nemam pojma sta je istina a sta ne. Pricalo se da je i Cola promjenio ime u Njegos ili tako nekako...
Sve sarajevski mup ima zateftereno u vezi ovog kretena.
Ja fakat do prije neki dan nisam uopste znao da je on u Sarajevu

Cola, ako ovo citas, pozdravlja te onaj "mali" sto ti je jebo mater u novembru 91. Javi se da ti vratim pistolj i novcanik. :izet:
Sve tacno, zivio u Trnovskoj u baraci iznad granapa, prolazio svaki dan pored moje zgrade, ima jedna stvar koju mozda ne znas bio je smeker za muriju prije rata, zato mu se pustalo da radi svasta pogotovo 90-91-92. Nije iskljuceno da isto sranje radi sada karakter mu je prodana picka i takav se nece nikad promjeniti. Nadam se da ce ga neko pukupiti onako cajnaslu sa autom kao sto su pokupili Seksanovog starog. Ako je bolestan jos bolje smrad ne zasluzuje bolje. Samo smrad moze hodati po mahali sa istom rajom kojima je zelio skinuti glave tokom rata. Nasi su jos gori pacijenti ali mozemo mi jos gore imamo ti takvih balijandera na izvoz. O njegovoj ulozi tokom boravka na Grbavici postoje svjedocenja ljudi koji su njegovoj ekipi prosli kroz ruke sto fizicki sto kroz pljackanje i verbalno maltretiranje. Nije ovaj govnar bio u rangu Batka nije to imalo damu roknuti ikoga pravi firgo kokosar.
Ono sto ja znam o govnaru je fino preneseno nadleznim insitucijama poslije prelaska na slobodnu teritoriju, to sto nase boli neka stvar sto ono jos dise ovaj zrak i hoda nasim ulicama vise govori o nama njego o njemu. Samire ako citas ovo imas pozdrav od komsije ex Ramizovog borca ( mi Ramizovi smo voljeli takve posebno) javi se kafu imas pm rado bih te " vidio" kad navratim u mahalu.
ime mu je Samir Deverin
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#3045 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by karanana »

PM72 wrote: 07/12/2019 20:17 Ovaj u maskirnoj uniformi sa početka snimka,što nosi sijač i svira gusle je Kosta Plakalović...bivši načelnik srpske opštine Stari grad i sadašnji vlasnik kamenoloma Hreša.
Kamenolom odakle su kupljene ploče postavljene po Starom gradu i Baščaršiji.Vidio sam ga par puta kako sa ženom hoda po Čaršiji...
jel ovo fakat tacno? na videu frajeru izgleda vjerovatno blizu 60. znaci da mu je danas preko 80?
ali ako je tacno, za ne povjerovat je.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#3046 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by karanana »

sramota. ne mogu reci da nisu znali s kim imaju posla. i da je nikogovic opet je pitanje kako je dosao do vlasnistva kamenoloma da bi mu se ovoliki poslovi davali.
sve je to mafija i lopov.
jarane.....50 minuta guslanja....
jos ne razumijem nista, vise razumijem jalu i bubu kad mumljaju. mozda bi i posluso sta kosta ima da kaze kad bi bilo razumljivo.

dobrih kuca u dijelu stranice "proizvodi".
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#3047 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by karanana »

dalo bi se ponekad PM72 sta prigovorit i napisat mu uputnicu kakvu, ali bas ne kontam sto radi onog gore posta?

interesantan tal i poveznica sa onim idiotom guslarom i otvara oci sta se radi i s kim se radi pljacka i lopovluk nebitno sto te je ovaj ubijo i guslo ti iznad glave 4 godine o jebavanju turkinja i ubijanju turaka.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3048 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Banksy »

Bloo wrote: 08/12/2019 14:35
Nekako s proljeća wrote: 07/12/2019 20:22 Od Plakalovića je Mile takstista, dijelio večernje novine, hljeb ili mlijeko stanovništvu Sarajeva, ranjenicima u bolnici Koševo. On i Aleksej Nejman kao šipka i bubanj. Dobri ljudi. Nejman je pod opsadom objavio knjigu ''Taksi zvani čežnja''.
Ja nemam.rijeci da opisem.tog.covjeka.
Gromadu.


