GRAS - karte

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#3326 Re: GRAS - karte

Post by BIONA »

Naravno da ne vazi za Centrotrans
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#3327 Re: GRAS - karte

Post by man_464 »

Rizvan wrote:Je li ova mjesečna karta od 12 KM važi samo za GRAS, ili i za Centrotrans?
Ne važi, jer to privatnoj kompaniji nije rentabilno, a trebalo bi važiti.
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#3328 Re: GRAS - karte

Post by black_noke »

sta je sad potrebno od dokumenata za mjesecni kupon?
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#3329 Re: GRAS - karte

Post by trambusek88 »

black_noke wrote:sta je sad potrebno od dokumenata za mjesecni kupon?
Koji tip kupona?
Becky7
Posts: 853
Joined: 25/11/2017 16:31

#3330 Re: GRAS - karte

Post by Becky7 »

Koje su relacije za zonu A i kupon za nezaposlene relacije?
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#3331 Re: GRAS - karte

Post by nlt »

ma za nezaposlene, vazi za sve osim komercijale
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3332 Re: GRAS - karte

Post by Edin H. »

Rizvan wrote:Je li ova mjesečna karta od 12 KM važi samo za GRAS, ili i za Centrotrans?
Vazi li za zicaru? :-)
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3333 Re: GRAS - karte

Post by vješalica »

Edin H. wrote:
Rizvan wrote:Je li ova mjesečna karta od 12 KM važi samo za GRAS, ili i za Centrotrans?
Vazi li za zicaru? :-)
sto ce vaziti za zicaru kad vise zicara nije grasova?
prije je bila pa je i moglo
sta vise lupetate na svakom cosku
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#3334 Re: GRAS - karte

Post by trambusek88 »

Becky7 wrote:Koje su relacije za zonu A i kupon za nezaposlene relacije?
Za nezaposlene sve relacije osim Komercijalnih i vikend linija.

A zona Do Hrasnice, Osjeka, Vogošće... Ima negdje šema.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#3335 Re: GRAS - karte

Post by Ductus Holedocus »

Moze li mi neko ove zone objasniti?
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3336 Re: GRAS - karte

Post by strucnjakdemagog »

Kad će riješiti cijene karata da se ne plaća isto za vožnju od recimo Baščaršije do Ilidže i Otoka - Čvila?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#3337 Re: GRAS - karte

Post by vjeshalica »

Od otoke do cengic vile karta treba biti 100 maraka
Ko da su te dvije stanice udaljenje 500km pa treba praviti guzvu i upadati u tramvaj
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#3338 Re: GRAS - karte

Post by nlt »

Uđe u tramvaj, podigne nekog da bi sjelo i izađe na sljedećoj stanici
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3339 Re: GRAS - karte

Post by Nisrin »

Ne ustajem nikome vise osim TRUDNICAMA i STARIM NENAMA/DEDAMA...to je to...a kad vec uredno placam kartu 600KM godisnje naravno da sam sebi najbitnija!
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#3340 Re: GRAS - karte

Post by Xavier1 »

Nisrin wrote:Ne ustajem nikome vise osim TRUDNICAMA i STARIM NENAMA/DEDAMA...to je to...a kad vec uredno placam kartu 600KM godisnje naravno da sam sebi najbitnija!
Nece ti nista biti od stajanja. Ja uvijek ustanem starijim. Mada se rijetko vozim gradskim prevozom.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3341 Re: GRAS - karte

Post by Nisrin »

Ustajala sam svima, a sada samo bas nemocnim licima i trudnicama...bit ce mi:

