GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18301 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by zateznistub »

kox wrote: :lol: Znam da ljudi pamte uglavnom lijepe stvari ali ti ga kralju bas pretjera.
U čemu sam pretjerao? U tome sto znam i sjećam se kakve su stvari bile prije?
Ili je bolje praviti se mutav
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#18302 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by upsy_daisy »

nlt wrote:jedno mi nije jasno
GRAS ima mnogo mnogo ljudi pa i revizora
evo primjer, neki dan je revizor stajao na vratima u trolejbusu 10ak minuta PRODALO SE BRUKU karti
e da je sad u svaki autobus, trolejbus ubacit po jednog na prva vrata pa dok svi ne uđu vozilo neće krenuti dalje, bilo bi para ko u priči
za tramvaj je priča malo komplikovanija jer ima puno ljudi vrata i sl.
ma i to da se uradi, opet bi isto bilo, gras bi grcao u dugovima, prljavo bi bilo.... jednostavno problem je druge prirode.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#18303 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kox »

zateznistub wrote:
kox wrote: :lol: Znam da ljudi pamte uglavnom lijepe stvari ali ti ga kralju bas pretjera.
U čemu sam pretjerao? U tome sto znam i sjećam se kakve su stvari bile prije?
Ili je bolje praviti se mutav
Nidje veze. Vandalizma je u Sarajevu uvijek bilo, unistavanja klupa, mobilijara u parkovima, koseva, saranja po tramvajima, zidovima, stubistima. Cak mislim da su danas parkovi i zelene povrsine (oni koji su prezivjeli danasnje 'neimare') npr. u dosta boljem stanju nego tada. Stubista zgrada takodje. Sjecanje je jedno, idealiziranje nesto drugo.
Ali cisto sumnjam da je tada u GRAS-u bilo ovoliko nepotrebno zaposlenih. 1000 zaposlenih ili koliko vec viska a nemaju radne snage za oprati vozila pa normalna stvar bude medijski dogadjaj.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18304 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by zateznistub »

kox wrote:
zateznistub wrote:
kox wrote: :lol: Znam da ljudi pamte uglavnom lijepe stvari ali ti ga kralju bas pretjera.
U čemu sam pretjerao? U tome sto znam i sjećam se kakve su stvari bile prije?
Ili je bolje praviti se mutav
Nidje veze. Vandalizma je u Sarajevu uvijek bilo, unistavanja klupa, mobilijara u parkovima, koseva, saranja po tramvajima, zidovima, stubistima. Cak mislim da su danas parkovi i zelene povrsine (oni koji su prezivjeli danasnje 'neimare') npr. u dosta boljem stanju nego tada. Stubista zgrada takodje. Sjecanje je jedno, idealiziranje nesto drugo.
Ali cisto sumnjam da je tada u GRAS-u bilo ovoliko nepotrebno zaposlenih. 1000 zaposlenih ili koliko vec viska a nemaju radne snage za oprati vozila pa normalna stvar bude medijski dogadjaj.
Kako ti to voliš napisati niđe veze...

To sto ti misliš da ja nešto idealizujem je tvoja stvar.

Vandalizam tada i danas se jednostavno ne mogu porediti.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18305 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Nema vise 1000 viska. Radnika je oko 1400 i smanjuje se jos broj.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#18306 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mali_milojica »

Ne placa se voda,ne placa se grijanje,ne placa se odvoz smetlja,ne placa se rtv taksa,ne placa se karta za tramvaj,zato i imamo sto imamo.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#18307 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Maharadza »

mali_milojica wrote:Ne placa se voda,ne placa se grijanje,ne placa se odvoz smetlja,ne placa se rtv taksa,ne placa se karta za tramvaj,zato i imamo sto imamo.
Vode reko noći NEMA + zagađena (uhljebi), grijanje očajno (uhljebi), smeće ok, rtv uhljebi 1000 i više uposlenih u sivom domu niko to ne može nahraniti, gras no comment! :run:

Taman da sutra naplata bude 100% za sve navedene usluge, napretka nećeš vidjeti, a razlog ti je dosta puta spomenut u posljednoj rečenici---UHLJEBI! Porast naplate bi značio samo porast broja uhljeba, NIŠTA DRUGO!
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#18308 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mali_milojica »

