Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#7176 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by piupiu »

ultima_palabra wrote: 15/03/2024 15:08
Samo sto glasaci NIPa i SDPa nisu bas isti. Sa Kiflom znas sta dobijas, ali mislim da je SDP obecavao nesto drugo.
U Bosni u ovom stoljeću još nije bilo socijaldemokratije.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7177 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Bloo »

palermo wrote: 15/03/2024 10:45 A Bendzi je populista par excellance, al opet nekako mi izgleda prilicno licemjerno toliko se zgrazavati nad njenim populizmom, kad ona nista druge ne radi nego kopira Kiflu....doduse sa drugacijom pozadinom al metoda je ista..
Kifla ima drugaciji populizam, ovaj njen je prizemni njakav. Ali valjda u skladu sa ovlastima i na kojem nivou igraju.
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7178 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by palermo »

ultima_palabra wrote: 15/03/2024 15:08
palermo wrote: 15/03/2024 10:45
Haris.ba wrote: 14/03/2024 15:34

Mozda bi ona Neku iskljucila iz Sdpa....

Ne znam kako ne vidite da u Sdp se profilira posebna struja koja moze zavrsiti novim DFom
Pa ja mislim da ovi mladi SDP- ovi lavovi zapravo ne zele niti hoce biti u sjeni NiP-a......ne vjerujem u neki novi DF, prije mislim da ce Nerku oni doci glave.

A Bendzi je populista par excellance, al opet nekako mi izgleda prilicno licemjerno toliko se zgrazavati nad njenim populizmom, kad ona nista druge ne radi nego kopira Kiflu....doduse sa drugacijom pozadinom al metoda je ista..
Samo sto glasaci NIPa i SDPa nisu bas isti. Sa Kiflom znas sta dobijas, ali mislim da je SDP obecavao nesto drugo.
Nislim da je to u dobroj mjeri potrosena prica. O tome da je SDP obecavao nesto drugo. A glasaci NiP-a i SDP- a su ,barem po mom skromnom misljnje, prilicno slicni.
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7179 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by palermo »

Bloo wrote: 15/03/2024 15:35
palermo wrote: 15/03/2024 10:45 A Bendzi je populista par excellance, al opet nekako mi izgleda prilicno licemjerno toliko se zgrazavati nad njenim populizmom, kad ona nista druge ne radi nego kopira Kiflu....doduse sa drugacijom pozadinom al metoda je ista..
Kifla ima drugaciji populizam, ovaj njen je prizemni njakav. Ali valjda u skladu sa ovlastima i na kojem nivou igraju.
Jedina razlika je iskonski neprojatelj. Kifli je SDA, Bendzi ne ide toliko usko. Njoj svako moze biti neprijatelj. Dugorocno, Bendzi ima vise sansi. Ne nuzno Bendzi ( iako je zajebana) al neko slican.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24894
Joined: 08/09/2005 20:08

#7180 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

palermo wrote: 15/03/2024 15:37 Nislim da je to u dobroj mjeri potrosena prica. O tome da je SDP obecavao nesto drugo. A glasaci NiP-a i SDP- a su ,barem po mom skromnom misljnje, prilicno slicni.
Mislim da je NS pokupio dosta tih "lijevo ideoloskih". Sdp tako ima mogucnost da skuplja siru glasacku bazu koja se ne zamara nerealnim obecanjima.

Ima li glasaca koji realno biraju izmedju Nipa i Sdp? Ima.
Isto ko sto ima razocaranih glasaca koji iz protesta preskoce liniju pa glasaju.

Ali, ideoloska granica ostaje i mnogi je nece preci. Drugo je sad sta je sustina politika, tu kad bi se gledalo - sve je to manje vise isto.
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#7181 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by piupiu »

palermo wrote: 13/03/2024 18:21 Jasno mi je o čemu govori ova priča. Ali dupli standardi, balvan u oku nekog drugog, plemenska zajednica kao način života, to je naprosto naša realnost. U svim aspektima života.

Al vratio bih se ja na temu države i emocija, ratia i tako tih stvari. Često ćeš čuti od BH Srba i Hrvata (ne svih, al od dosta njih) kada pričaju o Bosni i Hercegovini da je država za njih prevashodno servis građana, da država postoji da bi usluživala građane i tako te priče. Al kada se pomaknu granice, kada se počne pričati o Hravtskoj ili Srbiji onda ćeš već čuti i riječi kao što su domovina, domoljublje, žrtvovanje, patriotizam itd. Što bi se reklo, odjednom u igru ulaze emocije. I trebaju. Jer država jeste i emocija, i osjećaj identiteta, i osjećaj pripadnosti.

