GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#18276 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by O'zone »

Banned user for reason “Kršenje pravila foruma”
» peepeep

7 dana
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18277 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by zateznistub »

Seljaka se nagomilalo u gradu i ti ne možeš načistiti za njima. Ne kažem da ta sanja ne treba čistiti, trebalo bi kažnjavati ta govna pa nek u svom zaseoku šara kad ode
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#18278 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Svake godine vozila prođu ovakvo čišćenje (neka nažalost svake dvije), samo što je sad zbrzano i što su dobili ispomoć iz svih sektroa, i što je obavještena javnost.
Grafiti su očišćeni samo oni što se mogu skinuti. Škrabotine napravljene trajnim markerima su ostale.
Naravno već ima i novih potpisa, samo za sad dosta manjim tempom dok traje raspust. Dosta se teško s tim boriti.

GRAS trenutno nema kapacitet da se s time adekvatno izbori.
Upravnik je lično nadgledao čišćenje, i vjerovatno mu je jasno da bez adekvatnih sredstava nema skidanja škrabotina.

Uostalom mogli su se u svakom vozilu i prije primjetiti neuspješni pokušaji brisanja grafita, gdje se vidi da je ribano, ali da se nije moglo očistiti.

Ranije sam pisao kakvom radnom snagom raspolažu dijelovi Grasa zaduženi za higijenu, da se više ne ponavljam. Samo ću reći slabo.
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#18279 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by upsy_daisy »

man_464 wrote:Dok policija dođe - isto LOLE, ovaj uteče. :run:

Svakako nisam za fizički kontakt.
ma ja, svi su krivi a vi ste nevinašcad
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#18280 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by upsy_daisy »

trambusek88 wrote:Svake godine vozila prođu ovakvo čišćenje (neka nažalost svake dvije), samo što je sad zbrzano i što su dobili ispomoć iz svih sektroa, i što je obavještena javnost.
Grafiti su očišćeni samo oni što se mogu skinuti. Škrabotine napravljene trajnim markerima su ostale.
Naravno već ima i novih potpisa, samo za sad dosta manjim tempom dok traje raspust. Dosta se teško s tim boriti.

GRAS trenutno nema kapacitet da se s time adekvatno izbori.
Upravnik je lično nadgledao čišćenje, i vjerovatno mu je jasno da bez adekvatnih sredstava nema skidanja škrabotina.

Uostalom mogli su se u svakom vozilu i prije primjetiti neuspješni pokušaji brisanja grafita, gdje se vidi da je ribano, ali da se nije moglo očistiti.

Ranije sam pisao kakvom radnom snagom raspolažu dijelovi Grasa zaduženi za higijenu, da se više ne ponavljam. Samo ću reći slabo.
Pa dobro, jesmo li mi krivi za to njihovo slabo raspolaganje SNAGAMA za higijenu(kao da je nuklearna fizika bože sačuvaj i zakloni)
ono, vi kontate ako kažete da ste 'nemoćni', to je to, možete nakon toga sjesti skrštenih ruku, jer narod ZNA
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18281 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by zateznistub »

upsy_daisy wrote:
man_464 wrote:Dok policija dođe - isto LOLE, ovaj uteče. :run:

Svakako nisam za fizički kontakt.
ma ja, svi su krivi a vi ste nevinašcad
Reve su upravo ogledalo većine putnika u tramvajima...
Koliko god među njima ima ološa mnogo ga je više među putnicima...
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#18282 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kakotakonikako »

Vozila Grasa moraju biti cista. Tu nema price. Takodjer ko kaze ako ti se ne svidja vozi se taksijem ili pjeske, taj nije sav svoj. Gras vrsi gradski prevoz i ako to nije u stanju - neka se ukine. Doci ce neko ko ce pruzati normalnu uslugu ( a tu je cistoca jako bitna ). O placanju karata tu nema razgovora - ko god da se vozi mora platiti tu uslugu. Ako nema karte kazniti ga, ali bez upotrebe fizicke prisile.
Sve je ovo tako jednostavno, samo sto moraju doci pravi ljudi na prava mjesta, a ne zavicajne, rodbinske i stranacke veze ( a nija samo u Grasu ovo ).
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#18283 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by upsy_daisy »

zateznistub wrote:
upsy_daisy wrote:
man_464 wrote:Dok policija dođe - isto LOLE, ovaj uteče. :run:

Svakako nisam za fizički kontakt.
ma ja, svi su krivi a vi ste nevinašcad
Reve su upravo ogledalo većine putnika u tramvajima...
Koliko god među njima ima ološa mnogo ga je više među putnicima...
reve su ogledalo Grasa mister isfrustriranigrađaninekojimislidasusviseljaciokonjega
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18284 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by zateznistub »

upsy_daisy wrote: reve su ogledalo Grasa mister isfrustriranigrađaninekojimislidasusviseljaciokonjega
Kakvi graĐani takav gras...

