Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#226 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hajvan »

stubrijez wrote:
Ko je ovaj Muzur, njemu nisu sve na broju... cuj vratio se iz LA u Sarajevo. Il sam ja nesto prosutio pa ne znam sta on zna? Mozda je dobio poso u precjednistvu ili ministarstvu.
Brini svoju brigu ;)

:kiss:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#227 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by _BataZiv_0809 »

Nije bas tema, ali reko da pitam ovdje....

Ideja mi je da u stari radio kojeg se ne isplati popravljati (narocito sto nema UKW) ugradim moderni mehanizam. Po mogucnosti da ga prikljucim na originalni zvucnik i da paljenje i trazenje stanica bude pomocu originalnih prekidaca.

Koliko je ovo moguc zahvat?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#229 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Ommadawn »

_BataZiv_0809 wrote:Nije bas tema, ali reko da pitam ovdje....

Ideja mi je da u stari radio kojeg se ne isplati popravljati (narocito sto nema UKW) ugradim moderni mehanizam. Po mogucnosti da ga prikljucim na originalni zvucnik i da paljenje i trazenje stanica bude pomocu originalnih prekidaca.

Koliko je ovo moguc zahvat?
Šta je Bata, dosadili Turci, ha? :lol: :kiss:

Moguće je, naravno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#230 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by _BataZiv_0809 »

Ommadawn wrote: Šta je Bata, dosadili Turci, ha? :lol: :kiss:

Moguće je, naravno.
I Koreanci (valjda Juzni :D ) :oops:

Necu onu Savicu 56 koju sam ti spominjao prepakivati. Ona je porodicno naslijedje iza koje ima prica i ne treba je skrnaviti :wink:

Nego izletilo mi nesto drugo, a brutalno mi se uklapa u koncepciju :thumbup:

Je li ovo skup zahvat :-?

Kontam da je radio tehnologija poprilicno jeftina, ali veze nemam :roll:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#231 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Ommadawn »

E jebi me sad, popio sam, ne mogu ti odgovoriti tačno. Ali nije ti to komplikovano, da se to namjestiti.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#232 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by stubrijez »

Hajvan wrote:
stubrijez wrote:
Ko je ovaj Muzur, njemu nisu sve na broju... cuj vratio se iz LA u Sarajevo. Il sam ja nesto prosutio pa ne znam sta on zna? Mozda je dobio poso u precjednistvu ili ministarstvu.
Brini svoju brigu ;)

:kiss:
imam pravo da kazem cuj brini svoju brigu, forum je da iznosim svoje mnijenje, jesi li ti taj Muzur pa te
te nesto povrijedilo... haj bud iskren pa reci
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#233 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by stubrijez »

.....
Last edited by stubrijez on 05/07/2017 00:28, edited 1 time in total.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#234 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by stubrijez »

stubrijez wrote:
Ommadawn wrote:E jebi me sad, popio sam, ne mogu ti odgovoriti tačno. Ali nije ti to komplikovano, da se to namjestiti.
moze samo ne znam kako povezati onu skalu sa koncima sto se vuce Stavanger, Luksemburg... to je glavna carolija lampasa. Jebemu sad si i meni stavio crva imam neku simfoniju Ei Nis na tavanu riknula lampa dzaba stoji. Ubaciti led lampu unutra, neki player mp3 i racunarske zvucnike sa subwooferom vec imam;).
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#235 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hajvan »

heal wrote:Jel odrzana druga berza vinila? Bio sam na moru pa nisam u toku, nemam fb ni insta pa mi je teze doci do informacija. Ako je neko bio, nek napise koju. Em bih sta kupio em bih i prodao neke ploce..
zanima me, takodje.
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#236 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Pravi Valter »

