Granična policija - konkurs

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Malik Urcic
Posts: 517
Joined: 09/11/2010 16:29
Location: "California"

#526 Re: Granična policija - konkurs

Post by Malik Urcic »

vivax88 wrote:Zanimljivo samo 100 ljudi i 20 m.i. zvali na lječnički pregleda kao da ce svi biti zdravi i pihološki stabilni znaci i ne zdrav i lud sa štelom upadaš sramota ccc Bosno moja poharana noga odavde što prije
Da, to sam i ja primjetio. A u zakonu pise cini mi se da treba 120 i da prođe kao onih 100 najzdravijih. Ali eto svi su zdravi izgleda :D
dizdarr
Posts: 17
Joined: 16/01/2015 21:13

#527 Re: Granična policija - konkurs

Post by dizdarr »

Skup ovaj "sport" (prijavljivanje na ove konkurse)...
Meni isto nije jasno npr. bile su selekcije gdje se prijavljuješ za radno mjesto, pa nacionalni ključ, na kraju nije obrazloženo oko toga ništa dodatno, a vjerovatno će kasnije nekog pozvati sa liste ako neko od ovih padne ljekarski, jer glupo bi bilo da svi moraju dati 110KM za ljekarski, apsurdno je sto moraju i ovi što su prošli... Po mom mišljenju ovo previše dugo traje, previše se potroši novca s obzirom da se uglavnom radi o mladim nezaposlenim ljudima, plus neplacena obuka, sve ovo govori o tome koliko smo jadni i u nepovoljnom polozaju... Nista sretno onim koji su prosli neka budu časni službenici i neka cijene ono što su dobili ovim konkursom...
MUP_KS
Posts: 372
Joined: 25/02/2013 00:29

#528 Re: Granična policija - konkurs

Post by MUP_KS »

Cirkus u KS konkursu za MUP 130 primali nas 450 sto je ostalo zvali sve na ljekarski na ljekraskom 80 ljudi oborili medju njima sam bio i ja da bi upale štele fuj,a ovdje se već zna ko je primljen cim su pozali prvih 100 samo bjezt samo :bih: :bih: :bih: :bih:
vehab koluhija
Posts: 23
Joined: 21/07/2012 21:22

#529 Re: Granična policija - konkurs

Post by vehab koluhija »

dizdarr wrote:Skup ovaj "sport" (prijavljivanje na ove konkurse)...
Meni isto nije jasno npr. bile su selekcije gdje se prijavljuješ za radno mjesto, pa nacionalni ključ, na kraju nije obrazloženo oko toga ništa dodatno, a vjerovatno će kasnije nekog pozvati sa liste ako neko od ovih padne ljekarski, jer glupo bi bilo da svi moraju dati 110KM za ljekarski, apsurdno je sto moraju i ovi što su prošli... Po mom mišljenju ovo previše dugo traje, previše se potroši novca s obzirom da se uglavnom radi o mladim nezaposlenim ljudima, plus neplacena obuka, sve ovo govori o tome koliko smo jadni i u nepovoljnom polozaju... Nista sretno onim koji su prosli neka budu časni službenici i neka cijene ono što su dobili ovim konkursom...
Zar je baš neplaćena? :? Zna li neko koliko dugo traje obuka?
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#530 Re: Granična policija - konkurs

Post by bhnapoleon1 »

Ma kakvi konkursi, znam djevojku samo ceka da zavrsi srednju i babuka obezbjedio posao u granicnoj. Jbg ja slusam i kontam kako mi valja guzat na fakultet pa 90 % onda na biro.
Giancarlo
Posts: 483
Joined: 26/12/2008 21:22

