GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#18951 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

hajde i ovdje da pitam. jel ne vozi vise centrotrans na liniji 31e? jer nakon duzeg izbivanja iz sa danas se vozim komercijalom i prevelike guzve i poslijepodne i to sve oni GRAS-ovi debilni busevi BEZ PROZORA i bez klime.

fakat opet onaj uzas se ponavlja sa propustanjem voznji i prepunim zagusljivim busevima.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5055
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#18952 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by oldtajmer »

ja sam se danas vozio sa centrom oko podne
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#18953 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

oldtajmer wrote:ja sam se danas vozio sa centrom oko podne
fakat? thank you so much ;)
User avatar
oldtajmer
Posts: 5055
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#18954 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by oldtajmer »

sheilak wrote:
oldtajmer wrote:ja sam se danas vozio sa centrom oko podne
fakat? thank you so much ;)
bez zezanja :D klima uredno radila,rahatluk od katedrale do dobrinje
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#18955 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

oldtajmer wrote:
sheilak wrote:
oldtajmer wrote:ja sam se danas vozio sa centrom oko podne
fakat? thank you so much ;)
bez zezanja :D klima uredno radila,rahatluk od katedrale do dobrinje
hvala za taj mustuluk :D bez zeze ;) zadeveralo me pravo.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5055
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#18956 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by oldtajmer »

sheilak wrote:
hvala za taj mustuluk :D bez zeze ;) zadeveralo me pravo.
ma nema na cemu, nista od ukidanja ne brini,to je onaj direktor grasa blebeto sam od sebe,samo ti uzivaj i dalje a imas i ovu aplikaciju https://play.google.com/store/apps/deta ... rans&hl=hr za red voznje i fakat je tacna u minutu,samo treba da imas net na mobu
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#18957 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

oldtajmer wrote:
sheilak wrote:
hvala za taj mustuluk :D bez zeze ;) zadeveralo me pravo.
ma nema na cemu, nista od ukidanja ne brini,to je onaj direktor grasa blebeto sam od sebe,samo ti uzivaj i dalje a imas i ovu aplikaciju https://play.google.com/store/apps/deta ... rans&hl=hr za red voznje i fakat je tacna u minutu,samo treba da imas net na mobu
Hvala puno! :thumbup:
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18958 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Guzva je bila u Grasovom autobusu jer centrotrans propustio vožnju.

Aplikacija je prilično beskorisna jer imaju upisana fiksna vremena pa kad je guzva ne poklapa se... Ili pise dolazi za 2 minuta on vec otisao.

Nadam se svakako da ce uskoro privatnik biti uklonjen sa 31e.

Neka se prebaci na linije na kojima nema prevoza. Tim ce obezbjediti gradjanima redovan prevoz i popuniti praznine a da se ne dupla sa grasom na 31e.

Autobusi nemaju klimu ali imaju prozore i nema potrebe da se iznose neistine da nema prozora. Na temperaturama od 30 i više priznajem nije se ugodno voziti kad ispred centrotrans ispusti vožnju pa bude krcati gras.

I obratno se zna desiti. Oba prevoznika idu na 20 minuta u špici 00 20 40 je cts a na 10 30 50 je gras.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#18959 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

@man 464

gle, jedan od GRAS-ovih busova NEMA prozore. taj je cesto vozen otvorenih vrata kad su bile vrucine. to meni ne moze niko drugacije reci jer se vozim komercijalom svakodnevno. i sama sam vidjela ovo. ako zelis, uslikat cu ti taj bus sljedeci put. u tom busu konkretno se ne moze disati. prozora NEMA, barem ne na uobicajenom mjestu ili u dovoljnom broju (ja ih nisam vidjela). ne iznosim lazi, nemam potrebe za tim. niko sretniji od mene da se GRAS napokon upristoji, barem na ovoj liniji i da vozi putnike bez da im dovodi zdravlje u opasnost. a to cesto radi upravo prepunim busevima bez ventilacije.

dalje, vrlo rijetko, ako ikad, sam dozivjela da centrotrans propusti voznju. obicno je to, zapravo po pravilu u vrijeme van spice, radio GRAS.

a da, danasnja poslijepodnevna guzva je izgleda nastala jer kratko nisu vozili tramvaji-GRAS-ovi.