1. neko ce me pokrasti, vec su mi jednom izvukli mobitel iz torbe!
2. ljudi su peksinavi i jaaaaaaako malo vode racuna o licnoj higijeni, kad stoji pored mene i drzi se za rukohvat, a smrdi na znoj, odmah bih se bacila pod tramvaj
3. guraju, udaraju u bubrege, diskus herniju fasujem od tacke A do tacke B
4. obicno sam poslije posla umorna, i lakse mi je tipkati na mobitelu dok sjedim
5. placam redovno kartu, pa kad vec nemam efikasan prijevoz koji PLACAM, i cist kako dolikuje i kad se vozim sa stokom onda je ipak zgodnije sjesti nego stajati! Karta je PRESKUPA za ono sto se nudi, unutar 3 ringa u Minhenu mjesecna je 66EUR, ali se vozis u bahnom, s bahnom, tramvajom, busom identicnim nasoj komercijali, uvijek su tacni posebno u bahn, tacno pise koji stize, za koliko je sljedeci, ako se nesto desi obavijeste na stanici + imaju aplikaciju, hocu reci da vrijedi! Poredim Minhen, jer cu tamo zivjeti, pa kad neko kaze "skup prijevoz", ja znam da nije, jer u Sarajevu sta placam 53KM... i da, sama sam kriva sto ne vozim jer imam auto :D
6. niko mi ne pametuje "pomakni se"...jer ako ti se pomice, prodji i pomakni se!
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#3342 Re: GRAS - karte

Post by vjeshalica »

Seljacki prevoz u kojem rulja seljacka provodi svoju nekulturu
Nema rehabilitacije prevoza dok se seljaci ne utjeraju u šišu...
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3343 Re: GRAS - karte

Post by strucnjakdemagog »

vjeshalica wrote:Od otoke do cengic vile karta treba biti 100 maraka
Ko da su te dvije stanice udaljenje 500km pa treba praviti guzvu i upadati u tramvaj

Za neku babu to i jeste 500km.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3344 Re: GRAS - karte

Post by strucnjakdemagog »

Nisrin wrote:Ustajala sam svima, a sada samo bas nemocnim licima i trudnicama...bit ce mi:

1. neko ce me pokrasti, vec su mi jednom izvukli mobitel iz torbe!
2. ljudi su peksinavi i jaaaaaaako malo vode racuna o licnoj higijeni, kad stoji pored mene i drzi se za rukohvat, a smrdi na znoj, odmah bih se bacila pod tramvaj
3. guraju, udaraju u bubrege, diskus herniju fasujem od tacke A do tacke B
4. obicno sam poslije posla umorna, i lakse mi je tipkati na mobitelu dok sjedim
5. placam redovno kartu, pa kad vec nemam efikasan prijevoz koji PLACAM, i cist kako dolikuje i kad se vozim sa stokom onda je ipak zgodnije sjesti nego stajati! Karta je PRESKUPA za ono sto se nudi, unutar 3 ringa u Minhenu mjesecna je 66EUR, ali se vozis u bahnom, s bahnom, tramvajom, busom identicnim nasoj komercijali, uvijek su tacni posebno u bahn, tacno pise koji stize, za koliko je sljedeci, ako se nesto desi obavijeste na stanici + imaju aplikaciju, hocu reci da vrijedi! Poredim Minhen, jer cu tamo zivjeti, pa kad neko kaze "skup prijevoz", ja znam da nije, jer u Sarajevu sta placam 53KM... i da, sama sam kriva sto ne vozim jer imam auto :D
6. niko mi ne pametuje "pomakni se"...jer ako ti se pomice, prodji i pomakni se!

:lol: :thumbup:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3345 Re: GRAS - karte

Post by Tesla Edison »

Penzionerima treba i dalje davati besplatne kupone ali ti kuponi ne smiju važiti cijeli dan. Dakle da od 7:30 do 9:00 ti kuponi ne važe kao i od 15:30 do 18:00 sati. U tom periodu penzioner nema šta tražiti u vozilu i svojim vozanjem iz čiste dosade prave bespotrebnu gužvu. Ako im pak baš treba javni prijevoz u tom periodu onda ima pojedinačna karta od 1.60KM pa bujrum.

Isto tako i sa đačkim kuponima. Ti kuponi treba da važe samo ujutro kad počinje škola i poslije podne kad završava. Vikendom ne. Za sve ostale termine tu je pojedinačna karta.
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3346 Re: GRAS - karte

Post by holowey »

TESLA_EDISON wrote:Penzionerima treba i dalje davati besplatne kupone ali ti kuponi ne smiju važiti cijeli dan. Dakle da od 7:30 do 9:00 ti kuponi ne važe kao i od 15:30 do 18:00 sati. U tom periodu penzioner nema šta tražiti u vozilu i svojim vozanjem iz čiste dosade prave bespotrebnu gužvu. Ako im pak baš treba javni prijevoz u tom periodu onda ima pojedinačna karta od 1.60KM pa bujrum.

