GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#18101 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Amazonka27 wrote:Priča neki dan taxista kako mu je sin otišao iz GRAS-a u njemačku i kako ne može u njemačkoj da zaradi koliko je ovdje zarađivao...jer tamo mora platiti kiriju 800e. i nema dodatne zarade kao što je imao u GRAS-u jer kad god zamjeni nekog kolegu to je 40KM na platu....2-3 puta mjesečno - fin bonus. Izađe u GRAS-u od 1200-1500 KM mjesečno. A kada ja kažem gdje radim, ljudi misle da bacam pare kroz prozor, da ne znam šta ću sa parama...evo dođe mi da predam CV i motivacijsko pismo za vozačicu tramvaja...

također, priča mi rodica da njena mama ima milju kao čistačica u GRAS-u...

s druge strane, drugoj rodici muž radi u GRAS-u, imaju dogovor sa ZZO da ovjere knjižicu samo kad treba neko doktoru (na dan, dva - tri)

pa o čemu mi pričamo ovdje.
pa neka te rodice zaposle pa vozaj tramvaj
slikali ljudi ovdje davno platne liste i stavljali
kakve hiljada i po i kakve gluposti
a očistčicama da ne govorim
sve ima crno na bijelo
ali taxo je to
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#18102 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by P308 »

:shock: Tramvaj izgleda odlicno
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#18103 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by peepeep »

P308 wrote::shock: Tramvaj izgleda odlicno
pih, znaš kako bi dobro bilo kada bi ih redovno održavali... to bi bilo fantazija! a relativno bi lako sada trebalo biti da ih održavaju jer čak i ako se pošara, to je sad pa sad posla - mnogo lakše nego cijelu grdosiju ribati. što neko negdje spomenu, sad čekam da poprave svečano one ploče u prevozu, one što prikazuju dokle ide vozilo a ne da stoj nešto na turskom, nešto na švapskom i tako dalje...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#18104 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mali_milojica »

Propast nece,spasa im nema :D
1000 KM cistacice nisu imale ni u najboljim danima FDS i Sefika Loje,a kamoli u GRAS-u
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#18105 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Amazonka27 »

vješalica wrote:
Amazonka27 wrote:Priča neki dan taxista kako mu je sin otišao iz GRAS-a u njemačku i kako ne može u njemačkoj da zaradi koliko je ovdje zarađivao...jer tamo mora platiti kiriju 800e. i nema dodatne zarade kao što je imao u GRAS-u jer kad god zamjeni nekog kolegu to je 40KM na platu....2-3 puta mjesečno - fin bonus. Izađe u GRAS-u od 1200-1500 KM mjesečno. A kada ja kažem gdje radim, ljudi misle da bacam pare kroz prozor, da ne znam šta ću sa parama...evo dođe mi da predam CV i motivacijsko pismo za vozačicu tramvaja...

također, priča mi rodica da njena mama ima milju kao čistačica u GRAS-u...

s druge strane, drugoj rodici muž radi u GRAS-u, imaju dogovor sa ZZO da ovjere knjižicu samo kad treba neko doktoru (na dan, dva - tri)

pa o čemu mi pričamo ovdje.
pa neka te rodice zaposle pa vozaj tramvaj
slikali ljudi ovdje davno platne liste i stavljali
kakve hiljada i po i kakve gluposti
a očistčicama da ne govorim
sve ima crno na bijelo
ali taxo je to
Ne treba mene niko zapošljavati...a ti si od duhovitog postao pravo čangrizalo. Samo prenosim ono sto mi kažu...i ovaj treći slučaj više nema plate nego ima. Nešto slutim da svim radnicima nisu isti uslovi. Jer da jesu...davno bi ovo sve prštalo od galame...nije njih 15.
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#18106 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hostapler »

zateznistub wrote:
Amazonka27 wrote:Priča neki dan taxista kako mu je sin otišao iz GRAS-a u njemačku i kako ne može u njemačkoj da zaradi koliko je ovdje zarađivao...jer tamo mora platiti kiriju 800e. i nema dodatne zarade kao što je imao u GRAS-u jer kad god zamjeni nekog kolegu to je 40KM na platu....2-3 puta mjesečno - fin bonus. Izađe u GRAS-u od 1200-1500 KM mjesečno. A kada ja kažem gdje radim, ljudi misle da bacam pare kroz prozor, da ne znam šta ću sa parama...evo dođe mi da predam CV i motivacijsko pismo za vozačicu tramvaja...

