GRAS - karte

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3226 Re: GRAS - karte

Post by MOSALJOZE »

jabi da s slozim sa drugom hizon,čojk je pravu
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#3227 Re: GRAS - karte

Post by hizo ramidovic »

bumerangss wrote:
hizo ramidovic wrote:karte ugrasu medzu su naj jeftinijim u regiji i evropi i realna cjena trebalabi bit veca i natom ce vlada sigurno trebat radit a trebatce radit i na povecanju naplate tako stoce se zaposlit jos revizora a naj bolje bi bilo kadbi svi koi se voze kupovali al oni nekupuju i zato je gras u gubitku koi mora pokrit vlada
a ti bi trebao raditi na pravopisu! :D
neznam jarugo stati smeta moj pravopis i nacemu bito trebo radit sve tije napisano jasno i citko al stose ti neslazes saonim sto sam ja napiso toje tvoja stvar al toje tako
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#3228 Re: GRAS - karte

Post by Gabrielo »

Sramota da se pise protiv odlicnih grasovih radnika. Ljudine samo takve. :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3229 Re: GRAS - karte

Post by Edin H. »

Gabrielo wrote:Sramota da se pise protiv odlicnih grasovih radnika. Ljudine samo takve. :thumbup:
Ko npr.? :P
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#3230 Re: GRAS - karte

Post by jao_situacije »

bumerangss wrote:
hizo ramidovic wrote:karte ugrasu medzu su naj jeftinijim u regiji i evropi i realna cjena trebalabi bit veca i natom ce vlada sigurno trebat radit a trebatce radit i na povecanju naplate tako stoce se zaposlit jos revizora a naj bolje bi bilo kadbi svi koi se voze kupovali al oni nekupuju i zato je gras u gubitku koi mora pokrit vlada
a ti bi trebao raditi na pravopisu! :D
nijesu medžu naj jeftinijim neg su naj jeftinije
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#3231 Re: GRAS - karte

Post by hizo ramidovic »

jao_situacije wrote:
nijesu medžu naj jeftinijim neg su naj jeftinije
eto vidis al dzaba to narodu pricat i ni je samo dasu naj jeftinije vego je i usluga dobra masala sad ima revizora puno pa mogu pregledat karte i puno su ljubazni vec prije ljepo pitaju ko ima kartu ako imas pokazes ako nemas oni te ljepu izvedu na polje i sve bude kako treba zato mi ni je jasno sto ljudi kukaju na gras i karte
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#3232 Re: GRAS - karte

Post by jao_situacije »

hizo ramidovic wrote:
jao_situacije wrote:
nijesu medžu naj jeftinijim neg su naj jeftinije
eto vidis al dzaba to narodu pricat i ni je samo dasu naj jeftinije vego je i usluga dobra masala sad ima revizora puno pa mogu pregledat karte i puno su ljubazni vec prije ljepo pitaju ko ima kartu ako imas pokazes ako nemas oni te ljepu izvedu na polje i sve bude kako treba zato mi ni je jasno sto ljudi kukaju na gras i karte
ljudi to prićaju jer su zavidni ni su mogli da zaposle se u grasu i onda pljuvaju po tako uspiješnoj korporaciji svijetskog glasa i smeta him jer su hi od bili u grasu
ljeće svoje kastracie pljuvanjem po naj uspiješnioj firmi u svojemu poslu
samo napried gras da doćekamo još bolje poslovne rezultate zajedno
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#3233 Re: GRAS - karte

Post by karanana »

misle li se oni ikako micati sa stanica?
smrzo sam se hodajuci jutros.
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#3234 Re: GRAS - karte

Post by Gabrielo »

karanana wrote:misle li se oni ikako micati sa stanica?
smrzo sam se hodajuci jutros.
Pa samo su na nekim stanicama.
I ne valja im ova taktika. Ne ulaze u tramvaje uopste.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#3235 Re: GRAS - karte

Post by Mišo_Kovač »

