Granična policija - konkurs

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#676 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

alohamora wrote:
sarkasticna wrote:Mene samo zanima je li oni znaju da mi znamo da se namješta ovo? Znaju i boli ih briga. Nemaš se kome žaliti,ne znam ni jedan slučaj koji se žalio i prošao i dobio posao na kraju. Nego te još zapamte pa si na drugom natječaju prošao još gore. Ne možeš im ništa. To je tako. Ne živcirajte se,obolit ćete mladi. Nema smisla.
Jedino da se nas 2000 okupi ispred sjedišta u Sarajevu i protestuje do ispunjavanja uslova. A to je izbacivanje intervjua iz postupka jer je apsolutno podložan mahinacijama. A ljekarski i razgovor sa psihologom može i kod njih ali i da se obavljaju u državnim bolnicama kao provjera. Blokiramo im ulaz dok ne prihvate uslove.
Ma nitko ti to neće uraditi,svi se boje.
alohamora
Posts: 13
Joined: 15/04/2017 15:35

#677 Re: Granična policija - konkurs

Post by alohamora »

sarkasticna wrote:
alohamora wrote:
sarkasticna wrote:Mene samo zanima je li oni znaju da mi znamo da se namješta ovo? Znaju i boli ih briga. Nemaš se kome žaliti,ne znam ni jedan slučaj koji se žalio i prošao i dobio posao na kraju. Nego te još zapamte pa si na drugom natječaju prošao još gore. Ne možeš im ništa. To je tako. Ne živcirajte se,obolit ćete mladi. Nema smisla.
Jedino da se nas 2000 okupi ispred sjedišta u Sarajevu i protestuje do ispunjavanja uslova. A to je izbacivanje intervjua iz postupka jer je apsolutno podložan mahinacijama. A ljekarski i razgovor sa psihologom može i kod njih ali i da se obavljaju u državnim bolnicama kao provjera. Blokiramo im ulaz dok ne prihvate uslove.
Ma nitko ti to neće uraditi,svi se boje.
Nije strah, jer nemamo što izgubiti, nema se čega bojati. Već je apatija problem. Niko ne vjeruje da bi nešto mogli promjeniti. Već kao tako je, što ćemo. Neka nas jebu.
Pulja
Posts: 8
Joined: 16/03/2017 11:45

#678 Re: Granična policija - konkurs

Post by Pulja »

Je l' se zna kada krece ovo lijecnicko i kako ce ih kontaktirati? Preko telefona ili će opet na forumu pisati?
User avatar
muha_sa
Posts: 128620
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#679 Re: Granična policija - konkurs

Post by muha_sa »

vi vjerujete u ove konkurse :? :?

žali bože što se izlažete trošku prilikom prikupljanja raznoraznih papira :-)
Nonchy
Posts: 89
Joined: 16/03/2017 11:40

#680 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nonchy »

Kako ste zadovoljni današnjim testom?
MUP_KS
Posts: 372
Joined: 25/02/2013 00:29

#681 Re: Granična policija - konkurs

Post by MUP_KS »

Dobro je fulio mozda 4 5 zna li neko pitanja da napiše ovdje da provjerimo
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#682 Re: Granična policija - konkurs

Post by zli_hordas »

1 Unesco
2 Ksenofobija
3 Aneksija Bih od strane austrougarske
4 Koliko ima simbola rimskih brojeva
5 Sakal je
6 Koja rijeka ne pripada crnomorskom slivu
7 Protagonista
8 Broja clanica EU
9 Kojoj zemlji pripada Grenland
10 Koje policijske agencije obuhvata Zakon o policijski sluzbenicima BIH
11 Kako se primljenjuje zakon o ljudskim pravima u BiH
12 Nesto 200x10% izracunati
13 Koje more zapljusakuje Krim
14 Kome se dodjeljuje pulitzerova nagrada
15 Sta je mizantrop
16 Da li se eksplozivna naprava moze korisiti za sprijecavanje bijega
17 Koja drzava nije pripadala SSSR
18 Sta je dijapazon
19 Sta je powerpoint
20 Neki matematicki 3x2
21 Broj bivsih republika Jugoslavije
22 Ko je napisao put Alije Dzerzeleza
23 Ko imenuje Ambasadore u BIH
24 Pacifista je
25 Sta je Autohtono


Ne mogu da se sjetim vise
MUP_KS
Posts: 372
Joined: 25/02/2013 00:29

#683 Re: Granična policija - konkurs

Post by MUP_KS »

Dobar si jos 5 fali samo po ovome sam prošao kako si ti uradio :zoka:
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#684 Re: Granična policija - konkurs