Isfrustriranagospođicekojamislidajesamodograsa
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#18285 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by upsy_daisy »

zateznistub wrote:
upsy_daisy wrote: reve su ogledalo Grasa mister isfrustriranigrađaninekojimislidasusviseljaciokonjega
Kakvi graĐani takav gras...

Isfrustriranagospođicekojamislidajesamodograsa
nije tačno, sram te bilo, hoćeš da kažeš da su ljudi koji plaćaju karte krivi bili za sedmodnevni štrajk Grasa, kada su morali da se snalaze kako znaju i umiju i da plaćaju dodatno prevoz a Gras se nakon toga nije ni izvinio ljudima a kamoli da im ''prizna'' to sedam dana bez gradskog prevoza.
ima do naroda naravno, ali u ovoj temi-slabo, jako slabo.
a ti šta god ko pomene zaurlaš;seljaci, došlje, ovo, ono, dosta više ba

p.s.nisam došla, ovdje sam rođena kao i moji, smeta mi štošta kod graDŽana ali ti si iskompleksiran
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#18286 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by upsy_daisy »

man_464 wrote:Prvo.

Potpisujem. Kome ne odgovara nek se ne vozi.

Drugo.


Moj rodni list je načinjen 1995 godine u Sarajevu. Opština Centar. Sa ponosom kazem da sam Sarajlija kao i moja mati koja potice iz stare Sarajevske porodice. Sa ponosom i kažem da mi je i otac iz Višegrada.

Sa ponosom bi rekao da sam i iz Priboja.

Dakle logika je ta. Nije u pitanju prasina i prljavština. Vec pisanje grafita i unistavanje enterijera. Prasina blato i ostalo se treba čistiti... Grafiti... Pa sad ih očiste sutradan opet novi. Kome onda čistiti.?
:lol: e, svašta, dokle je to došlo.
sutra sve izmet po tramvaju i nećeš smjet ništa reć'
ŠUT' AKO TI NE ODGOVARA NE VOZ' SE
:lol: :lol: :lol: :lol:

tobbejarabbi dole niko nije normalan
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18287 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by zateznistub »

upsy_daisy wrote:
zateznistub wrote:
upsy_daisy wrote: reve su ogledalo Grasa mister isfrustriranigrađaninekojimislidasusviseljaciokonjega
Kakvi graĐani takav gras...

Isfrustriranagospođicekojamislidajesamodograsa
nije tačno, sram te bilo, hoćeš da kažeš da su ljudi koji plaćaju karte krivi bili za sedmodnevni štrajk Grasa, kada su morali da se snalaze kako znaju i umiju i da plaćaju dodatno prevoz a Gras se nakon toga nije ni izvinio ljudima a kamoli da im ''prizna'' to sedam dana bez gradskog prevoza.
ima do naroda naravno, ali u ovoj temi-slabo, jako slabo.
a ti šta god ko pomene zaurlaš;seljaci, došlje, ovo, ono, dosta više ba

p.s.nisam došla, ovdje sam rođena kao i moji, smeta mi štošta kod graDŽana ali ti si iskompleksiran
Šta nije tačno? Mojim sam očima gledao debile kako čupaju tapacirung sa sjedišta u trolejbusu. Svojim očima gledao babu ba čijem je licu šminke za 10 osoba kako govori reci da joj ne pada na pamet sa plati kartu i da joj ni na kraj pameti nije da napusti vozilo.
Iskomleksiran? Nemaš ti pojma sta to znači. A za štrajk se izvoli obratiti skupštini kantona i njihovom macehinskom odnosu spram ove firme.
Sav cilj je uništenje ove firme jer je zemljište gdje se nalazi remi za jako skakljivo
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#18288 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by upsy_daisy »

zateznistub wrote: Šta nije tačno? Mojim sam očima gledao debile kako čupaju tapacirung sa sjedišta u trolejbusu. Svojim očima gledao babu ba čijem je licu šminke za 10 osoba kako govori reci da joj ne pada na pamet sa plati kartu i da joj ni na kraj pameti nije da napusti vozilo.
Iskomleksiran? Nemaš ti pojma sta to znači. A za štrajk se izvoli obratiti skupštini kantona i njihovom macehinskom odnosu spram ove firme.
Sav cilj je uništenje ove firme jer je zemljište gdje se nalazi remi za jako skakljivo
Ok,evo, izvinjavam se za iskompleksiranost.Ali nekad djeluješ.
Te primjere što si naveo, to je ...normala.Uvijek toga bilo i bit'će.Ali to ne daje pravo Upravi Grasa da rade šta rade i šta su radili.Stoga su i izgubili sav krediblitet kod naroda pa sad i ko ne bi bio protiv Grasa da je kako treba, sad jeste.
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#18289 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mk ultra »