#531 Re: Granična policija - konkurs

Post by Giancarlo »

vehab koluhija wrote:
dizdarr wrote:Skup ovaj "sport" (prijavljivanje na ove konkurse)...
Meni isto nije jasno npr. bile su selekcije gdje se prijavljuješ za radno mjesto, pa nacionalni ključ, na kraju nije obrazloženo oko toga ništa dodatno, a vjerovatno će kasnije nekog pozvati sa liste ako neko od ovih padne ljekarski, jer glupo bi bilo da svi moraju dati 110KM za ljekarski, apsurdno je sto moraju i ovi što su prošli... Po mom mišljenju ovo previše dugo traje, previše se potroši novca s obzirom da se uglavnom radi o mladim nezaposlenim ljudima, plus neplacena obuka, sve ovo govori o tome koliko smo jadni i u nepovoljnom polozaju... Nista sretno onim koji su prosli neka budu časni službenici i neka cijene ono što su dobili ovim konkursom...
Zar je baš neplaćena? :? Zna li neko koliko dugo traje obuka?
Obuka za policajca traje 12 mjeseci, od toga 8 u Mostaru (i tad valjda primas 30% od iznosa plate) i jos 4 mjeseca prakse na nekom granicnom prelazu (tad se prima 70% od iznosa plate). Obuka za inspektora traje 4 mjeseca i ne znam tacno koliko primaju za vrijeme trajanja obuke.
vehab koluhija
Posts: 23
Joined: 21/07/2012 21:22

#532 Re: Granična policija - konkurs

Post by vehab koluhija »

Giancarlo wrote:
vehab koluhija wrote:
dizdarr wrote:Skup ovaj "sport" (prijavljivanje na ove konkurse)...
Meni isto nije jasno npr. bile su selekcije gdje se prijavljuješ za radno mjesto, pa nacionalni ključ, na kraju nije obrazloženo oko toga ništa dodatno, a vjerovatno će kasnije nekog pozvati sa liste ako neko od ovih padne ljekarski, jer glupo bi bilo da svi moraju dati 110KM za ljekarski, apsurdno je sto moraju i ovi što su prošli... Po mom mišljenju ovo previše dugo traje, previše se potroši novca s obzirom da se uglavnom radi o mladim nezaposlenim ljudima, plus neplacena obuka, sve ovo govori o tome koliko smo jadni i u nepovoljnom polozaju... Nista sretno onim koji su prosli neka budu časni službenici i neka cijene ono što su dobili ovim konkursom...
Zar je baš neplaćena? :? Zna li neko koliko dugo traje obuka?
Obuka za policajca traje 12 mjeseci, od toga 8 u Mostaru (i tad valjda primas 30% od iznosa plate) i jos 4 mjeseca prakse na nekom granicnom prelazu (tad se prima 70% od iznosa plate). Obuka za inspektora traje 4 mjeseca i ne znam tacno koliko primaju za vrijeme trajanja obuke.
Hvala, Giancarlo! :)
Možeš li mi, molim te, ako znaš, pojasniti još par stvari?
Znači li to da na obuci za policajca stanuješ u toj njihovoj kasarni, ili kako se već zove? I da li su ti ti troškovi pokriveni, hrana i sl.?
nuki_cika
Posts: 1072
Joined: 06/07/2010 16:19

#533 Re: Granična policija - konkurs

Post by nuki_cika »

Predao sam na ovaj najnoviji konkurs I tamo stoji da ce se polagati javni ispit za one koji nisu polagali (ja sam medju njma ),ali kako cu znati kad ce se polagati taj ispit I u kojem TERMINU kad na stranici agencije nema nikakvih obavijesti o tome.?
Zna li neko?
vivax88
Posts: 106
Joined: 01/09/2014 09:08

#534 Re: Granična policija - konkurs

Post by vivax88 »

Kakva konkurs, o čemu se radi daj link da vidim ?
ajde_zbogom
Posts: 3
Joined: 24/04/2015 09:59

#535 Re: Granična policija - konkurs

Post by ajde_zbogom »

vivax88 wrote:Kakva konkurs, o čemu se radi daj link da vidim ?
valjda misli na ovaj http://www.ads.gov.ba/v2/index.php?opti ... 61&lang=hr
nuki_cika
Posts: 1072
Joined: 06/07/2010 16:19