Valjda se u tom slucaju obezbijede dodatna vozila buseva za putnike tramvaja. ali koliko vam se to cesto desava, sumnjam da bi mogli voziti druge linije.

i na kraju, zelim ti, zaista od srca, da ti i tvoji nemate druge alternative osim da se vozite prepunim, zagusljivim GRAS-ovim busevima, bez ventilacije, u gustom saobracaju dok stojite. ali da centrotrans i dalje vozi, barem na liniji 31e. ;)
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18960 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Na komercijalnoj liniji kod grasa
saobraćaju

3 autobusa Mercedes benz O530G Citaro koji imaju 4 prozora i 4 krovna otvora.
2 autobusa MAN NG313 CNG koji imaju 4 prozora i 4 krovna otvora i klima uređaj za vozača.
1 autobus Neoplan N4421 koji ima 4 prozora i 4 krovna otvora plus klima uređaj ali isti ne funkcioniše u prednjem dijelu vozila.

Svakako možete fotografisati prozore u oba prevoznika pa ce te vidjeti da su u pitanju vrlo slicna niskopodna vozila. Stara 13 do 15 godina kod oba prevoznika.

Centrotrans saobraca sa 6 gore navedenih Neoplan autobusa. Centrotrans steti vise zdravlju jer na plus 40 odvrne klimu na 22 pa kad izadjes dozivis toplotni udar i u velikoj su opasnosti srčani bolesnici zbog vazodilatacije i obratno vazokonstrikcije kad udjes u bus. Priprema za srcani udar.

Slazem se da autobusi bi morali biti klimatizirani jer je 31e komercijalna linija i treba malo poraditi na tome. Ljeti su velike vreline a ovo su vozila primarno iz Njemacke gdje je standard manje prozora nego kod nas....

Molim takodjer da mi se ne obracate sa Vas misleći na uposlenike grasa jer smo konstatovali da ja to nisam. Ako je u pitanju persiranje ok mada prilično sam mlad sa 22 godine i nema potrebe.

Moja je zelja da se privatni prevoznik koji samo zeli profita i samo komercijalnu liniju uskoro biti uklonjen i da ću se voziti u samo u gras vozilima na 31e. Kao u dobra vremena kada je gras vozio sa 8 vozila na ovoj liniji. I da sa istom ne idem u razgledanje grada kada vozi cts nego da ekspresno i brzo stignem sa tačke a na b kao sa grasom.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#18961 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

Iskreno, mene ne zanima ko si niti sta si. No tvoja pristrasnost ovdje i ubijedjivanje drugih u suprotnost njihovih licnih iskustava, pogotovo sa nadmenoscu kojom se inace obracas te komentiras bilo koji post, cak i onaj koji tebi nije licno upucen, govore o tome da ovdje nastupas u najmanju ruku kao advokat GRAS-a. (Ili si neki weirdo ciji su fetis busevi i opcenito vozila javnog saobracaja te njihove tehnicke specifikacije, a GRAS ti dodje nesto kao p***h** javnog saobracaja. Svasta ima).

Meni zaista nije namjera bila raspravljati se sa bilo kim ovdje, a pogotovo ne sa tobom ili sa tebi slicnim- jer cini mi se da ovdje postoji jos jedna osoba koja nastoji ostale ubijediti u neku ispravnost ili efikasnost ili pravilno poslovanje GRAS-a i to razbacujuci se nekim hladnim tehnickim informacijama i nalazeci opravdanja te iznoseci neistine (primjerice ona da se centrotrans ljetos cesce vozio otvorenih vrata ili da centrotrans cesce propusta voznje, sto neme veze s istinom. Ukoliko i ima istine u tim tvrdnjama, GRAS propusta barem isto toliko voznji, a ljeti je i cesce vozio komercijalu otvorenih vrata, upravo u tom busu koji NEMA prozora ili ih nema u dovoljnoj kolicini.) Stoga je ironicno da se ne napada GRAS, ali se napada centrotrans. Toliko o tvojoj nepristrasnosti. Nadalje, mislim da se putnici na liniji 31e vrlo zivo sjecaju, ponovo kazem, pakla GRAS-ove usluge kada je GRAS sam vozio na toj liniji: od propustanja voznji, cekanja busa u glavnom gradu i po sat vremena, bahatih, nekulturnih vozaca te prekrcatih, zagusljivih buseva. To su cinjenice koje se ne mogu pobiti, osim zlonamjernim sirenjem neistina. To su cinjenice do kojih se doslo bez ikakve pristrasnosti prema bilo kojem prijevozniku vec, na zalost, kroz licno iskustvo paklenih voznji GRAS-ovim busevima.

Mene isto tako ne zanima da li i koji privatnik radi na toj liniji i da li uzima dio profita dok god se mogu voziti klimatiziranim, cistim busom bez opasnosti onesvjescivanja (sto mi se u GRAS-ovim vozila desilo par puta. I ne samo meni.)

No tebi - i tvojima - zaista zelim iskustvo gore opisanih voznji GRAS-om. Nebitno sad na kojoj liniji. Ali da nemate drugih alternativa osim njih. Ali da centrotrans naravno i dalje vozi.