bitanga_sa_otesa wrote:
Black swan wrote:gospodo ako vam ne valjaju tramvaji i revizori idite pješke ili taksijem

ili se vratite u svoje parize bečeve i londone
takoe :bih:
Ako moze adnna ecclestone, moze i prosjecan graDžanin
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18290 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by zateznistub »

upsy_daisy wrote:
zateznistub wrote: Šta nije tačno? Mojim sam očima gledao debile kako čupaju tapacirung sa sjedišta u trolejbusu. Svojim očima gledao babu ba čijem je licu šminke za 10 osoba kako govori reci da joj ne pada na pamet sa plati kartu i da joj ni na kraj pameti nije da napusti vozilo.
Iskomleksiran? Nemaš ti pojma sta to znači. A za štrajk se izvoli obratiti skupštini kantona i njihovom macehinskom odnosu spram ove firme.
Sav cilj je uništenje ove firme jer je zemljište gdje se nalazi remi za jako skakljivo
Ok,evo, izvinjavam se za iskompleksiranost.Ali nekad djeluješ.
Te primjere što si naveo, to je ...normala.Uvijek toga bilo i bit'će.Ali to ne daje pravo Upravi Grasa da rade šta rade i šta su radili.Stoga su i izgubili sav krediblitet kod naroda pa sad i ko ne bi bio protiv Grasa da je kako treba, sad jeste.
Opraštam ti zbog godina. Jer da ih imaš malo vise znala bi da toga prije NIJE bilo.
Nikako nije bilo in razvaljivanje tuđe (društvene) imovine.
Sav ovaj javasluk je došao kasnije.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#18291 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by O'zone »

upsy_daisy wrote: Te primjere što si naveo, to je ...normala.
Tužno zar ne :(
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#18292 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Thorgerson »

upsy_daisy wrote:
man_464 wrote:Dok policija dođe - isto LOLE, ovaj uteče. :run:

Svakako nisam za fizički kontakt.
ma ja, svi su krivi a vi ste nevinašcad
Sta si ti kao savjesni gradjanin uradila povodom saranja po vozilima? Jesi li ikada svjedocila istim, te da li si u tom trenutku pozvala policiju?

Naravno da nisi. Kao ni ja, kao ni ostalih 99,9% gradjana.
Zabijes vugla u mobitel, il buljis kroz prozor. Gledas svoj posao.

Ja sam vani vidjao bolan kako cinkaju raju sto nisu kupila kartu. Babetina ustane i fino zove konduktera.
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#18293 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by upsy_daisy »

Thorgerson wrote:
upsy_daisy wrote:
man_464 wrote:Dok policija dođe - isto LOLE, ovaj uteče. :run:

Svakako nisam za fizički kontakt.
ma ja, svi su krivi a vi ste nevinašcad
Sta si ti kao savjesni gradjanin uradila povodom saranja po vozilima? Jesi li ikada svjedocila istim, te da li si u tom trenutku pozvala policiju?

Naravno da nisi. Kao ni ja, kao ni ostalih 99,9% gradjana.
Zabijes vugla u mobitel, il buljis kroz prozor. Gledas svoj posao.

Ja sam vani vidjao bolan kako cinkaju raju sto nisu kupila kartu. Babetina ustane i fino zove konduktera.
Kako ti znaš da nisam?Itekako, jesam.Ali, iskreno, rijetko viđam.Jer se ugl Grasom vozim danju.
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#18294 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by upsy_daisy »

zateznistub wrote:
upsy_daisy wrote:
zateznistub wrote: Šta nije tačno? Mojim sam očima gledao debile kako čupaju tapacirung sa sjedišta u trolejbusu. Svojim očima gledao babu ba čijem je licu šminke za 10 osoba kako govori reci da joj ne pada na pamet sa plati kartu i da joj ni na kraj pameti nije da napusti vozilo.
Iskomleksiran? Nemaš ti pojma sta to znači. A za štrajk se izvoli obratiti skupštini kantona i njihovom macehinskom odnosu spram ove firme.
Sav cilj je uništenje ove firme jer je zemljište gdje se nalazi remi za jako skakljivo
Ok,evo, izvinjavam se za iskompleksiranost.Ali nekad djeluješ.
Te primjere što si naveo, to je ...normala.Uvijek toga bilo i bit'će.Ali to ne daje pravo Upravi Grasa da rade šta rade i šta su radili.Stoga su i izgubili sav krediblitet kod naroda pa sad i ko ne bi bio protiv Grasa da je kako treba, sad jeste.
Opraštam ti zbog godina. Jer da ih imaš malo vise znala bi da toga prije NIJE bilo.
Nikako nije bilo in razvaljivanje tuđe (društvene) imovine.
Sav ovaj javasluk je došao kasnije.
U ovoj mjeri u kojoj jeste došao je kasnije ali da je prije bilo išaranih tramvaja, pocijepanih trolejbuskih sjedišta, bilo je.Bila sam mala ali se sjećam.
upsy_daisy
Posts: 639
Joined: 04/01/2016 15:26

