GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#18976 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by fidoremilienko »

Sto je poskupila komercijala? :roll:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18977 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

zašto nema komericale za ilidža

jučer 37 minuta pješačim prema ilidži i 30 minuta se vozim tramvajem do ilidže u 17.00 neki zastoj

a šta rade stari ljudi koji ne mogu pjehe?

a vi imate trolu i komerijalu x 2 s dobrinje i opet neki problemi
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#18978 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Akibh »

Black swan wrote:zašto nema komericale za ilidža

jučer 37 minuta pješačim prema ilidži i 30 minuta se vozim tramvajem do ilidže u 17.00 neki zastoj

a šta rade stari ljudi koji ne mogu pjehe?

a vi imate trolu i komerijalu x 2 s dobrinje i opet neki problemi
Pa da zivis u Sarajevu a ne na Ilidzi i ti bi imao :D
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18979 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

kae banjalučani i hercegovci ne dolaze u sarajevo = fašizam

ne dolazimo ni mi sa ilidže ako ne moramo
:lol:
teatrale36
Posts: 124
Joined: 24/03/2017 22:11

#18980 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by teatrale36 »

Umjesto da smanje cijene na 1 KM pa da im svako plaća kartu oni jos dizu cijene prevoza?? Kakvi nesposobnjakovići sta uradise od ovog grada!
I uvijek oko 16:30 kad se ljudi vracaju s posla oni imaju zastoj i kazu plaćaj karte, fuj ! A od ponedeljka ko udje u tramvaj ujutro na Malti i ch.Vili prema gradu taj je srecković pravi.
User avatar
Radar71
Posts: 7276
Joined: 21/07/2010 15:43

#18981 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Radar71 »

Gdje onaj Hobitnjak, sad sam koristio aplikaciju, centrotrans kasnio zbog neke gužve što je i uredno prikazano na aplikaciji. A mnogi spominju čistoću kod centre iskreno i grasov je čist bar ovaj što sam se vozio u njemu.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#18982 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by johntra »

Image

Image

Image

Image

Nađoh na FB, to su ti novi polovni koji dolaze...je li ovo šema kupovine preko tuzlanskog GIPS-a, pa dolaze i ovi koji se već odavno voze u TZ ili je ovo samo za prikaz koji dolaze u Sarajevo?
User avatar
trambusek88
Posts: 4802
Joined: 03/10/2009 23:51

#18983 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

U prošloj nabavci je došlo 6 uvezenih, i 2 solo MAN-a Gipsova.

Ide od Junuzović Kopexa, koji je vlasnik GiPS-a i Litvatransa, a u istom vlasništvu je i punionica gdje se pune ti autobusi.

Sada kako sam čuo kupljeno je 25 autobusa + 5 gratis.

MAN-ovi Lion's City s prve slike su mislim prvi u Bosni i Hercegovini.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18984 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Ovakva shema je na vozilima kad su uvezena i neće se mijenjati, preko može doći samo reklama.

Da, ovaj prvi sa slike je i ujedno prvi MAN Lions City u BiH. Do sad nismo imali novu modernu generaciju MAN vozila. GRAS je prvi koji je kupio ova vozila.

Pretpostavljam da su vozila Mercedes iz 2002-2004 godine baš kao i ova sad grasova na 31e zglobna, a ovaj MAN je sigurno 2007-2009...
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#18985 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nlt »

man_464 wrote:Guzva je bila u Grasovom autobusu jer centrotrans propustio vožnju.

Aplikacija je prilično beskorisna jer imaju upisana fiksna vremena pa kad je guzva ne poklapa se... Ili pise dolazi za 2 minuta on vec otisao.

Nadam se svakako da ce uskoro privatnik biti uklonjen sa 31e.

Neka se prebaci na linije na kojima nema prevoza. Tim ce obezbjediti gradjanima redovan prevoz i popuniti praznine a da se ne dupla sa grasom na 31e.

Autobusi nemaju klimu ali imaju prozore i nema potrebe da se iznose neistine da nema prozora. Na temperaturama od 30 i više priznajem nije se ugodno voziti kad ispred centrotrans ispusti vožnju pa bude krcati gras.

I obratno se zna desiti. Oba prevoznika idu na 20 minuta u špici 00 20 40 je cts a na 10 30 50 je gras.
podrška uklanjanju cts-a sa komercijale,
GRAS ima mogućnost da održava liniju neka krpe rupe, kao što su i obećali prije par godina, nije JGP samo komercijala i ilidža-hrasnica, kolonija i ostale visoko profitabilne linije
JGP je i linija za jarčedole npr. linija stup-ahatovići?
User avatar
trambusek88
Posts: 4802
Joined: 03/10/2009 23:51

#18986 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

man_464 wrote:Ovakva shema je na vozilima kad su uvezena i neće se mijenjati, preko može doći samo reklama.

Da, ovaj prvi sa slike je i ujedno prvi MAN Lions City u BiH. Do sad nismo imali novu modernu generaciju MAN vozila. GRAS je prvi koji je kupio ova vozila.