također, priča mi rodica da njena mama ima milju kao čistačica u GRAS-u...

s druge strane, drugoj rodici muž radi u GRAS-u, imaju dogovor sa ZZO da ovjere knjižicu samo kad treba neko doktoru (na dan, dva - tri)

pa o čemu mi pričamo ovdje.
Mani se taksisticke šuplje, što ne dadne sinu licencu pa nek mu sin vrti, neće znat gdje udara od para. Ovo čistačica čisto sumLjAm. Eno kuka ju na BHT-u kako nema pretplata a plate na radiju BHT preko milje dobro
Moguce je da na BH Radiju imaju preko 1000 plate. Slicno je i na BHT1,jer se vecinom radi o VSS kadru. Novinari,rukovodeci kadar,urednici,voditelji,reditelji i sl
Zato sitna buranija,u produkciji,sa SSS,ima plate od 400-700 KM. Vozaci,kamermani,tonci,mikseri,montazeri,scena,cistacice i ostali.
I onda dobijes prosjek plata od cca 800 KM.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#18107 Re: grass

Post by peepeep »

Zajebali se, mislili da je prvi april:

GRAS oprao tramvaje i pozvao medije da zabilježe ''čudo''
Preduzeće GRAS danas je obavijestilo medije da će sutra biti održana promocija opranih i očišćenih tramvaja.

Kako je saopćeno iz GRAS-a, okončana je prva faza akcije detaljnog čišćenja i pranja vozila javnog gradskog prevoza, a kojom su bili obuhvaćeni tramvaji, te na iskazani interes medija i javnosti, pozivamo vas da u četvrtak u 9 sati u Remizi preduzeća GRAS (ul. Srđana Aleksića 1) zabilježite prve rezultate akcije i ujedno prisustvujete promociji brendiranog tramvaja sa sloganom ''Kupujmo i koristimo domaće'' a u okviru nove kampanje pod nazivom «Made in BiH» u kojoj učestvuje i GRAS, saopćeno je iz Službe za odnose s javnošću.

Nakon što je koncem prošle godine u Sarajevu svečano otvoren trotoar ispred zgrade Predsjedništva, nakon što se tokom predizbornih inih kampanja ovdašnji političari otvarali semafore i ko zna šta ne, informacija o svečanom predstavljanju čistih tramvaja dolazi kao neka vrsta nastavka ''priče o otvaranjima u BiH''.

S obzirom na karakter ove interesantne informacije, i ''sumnjivu'' e-mail adresu s koje je poziv na našu adresu stigao, odlučili smo pojašnjenje potražiti u samom GRAS-u. Informacija je potvrđena...
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18108 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

istočna europa+balkan+komunizam+rat+tranzicija
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#18109 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vješalica »

Amazonka27 wrote:
vješalica wrote:
Amazonka27 wrote:Priča neki dan taxista kako mu je sin otišao iz GRAS-a u njemačku i kako ne može u njemačkoj da zaradi koliko je ovdje zarađivao...jer tamo mora platiti kiriju 800e. i nema dodatne zarade kao što je imao u GRAS-u jer kad god zamjeni nekog kolegu to je 40KM na platu....2-3 puta mjesečno - fin bonus. Izađe u GRAS-u od 1200-1500 KM mjesečno. A kada ja kažem gdje radim, ljudi misle da bacam pare kroz prozor, da ne znam šta ću sa parama...evo dođe mi da predam CV i motivacijsko pismo za vozačicu tramvaja...

također, priča mi rodica da njena mama ima milju kao čistačica u GRAS-u...

s druge strane, drugoj rodici muž radi u GRAS-u, imaju dogovor sa ZZO da ovjere knjižicu samo kad treba neko doktoru (na dan, dva - tri)

pa o čemu mi pričamo ovdje.
pa neka te rodice zaposle pa vozaj tramvaj
slikali ljudi ovdje davno platne liste i stavljali
kakve hiljada i po i kakve gluposti
a očistčicama da ne govorim
sve ima crno na bijelo
ali taxo je to
Ne treba mene niko zapošljavati...a ti si od duhovitog postao pravo čangrizalo. Samo prenosim ono sto mi kažu...i ovaj treći slučaj više nema plate nego ima. Nešto slutim da svim radnicima nisu isti uslovi. Jer da jesu...davno bi ovo sve prštalo od galame...nije njih 15.