Bio je ovdje jednom forumaš Mr. Yes (ne znam , sjećaš li ga se, pošto si i ti kao i ja veteran ovog foruma). On je imao tezu da ako organizuješ fudbalski turnir na kojem učestvuju reprezentacije Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske, samo oni koji će na tom turniru navijati za Bosnu i Hercegovinu jesu oni koji će se istinski boriti i braniti ovu državu. Mislim da nije daleko od istine. Naravno, ovim ja ne impliciram da onaj ko neće navijati za Bosnu i Hercegovinu na tom turniru automatski će biti protiv Bosne i Hercegovine. Neće, ali bez onih koji su spremni da brane i bore se za državu, ni sama država ( bilokoja) nema smisla.
Ne sporim. Svejedno, opasno je generalizirati jer u tom slučaju svaki neBošnjak u očima bošnjačke javnosti postaje potencijalna peta kolona. A to nije dobro.
By the way, naravno da je Bosnom behar probeharao, u kontekstu navijačke pjesme kič. Ali kako Edgar Moreno kaže, osnovna karakteristika kiča je njegova ljepljivost, njegova prijemčivost za šire narodne mase. Ergo, ubila se za stadiona.
Doduše. Možda je to naša "You'll never walk alone", na neki način. Ne znam, treba pitati neke socijalne psihologe o tome, no imam teoriju da pjevati luzerske stihove ovog tipa kao motivaciju kalibrira i navijače i tim kao gubitnike. :oops:
možda peto, da se bore zajedno sa onima koji su većina da stvore zajednicu koja će svima biti dovoljno široka i udobna (možeš mi zamjeriti da je ovo malo frazerski, ali mislim da bi tako nekako trebalo biti)
Slažem se. Samo se tu opet vraćamo na početno pitanje - kako, ako se svaki iskorak iz slagajućeg i laskavog narativa doživljava kao povod za linč i hajku?
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7182 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by palermo »

Haris.ba wrote: 15/03/2024 15:46
palermo wrote: 15/03/2024 15:37 Nislim da je to u dobroj mjeri potrosena prica. O tome da je SDP obecavao nesto drugo. A glasaci NiP-a i SDP- a su ,barem po mom skromnom misljnje, prilicno slicni.
Mislim da je NS pokupio dosta tih "lijevo ideoloskih". Sdp tako ima mogucnost da skuplja siru glasacku bazu koja se ne zamara nerealnim obecanjima.

Ima li glasaca koji realno biraju izmedju Nipa i Sdp? Ima.
Isto ko sto ima razocaranih glasaca koji iz protesta preskoce liniju pa glasaju.

Ali, ideoloska granica ostaje i mnogi je nece preci. Drugo je sad sta je sustina politika, tu kad bi se gledalo - sve je to manje vise isto.
Ima tu jedna stvar. Sva ova prica se odnosi na Sarajevo. U ostatku BiH (pri cemu mislim i na podrucja gdje su Bosnjaci vecina) ova prica je prilicno deplasirana.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#7183 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Prpa.ba »

Truba wrote: 15/03/2024 09:00 dok bendzi ne izdađe na megdan narodu može binkici samo nosat cekere
Izasla je, odradila rutinski. 12.000 glasova tj. 35% od liste SDP-a za Kanton Sarajevo. Steta i Cengic 30%, Stojanovic 16%.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#7184 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Prpa.ba »

caros wrote: 15/03/2024 11:28
giannibelif wrote: 15/03/2024 10:04 Otkako je počela objedovati sa desnicom fizički je propala još više. Pokupi se taj oreol, dzaba.
Ošini po fizičkom izgledu žene, totalno si progresivno-liberalan.
To je jos kamilica za naseg djanija. Prije je Bosnjacima negirao status naroda i smatrao ih plemenom. Emancipuje se polako nas prosvjetitelj. :thumbup:
giannibelif
Posts: 1994
Joined: 28/01/2017 22:11

#7185 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by giannibelif »

Prpa.ba wrote: 15/03/2024 20:14
caros wrote: 15/03/2024 11:28
giannibelif wrote: 15/03/2024 10:04 Otkako je počela objedovati sa desnicom fizički je propala još više. Pokupi se taj oreol, dzaba.
Ošini po fizičkom izgledu žene, totalno si progresivno-liberalan.
To je jos kamilica za naseg djanija. Prije je Bosnjacima negirao status naroda i smatrao ih plemenom. Emancipuje se polako nas prosvjetitelj. :thumbup:
Lažove i jeftini smutljivče, rekao sam da vi kao politička grupacija pravite od cijelog jednog naroda poseban slučaj. I sve što ste napravili za trideset godina je da ste ga urnisali do temelja, uništili mu kičmu i ponos, privredno ga ojadili do zadnje marke. Lažove, služiš se istom matricom kao kakav SNS-ovac. Nikakve razlike, ali bar smo u ovom Sarajevu riješili se vas, ostali su još ovi recidivi kafanskih obračuna u sred skupštine.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#7186 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Prpa.ba »