Pretpostavljam da su vozila Mercedes iz 2002-2004 godine baš kao i ova sad grasova na 31e zglobna, a ovaj MAN je sigurno 2007-2009...
2006 je MAN ex SVHI Stadtverkehr Hildesheim GmbH

Ta je generacija MAN-a još uvijek aktuelna.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#18987 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

Akibh wrote:
Pa odlucio je zbog vasih 120 miliona dubioze, jedinog i direktnog krivca.
nema se potrebe osvrtati na tvoje "vaših" i slično kad bubetaš gluposti
izgleda još nisi dokučio ko je čiji vlasnik kako stvari furaju u sadašnjoj organizaciji komunalne djelatnosti u ksantonu
glupost samo sustiže jednu za drugom na kamari
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#18988 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Akibh »

vješalica wrote:
Akibh wrote:
Pa odlucio je zbog vasih 120 miliona dubioze, jedinog i direktnog krivca.
nema se potrebe osvrtati na tvoje "vaših" i slično kad bubetaš gluposti
izgleda još nisi dokučio ko je čiji vlasnik kako stvari furaju u sadašnjoj organizaciji komunalne djelatnosti u ksantonu
glupost samo sustiže jednu za drugom na kamari
:lol: Krali ste i kradete, a sada su dugovi dosli na naplatu...nije vam lako, znam.
Uobicajeno, dio kriminalnih aktivnosti se pokusava oprati kroz povecanje cijena prevoza i preko ledja naroda. Sve prolazi pa ce vjerovatno i ovo, sve dok konacno sipa ili neko drugi ne kaze stop
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#18989 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Fudo Bosna »

Ovo je totalno glupa odluka. Sada je komercijala skupa i za jedno, a kamoli za 2 ili 3 clana familije...

Koja je logika da ce dvoje ili troje sjesti u komercijalu npr , sa Dolac Malte do Latinske za 6 km, ako mogu za te pare ici na taxi, cijena je preskupa, ovo je debilna odluka, cijena je totalno nelogicna ?
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#18990 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Logovan »

Fudo Bosna wrote:Ovo je totalno glupa odluka. Sada je komercijala skupa i za jedno, a kamoli za 2 ili 3 clana familije...

Koja je logika da ce dvoje ili troje sjesti u komercijalu npr , sa Dolac Malte do Latinske za 6 km, ako mogu za te pare ici na taxi, cijena je preskupa, ovo je debilna odluka, cijena je totalno nelogicna ?
Nema logike, ovo je BiH.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#18991 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by supercali »

Dobro ste za troje putnika jeftiniji ispadne taksi
kakaljin
Posts: 11596
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#18992 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kakaljin »

Ako gras podigne cijene, hoce li onda Gras dati garanciju da nece ispustiti niti jednu voznju? Ako daju garanciju da ce redovno voziti na svim linijama na kojima imaju dozvole, onda neka dignu cijene, a ako propuste makar jednu voznju na liniji neka slijedeci dan bude besplatan prevoz svima.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#18993 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Mišo_Kovač »

Cijena skupog privatnog gradskog saobraćaja je mizerna u poredjenju s tim koliku bi duševnu satisfakciju nosilo raspuštanje i otpuštanje ove marve iz grasa... :arrow:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#18994 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

Mišo_Kovač wrote:Cijena skupog privatnog gradskog saobraćaja je mizerna u poredjenju s tim koliku bi duševnu satisfakciju nosilo raspuštanje i otpuštanje ove marve iz grasa... :arrow:
Jasta je
Bilo na forumu svojevremeno dom je privatni centrotrans vozio za hrasnicu sa carsije za 2,80KM govora kako je preskupo i jos negodovali....ma ne moze se dokuciti bosnjacki mentalitet
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#18995 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

kakaljin wrote:Ako gras podigne cijene, hoce li onda Gras dati garanciju da nece ispustiti niti jednu voznju? Ako daju garanciju da ce redovno voziti na svim linijama na kojima imaju dozvole, onda neka dignu cijene, a ako propuste makar jednu voznju na liniji neka slijedeci dan bude besplatan prevoz svima.
Ako cenzrotrans podigne cijene na komercijali hoce li se bar udostojiti da ne pricaju o kvaliteti prevoza fokusirajuci se na dobrinju-vijecnicu i hoce li zacepiti tamo gdje gras nema kapaciteta da vozi ili ne odrzava linije?
O tome prosjecni bosnjacki mislioci sa foruma ne zele otvoreno da diskutuju osim sto svode pricu na nekakve krezave vozace i revzore
kakaljin
Posts: 11596
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#18996 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kakaljin »

