Granična policija - konkurs

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#651 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

Je li itko sa foruma upao da čestitamo :zoka:
Nonchy
Posts: 89
Joined: 16/03/2017 11:40

#652 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nonchy »

sarkasticna wrote:Je li itko sa foruma upao da čestitamo :zoka:
Koliko si imala bodova?
Kontam da ništa nije gotovo, ako ne budu ovi zadovoljavali na liječničkom, zvat će nas ostale, najviše ih pada na tome... Meni je falilo 0,8, da uđem u prvih 50
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#653 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

Nonchy wrote:
sarkasticna wrote:Je li itko sa foruma upao da čestitamo :zoka:
Koliko si imala bodova?
Kontam da ništa nije gotovo, ako ne budu ovi zadovoljavali na liječničkom, zvat će nas ostale, najviše ih pada na tome... Meni je falilo 0,8, da uđem u prvih 50
Tebi samoj falilo 0,8?
Ja sam imala 80 bodova ali ima ih puno sa toliko bodova,tako da... A vjerujem da će svi proći liječničko.
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#654 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

Ti si imala znači 80,2 boda,ali ima ih sa 81 koji nisu upali iznad crte,ima ih i sa 80,6 ...itd
Ali uglavnom svi prođu ljekarsko,malo tko da tu pada,i opet ih iapod crte čeka 20tero sa 81 i približno bodovima...
Ma teško je to
Idemo u nedjelju opet :)
alohamora
Posts: 13
Joined: 15/04/2017 15:35

#655 Re: Granična policija - konkurs

Post by alohamora »

sarkasticna wrote:Ti si imala znači 80,2 boda,ali ima ih sa 81 koji nisu upali iznad crte,ima ih i sa 80,6 ...itd
Ali uglavnom svi prođu ljekarsko,malo tko da tu pada,i opet ih iapod crte čeka 20tero sa 81 i približno bodovima...
Ma teško je to
Idemo u nedjelju opet :)
Ja isto, 80, ali su me izmaskrirali bodovima na intervjuu, presmješno ljudi. Mislim, jesam ja bila nervozna, ali nisam debil. Vidjela sam i ostale.
Nonchy
Posts: 89
Joined: 16/03/2017 11:40

#656 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nonchy »

Ja ću sutra zvat GP da vidim što se dešava... Ne možete biti sigurni da je ovih 50 zdravo... Ja koliko čujem najviše obaraju na ljekarskom, kao što i na ovoj temi ima... Nemojte se predavati, možda nas zovnu... Nedjelja obavezno, sretno svima i razvalite !!
alohamora
Posts: 13
Joined: 15/04/2017 15:35

#657 Re: Granična policija - konkurs

Post by alohamora »

  • E a ljudi ja sam baš ono statističar. To znači da mi nije teško da uzmem listu ljudi koji su kandidovani. Listu bodova sa opšteg testiranja i sa fizičkog testiranja. Prošli su ljudi koji su osvojili 26 bodova na testu opšteg znanja.
    Taj neće past na ljekarskom.
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#658 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

[quote="alohamora"]
  • E a ljudi ja sam baš ono statističar. To znači da mi nije teško da uzmem listu ljudi koji su kandidovani. Listu bodova sa opšteg testiranja i sa fizičkog testiranja. Prošli su ljudi koji su osvojili 26 bodova na testu opšteg znanja.
    Taj neće past na ljekarskom.

    Na ljekarskom neće pasti nitko,i da padne jedna,dvije osobe ima ih još sa 81nim bodom koji su ispod crte ostali. A ako netko padne slučajno,taj idući je spreman. Mnogi su zablistali na intervju,a imali su malo bodova na prva dva testa. Mislim da je svima jasno. Bilo je i onih najboljih koji su nepokorivi,ne može sve preko veze. Ovdje moraš ili biti najbolji od najboljeg ili imati jaku vezu. Tko ima živaca ići će opet i tako... Nekada valjda "ubode". Sretno svima u nedjelju. :kiss:
alohamora
Posts: 13
Joined: 15/04/2017 15:35

#659 Re: Granična policija - konkurs

Post by alohamora »

sarkasticna wrote:
alohamora wrote:
  • E a ljudi ja sam baš ono statističar. To znači da mi nije teško da uzmem listu ljudi koji su kandidovani. Listu bodova sa opšteg testiranja i sa fizičkog testiranja. Prošli su ljudi koji su osvojili 26 bodova na testu opšteg znanja.
    Taj neće past na ljekarskom.