#536 Re: Granična policija - konkurs

Post by nuki_cika »

ajde_zbogom wrote:
vivax88 wrote:Kakva konkurs, o čemu se radi daj link da vidim ?
valjda misli na ovaj http://www.ads.gov.ba/v2/index.php?opti ... 61&lang=hr
Jest,to je taj konkurs, nego zna li neko odgovor na ovo pitanje?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#537 Re: Granična policija - konkurs

Post by vješalica »

nuki_cika wrote:Predao sam na ovaj najnoviji konkurs I tamo stoji da ce se polagati javni ispit za one koji nisu polagali (ja sam medju njma ),ali kako cu znati kad ce se polagati taj ispit I u kojem TERMINU kad na stranici agencije nema nikakvih obavijesti o tome.?
Zna li neko?

pa da si pročitao detaljno otkrio bi u tekstu da je krajnji rok za ponošenje prijave 30.4. i da će se formirati komisija koja će pregledati dokumenta za kandidate :roll:

a inače će biti obavijest na stranici,kao i uvijek što je bilo.........................
nuki_cika
Posts: 1072
Joined: 06/07/2010 16:19

#538 Re: Granična policija - konkurs

Post by nuki_cika »

A znam ja to za komsije I koji je krajnji rok za pridaju.,ali u kojoj rubrici na stranici agencije bude obavjestenje za ispit, jer ja stvarno ne mogu da nadzem gdje ostavljaju takve obavijesti?
Giancarlo
Posts: 483
Joined: 26/12/2008 21:22

#539 Re: Granična policija - konkurs

Post by Giancarlo »

vehab koluhija wrote:Hvala, Giancarlo! :)
Možeš li mi, molim te, ako znaš, pojasniti još par stvari?
Znači li to da na obuci za policajca stanuješ u toj njihovoj kasarni, ili kako se već zove? I da li su ti ti troškovi pokriveni, hrana i sl.?
Pa zivis dole u Mostaru u onoj agenciji gdje je bilo fizicko testiranje, tu imas sve od prehrane do spavanja i naravno skolovanja. Imas i slobodno vrijeme svaki dan, ali se moras vratiti u agenciju do odredene satnice. Kad se ide "na praksu" na neki granicni prelaz u nekom drugom gradu, tad vec moras sam (ili sa nekim drugim) da pronades sebi smjestaj i sve placas, ali zato se prima valjda tih 70% od iznosa plate, pa se moze realno pokriti to.
vehab koluhija
Posts: 23
Joined: 21/07/2012 21:22

#540 Re: Granična policija - konkurs

Post by vehab koluhija »

Giancarlo wrote:
vehab koluhija wrote:Hvala, Giancarlo! :)
Možeš li mi, molim te, ako znaš, pojasniti još par stvari?
Znači li to da na obuci za policajca stanuješ u toj njihovoj kasarni, ili kako se već zove? I da li su ti ti troškovi pokriveni, hrana i sl.?
Pa zivis dole u Mostaru u onoj agenciji gdje je bilo fizicko testiranje, tu imas sve od prehrane do spavanja i naravno skolovanja. Imas i slobodno vrijeme svaki dan, ali se moras vratiti u agenciju do odredene satnice. Kad se ide "na praksu" na neki granicni prelaz u nekom drugom gradu, tad vec moras sam (ili sa nekim drugim) da pronades sebi smjestaj i sve placas, ali zato se prima valjda tih 70% od iznosa plate, pa se moze realno pokriti to.
Hvala ti za info! :thumbup:
Jasminak
Posts: 121
Joined: 18/02/2013 00:26

#541 Re: Granična policija - konkurs

Post by Jasminak »