#18295 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by upsy_daisy »

O'zone wrote:
upsy_daisy wrote: Te primjere što si naveo, to je ...normala.
Tužno zar ne :(
Svugdje ima huliganstva, to hoćeš reći da vani nema huliganskog ponašanja?Ali vani čiste na vrijeme,ne zapuštaju pa poslije ne mogu oprati.I radi se na kaznama i savjesti graDŽana.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#18296 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by O'zone »

upsy_daisy wrote:
O'zone wrote:
upsy_daisy wrote: Te primjere što si naveo, to je ...normala.
Tužno zar ne :(
Svugdje ima huliganstva, to hoćeš reći da vani nema huliganskog ponašanja?Ali vani čiste na vrijeme,ne zapuštaju pa poslije ne mogu oprati.I radi se na kaznama i savjesti graDŽana.
Vjeruj da ne znam. Ne izlazim iz ove naše male utopijske kasabe jer se bojim da ću negdje vidjeti da je bolje pa kad se vratim depresija ima da me slomi.

Tužno je što smo se spustili na taj nivo da je cijepanje sjedišta, neplaćanje karte, šaranje,....postalo...normala. A moraš se složiti da nije. To bi po pravilu trebao da bude eksces, pojedinačni slučaj koji zaslužuje krajnju osudu a ne nešto normalno. Situacija u kojoj bi svi putnici u vozilu ili prisutni na licu mjesta trebali dići glas i ako ništa pozvati organe reda, no pošto je to fakat postalo normala..više niko ni pogled da uputi.
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#18297 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nlt »

jedno mi nije jasno
GRAS ima mnogo mnogo ljudi pa i revizora
evo primjer, neki dan je revizor stajao na vratima u trolejbusu 10ak minuta PRODALO SE BRUKU karti
e da je sad u svaki autobus, trolejbus ubacit po jednog na prva vrata pa dok svi ne uđu vozilo neće krenuti dalje, bilo bi para ko u priči
za tramvaj je priča malo komplikovanija jer ima puno ljudi vrata i sl.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18298 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by zateznistub »

upsy_daisy wrote: U ovoj mjeri u kojoj jeste došao je kasnije ali da je prije bilo išaranih tramvaja, pocijepanih trolejbuskih sjedišta, bilo je.Bila sam mala ali se sjećam.
Saranja po tramvajima jeste bilo i to je krenulo negdje krajem '80. A i početkom' 90. Prije toga nije bilo garantujem ti.
Sto se toloejbusa tice ne sjećam se ni jednog poderanog sjedišta a Beli sam ga koristio u tim periodima.
Također je bila znatna razlika urednosti i stanju trolejbusa i tramvaja u tom periodu čak malo i iza rata.
Djelom je to razlog što su trolejbusi bili noviji a boga mi i dijelom zbog vrste putnika u jednom i u drogom sredstvu prevoza.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#18299 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kox »

zateznistub wrote:
upsy_daisy wrote:
zateznistub wrote: Šta nije tačno? Mojim sam očima gledao debile kako čupaju tapacirung sa sjedišta u trolejbusu. Svojim očima gledao babu ba čijem je licu šminke za 10 osoba kako govori reci da joj ne pada na pamet sa plati kartu i da joj ni na kraj pameti nije da napusti vozilo.
Iskomleksiran? Nemaš ti pojma sta to znači. A za štrajk se izvoli obratiti skupštini kantona i njihovom macehinskom odnosu spram ove firme.
Sav cilj je uništenje ove firme jer je zemljište gdje se nalazi remi za jako skakljivo
Ok,evo, izvinjavam se za iskompleksiranost.Ali nekad djeluješ.
Te primjere što si naveo, to je ...normala.Uvijek toga bilo i bit'će.Ali to ne daje pravo Upravi Grasa da rade šta rade i šta su radili.Stoga su i izgubili sav krediblitet kod naroda pa sad i ko ne bi bio protiv Grasa da je kako treba, sad jeste.
Opraštam ti zbog godina. Jer da ih imaš malo vise znala bi da toga prije NIJE bilo.
Nikako nije bilo in razvaljivanje tuđe (društvene) imovine.
Sav ovaj javasluk je došao kasnije
.
:lol: Znam da ljudi pamte uglavnom lijepe stvari ali ti ga kralju bas pretjera.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18300 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

Image
Post Reply