    Na ljekarskom neće pasti nitko,i da padne jedna,dvije osobe ima ih još sa 81nim bodom koji su ispod crte ostali. A ako netko padne slučajno,taj idući je spreman. Mnogi su zablistali na intervju,a imali su malo bodova na prva dva testa. Mislim da je svima jasno. Bilo je i onih najboljih koji su nepokorivi,ne može sve preko veze. Ovdje moraš ili biti najbolji od najboljeg ili imati jaku vezu. Tko ima živaca ići će opet i tako... Nekada valjda "ubode". Sretno svima u nedjelju. :kiss:
To nije baš tačno. Ljudi koji su dolazili na intervju sa preko 65 bodova na prva dva, sa odličnim skorom na opštem testu su dobijali po 13, 14 bodova na intervjuu da bi ostali na 79, 80 bodova. Mogu da skapiram da je bilo jedno dvoje koje je trema ugušila, ali više od toga ne. Hoću da kažem, možda top 5 uspije ali to su presmješne šanse za 2000 ljudi koji se prijave. Pogotovo za djevojke jer ih premalo primaju i po nacionalnoj strukturi. Ja nemam namjeru dalje da se ponižavam. Radila sam test opšteg znanja. Vidjela sam pitanja.Na presmješno lakom testu osoba uzme samo 26 bodova i prođe od 800 ljudi bukvalno blam me što sam i učestvovala. No da ne mračim. Reče ona nakon što je maksimalno pomračila i pokušala da vam ubije svaku nadu :D.. Ne, ozbiljno bih voljela da nisam u pravu. Ljudi sretno vam na sledećem i nadam se da će bar neko bez štele uspjeti jer je raja na konkursu sjajna.
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#660 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

Ja sam isto malo upratila bodove,vidim da su neki dobili 25 bodova na intervju i tih 25 im je omogućilo prolazak. Isto vidim da samo tih 8mero ljudi ima 81 bod,baš koliko ih je i trebalo imati. Nema nitko eto slučajno da ima isto 81 bod pa da se gleda tko je više imao na pismenom...i tako.
Dalje,primjetila sam da šifre sa prejakim bodovima imaju tako nisku ocjenu na intervju,da im se smanji mogućnost prolaska i uglavnom oni imaju 79 i 80 bodova.
Onda,da li ste pogledali listu sa šiframa koje nisu pristupile intervju ili ga nisu zadovoljile (imaju manje od 11 bodova),tamo je šifra koja iz prva dva testa ima 70 bodova,nemogućeeeeee,i na intervju joj daju 10,4 mislim ako se ne varam i obaraju je. Malo mi je sve ovo čudno. Mislim malo više... :-)
Pulja
Posts: 8
Joined: 16/03/2017 11:45

#661 Re: Granična policija - konkurs

Post by Pulja »

Zar mislite da su svih ovih 50 sigurno dobili posao? Ja vam kazem da sigurno nisu! Koliko ima tatinih sinova koji su skupili skroz malo bodova ali nema problema, tajo ce to rijesiti, oboriti ce nekoga tko je 100% zdrav da ubaci njega. Ne znam cemu tolika ljutnja, stele danas ima u svakom poslu, pa i ovome! Zao mi je samo para koje sam potrosio u ovo, ali, Boze moj, biti ce valjda para :)
A sto se tice zadnjeg konkursa, palo je par momaka na ljekarskom ali oni su tada pozvali samo stotinjak ljudi na intervju (primali su 100) ... Morali su gledati kroz prste svima a oborili su one sto su bas bili kriticni.. Za jednog momka znam da je imao dosje (koji su primjetili tek na ljekarskom, eeeheee :) )
alohamora
Posts: 13
Joined: 15/04/2017 15:35

#662 Re: Granična policija - konkurs

Post by alohamora »