Post by zli_hordas »

:mrgreen:
MUP_KS wrote:Dobar si jos 5 fali samo po ovome sam prošao kako si ti uradio :zoka:
Fulio 1mizantropa 2krim 3broj clanica eu 4 ovaj matematički u zagradama tako mi i treba kad slušam druge 5Aliju dzerzelez. 6 pulitzerovu nagradu lose skroz učio one zakone lo levat kad iz zakona samo par pitanja.
MUP_KS
Posts: 372
Joined: 25/02/2013 00:29

#685 Re: Granična policija - konkurs

Post by MUP_KS »

Aj na fb me dodaj admir škamo
shefica3010
Posts: 5
Joined: 28/03/2017 14:06

#686 Re: Granična policija - konkurs

Post by shefica3010 »

Pokušaću ja da dopunom pitanja malo kasnije ...
U suštini ovo je bio užas!!!
MUP_KS
Posts: 372
Joined: 25/02/2013 00:29

#687 Re: Granična policija - konkurs

Post by MUP_KS »

Bijela kuga kako se budžet usvaja i stanje pres bolest koje je jos 2 fale eto
shefica3010
Posts: 5
Joined: 28/03/2017 14:06

#688 Re: Granična policija - konkurs

Post by shefica3010 »

Koje je tačno bilo pitanje za budžet?? I šta je tačan odgovor za ono kako se primjenjuje Konvencija o ljudskim pravima?
MUP_KS
Posts: 372
Joined: 25/02/2013 00:29

#689 Re: Granična policija - konkurs

Post by MUP_KS »

Konvencija o ljudskim pravima je iznad svih to je odgovor a za budžet cimi mj se pod a prvo daje bio odg
Nonchy
Posts: 89
Joined: 16/03/2017 11:40

#690 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nonchy »

shefica3010 wrote:Pokušaću ja da dopunom pitanja malo kasnije ...
U suštini ovo je bio užas!!!
Težak?
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#691 Re: Granična policija - konkurs

Post by zli_hordas »

MUP_KS wrote:Konvencija o ljudskim pravima je iznad svih to je odgovor a za budžet cimi mj se pod a prvo daje bio odg
Bilo je ja mislim ko ga predlaže na usvajanje a trebalo bi da ga predlaže predsjedništvo.
shefica3010
Posts: 5
Joined: 28/03/2017 14:06

#692 Re: Granična policija - konkurs

Post by shefica3010 »

Nonchy wrote:
shefica3010 wrote:Pokušaću ja da dopunom pitanja malo kasnije ...
U suštini ovo je bio užas!!!
Težak?
Skidam kapu onome ko kaže da je bio lagan!!! Pitanja nemaju veze s opštom kulturom... Voljela bi samo znati koji debil ljudski ih sastavlja!! Od ukupnih 30, 10 je bilo normalnih i logičnih, hoću reći primjerenih za ovaj konkurs! Tema za esej, zaista bez komentara... Sve u suštini čisto bacanje vremena i novca..
Nonchy
Posts: 89
Joined: 16/03/2017 11:40

#693 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nonchy »

shefica3010 wrote:
Nonchy wrote:
shefica3010 wrote:Pokušaću ja da dopunom pitanja malo kasnije ...
U suštini ovo je bio užas!!!
Težak?
Skidam kapu onome ko kaže da je bio lagan!!! Pitanja nemaju veze s opštom kulturom... Voljela bi samo znati koji debil ljudski ih sastavlja!! Od ukupnih 30, 10 je bilo normalnih i logičnih, hoću reći primjerenih za ovaj konkurs! Tema za esej, zaista bez komentara... Sve u suštini čisto bacanje vremena i novca..
I ja mislim da nije imao veze sa onim što su naveli... Tema eseja, Bože sačuvaj, 5 rečenica jedva možeš napisati!
Baš me zanima koliko će ih imati prolaz, ja svoje odgovore neću ni da provjeravam :)
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#694 Re: Granična policija - konkurs

Post by kafanski_covjek »

bas je bilo lagano
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#695 Re: Granična policija - konkurs

Post by illbill »

koja je bila tema eseja?