ne znam što ti smeta komentar
jebote ko da su tamo ministarske plate
kad vam izađe konkurs nećete da se javite ispod časti vam raditi te poslove
ne samo da je ispod časti već i niste bogzna nešto sposobni
lako je srati preko kompjutera
a uvijek ide priča taksista pričo,brijač pričo,frizer priča,od nailove matere strina pričala,od strinine unuke praunuka i čukundeda pričali...pričali pričali....
eto svi pričaju i sve svoje iznose niko ništa ne krije
aham,eto ko i rekli bi da im je loše....
Last edited by vješalica on 21/06/2017 17:01, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18110 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

vozio bih tramvaj samo u pionirskoj :D za djecu
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#18111 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

Black swan wrote:vozio bih tramvaj samo u pionirskoj :D za djecu
vozić plastični
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#18112 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Čistačice su 2013 imale početne plate između 494 i 549KM
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... /info2.pdf

Što znači da su sad plate čistačica 444-494KM. Mogu izaći od 650-750KM u zavisnosti od radnog vremena, pozicije i minulog rada.

Možda je prije mogla neka čistačica koja s radom vikendom, stažom 30+ godina, obrokom 12KM platama kakve su bile izaći preko 900-950KM sad ne može.
black64
Posts: 182
Joined: 16/02/2016 18:45

#18113 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by black64 »

dokle su zatvorena stajalista, prije par mjeseci je bio neki clanak o tome ?
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#18114 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by So What! »

GRAS oprao tramvaje i pozvao medije da zabilježe ''čudo'' :run:
Image

Preduzeće GRAS danas je obavijestilo medije da će sutra biti održana promocija opranih i očišćenih tramvaja.

Kako je saopćeno iz GRAS-a, okončana je prva faza akcije detaljnog čišćenja i pranja vozila javnog gradskog prevoza, a kojom su bili obuhvaćeni tramvaji, te na iskazani interes medija i javnosti, pozivamo vas da u četvrtak u 9 sati u Remizi preduzeća GRAS (ul. Srđana Aleksića 1) zabilježite prve rezultate akcije i ujedno prisustvujete promociji brendiranog tramvaja sa sloganom ''Kupujmo i koristimo domaće'' a u okviru nove kampanje pod nazivom «Made in BiH» u kojoj učestvuje i GRAS, saopćeno je iz Službe za odnose s javnošću.

Nakon što je koncem prošle godine u Sarajevu svečano otvoren trotoar ispred zgrade Predsjedništva, nakon što se tokom predizbornih inih kampanja ovdašnji političari otvarali semafore i ko zna šta ne, informacija o svečanom predstavljanju čistih tramvaja dolazi kao neka vrsta nastavka ''priče o otvaranjima u BiH''.

S obzirom na karakter ove interesantne informacije, i ''sumnjivu'' e-mail adresu s koje je poziv na našu adresu stigao, odlučili smo pojašnjenje potražiti u samom GRAS-u. Informacija je potvrđena...
N1
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#18115 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by P308 »

hostapler wrote: Moguce je da na BH Radiju imaju preko 1000 plate. Slicno je i na BHT1,jer se vecinom radi o VSS kadru. Novinari,rukovodeci kadar,urednici,voditelji,reditelji i sl
Zato sitna buranija,u produkciji,sa SSS,ima plate od 400-700 KM. Vozaci,kamermani,tonci,mikseri,montazeri,scena,cistacice i ostali.
I onda dobijes prosjek plata od cca 800 KM.
Nije tema, ali ljudi u web redakciji BHT-a, sa VSS imaju 800 KM platu (primaju pola od toga posljednjih par mjeseci).
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#18116 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Amazonka27 »

vješalica wrote:
ne znam što ti smeta komentar
jebote ko da su tamo ministarske plate
kad vam izađe konkurs nećete da se javite ispod časti vam raditi te poslove
ne samo da je ispod časti već i niste bogzna nešto sposobni
lako je srati preko kompjutera
a uvijek ide priča taksista pričo,brijač pričo,frizer priča,od nailove matere strina pričala,od strinine unuke praunuka i čukundeda pričali...pričali pričali....
eto svi pričaju i sve svoje iznose niko ništa ne krije
aham,eto ko i rekli bi da im je loše....
Uh uh...sto mi se nagovori...ali krhko je tvoje neznanje.