Isto tako i sa đačkim kuponima. Ti kuponi treba da važe samo ujutro kad počinje škola i poslije podne kad završava. Vikendom ne. Za sve ostale termine tu je pojedinačna karta.
do klinickog centra pjeske, ko im je kriv sto starost nosi sa sobom hronicne bolesti...
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3347 Re: GRAS - karte

Post by Tesla Edison »

holowey wrote:
TESLA_EDISON wrote:Penzionerima treba i dalje davati besplatne kupone ali ti kuponi ne smiju važiti cijeli dan. Dakle da od 7:30 do 9:00 ti kuponi ne važe kao i od 15:30 do 18:00 sati. U tom periodu penzioner nema šta tražiti u vozilu i svojim vozanjem iz čiste dosade prave bespotrebnu gužvu. Ako im pak baš treba javni prijevoz u tom periodu onda ima pojedinačna karta od 1.60KM pa bujrum.

Isto tako i sa đačkim kuponima. Ti kuponi treba da važe samo ujutro kad počinje škola i poslije podne kad završava. Vikendom ne. Za sve ostale termine tu je pojedinačna karta.
do klinickog centra pjeske, ko im je kriv sto starost nosi sa sobom hronicne bolesti...
Ako je hitan slučaj ima pojedinačna karta. Neće im biti u potpunosti zabranjeno.
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#3348 Re: GRAS - karte

Post by holowey »

TESLA_EDISON wrote:
holowey wrote:
TESLA_EDISON wrote:Penzionerima treba i dalje davati besplatne kupone ali ti kuponi ne smiju važiti cijeli dan. Dakle da od 7:30 do 9:00 ti kuponi ne važe kao i od 15:30 do 18:00 sati. U tom periodu penzioner nema šta tražiti u vozilu i svojim vozanjem iz čiste dosade prave bespotrebnu gužvu. Ako im pak baš treba javni prijevoz u tom periodu onda ima pojedinačna karta od 1.60KM pa bujrum.

Isto tako i sa đačkim kuponima. Ti kuponi treba da važe samo ujutro kad počinje škola i poslije podne kad završava. Vikendom ne. Za sve ostale termine tu je pojedinačna karta.
do klinickog centra pjeske, ko im je kriv sto starost nosi sa sobom hronicne bolesti...
Ako je hitan slučaj ima pojedinačna karta. Neće im biti u potpunosti zabranjeno.
Xillenn
Posts: 152
Joined: 01/02/2015 20:43

#3349 Re: GRAS - karte

Post by Xillenn »

Kako bi ko od vas regulisao mjesečnu kartu za gras ako sam redovni student u drugom kantonu, a živim u Sarajevu i svakodnevno idem do biblioteke da bih učio?

Mene odjebaše za bilo kakav popust, kažu - samo radničku možeš kupiti ili ništa. Pa bolje mi je izgleda sam se prijavio na biro nakon srednje i na crno upisao fakultet u drugom kantonu?
User avatar
kabal1337
Posts: 8060
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#3350 Re: GRAS - karte

Post by kabal1337 »

Xillenn wrote:Kako bi ko od vas regulisao mjesečnu kartu za gras ako sam redovni student u drugom kantonu, a živim u Sarajevu i svakodnevno idem do biblioteke da bih učio?

Mene odjebaše za bilo kakav popust, kažu - samo radničku možeš kupiti ili ništa. Pa bolje mi je izgleda sam se prijavio na biro nakon srednje i na crno upisao fakultet u drugom kantonu?
Pa valjda ako studiras u drugom kantonu kao redovan student znaci svaki dan ides na predavanja i vjezbe trebao bi tamo svaki dan da ides u biblioteku jer fakultet ima i biblioteku i citaonu.
Mislim da nisi 100% iskren ali eto...
Post Reply