Hajvan wrote:
heal wrote:Jel odrzana druga berza vinila? Bio sam na moru pa nisam u toku, nemam fb ni insta pa mi je teze doci do informacija. Ako je neko bio, nek napise koju. Em bih sta kupio em bih i prodao neke ploce..
zanima me, takodje.
Da, održala se berza. Dosta manje posjetitelja nego prvi put kao i izlagača. Razloga ima više. Prvi je da se jedva i održala jer je prostor gdje se održava trebao krenuti u restauraciju pa su jedva izmolili vlasnika da im dozvoli korištenje istog taj dan. Zato nisu ni reklamirali posebno drugu berzu. A i sezona je godišnjih odmora. I pored toga se moglo nešto kupiti i prodati.
Problem je sada nastao sa budućim održavanjem berzi jer se ne zna gdje bi se, u kojem prostoru, mogle održavati. Ukratko, ne da se usranom do potoka
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#237 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by r_faruk »

nisam ni znao da se odrzala berza,
procito nekad kasno..... valjda cu naletiti na sljedecu!!!
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#238 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Altsa »

Hajvan wrote:
heal wrote:Jel odrzana druga berza vinila? Bio sam na moru pa nisam u toku, nemam fb ni insta pa mi je teze doci do informacija. Ako je neko bio, nek napise koju. Em bih sta kupio em bih i prodao neke ploce..
zanima me, takodje.
gdje bio buvljak ploca?
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#239 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Pravi Valter »

Berza se dva puta održala u bivšem kafeu Opera u Radićevoj. Nova lokacija i vrijeme održavanja je trenutno nepoznato
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#240 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hajvan »

Pravi Valter wrote:Berza se dva puta održala u bivšem kafeu Opera u Radićevoj. Nova lokacija i vrijeme održavanja je trenutno nepoznato
Pravda, valjda :)

Opera je na trgu Susan Sontag, u Branilaca Sarajeva.
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#241 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Pravi Valter »

Hajvan wrote:
Pravi Valter wrote:Berza se dva puta održala u bivšem kafeu Opera u Radićevoj. Nova lokacija i vrijeme održavanja je trenutno nepoznato
Pravda, valjda :)

Opera je na trgu Susan Sontag, u Branilaca Sarajeva.
Do mene :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#242 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by ultima_palabra »

Pravi Valter wrote:
Hajvan wrote:
heal wrote:Jel odrzana druga berza vinila? Bio sam na moru pa nisam u toku, nemam fb ni insta pa mi je teze doci do informacija. Ako je neko bio, nek napise koju. Em bih sta kupio em bih i prodao neke ploce..
zanima me, takodje.
Da, održala se berza. Dosta manje posjetitelja nego prvi put kao i izlagača. Razloga ima više. Prvi je da se jedva i održala jer je prostor gdje se održava trebao krenuti u restauraciju pa su jedva izmolili vlasnika da im dozvoli korištenje istog taj dan. Zato nisu ni reklamirali posebno drugu berzu. A i sezona je godišnjih odmora. I pored toga se moglo nešto kupiti i prodati.
Problem je sada nastao sa budućim održavanjem berzi jer se ne zna gdje bi se, u kojem prostoru, mogle održavati. Ukratko, ne da se usranom do potoka
Da ti nije mene bilo, slabo bi šta prodao :mrgreen:

Trebao bi se naći neki prostor, ima normala gazda još uvijek.
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#243 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Pravi Valter »

ultima_palabra wrote: Da ti nije mene bilo, slabo bi šta prodao :mrgreen:

Trebao bi se naći neki prostor, ima normala gazda još uvijek.
Da sam znao da si željovac dupla bi ti cijena bila :lol: :lol:
Zaista se treba malo potruditi i naći jednu lijepu lokaciju za ove bazare. Velika je šteta za bivšu Pravdu (naučio :D ) jer je sve izgledalo obečavajuće. Ideja koja se vrti po glavama ljudi je da se proba održati bazar tokom SFF-a. Sad, hoće li se uspjeti u toj nakani to je već drugo pitanje
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#244 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hakiz »

Pravi Valter wrote:Ideja koja se vrti po glavama ljudi je da se proba održati bazar tokom SFF-a.
Ne dogodilo se. Čim nešto vežeš uz "veliki" događaj stvraraš atmosferu elitizma, a ako je taj događaj uzrokovao dolazak ljudi koji imaju više novca od lokalaca, to dovodi do napuhavanja cijena. Samo pogledaj razliku u cijeni kafe u kafićima od BBI do Vijećnice za vrijeme SFF-a i u "normalno" vrijeme. Ili pogledaj post sa cjenovnikom na temi o Ultra festivalu u Splitu.

