Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3076 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

Turski bi se itekako mogli modernizovati. Dizajn im je odličan, ogromni su i modernizacija bi bila jako uspješna. Mogli bi postaviti unutrašnju i vanjsku LED rasvjeru, novu elektroniku, digitalizovati upravljačnicu, postaviti kamere za video nadzor, klimatizovati, ugraditi nove motore...
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3077 Re: Gras all about

Post by Truba »

paša
ako se išta može zalijepiti prefarbati
to je to :D to su naše mogućnosti

i zašarafiti
po mogućstvu druge boje i materijala
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3078 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

Black swan wrote:paša
ako se išta može zalijepiti prefarbati
to je to :D to su naše mogućnosti

i zašarafiti
po mogućstvu druge boje i materijala
Nažalost al eto ako je išta valjalo od Bime to su satre. Ovi danas ni grafit ne mogu skinuti.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#3079 Re: Gras all about

Post by beni-bu-man »

TESLA_EDISON wrote:
Black swan wrote:paša
ako se išta može zalijepiti prefarbati
to je to :D to su naše mogućnosti

i zašarafiti
po mogućstvu druge boje i materijala
Nažalost al eto ako je išta valjalo od Bime to su satre. Ovi danas ni grafit ne mogu skinuti.
Nije da ne mogu nego ih jednostavno zaboli neka stvar...
Jutros sam imao priliki voziti se u onom novom plinasu, jako uredan samo pitanje je koliko dugo jos :(
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3080 Re: Gras all about

Post by O'zone »

User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3081 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

Davno je to trebalo, direktori i razni kriminalci uništili su tu firmu a radnici i narod ispašta.
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#3082 Re: Gras all about

Post by black_noke »

Zna li iko postoji li neka mogucnost da strani drzavljanin koji dolazi ovdje na dva mjeseca kupi mjesecnu kartu?
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#3083 Re: Gras all about

Post by bumerangss »

black_noke wrote:Zna li iko postoji li neka mogucnost da strani drzavljanin koji dolazi ovdje na dva mjeseca kupi mjesecnu kartu?
Nisam siguran ali mislim da uz jednu sliku i neki dokument može izvaditi iskaznicu sto koša 5 KM i kupovati ta dva mjeseca radnicki kupon od 53 KM za A zonu (od Ilidze do Bascarsije) ili neku drugu zonu

Meni su napravili tu iskaznicu odmah uz licnu bez bilo kakvog dokazivanja da negdje radim. A ako to ne mogne onda ima dnevna karta od 5,3 KM i desetodnevna karta od 30 i nešto KM koja se kupuje bez bilo kojeg dokumenta i ne treba ni iskaznica ni slika!
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#3084 Re: Gras all about

Post by black_noke »

bumerangss wrote:
black_noke wrote:Zna li iko postoji li neka mogucnost da strani drzavljanin koji dolazi ovdje na dva mjeseca kupi mjesecnu kartu?
Nisam siguran ali mislim da uz jednu sliku i neki dokument može izvaditi iskaznicu sto koša 5 KM i kupovati ta dva mjeseca radnicki kupon od 53 KM za A zonu (od Ilidze do Bascarsije) ili neku drugu zonu

Meni su napravili tu iskaznicu odmah uz licnu bez bilo kakvog dokazivanja da negdje radim. A ako to ne mogne onda ima dnevna karta od 5,3 KM i desetodnevna karta od 30 i nešto KM koja se kupuje bez bilo kojeg dokumenta i ne treba ni iskaznica ni slika!
Je li bila nasa licna ili strana neka? Mislim da ne ide tako lako za strance...
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#3085 Re: Gras all about

Post by bumerangss »

nasa je licna alitreba pokusatisa pasosom izvaditi iskaznicu za taj radnicki kupon ako ne mogne onda moze sigurno ta desetodnevna karta
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3086 Re: Gras all about

Post by supercali »

Google mi izbaci raspored tramvaja za neku stanicu i pise kad sljedeci krece s ilidze s bascarsije sa skenderije i u koliko sati je na odredjenoj stanici
Za ove koji znaju koliko je to tacno?
Izmedju ostalog jel tramvaji imaju ugradjen gps?
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#3087 Re: Gras all about

Post by peepeep »

TESLA_EDISON wrote:
Davno je to trebalo, direktori i razni kriminalci uništili su tu firmu a radnici i narod ispašta.
Himzanija, duša naša, će sad garant prijetiti protestom.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3088 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

supercali wrote:Google mi izbaci raspored tramvaja za neku stanicu i pise kad sljedeci krece s ilidze s bascarsije sa skenderije i u koliko sati je na odredjenoj stanici
Za ove koji znaju koliko je to tacno?
Izmedju ostalog jel tramvaji imaju ugradjen gps?
Da imaju. Imaš provjeru i putem USSD koda, kod piše na svakoj stanici zasebno.
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#3089 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

supercali wrote:Google mi izbaci raspored tramvaja za neku stanicu i pise kad sljedeci krece s ilidze s bascarsije sa skenderije i u koliko sati je na odredjenoj stanici
Za ove koji znaju koliko je to tacno?
Izmedju ostalog jel tramvaji imaju ugradjen gps?
Google maps, nije tačan. Bazira se na registrovanim voznim redovima. Isto važi i za moovit.