Knjigu takoder toplo preporucujem.

Sramotan je odnos grada.prema njemu nakon rata.

Nastavio se baviti humanitarnim radom.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3049 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by strucnjakdemagog »

karanana wrote: 09/12/2019 18:49
jarane.....50 minuta guslanja....
jos ne razumijem nista, vise razumijem jalu i bubu kad mumljaju. mozda bi i posluso sta kosta ima da kaze kad bi bilo razumljivo.

:lol:

Ja poslušao prvih 30 sec - ne ide. :D
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#3050 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by hatemondays »

Blixen wrote: 09/12/2019 15:16
hatemondays wrote: 05/12/2019 22:32
eltroxin wrote: 05/12/2019 19:21 Znaci ovako, Cola je cigo koji je zivio u kuci ispod tranzita, preko puta jevrejskog groblja. To je bila neka napustena kuca gdje su zivjeli pravi cergasi u prizemlju, a on na spratu.
Oduvjek se kurcio nad malom rajom, a redovno je fasovao batine od starije raje. Teski kompleksas!
Nekom linijom se skontao sa raznoraznim klosarima koje je organizovao sds, uglavnom sa Vraca, Grbavice i Kovacica. Prije rata su se bavili otimanje golfova (preteca ove automafije sa Pala) i ostalim pljackama a sve pod zastitom sds kadra u mupu. Za barikade u martu su oni bili zaduzeni, ta ekipa je i pucala sa "dimnjacara" kada su ubijene Olga i Suada.
U ratu je ekipa nastavila sa pljackama, svasta je jos raja pricala ali ja nemam pojma sta je istina a sta ne. Pricalo se da je i Cola promjenio ime u Njegos ili tako nekako...
Sve sarajevski mup ima zateftereno u vezi ovog kretena.
Ja fakat do prije neki dan nisam uopste znao da je on u Sarajevu

Cola, ako ovo citas, pozdravlja te onaj "mali" sto ti je jebo mater u novembru 91. Javi se da ti vratim pistolj i novcanik. :izet:
Sve tacno, zivio u Trnovskoj u baraci iznad granapa, prolazio svaki dan pored moje zgrade, ima jedna stvar koju mozda ne znas bio je smeker za muriju prije rata, zato mu se pustalo da radi svasta pogotovo 90-91-92. Nije iskljuceno da isto sranje radi sada karakter mu je prodana picka i takav se nece nikad promjeniti. Nadam se da ce ga neko pukupiti onako cajnaslu sa autom kao sto su pokupili Seksanovog starog. Ako je bolestan jos bolje smrad ne zasluzuje bolje. Samo smrad moze hodati po mahali sa istom rajom kojima je zelio skinuti glave tokom rata. Nasi su jos gori pacijenti ali mozemo mi jos gore imamo ti takvih balijandera na izvoz. O njegovoj ulozi tokom boravka na Grbavici postoje svjedocenja ljudi koji su njegovoj ekipi prosli kroz ruke sto fizicki sto kroz pljackanje i verbalno maltretiranje. Nije ovaj govnar bio u rangu Batka nije to imalo damu roknuti ikoga pravi firgo kokosar.
Ono sto ja znam o govnaru je fino preneseno nadleznim insitucijama poslije prelaska na slobodnu teritoriju, to sto nase boli neka stvar sto ono jos dise ovaj zrak i hoda nasim ulicama vise govori o nama njego o njemu. Samire ako citas ovo imas pozdrav od komsije ex Ramizovog borca ( mi Ramizovi smo voljeli takve posebno) javi se kafu imas pm rado bih te " vidio" kad navratim u mahalu.
ime mu je Samir Deverin
Znam da mu je Deverin prezime, skontao valjda na FB da izbrise N iz prezimena da ga raja ne trazi. Ako ima kakv link prijeratnog Oslobodjenja vjerovatno mart-april 92 tu me lobanja i ime bilo objavljeno poslije barikada pocetkom marta.Dobro je puko da se tivra u carsiju, vidim da je 2013 pomolio nos u gradu, konta prosla oluja, mada kao sto sam rekao da opet nije dosao po zadatku drugova iz murije da osmeka koje lika za sitnicu.
Post Reply