Naravno, onome ko prodaje to odgovara, ali kako na mostu dobiješ a na ćupriji izgubiš, ako ti prodaš po napuhanoj cijeni, kupićeš nešto drugo takođe po napuhanoj cijeni. I na kraju se samo možeš nadati da ćeš dobro proći.

A onda se može desiti da se pitaš što li je ovogodišnja berza slabo posjećena i što niko ne kupuje.

Bilo bi dobro kada bi se berza održavala svaki mjesec ili jedna u dva mjeseca ili 4 puta godišnje, pa neka jedna bude u vrijeme SFF-a. Možda ljudi koji dođu izvana u vrijeme SFF-a poprave ponudu bez obzira na to što će cijene biti više. A da se ostale berze održe pod normalnim uslovima.
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#245 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Pravi Valter »

Cilj i jeste bio da se berza održava svake prve subote u mjesecu. Organizatori su sve to lijepo zamislili dok nije ispao problem sa prostorom. A iskreno, ne vidim problem u pokušaju odžavanja sljedeće za vrijeme SFF-a. Veća posjeta, veća prodaja, sumnjam da će cijene ići gore, i nema neke logike da se to desi.
Druga je stvar što ne vjerujem u potpunosti da će se desiti jer ni to nije baš jednostavno za organizovati. Treba naći novi prostor na adekvatnoj lokaciji, vlasnika koji želi time da se bakće sa kojim možeš dogovoriti normalnu cijenu izlaganja, pozvati prodavce, obavjestiti potencijalne kuce...
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#246 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by stubrijez »

Nije valjda da u Seheru nema 50 kvadrata nekog hola, bajte da se odrzi bazar?
U skenderiji npr znam prije rata je bio bazar stripova, ploca isl. "prevazidjenih" stvari u Domu mladih.
Mora da ima neka opstinska-drzavna prostorija prazna??? Ne treba cijeli dan...
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#247 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Altsa »

stubrijez wrote:Nije valjda da u Seheru nema 50 kvadrata nekog hola, bajte da se odrzi bazar?
U skenderiji npr znam prije rata je bio bazar stripova, ploca isl. "prevazidjenih" stvari u Domu mladih.
Mora da ima neka opstinska-drzavna prostorija prazna??? Ne treba cijeli dan...
U Skenderiji - ledenoj dvorani je bio buvljak prije rata. Prije toga u Cedusovom dvoristu. NE treba puno prostora ali djaba. Ali to su bila druga vremena.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#248 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hakiz »

Pravi Valter wrote:Cilj i jeste bio da se berza održava svake prve subote u mjesecu. Organizatori su sve to lijepo zamislili dok nije ispao problem sa prostorom. A iskreno, ne vidim problem u pokušaju odžavanja sljedeće za vrijeme SFF-a. Veća posjeta, veća prodaja, sumnjam da će cijene ići gore, i nema neke logike da se to desi.
Druga je stvar što ne vjerujem u potpunosti da će se desiti jer ni to nije baš jednostavno za organizovati. Treba naći novi prostor na adekvatnoj lokaciji, vlasnika koji želi time da se bakće sa kojim možeš dogovoriti normalnu cijenu izlaganja, pozvati prodavce, obavjestiti potencijalne kuce...
OK

Samo, zašto je ta berza prilično nepoznata? Podjeća me na situaciju u ratu kada se, na primjer, održavala neka predstava ili slično i samo oni koji žive u krugu 100 metara to znaju. Pa tako ljudi sa recimo Pofalića nikada nisu imali informaciju da se u nekoj prostoriji u opštini Centar održava nešto, koncert, predstava itd.