Dajte neka pitanja koja su bila ?
MUP_KS
Posts: 372
Joined: 25/02/2013 00:29

#696 Re: Granična policija - konkurs

Post by MUP_KS »

Test dosadan, pitanja sastavljena s neta copy paste, tema debilska samo sam 3 fulio pitanja sad provjerio sve
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#697 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

Test nije bio težak,ali je trebalo imati široko opće znanje. Esej pomalo čudan,nije se nitko nadao...
(tema eseja,za one koji su pitali,glasi Zamisli da si svjedok prometne nezgode,opiši događaj)
Ne vjerujem da ću proći ovaj put. I ako slučajno prođem to će biti sa mizernim brojem bodova,mada vidjeli smo svi koliko su imali sreće oni sa malim brojem bodova na pismenom :lol:
Eto ekipa,sretno vama dalje. Nadam se da ćete pokupiti lijepe bodove i da će komisija savijesno odraditi svoj posao ovaj put :kiss:
MUP_KS
Posts: 372
Joined: 25/02/2013 00:29

#698 Re: Granična policija - konkurs

Post by MUP_KS »

Hahahha sta ima savjesno mozes biti bog imazo 35 fizičko 35 pismeni intervju sve radi dobijes 10 bd a stela 20 25 smiješno
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#699 Re: Granična policija - konkurs

Post by probook »

sarkasticna wrote:
alohamora wrote:Sarkastična, upravo to pričam. Toliko je očito naštelovano da iritira. A dobro znam kako funkcioniše sve u teoriji, ali kad se iscimaš i prvi put imaš to direktno iskustvo, odeš taj dan i imaš top rezultat do tad i sjebu te ocjenom kao da si debil, logično da sam isfrustrirana i ljuta. Ali proći će. :)
Ja sam se prijavila prvi put i imala evo odlične rezultate. Tko zna kako će na ovom testiranju sada biti,pismeni će biti teži sigurno... Prijaviti će se masa ljudi. I ja sam razočarana malo,preočito su se namještali bodovi. Na intervju su takve gluposti pitali one koje su htjeli srozati. Ljudi su dolazili sa svih krajeva Bih,trošili novac,gubili vrijeme. Zapravo izlaziš na te testove a svi ti se smiju jer si budala. Realno,samo smo pravili budale od sebe na intervju,dolaziš bezveze,prave idiota od tebe,treseš se pred njima,a oni upisuju bodova onoliko koliko ti ne treba. I zašto ti odmah ne kažu bodove kada završi intervju,toliko smo ti dali,doviđenja. Nego se poslije to lijepo zbraja,koliko kome treba.
Pogledajte samo tablice,25 bodova na intervju su dobili oni kojima je taman toliko trebalo. Ma dosta više... Bezveze i ovdje pišemo,kao da pije vode.
Nije valjda da idete na državne konkurse i nadate se poštenom bodovanju :-) Pa ja ne bih otišao na takav konkurs ako nemam štelu sve da se održava u prizemlju moje zgrade :lol:
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#700 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

probook wrote:
sarkasticna wrote:
alohamora wrote:Sarkastična, upravo to pričam. Toliko je očito naštelovano da iritira. A dobro znam kako funkcioniše sve u teoriji, ali kad se iscimaš i prvi put imaš to direktno iskustvo, odeš taj dan i imaš top rezultat do tad i sjebu te ocjenom kao da si debil, logično da sam isfrustrirana i ljuta. Ali proći će. :)
Ja sam se prijavila prvi put i imala evo odlične rezultate. Tko zna kako će na ovom testiranju sada biti,pismeni će biti teži sigurno... Prijaviti će se masa ljudi. I ja sam razočarana malo,preočito su se namještali bodovi. Na intervju su takve gluposti pitali one koje su htjeli srozati. Ljudi su dolazili sa svih krajeva Bih,trošili novac,gubili vrijeme. Zapravo izlaziš na te testove a svi ti se smiju jer si budala. Realno,samo smo pravili budale od sebe na intervju,dolaziš bezveze,prave idiota od tebe,treseš se pred njima,a oni upisuju bodova onoliko koliko ti ne treba. I zašto ti odmah ne kažu bodove kada završi intervju,toliko smo ti dali,doviđenja. Nego se poslije to lijepo zbraja,koliko kome treba.
Pogledajte samo tablice,25 bodova na intervju su dobili oni kojima je taman toliko trebalo. Ma dosta više... Bezveze i ovdje pišemo,kao da pije vode.
Nije valjda da idete na državne konkurse i nadate se poštenom bodovanju :-) Pa ja ne bih otišao na takav konkurs ako nemam štelu sve da se održava u prizemlju moje zgrade :lol:

I to što kažeš! Ali eto raja se nada uvijek. Gledam u nedjelju masu mladih,nezaposlenih ljudi,došli,potrošili novac koji nemaju,a već se zna tko je unutra. To je tuga brate,tuga je sve u ovoj državi.
Post Reply