Za sve su krivi uhljebi,a ne stoka sitnog zuba koja nebi pekaru hljeba platila da ne mora. :thumbup:
Kriva je cistacica u GRAS-u sto vlast 20god kupuje socijalni mir sa cijenom karti i prijevoza koji su van svake ekonomske racunice.
Daj samo da prevari nekoga,da se ne plati racun,a navecer psuj zasto nema vode. :-)
Zivi od danas do sutra.
Radi u ViK a ne placa vodu ili krije broj clanova,a hljeb jede odatle.
Radi u Sivom Domu,a ne placa pretplatu.
Radi u toplanama,a ima dug za grijanje.
Pa to nema ni kod Zulu plemena.
Naci cemo 1001 izgovor da nesto ne platimo.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18309 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by zateznistub »

mali_milojica wrote:Za sve su krivi uhljebi,a ne stoka sitnog zuba koja nebi pekaru hljeba platila da ne mora. :thumbup:
Kriva je cistacica u GRAS-u sto vlast 20god kupuje socijalni mir sa cijenom karti i prijevoza koji su van svake ekonomske racunice.
Daj samo da prevari nekoga,da se ne plati racun,a navecer psuj zasto nema vode. :-)
Zivi od danas do sutra.
Radi u ViK a ne placa vodu ili krije broj clanova,a hljeb jede odatle.
Radi u Sivom Domu,a ne placa pretplatu.
Radi u toplanama,a ima dug za grijanje.
Pa to nema ni kod Zulu plemena.
Naci cemo 1001 izgovor da nesto ne platimo.
:thumbup:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#18310 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Sodom1 »

U medjuvremenu seremo po forumu dok SE ne uhljebimo na drzavnu sisu :lol:
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18311 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

mali_milojica wrote:Ne placa se voda,ne placa se grijanje,ne placa se odvoz smetlja,ne placa se rtv taksa,ne placa se karta za tramvaj,zato i imamo sto imamo.
Bravo.
User avatar
Truba
Posts: 81728
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18312 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

ja sam na moru mislio kako kasnim s plaćanjem struje za vikendicu u RS a rok 25. u mjesecu

vlasnik firme do nas je milijuner... plaća struju kad mu dođu rezati

mašine neregistrirane... kola...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8543
Joined: 15/04/2015 11:26

#18313 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Thorgerson »

upsy_daisy wrote:
nlt wrote:jedno mi nije jasno
GRAS ima mnogo mnogo ljudi pa i revizora
evo primjer, neki dan je revizor stajao na vratima u trolejbusu 10ak minuta PRODALO SE BRUKU karti
e da je sad u svaki autobus, trolejbus ubacit po jednog na prva vrata pa dok svi ne uđu vozilo neće krenuti dalje, bilo bi para ko u priči
za tramvaj je priča malo komplikovanija jer ima puno ljudi vrata i sl.
ma i to da se uradi, opet bi isto bilo, gras bi grcao u dugovima, prljavo bi bilo.... jednostavno problem je druge prirode.
Problem je javasluk i neposobnost, nekompetentnost. Sta ocekivati od bilo koje javne firme, ako su ti kljucni ljudi DIF-ovci, pjevaci, propali pjevaci, sportisti itd. Ti ljudi upravljaju resursima kantona i oni upravljaju ovim preduzecima.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#18314 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Maharadza »

Thorgerson wrote:
upsy_daisy wrote:
nlt wrote:jedno mi nije jasno
GRAS ima mnogo mnogo ljudi pa i revizora
evo primjer, neki dan je revizor stajao na vratima u trolejbusu 10ak minuta PRODALO SE BRUKU karti
e da je sad u svaki autobus, trolejbus ubacit po jednog na prva vrata pa dok svi ne uđu vozilo neće krenuti dalje, bilo bi para ko u priči
za tramvaj je priča malo komplikovanija jer ima puno ljudi vrata i sl.
ma i to da se uradi, opet bi isto bilo, gras bi grcao u dugovima, prljavo bi bilo.... jednostavno problem je druge prirode.
Problem je javasluk i neposobnost, nekompetentnost. Sta ocekivati od bilo koje javne firme, ako su ti kljucni ljudi DIF-ovci, pjevaci, propali pjevaci, sportisti itd. Ti ljudi upravljaju resursima kantona i oni upravljaju ovim preduzecima.
Ama čitaj šta pišu gore ovi uhljebi - 'kriv je narod što nije pratio SDA' citirajući velikog vođu El-Baketa. Samo plaćate račune da mogu još DIF-ovaca ubaciti. Nisu oni krivi nizašta, već samo narod što ne plaća. :oops:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#18315 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by orinoco »

Thorgerson wrote: Problem je javasluk i neposobnost, nekompetentnost. Sta ocekivati od bilo koje javne firme, ako su ti kljucni ljudi DIF-ovci, pjevaci, propali pjevaci, sportisti itd. Ti ljudi upravljaju resursima kantona i oni upravljaju ovim preduzecima.
Ne možeš generaliziranjem i selektivitetom na DIF-ovce i sl. diskreditirati ljude. Sposobnost ili nespobnost je individualna osobina. Poznajem bezbroj ekonomista, pravnika, saobraćajnih inženjera, građevinskih, arhitekata, i magistara još, sve zadnjih godina obrazovanih na sarajevskom univerzitetu, koji pojma nemaju o struci. A poznajem i prijeratne SSS kojima bih povjerila bilo kakav odgovoran i značajan posao.