Gabrielo wrote:
karanana wrote:misle li se oni ikako micati sa stanica?
smrzo sam se hodajuci jutros.
Pa samo su na nekim stanicama.
I ne valja im ova taktika. Ne ulaze u tramvaje uopste.
Super im je taktika, samo nek stoje i nek ne ulaze :evil: :evil: jednom kad udjes = free ride yaaay :P
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#3236 Re: GRAS - karte

Post by karanana »

jebi ga, izgleda da stoje na 2-3 stanice koje se ticu mene.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#3237 Re: GRAS - karte

Post by hizo ramidovic »

revizora se netreba bojat ako imas kartu ljudi samo rade svoj poso vrlo strucno profesijonalno ljubazno i kulturno tako da gradzani sarajeva nemaju nikaki problema dok se voze svim srestvima grasa
Ujedam
Posts: 4121
Joined: 16/03/2012 13:47

#3238 Re: GRAS - karte

Post by Ujedam »

hizo ramidovic wrote:revizora se netreba bojat ako imas kartu ljudi samo rade svoj poso vrlo strucno profesijonalno ljubazno i kulturno tako da gradzani sarajeva nemaju nikaki problema dok se voze svim srestvima grasa

ta ko je hizo :lol:
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#3239 Re: GRAS - karte

Post by bumerangss »

Imaju li vanredni studenti pravo na studenski kupon od 16km i ako ne onda imanu li ikakvu drugu pogodnost, mogucnost na povoljniju voznju GRAS-om...?
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#3240 Re: GRAS - karte

Post by stafi »

bumerangss wrote:Imaju li vanredni studenti pravo na studenski kupon od 16km i ako ne onda imanu li ikakvu drugu pogodnost, mogucnost na povoljniju voznju GRAS-om...?
bojim se da nikad nisu ni imali. U teoriji se računa da je zaposlen onaj ko vanredno studira. Pa kad je zaposlen nek plati kartu.
E sad, to što je ta teorija niđe veze, nikog nije briga.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#3241 Re: GRAS - karte

Post by Hemera »

forum sigurno nije mjesto gdje će dobiti odgovor na svoje pitanje
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#3242 Re: GRAS - karte

Post by Hemera »

stafi wrote:
bumerangss wrote:Imaju li vanredni studenti pravo na studenski kupon od 16km i ako ne onda imanu li ikakvu drugu pogodnost, mogucnost na povoljniju voznju GRAS-om...?
bojim se da nikad nisu ni imali. U teoriji se računa da je zaposlen onaj ko vanredno studira. Pa kad je zaposlen nek plati kartu.
E sad, to što je ta teorija niđe veze, nikog nije briga.
bojim se da jesu imali
33 marke u A zoni prije uvodjenja onih varijanti do prije 16km
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#3243 Re: GRAS - karte

Post by bumerangss »

mislim da bi bilo fer da ipak imaju neku povlasticu, bez obzira sto rade, makar neki rade, mada ima dosta onih koji ne rade pa bi bilo fer njima dati taj kupon od 16 a onima koji rade taj od 33km ako vec hocemo da stimulisemo obrazovanje a ne da je primoran kupovati radnicki od 53km :-)
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#3244 Re: GRAS - karte

Post by stafi »

vanredne bi trebalo posebno pripaziti, jer plaćaju studij. 99% ih ne radi, samo nisu imali štelu da se upišu u redovne.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3245 Re: GRAS - karte

Post by Edin H. »

bumerangss wrote:mislim da bi bilo fer da ipak imaju neku povlasticu, bez obzira sto rade, makar neki rade, mada ima dosta onih koji ne rade pa bi bilo fer njima dati taj kupon od 16 a onima koji rade taj od 33km ako vec hocemo da stimulisemo obrazovanje a ne da je primoran kupovati radnicki od 53km :-)
Da. ali ce radnicki vijediti za zicaru, cim je naprave! :skoljka:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3246 Re: GRAS - karte

Post by seoBIH »

Nije samo u GRAS-u, vec i kod autoprevoznika vanredni studenti nemaju povlastice.