U vozilima ima GPS. Trebao je bus info servis početi do kraja marta, al nešto opet zapelo.
Imam Eronetov broj, pa ne mogu provjeriti jeli USSD servis proradio, a aplikacija još nije izašla.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#3090 Re: Gras all about

Post by thekupus »

Turski autobus (broj 614?) stao u Halida Kajtaza oko 11:30 kad sam prolazio
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3091 Re: Gras all about

Post by vješalica »

Ja i?
Stao i sta sad?

Servis te najave vozila.vazi samo za Bhtelecom
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#3092 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

Radi, ali ovi novi plinaši nemaju module, te je servis ugašen na linijama na kojim rade.
PS na nekim stajalištima ima grešaka u vidu zamjene stajališta za smjer A i B.
2 mjeseca će biti test faza u toku koje bi sve greške trebale biti otklonjene.

I ja sam otrčao do trafike i uzeo telekomov broj čim sam saznao da radi.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3093 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

Odlična usluga samo može li mi neko protumačiti šta znaći recimo "Linija 3 3+4, 4+11"
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#3094 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

Nije još došao na polaznu, npr polazna udaljena 3 stanice, a tramvaj 4 stanice od polazne.
Pošto na polaznoj se čeka vrijeme koje piše u nalogu, a između običnih stanica u gradu je u prosjeku 2 minute.

Za sada ima dosta grešaka, i ne radi još za sve linije.
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#3095 Re: Gras all about

Post by bumerangss »

Opet 16.05 nije bilo busa 23c Otoka- Boljakov u 10:15 10:55 11:35 i u 12:15 :oops:

Zato je vozio neki bijeli kombi po 10-ak nagura ljudi kao u Indiji po markicu 8-) 8-)
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3096 Re: Gras all about

Post by Truba »

sanjo sam da sam postao vozač tramvaja
tojest učim se za taj posao

:? :? :? šta bi reko frojd
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#3097 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

Black swan wrote:sanjo sam da sam postao vozač tramvaja
tojest učim se za taj posao

:? :? :? šta bi reko frojd
Interesantno, ti sanjaš da si postao vozač tramvaja, a onda se polomi vodilica vrata na "tvom" 303, morao izbaciti putnike kod remize.

Znači kad budeš sanjao da si se za stalno zaposlio ko vozač tramvaja, garant ga čeka veći kvar.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3098 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

trambusek88 wrote:
supercali wrote:Google mi izbaci raspored tramvaja za neku stanicu i pise kad sljedeci krece s ilidze s bascarsije sa skenderije i u koliko sati je na odredjenoj stanici
Za ove koji znaju koliko je to tacno?
Izmedju ostalog jel tramvaji imaju ugradjen gps?
Google maps, nije tačan. Bazira se na registrovanim voznim redovima. Isto važi i za moovit.

U vozilima ima GPS. Trebao je bus info servis početi do kraja marta, al nešto opet zapelo.
Imam Eronetov broj, pa ne mogu provjeriti jeli USSD servis proradio, a aplikacija još nije izašla.
U ovaj novi sistem je uvezan i Google tako da Google Now oznake su tačne kao i kodovi. Ne ide više preko redova vožnje. Ovo je provjerena informacija iz prve ruke.
dresdener78
Posts: 912
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#3099 Re: Gras all about

Post by dresdener78 »

Dobro jutro svima!

Jedna pozitivna vijest: knjiga "Sarajevo – tramvaji i trolejbusi" biće u narednim danima/sedmicama dostupna u Sarajevu, dakle bez preskupe poštarine!
Knjige su već fizički tamo, samo pripremamo sve potrebne mjere organizacije itd.

Knjiga ima razmjere 29*22 cm, težinu od oko 1,4 kg, 256 stranica sa stotinama slika, puno teksta - kompletno dvojezična na bosanskom i češkom jeziku. Za "normalne" ljude koji ne brojaju šarafe na karoseriji tramvaja ipak će sigurno biti zanimljiv veliki broj slika od kojih su mnoge izvućene iz zaboravljenih privatnih kolekcija i PRVI PUT objavljene.

Sve što ste oduvijek željeli znati o sarajevskim tramvajima i trolejbusima - ali ste se bojali pitati.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#3100 Re: Gras all about

Post by orinoco »

dresdener78 wrote:Jedna pozitivna vijest: knjiga "Sarajevo – tramvaji i trolejbusi" biće u narednim danima/sedmicama dostupna u Sarajevu, dakle bez preskupe poštarine!
Knjige su već fizički tamo, samo pripremamo sve potrebne mjere organizacije itd.

Knjiga ima razmjere 29*22 cm, težinu od oko 1,4 kg, 256 stranica sa stotinama slika, puno teksta - kompletno dvojezična na bosanskom i češkom jeziku. Za "normalne" ljude koji ne brojaju šarafe na karoseriji tramvaja ipak će sigurno biti zanimljiv veliki broj slika od kojih su mnoge izvućene iz zaboravljenih privatnih kolekcija i PRVI PUT objavljene.
Sve čestitke, svaka čast! :thumbup: :thumbup:
Post Reply