vješalica wrote:
kakaljin wrote:Ako gras podigne cijene, hoce li onda Gras dati garanciju da nece ispustiti niti jednu voznju? Ako daju garanciju da ce redovno voziti na svim linijama na kojima imaju dozvole, onda neka dignu cijene, a ako propuste makar jednu voznju na liniji neka slijedeci dan bude besplatan prevoz svima.
Ako cenzrotrans podigne cijene na komercijali hoce li se bar udostojiti da ne pricaju o kvaliteti prevoza fokusirajuci se na dobrinju-vijecnicu i hoce li zacepiti tamo gdje gras nema kapaciteta da vozi ili ne odrzava linije?
O tome prosjecni bosnjacki mislioci sa foruma ne zele otvoreno da diskutuju osim sto svode pricu na nekakve krezave vozace i revzore
Svako ko propusti voznju po napisanom redu voznje treba da snosi sankcije, tako da dok se ne dovede red u gradski prevoz niko nema pravo da digne cijene karata. Kada dokazu da mogu biti redovni i da se nakon toga smanji graski saobracaj automobila, onda neka dizu cijene karata.
User avatar
drug_profi
Posts: 50210
Joined: 16/07/2012 16:00

#18997 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by drug_profi »

Isto ko da je GRAS bogomdan da mora biti jedini prevoznik. Po čemu imaju pravo da budu zaštićeni i protežirani?
Valjda nam je cilj bolji i kvalitetniji prevoz a to se koliko znam postiže samo zdravom konkurencijom.
Ako meni neko nudi jeftiniji prevoz jel ja trebam reć - jok neću ja ću sa grasom nema veze što je skuplje.

Stalno se kod nas mješa socijalizam sa kapitalizmom i liberalizmom.
Hajmo se odlučit.
Mislim u krajnjem, neću iz principa više da se vozim grasom i tačka. Od kako su pokazivali gole guzice narodu i blokirali grad.
Nabijem ih sve na q. Dođe maca na vratanca kad tad.
ima auto, ima biciklo, ima centra, ima taksi, ima tabanfijaker.
kakaljin
Posts: 11596
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#18998 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kakaljin »

drugi profil wrote:Isto ko da je GRAS bogomdan da mora biti jedini prevoznik. Po čemu imaju pravo da budu zaštićeni i protežirani?
Valjda nam je cilj bolji i kvalitetniji prevoz a to se koliko znam postiže samo zdravom konkurencijom.
Ako meni neko nudi jeftiniji prevoz jel ja trebam reć - jok neću ja ću sa grasom nema veze što je skuplje.

Stalno se kod nas mješa socijalizam sa kapitalizmom i liberalizmom.
Hajmo se odlučit.
Mislim u krajnjem, neću iz principa više da se vozim grasom i tačka. Od kako su pokazivali gole guzice narodu i blokirali grad.
Nabijem ih sve na q. Dođe maca na vratanca kad tad.
ima auto, ima biciklo, ima centra, ima taksi, ima tabanfijaker.
OVo boldirano je prioritet da se izvinu narodu za te blokade i da srede red voznje da ne propuste ni jednu voznju do kraja godine, pa da se onda prica da narod prihvati moguce povecanje REDOVNOG prevoza, dok oni ne pokazu da su spremni ne znam ko ce ih podrzati.

Svaka konkurencija je dobro dosla, pa neka se svi bore sa kvalitetom prevoza za putnike, pa ce se putnici voziti sa onim koji je redovan, ima cista vozila i ne preskace voznje.

Neka nam ovi sto prate po svijetu graski prevoz, koliko i ako uopste ima preskakanja voznji u svijetu da nam daju procenat tih voznji i da nam daju procenat propustenih voznjih kod nas, da uporedimo te procente

Ako GRAS moze podmiriti kompletan graski prevoz i da bude redovan na svim linijama, ja nemam nista ni protiv da bude jedini prevoznik, ali da je uslov da je redovan prevoz i da ne preskace niti jednu voznju na linijama, tj da vozi po redu voznje.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#18999 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

drugi profil wrote:Isto ko da je GRAS bogomdan da mora biti jedini prevoznik. Po čemu imaju pravo da budu zaštićeni i protežirani?
Valjda nam je cilj bolji i kvalitetniji prevoz a to se koliko znam postiže samo zdravom konkurencijom.
Ako meni neko nudi jeftiniji prevoz jel ja trebam reć - jok neću ja ću sa grasom nema veze što je skuplje.

Stalno se kod nas mješa socijalizam sa kapitalizmom i liberalizmom.
Hajmo se odlučit.
Mislim u krajnjem, neću iz principa više da se vozim grasom i tačka. Od kako su pokazivali gole guzice narodu i blokirali grad.
Nabijem ih sve na q. Dođe maca na vratanca kad tad.
ima auto, ima biciklo, ima centra, ima taksi, ima tabanfijaker.
niti su zaštićeni niti protežirani niti su jedini prevoznik
a zdrava konkrencija se ne postiže na isključivo rentabilnim linijama što kao i "vidimo" iz navedenih primjera da još uvijek postoje linije koje se ne odražvaju tako da se tu centrtorans kao zdrava konkurencija nikako i ni pod razno ne može smatrati
Stihy
Posts: 143
Joined: 26/07/2003 00:00
Contact:

#19000 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Stihy »

1.Uvesti uber
2.Otvoriti konkurse za linije.
3.Gras ugasiti
Post Reply