I zaista se nemam namjeru vise raspravljati s tobom oko jbnog GRAS-a. Drago mi je da centrotrans ipak i dalje vozi da mogu s mirom na posao ici. Mozda bi ipak bolja zelja bila da GRAS napokon potpuno i temeljito propadne. Naravno, ne prije no sto tebi-i tvojima- priusti neko vrijeme tih paklenih, goreopisanih voznji.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18962 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Nedostatak valjanih argumenata uvijek vodi ka korištenju malograđanskog ulicarskog rijecnika sa sirokom lepezom psovki "sa zvjezdicama" ili ne.

P. s.

Uz ponovnu tvrdnju da centrotrans vozi sa otvorenim srednjim vratima i kondukterom golmanom na istim. Strašno. Kao Zimbabve :-)

Srdačan pozdrav - u svoje ime. :thumbup:
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#18963 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bersK »

Nema valjanih argumenata da je Gras raspad od firme za razliku od Centrotransa internacionalnog prevoznika?

Kakav rektalni speleolog.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#18964 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

Ukivati centrotanss u zvijezde i zlato samo na.osnovu kotistenja komercijale u odnosu na to kakvim se govnima voze ljudi na njihobim monopolistickim medjugradskim linijama moze samo osoba koja pojma nema
Seljakluk i malogradjanstina provinvijalaca i stoke
A kondukzeri u komercijali sve sa periferija zenickodobojskog kantona
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18965 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

bersK wrote:Nema valjanih argumenata da je Gras raspad od firme za razliku od Centrotransa internacionalnog prevoznika?

Kakav rektalni speleolog.
Niko nije rekao da nema argumenata.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18966 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Od ponedjeljka komercijala je 2KM.
Centrotrans ako misli nastaviti voziti mora prilagoditi cijenu također.

Uskoro stize 30 autobusa na plin. Tim ce gras imati vise od 100 autobusa u voznom parku.
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#18967 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Radar71 »

man_464 wrote:
Aplikacija je prilično beskorisna jer imaju upisana fiksna vremena pa kad je guzva ne poklapa se... Ili pise dolazi za 2 minuta on vec otisao.
Pratiš jel razne forume, upućen si odlično (što je i istina) i onda izvališ ovu laž
A trebao bi znati kako aplikacija radi
Pozz i ideš na foe jer si lažovčina teška
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18968 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Lijepi foe.
To je valjda jedini domet nekih ljudi.

Ja samo govorim istinu, a ti laži.
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#18969 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Akibh »

man_464 wrote:Od ponedjeljka komercijala je 2KM.
Centrotrans ako misli nastaviti voziti mora prilagoditi cijenu također.
Jel vas sramota?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#18970 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

Akibh wrote:
man_464 wrote:Od ponedjeljka komercijala je 2KM.
Centrotrans ako misli nastaviti voziti mora prilagoditi cijenu također.
Jel vas sramota?
Bosnjacka logika
Ministar odlucio
Drugi krivi
Zato smo tu gdje jesmo
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18971 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Akibh wrote:
man_464 wrote:Od ponedjeljka komercijala je 2KM.
Centrotrans ako misli nastaviti voziti mora prilagoditi cijenu također.
Jel vas sramota?
Nije. Pitaj ministarstvo.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5055
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#18972 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by oldtajmer »

kaze ministar da ce od ponedeljka komercijala kostati umjesto 1,6 2 KM, ali on to ne vidi kao poskupljenje, hebote koji genijalac nema dalje :-)
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#18973 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Akibh »

vješalica wrote:
Akibh wrote:
man_464 wrote:Od ponedjeljka komercijala je 2KM.
Centrotrans ako misli nastaviti voziti mora prilagoditi cijenu također.
Jel vas sramota?
Bosnjacka logika
Ministar odlucio
Drugi krivi
Zato smo tu gdje jesmo
Pa odlucio je zbog vasih 120 miliona dubioze, jedinog i direktnog krivca.
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#18974 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Akibh »

man_464 wrote:
Akibh wrote:
man_464 wrote:Od ponedjeljka komercijala je 2KM.
Centrotrans ako misli nastaviti voziti mora prilagoditi cijenu također.
Jel vas sramota?
Nije. Pitaj ministarstvo.
Ma znam, ova prica se vrti vec 10-ak godina.
Za sve lose krivao je ministarstvo i vlada, za sve dobro tu su nasi GRAS-ovci.
Dokle ide ovaj bezobrazluk, nema kraja
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18975 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

mi na ilidžu nemamo komercijala
pa se ne bunimo
Post Reply