Za loše stanje u GRAS-u odgovorna je kompletna linija upravljanja, a ona na kraju doseže do Skupštine Kantona Sarajevo
User avatar
Thorgerson
Posts: 8543
Joined: 15/04/2015 11:26

#18316 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Thorgerson »

orinoco wrote:
Thorgerson wrote: Problem je javasluk i neposobnost, nekompetentnost. Sta ocekivati od bilo koje javne firme, ako su ti kljucni ljudi DIF-ovci, pjevaci, propali pjevaci, sportisti itd. Ti ljudi upravljaju resursima kantona i oni upravljaju ovim preduzecima.
Ne možeš generaliziranjem i selektivitetom na DIF-ovce i sl. diskreditirati ljude. Sposobnost ili nespobnost je individualna osobina. Poznajem bezbroj ekonomista, pravnika, saobraćajnih inženjera, građevinskih, arhitekata, i magistara još, sve zadnjih godina obrazovanih na sarajevskom univerzitetu, koji pojma nemaju o struci. A poznajem i prijeratne SSS kojima bih povjerila bilo kakav odgovoran i značajan posao.

Za loše stanje u GRAS-u odgovorna je kompletna linija upravljanja, a ona na kraju doseže do Skupštine Kantona Sarajevo
Ne diskreditujem ih ja - Nego cinjenice i stanje u gradu, kantonu.

Da sve u kantonu cvjeta, mislis da bi me bolio qrac sta je premier zavrsio od fakulteta?

Fulas poentu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#18317 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by drug_profi »

Malo je ko Bravara smatrao nekvalifikovanim.
Slava mu.
User avatar
drndalo
Posts: 22817
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18318 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by drndalo »

mali_milojica wrote:Za sve su krivi uhljebi,a ne stoka sitnog zuba koja nebi pekaru hljeba platila da ne mora. :thumbup:
Kriva je cistacica u GRAS-u sto vlast 20god kupuje socijalni mir sa cijenom karti i prijevoza koji su van svake ekonomske racunice.
Daj samo da prevari nekoga,da se ne plati racun,a navecer psuj zasto nema vode. :-)
Zivi od danas do sutra.
Radi u ViK a ne placa vodu ili krije broj clanova,a hljeb jede odatle.
Radi u Sivom Domu,a ne placa pretplatu.
Radi u toplanama,a ima dug za grijanje.
Pa to nema ni kod Zulu plemena.
Naci cemo 1001 izgovor da nesto ne platimo.
Ko kaze da je cijena karte neekonomska ? Da je cijena pojedinacne karte 0.50 KM, slozio bih se s tobom, ali ovako i ne bas... Ali dok kod nas niko ne zna koliki je u stvari % naplate, moremo samo duvati Sintelan... :zzzz:

Utvdise li ikada koliko kupona se duplo stampa u vlastitoj stampariji, i ko bere kajmak od te paralelne strukture (naravno da ne)? Ukinuse li to barem ? Koliko svercera sa kuponima vidjam, sumnjam, mada ih je sada manje nego prije...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11008
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#18319 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Prpa.ba »

Ekonomska cijena karte nije odokativna cifra u odnosu na percipirani standard gradjana vec funkcija troska nabave, amortizacije i odrzavanja vozila, plate vozaca, cistaca, kontrole naplate i administracije, struje/goriva, odrzavanja sina, fizickog osiguranja remize... normalna kantonalna uprava bi to stavila na papir, odredila subvencionirani dio u odnosu na standard gradjana i formirala cijenu, pa bila ona 20 pfeninga ili 2 KM. Ovako imamo ad-hoc sadakistan, kukanje kako su stari tramvaji dok kanton zavrce na subvencijama i boga pitaj otkud 1.6 KM kao odredjena cijena.
User avatar
So What!
Posts: 11157
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#18320 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by So What! »

drugi profil wrote:Malo je ko Bravara smatrao nekvalifikovanim.
Slava mu.
Prijatelju ti apsolutno na svakoj temi, pominješ Bravara i gdje treba i ne treba.