Ima li neko da se prijavio na konkurs za pripravnika/pravnika u granicnoj policiji? Ako nije tesko da napise sta bude na testiranju i kako inace se to provodi.. Rekli su mi da ce biti test iz oblasti Rad javne uprave, pa me interesuje iz cega se mogu spremati za taj test, primjer testa, koji zakon itd? Hvala :D
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#542 Re: Granična policija - konkurs

Post by dpjokala26 »

Jasminak wrote:Ima li neko da se prijavio na konkurs za pripravnika/pravnika u granicnoj policiji? Ako nije tesko da napise sta bude na testiranju i kako inace se to provodi.. Rekli su mi da ce biti test iz oblasti Rad javne uprave, pa me interesuje iz cega se mogu spremati za taj test, primjer testa, koji zakon itd? Hvala :D
ako nemas stelu,zaboravi.sve se zna ko i kada ce biti primljen,koje nacionalnosti i iz koje stranke.prije par godina isla moja sestra.malac sa pala imao sve tacne odgovore,a neka su pitanja bila takva da samo onaj ko dobije unaprijed odgovor moze znati.probaj pa se uvjeri. :(
starmo986
Posts: 5
Joined: 10/03/2015 15:06

#543 Re: Granična policija - konkurs

Post by starmo986 »

.
Last edited by starmo986 on 12/03/2016 09:04, edited 1 time in total.
starmo986
Posts: 5
Joined: 10/03/2015 15:06

#544 Re: Granična policija - konkurs

Post by starmo986 »

.....
Last edited by starmo986 on 12/03/2016 09:03, edited 1 time in total.
starmo986
Posts: 5
Joined: 10/03/2015 15:06

#545 Re: Granična policija - konkurs

Post by starmo986 »

,
regrut
Posts: 3
Joined: 06/10/2016 19:45

#546 Re: Granična policija - konkurs

Post by regrut »

http://www.granpol.gov.ba/Publication/R ... &pageId=25 ako ima neko da prenese iskustva iz prijasnjih konkursa bilo bi dobro ovo je novi konkurs
User avatar
madesa
Posts: 4211
Joined: 26/07/2013 02:37

#547 Re: Granična policija - konkurs

Post by madesa »

regrut wrote:http://www.granpol.gov.ba/Publication/R ... &pageId=25 ako ima neko da prenese iskustva iz prijasnjih konkursa bilo bi dobro ovo je novi konkurs
katastrofa, samo cu ti to reci
regrut
Posts: 3
Joined: 06/10/2016 19:45

#548 Re: Granična policija - konkurs

Post by regrut »

gledao sam fizicki mogao bih preko pola stvari preci maksimum ali nesto kontam da to ne igra neku ulogu inace nemam iskustva sa konkursima
regrut
Posts: 3
Joined: 06/10/2016 19:45

#549 Re: Granična policija - konkurs

Post by regrut »

madesa wrote:
regrut wrote:http://www.granpol.gov.ba/Publication/R ... &pageId=25 ako ima neko da prenese iskustva iz prijasnjih konkursa bilo bi dobro ovo je novi konkurs
katastrofa, samo cu ti to reci
gledao sam fizicki mogao bih preko pola stvari preci maksimum ali nesto kontam da to ne igra neku ulogu inace nemam iskustva sa konkursima
User avatar
madesa
Posts: 4211
Joined: 26/07/2013 02:37

#550 Re: Granična policija - konkurs

Post by madesa »

regrut wrote:
madesa wrote:
regrut wrote:http://www.granpol.gov.ba/Publication/R ... &pageId=25 ako ima neko da prenese iskustva iz prijasnjih konkursa bilo bi dobro ovo je novi konkurs
katastrofa, samo cu ti to reci
gledao sam fizicki mogao bih preko pola stvari preci maksimum ali nesto kontam da to ne igra neku ulogu inace nemam iskustva sa konkursima
to ti se najmanje trazi, zadnja tri konkursa u granicnoj sam bio u top 5 pa nisam primljen
Post Reply