Uopste nisi skontao sam htjela reci, ali nema ni smisla nekome objasnjavati koji bez da ista zna o nekome govori sta mu je cast a sta ne. Mogu da ti posaljem sabrana djela konkursa na koje sam se prijavljivala i na koje sam dobijala odbijence sto zbog nedostatka iskustva sto zbog prekvalifikovanosti. Takodjer, 5 god radim na poziciji sss iako imam vss i ti se meni nasao tu drobiti sta mi je cast a sta ne. Evo meni je sad ispod casti pricati sa namcorom poput tebe, jer ne volim ljude koji misle da su uvijek u pravu i brane svoje stavove tako sto napadaju sagovornika na nacin da ga omalovazava. To se u raji zove ppk.

Hajd ti tersaj nekom drugom...mene zaobidji ziv bio
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#18117 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Prosječna plata vozača u Grasu je izmedju 1000 i 1200 KM. To 1200 ako nabije puno trecih smjena i nedjelja i praznika.

Prosječna plata higijenicarke je oko 600 KM i mislim da i uz sav minuli rad i sve benefite ne moze doci na vise od 650....

Sto se tice kontrolora naplate tu je plata tako oko 900 do 1000 KM....

Tramvaji su sredjeni i ocisceni. Sada preko ljeta mozda i ostanu u iole dobtom stanju mada ima bagre uvijek. Kad krene skola u septembru opet ce hajvani poceti cupati i rezati plus sarati sredjena vozila.

Uvijek kažem. 50 posto je krivica grasa koji ne cisti vozila i 50 posto neodgovornih korisnika koji unistavaju prvo sebi a onda ostalim savjesnim putnicima.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#18118 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Amazonka27 »

jel ovo bez toplog obroka?
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#18119 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by orinoco »

So What! wrote:GRAS oprao tramvaje i pozvao medije da zabilježe ''čudo'' :run:

Preduzeće GRAS danas je obavijestilo medije da će sutra biti održana promocija opranih i očišćenih tramvaja.

Drugi pozivaju na promocije raznih tehničkih i sličnih dostignuća, GRAS poziva na oprane i očišćene tramvaje! :lol: :lol: :lol:
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#18120 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Amazonka27 wrote:jel ovo bez toplog obroka?
Da ponovim

Čistačice su 2013 imale početne plate između 494 i 549KM, ima ovdje može se naći kolika je osnovna plata bila po svakom sektoru za radna mjesta.
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... /info2.pdf

U međuvremenu su plate smanjene 10% što znači da su sad osnovne plate čistačica 444-494KM. 406KM je inače sad zakonski minimalac u federaciji.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#18121 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Tesla Edison »

Amazonka27 wrote:jel ovo bez toplog obroka?
Kakve veze ima topli obrok sa platom? Ovdje govorimo o plati koja je minimum minimuma za posao koji obavljaju. Topli obrok je dnevna prehrana koja im se isplaćuje mjesečno i to neredovno. Sa 8KM dnevno može preživjeti samo onaj koji je na žestokim dijetama ili drogama pa da ne osjeća glad.
Vidim neki bi rado ovim ljudima uzeli i tih 8KM dnevno iz usta.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#18122 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Prpa.ba »

I ja bih se rado smijao ekskluzivnoj vijesti o ociscenim tramvajima, ali s obzirom ko smo i gdje smo mislim da ocisceni tramvaji zavredjuju paznju jer su cudo nevidjeno za sarajlije. Nadam se da ce ih GRAS sada uspjeti odrzati cistima i urednima i mogu samo reci: konacno.

Sljedeci korak je znacajno umanjenje voznji bez karata kroz zatvaranje i zastitu najprometnijih stanica. Tramvaji su s obzirom na obzir najredovnije prevozno sredstvo, uz sistem obavjestavanja o eventualnim kasnjenjima i elektronsku prepaid karticu jos bi to moglo i liciti na nesto. A onda kredit i obnova mreze pa flote.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#18123 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Tesla Edison »

...
Last edited by Tesla Edison on 22/06/2017 01:17, edited 1 time in total.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#18124 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by thekupus »

Kad bi svako poceo provoditi red po svom nahodjenju, nastao bi haos. Trebaju se aktivirati oni ciji je to posao i koji imaju te ovlasti. I trebamo mi svi uciti svoju djecu, a ne odgajati tudju.

Slomiti vilicu djetetu jer je saralo po tramvaju moze samo jadni kabadahija. Ne mislim da ne treba reagovati, ali tesko ozlijediti dijete, po meni je to za trajnog zatvora. Jos gore je hvaliti se tim. Jadno :roll:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#18125 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Tesla Edison »

...
Last edited by Tesla Edison on 22/06/2017 01:18, edited 1 time in total.
Post Reply