Volim i ja Carlosa Santana, ali ga ne uplićem u svaku muzičku raspravu.

Lijepo je poštivati neku ličnost, navedenu poštujem i ja, naravno ne slijepo, već zbog konkretnih stvari zbog kojih zaslužuje, ali ne može se stalno zazivati i gdje treba i ne treba.
User avatar
mk ultra
Posts: 19511
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#18321 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mk ultra »

mali_milojica wrote:Za sve su krivi uhljebi,a ne stoka sitnog zuba koja nebi pekaru hljeba platila da ne mora. :thumbup:
Kriva je cistacica u GRAS-u sto vlast 20god kupuje socijalni mir sa cijenom karti i prijevoza koji su van svake ekonomske racunice.
Daj samo da prevari nekoga,da se ne plati racun,a navecer psuj zasto nema vode. :-)
Zivi od danas do sutra.
Radi u ViK a ne placa vodu ili krije broj clanova,a hljeb jede odatle.
Radi u Sivom Domu,a ne placa pretplatu.
Radi u toplanama,a ima dug za grijanje.
Pa to nema ni kod Zulu plemena.
Naci cemo 1001 izgovor da nesto ne platimo.
Sjedim neki dan sa covjekom iz jedne od ovih javnih ustanova (nesto sam radio za tu firmu) i dok smo odmarali zove on magacionera kaze naruci mi 5x6 kabla 18m :lol:

Mozda sam vec pisao da sam jednom sa telekomom radio na bjelasnici nesto, mjerili, troje ljudi dolazi sa tri razlicita auta

Dobro je pa ista radi ovdje

Sto kaze 1400 ljudi u grasu x 2000KM brutto po covjeku otprilike... skoro 3 miliona samo za plate
Sve zivo je nazor i na neku prevaru, samo je pitanje na kojem nivou... ovaj zakida za marku, ovaj za milion

I jos nesto, to cu gdje god mogu pisati
Da nema vece bagre od ljudi sto naplatu rade KJKP rad - parking
Prije rampe dnevna uplata bila oko 400KM, sad oko 900 ovisi o parkingu
A i sad kad stane rampa ide u dzep
I UVIJEK TRAZITE FISKALNI
jer ako ti da racun od rampe ode olosu u dzep (na sirokoj traci printan)
User avatar
So What!
Posts: 11157
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#18322 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by So What! »

GRAS u Hadžićima otvorio novi objekt za prodaju karata i kupona
Image

U saradnji lokalne zajednice i KJKP GRAS, ovom preduzeću je danas ustupljen objekt za prodaju karata i kupona na području općine Hadžići, čime će se smanjiti gužve prilikom kupovine pretplatnih karata.

"Dugo smo čekali da ovaj objekt ustupimo nekome ko ga treba, a prvenstveno je bio potreban GRAS-u radi prodaje karata i budućeg dispečerskog mjesta s kojeg će se upravljati cijelim saobraćajem na području općine Hadžići", rekao je načelnik Općine Hadžići Hamdo Ejubović.

Sredstva za projekt u vrijednosti od 50.000 KM finansirala je Općina Hadžići.

"Ovo je jedan veliki korak u našoj realizaciji spašavanja GRAS-a. Općina Hadžići nam je pomogla donacijom ovog objekta. Našim radnicima ćemo omogućiti da rade u mnogo boljim uslovima, što je naš primarni cilj. Moj cilj jeste da sačuvam sva radna mjesta i da ljudima omogućim bolje uslove za rad", istakao je Haris Gušić, upravitelj KJKP GRAS.

Nazvao je ovo malim simboličnim trenutkom jednog pomaka GRAS-a prema naprijed i dodao kako će u budućnosti nastojati otvoriti još mnogo ovakvih mjesta. Zahvalio se načelniku, lokalnoj zajednici i svim privrednicima KS koji im daju podršku. Poručio je građanima da kupuju kupone i da će se ubrzo voziti u najljepšim vozilima.
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Klix
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18323 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Po prvi put autobuske karte se mogu kupiti na trafici. Do sad to nije bilo nigdje moguće.

Inače skretnica ka Željezničkoj je popravljena i sad su u funkciji sve linije koje rade u ljetnom rv 1,3,4,6.

Slijedeća za opravak je skretnica Nedžarići kako bi linija 5 krenula sa radom kako i spada u septembru.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#18324 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bach »

Dresdner ima intervju u novoj Azri...

Image

Image

Image
Post Reply