Recimo kod Bhtelecoma, vanredni i redovni studenti imaju iste povlastice pri uzimanju studentskog paketa.
diablo23
Posts: 126
Joined: 02/10/2011 21:05

#3247 Re: GRAS - karte

Post by diablo23 »

Pozdrav svima,

Samo da pitam, kakva je sad procedura kod ovih "novih" revizora kad te uhvate bez karte, a nemas licnu kod sebe ni para da kupis kartu? Jel' ti kazu da napustis vozilo ili ti ne daju da izadjes iz vozila i smiju li to raditi?

Cuo sam da ti sad ne daju da izadjes iz vozila, nego ti zovu policiju, prije bi uvijek rekli da ili kupis kartu ili da napustis vozilo, pa ne znam smiju li ti zvati policiju i smiju li ikakvu silu pokusati primjeniti? Ako zna neko iz novijeg iskustva? :D
diablo23
Posts: 126
Joined: 02/10/2011 21:05

#3248 Re: GRAS - karte

Post by diablo23 »

diablo23 wrote:Pozdrav svima,

Samo da pitam, kakva je sad procedura kod ovih "novih" revizora kad te uhvate bez karte, a nemas licnu kod sebe ni para da kupis kartu? Jel' ti kazu da napustis vozilo ili ti ne daju da izadjes iz vozila i smiju li to raditi?

Cuo sam da ti sad ne daju da izadjes iz vozila, nego ti zovu policiju, prije bi uvijek rekli da ili kupis kartu ili da napustis vozilo, pa ne znam smiju li ti zvati policiju i smiju li ikakvu silu pokusati primjeniti? Ako zna neko iz novijeg iskustva?
Zna li iko ista o ovome, koja je sad zakonom predvidjena procedura?
diablo23
Posts: 126
Joined: 02/10/2011 21:05

#3249 Re: GRAS - karte

Post by diablo23 »

diablo23 wrote:Pozdrav svima,

Samo da pitam, kakva je sad procedura kod ovih "novih" revizora kad te uhvate bez karte, a nemas licnu kod sebe ni para da kupis kartu? Jel' ti kazu da napustis vozilo ili ti ne daju da izadjes iz vozila i smiju li to raditi?

Cuo sam da ti sad ne daju da izadjes iz vozila, nego ti zovu policiju, prije bi uvijek rekli da ili kupis kartu ili da napustis vozilo, pa ne znam smiju li ti zvati policiju i smiju li ikakvu silu pokusati primjeniti? Ako zna neko iz novijeg iskustva?
Hajmo ljudi, nije valjda da niko nista ne zna? Koja je predvidjena procedura u ovakvoj situaciji tj. sta mi mogu, a sta ne mogu?
diablo23
Posts: 126
Joined: 02/10/2011 21:05

#3250 Re: GRAS - karte

Post by diablo23 »

diablo23 wrote:
diablo23 wrote:Pozdrav svima,

Samo da pitam, kakva je sad procedura kod ovih "novih" revizora kad te uhvate bez karte, a nemas licnu kod sebe ni para da kupis kartu? Jel' ti kazu da napustis vozilo ili ti ne daju da izadjes iz vozila i smiju li to raditi?

Cuo sam da ti sad ne daju da izadjes iz vozila, nego ti zovu policiju, prije bi uvijek rekli da ili kupis kartu ili da napustis vozilo, pa ne znam smiju li ti zvati policiju i smiju li ikakvu silu pokusati primjeniti? Ako zna neko iz novijeg iskustva?
Hajmo ljudi, nije valjda da niko nista ne zna? Koja je predvidjena procedura u ovakvoj situaciji tj. sta mi mogu, a sta ne mogu?
Moze i na PP, ako vam je ovde nezgodno. :)
Post Reply