Sarkastična, upravo to pričam. Toliko je očito naštelovano da iritira. A dobro znam kako funkcioniše sve u teoriji, ali kad se iscimaš i prvi put imaš to direktno iskustvo, odeš taj dan i imaš top rezultat do tad i sjebu te ocjenom kao da si debil, logično da sam isfrustrirana i ljuta. Ali proći će. :)
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#663 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

alohamora wrote:Sarkastična, upravo to pričam. Toliko je očito naštelovano da iritira. A dobro znam kako funkcioniše sve u teoriji, ali kad se iscimaš i prvi put imaš to direktno iskustvo, odeš taj dan i imaš top rezultat do tad i sjebu te ocjenom kao da si debil, logično da sam isfrustrirana i ljuta. Ali proći će. :)
Ja sam se prijavila prvi put i imala evo odlične rezultate. Tko zna kako će na ovom testiranju sada biti,pismeni će biti teži sigurno... Prijaviti će se masa ljudi. I ja sam razočarana malo,preočito su se namještali bodovi. Na intervju su takve gluposti pitali one koje su htjeli srozati. Ljudi su dolazili sa svih krajeva Bih,trošili novac,gubili vrijeme. Zapravo izlaziš na te testove a svi ti se smiju jer si budala. Realno,samo smo pravili budale od sebe na intervju,dolaziš bezveze,prave idiota od tebe,treseš se pred njima,a oni upisuju bodova onoliko koliko ti ne treba. I zašto ti odmah ne kažu bodove kada završi intervju,toliko smo ti dali,doviđenja. Nego se poslije to lijepo zbraja,koliko kome treba.
Pogledajte samo tablice,25 bodova na intervju su dobili oni kojima je taman toliko trebalo. Ma dosta više... Bezveze i ovdje pišemo,kao da pije vode.
alohamora
Posts: 13
Joined: 15/04/2017 15:35

#664 Re: Granična policija - konkurs

Post by alohamora »

sarkasticna wrote: Ja sam se prijavila prvi put i imala evo odlične rezultate. Tko zna kako će na ovom testiranju sada biti,pismeni će biti teži sigurno... Prijaviti će se masa ljudi. I ja sam razočarana malo,preočito su se namještali bodovi. Na intervju su takve gluposti pitali one koje su htjeli srozati. Ljudi su dolazili sa svih krajeva Bih,trošili novac,gubili vrijeme. Zapravo izlaziš na te testove a svi ti se smiju jer si budala. Realno,samo smo pravili budale od sebe na intervju,dolaziš bezveze,prave idiota od tebe,treseš se pred njima,a oni upisuju bodova onoliko koliko ti ne treba. I zašto ti odmah ne kažu bodove kada završi intervju,toliko smo ti dali,doviđenja. Nego se poslije to lijepo zbraja,koliko kome treba.
Pogledajte samo tablice,25 bodova na intervju su dobili oni kojima je taman toliko trebalo. Ma dosta više... Bezveze i ovdje pišemo,kao da pije vode.
Potpuno ista priča sister. Oni su dobili listu ko prolazi a ko ne. Koga da drže ispod 81 i to je to. Ne možeš ti tu ništa dokazati. I poslije intervjua sam ovdje pisala da su neke ljude pitali dva pitanja a nas sa više bodova ubijali. A slažem se sa ovim dečkom da će pasti neko bez štele na ljekarskom da uleti neki tatin sin. A dobro, pišemo malo da se iskukamo, lakše je kad ne prolaziš sama kroz neku shit situaciju.
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#665 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

Uglavnom cure pišu :lol:
Vidjela sam da ih ima sa 80,6 bodova,ti vjerovatno čekaju da ispadnu ovi hahahah
Nego,šta im znači ovo 0,6 0,4 i tako,da mogu kalkulirat. Ne kontam!
blacky5
Posts: 32
Joined: 31/01/2017 20:10

#666 Re: Granična policija - konkurs

Post by blacky5 »

Nema ovdje srece probati na drugom mjestu
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#667 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

:kiss:
blacky5 wrote:Nema ovdje srece probati na drugom mjestu
Ne sekirajte se ljudi,bit će bolje. Ničija nije do zore sjala 8)
MUP_KS
Posts: 372
Joined: 25/02/2013 00:29

#668 Re: Granična policija - konkurs

Post by MUP_KS »

Bio sam na 7 konkursa, za MUP KS 2014 godine su primali 130 policajaca ja sam bio 124 na listi. Kontam primljen obori me na ljekarskom, fole rame spusteno 1 cm.Drugi konkurs manje bodova nisam primljen prošao hladno ljekarsko. I opet cu sad u Nedelju izaći za Graničnu sve je jasno kao dan !!!
alohamora
Posts: 13
Joined: 15/04/2017 15:35