Neka konspiracija, da samo probrana klijentela dođe do ploča, šta li :D
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#249 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Pravi Valter »

Hakiz wrote:
Pravi Valter wrote:Cilj i jeste bio da se berza održava svake prve subote u mjesecu. Organizatori su sve to lijepo zamislili dok nije ispao problem sa prostorom. A iskreno, ne vidim problem u pokušaju odžavanja sljedeće za vrijeme SFF-a. Veća posjeta, veća prodaja, sumnjam da će cijene ići gore, i nema neke logike da se to desi.
Druga je stvar što ne vjerujem u potpunosti da će se desiti jer ni to nije baš jednostavno za organizovati. Treba naći novi prostor na adekvatnoj lokaciji, vlasnika koji želi time da se bakće sa kojim možeš dogovoriti normalnu cijenu izlaganja, pozvati prodavce, obavjestiti potencijalne kuce...
OK

Samo, zašto je ta berza prilično nepoznata? Podjeća me na situaciju u ratu kada se, na primjer, održavala neka predstava ili slično i samo oni koji žive u krugu 100 metara to znaju. Pa tako ljudi sa recimo Pofalića nikada nisu imali informaciju da se u nekoj prostoriji u opštini Centar održava nešto, koncert, predstava itd.

Neka konspiracija, da samo probrana klijentela dođe do ploča, šta li :D
Nije moje da branim organizatore, zasigurno je da bi marketing mogao biti bolji kao što bi svaka organizacija mogla biti bolja u očima posmatrača sa strane, ali ne smijemo zaboraviti da se radi o entuzijastima koji su samo zarad svoje ljubavi prema tom mediju pokrenuli čitavu priču. Dakle ne radi se o ljudima koji žive od prodaje vinila (to je ovde nezamislivo) već o ljubiteljima koji žele medjusobno da se upoznaju, razmjene ploče, iskustva, radi se o ljudima koji žele da pričaju o raznim izdanjima ploča, omotima, produkcijama a da ga sagovornik ne gleda blijedo i ne čeka jedva da završi razgovor sa "vinil frikom".
Za sve treba strpljenja kako bi se izgradilo nešto što je opštepoznato a možda i nije opšteprihvatljivo. Ukoliko ga bude bilo za neko vrijeme se više i neće morati reklamirati dogadjaj te vrste već će se znati za njegov termin odžavanja. Kad kažem strpljenje mislim i na strpljenje organizatora kao i eventualnih posjetitelja.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#250 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by stubrijez »

Altsa wrote:
stubrijez wrote:Nije valjda da u Seheru nema 50 kvadrata nekog hola, bajte da se odrzi bazar?
U skenderiji npr znam prije rata je bio bazar stripova, ploca isl. "prevazidjenih" stvari u Domu mladih.
Mora da ima neka opstinska-drzavna prostorija prazna??? Ne treba cijeli dan...
U Skenderiji - ledenoj dvorani je bio buvljak prije rata. Prije toga u Cedusovom dvoristu. NE treba puno prostora ali djaba. Ali to su bila druga vremena.
Ma ja... ja uvijek kazem nema vise nase nista. Sad je samo moje ili tvoje, ako je svacije pali, rusi, prljaj ili gledaj kako ces sebi jamit. Zalosno... vidis a zakleo bih se da je buvljak bio u prizemlju bas Doma mladih nize stepenica sto vode gore u salu. Mozda sam nesto pobrko bilo je davno a poslije sam samo jednom tamo dolazio na Futuru, tu na tome istom mjestu su svirali momci iz Organizacije. Ne znam sta je Cedus. Isto bilo je polovnih ploca i knjiga u objektu ispred Pozorista mladih preko puta hotela Bosna, mozda je to to?
Nego, sve nesto razmisljam koje su cijene bile ploca ja ne mogu sad to da povezem... recimo ekvivalent LP u nekim danasnjim vrijednostima. Nije to bilo puno skupo koliko se sjecam. Par puta sam u BG kupovao originale i bili su dosta dosta skuplji od domacih izdanja, vjerovatno po 3-4 puta... zara
Post Reply