#669 Re: Granična policija - konkurs

Post by alohamora »

MUP_KS wrote:Bio sam na 7 konkursa, za MUP KS 2014 godine su primali 130 policajaca ja sam bio 124 na listi. Kontam primljen obori me na ljekarskom, fole rame spusteno 1 cm.Drugi konkurs manje bodova nisam primljen prošao hladno ljekarsko. I opet cu sad u Nedelju izaći za Graničnu sve je jasno kao dan !!!
U principu hoćeš da kažeš da voliš konkurse :lol:
alohamora
Posts: 13
Joined: 15/04/2017 15:35

#670 Re: Granična policija - konkurs

Post by alohamora »

blacky5 wrote:Nema ovdje srece probati na drugom mjestu
Misliš drugoj državi? I treba, neka im ostanu ovi mamlazi opšteg znanja niže paprati.
Nonchy
Posts: 89
Joined: 16/03/2017 11:40

#671 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nonchy »

alohamora wrote:
blacky5 wrote:Nema ovdje srece probati na drugom mjestu
Misliš drugoj državi? I treba, neka im ostanu ovi mamlazi opšteg znanja niže paprati.
Što se tiče Balkana, isti vrag... U Hrvatskoj je puno gore, prođeš fizičko, imaš najbolje rezultate jer si sportaš od kad znaš za sebe i oni te 'ladno ne pozovu u sljedeći krug ... :) Isto tako znam momka koji nije došao ni na jedan ovaj ispit, došao momčić na akademiju samo i eno, sad me provjerava na granici :D Još ufuran, gleda te sa visoka, ni dobar dan, ni doviđenja... Mada, takvih ima i u BiH možda i više, pogotovo žene...
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#672 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

Mene samo zanima je li oni znaju da mi znamo da se namješta ovo? Znaju i boli ih briga. Nemaš se kome žaliti,ne znam ni jedan slučaj koji se žalio i prošao i dobio posao na kraju. Nego te još zapamte pa si na drugom natječaju prošao još gore. Ne možeš im ništa. To je tako. Ne živcirajte se,obolit ćete mladi. Nema smisla.
pajomeinci
Posts: 9
Joined: 22/03/2017 02:45

#673 Re: Granična policija - konkurs

Post by pajomeinci »

sarkasticna wrote:Je li itko sa foruma upao da čestitamo :zoka:
Onaj ko je upao taj se nije nervirao i pisao po forumu. :run:
alohamora
Posts: 13
Joined: 15/04/2017 15:35

#674 Re: Granična policija - konkurs

Post by alohamora »

Nonchy wrote:
alohamora wrote:
blacky5 wrote:Nema ovdje srece probati na drugom mjestu
Misliš drugoj državi? I treba, neka im ostanu ovi mamlazi opšteg znanja niže paprati.
Što se tiče Balkana, isti vrag... U Hrvatskoj je puno gore, prođeš fizičko, imaš najbolje rezultate jer si sportaš od kad znaš za sebe i oni te 'ladno ne pozovu u sljedeći krug ... :) Isto tako znam momka koji nije došao ni na jedan ovaj ispit, došao momčić na akademiju samo i eno, sad me provjerava na granici :D Još ufuran, gleda te sa visoka, ni dobar dan, ni doviđenja... Mada, takvih ima i u BiH možda i više, pogotovo žene...
Ma ja sam mislila neke normalnije zemlje od balkanskih.
alohamora
Posts: 13
Joined: 15/04/2017 15:35

#675 Re: Granična policija - konkurs

Post by alohamora »

sarkasticna wrote:Mene samo zanima je li oni znaju da mi znamo da se namješta ovo? Znaju i boli ih briga. Nemaš se kome žaliti,ne znam ni jedan slučaj koji se žalio i prošao i dobio posao na kraju. Nego te još zapamte pa si na drugom natječaju prošao još gore. Ne možeš im ništa. To je tako. Ne živcirajte se,obolit ćete mladi. Nema smisla.
Jedino da se nas 2000 okupi ispred sjedišta u Sarajevu i protestuje do ispunjavanja uslova. A to je izbacivanje intervjua iz postupka jer je apsolutno podložan mahinacijama. A ljekarski i razgovor sa psihologom može i kod njih ali i da se obavljaju u državnim bolnicama kao provjera. Blokiramo im ulaz dok ne prihvate uslove.
Post Reply