Rado bi se ti rjesavao svaceg neceg, ali nece moci. :kiss:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#7187 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by tramvajtrojka »

Prpa.ba wrote: 15/03/2024 21:05 Rado bi se ti rjesavao svaceg neceg, ali nece moci. :kiss:
Image

Prpa dobri smo mi prema vama, ev za jaranstvo u bk izasla nova kolekcija ev tebi ljiljani a ja sebi ostavljam tramvaj trojku carape, svi sretni i patriote na broju :mrgreen: :mrgreen: :thumbup: deda aljo je govorio o zlatnim kasikama a mi zaglavili na zlatnim carapama :lol:
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7188 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by sumirprimus »

Prpa.ba wrote: 15/03/2024 20:14
caros wrote: 15/03/2024 11:28
giannibelif wrote: 15/03/2024 10:04 Otkako je počela objedovati sa desnicom fizički je propala još više. Pokupi se taj oreol, dzaba.
Ošini po fizičkom izgledu žene, totalno si progresivno-liberalan.
To je jos kamilica za naseg djanija. Prije je Bosnjacima negirao status naroda i smatrao ih plemenom. Emancipuje se polako nas prosvjetitelj. :thumbup:
Sreca pa vi cuvari tradicije bosnjaka i islama imate luksuz komentiranja komentara fizickog izfgeda. Kako licemjreno, ko dia o memorijalnom centru
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#7189 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by nivla »

o svima pa i gradonacelnici redovno se govori kroz prrcepciju fizickog izgleda

zahiragic - bivol, medjed, pokazao vise puta da je galamdzija i ubleha
okeric - izgleda ko dijete s posebnim potrebama ko da ga je stari zatvaro u podrum, ima taj pogled “sto me ruzis”
devic - malo je reci al kako je taj lik personifikacija po stilu oblacenja vise likova koje glumi emir hadzihafizbegovic, meni lici na onog lika iz taleta “evropljanin i intelektualac” a zapravo cundara obicna

karicku rodj londrc ne treba preskociti samo zato sto je zena ali zaista kad se spoji sa ovim “inteligentnim” sukovima podsjeca na onu akine matere…

skaku smo isto komentarisali

semihu smo cini mi se otjerali zbog sigurnosne situacije, sto ne bismo i karicku, jer sigurnosna situacije je nikakva

sve u politici sto se kod nas desava je da vuk dlaku(stranku) mijenja ali cud (sposobnost)nikad

evo pitaju neke zemlje sta smo to ispunili pa se otvaraju pregovori, dakle nije nista bolje nego ranije niti ima stvarnog napretka vec je po srijedi bolje eu nego ru po bilo kojoj cijeni u bih
dia je posebna prica, 90% stanja sa novogradnjom je njegova odgovornost, avaz ga ne proziva toliko jer je projektovo onaj kurac sto moze biti reklama za durex, masculan i slicne marke

gradonacelnica je klasicna mahalaska baba,nana, zovite kako hocete
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#7190 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by canvra888 »

Ali da je ismijavanje fizičkog izgleda, bilo čijeg, neukusno u najvišem smislu, definitivno da jeste.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#7191 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

canvra888 wrote: 15/03/2024 22:02 Ali da je ismijavanje fizičkog izgleda, bilo čijeg, neukusno u najvišem smislu, definitivno da jeste.
U teoriji.

U praksi, svi to rade.
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#7192 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by canvra888 »

Hakiz wrote: 15/03/2024 22:09
canvra888 wrote: 15/03/2024 22:02 Ali da je ismijavanje fizičkog izgleda, bilo čijeg, neukusno u najvišem smislu, definitivno da jeste.
U teoriji.

U praksi, svi to rade.
Većina, ne bih rekao svi.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#7193 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

canvra888 wrote: 15/03/2024 22:11
Hakiz wrote: 15/03/2024 22:09
canvra888 wrote: 15/03/2024 22:02 Ali da je ismijavanje fizičkog izgleda, bilo čijeg, neukusno u najvišem smislu, definitivno da jeste.
U teoriji.

U praksi, svi to rade.
Većina, ne bih rekao svi.
Pa, dobro, ništa nije 100 %.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24894
Joined: 08/09/2005 20:08

#7194 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

nivla wrote: 15/03/2024 21:57
semihu smo cini mi se otjerali zbog sigurnosne situacije, sto ne bismo i karicku, jer sigurnosna situacije je nikakva

Zato sto su se poklopile okolnosti da se to desi. Onda je koliko se sjecam i vlada kantona pala.

Gradonacelnica je bila ista stranka ko premijer. Nakupilo se stvari i jednostavno je puklo. Ona je imala bas antipaticne javne nastupe.

Ameri sada zdusno guraju NS, tako da sanse da se desi neko desavanje naroda protiv UKa je minimalno.
Ministar policije je Nipovac. On pametno suti, pa i nije u fokusu javnosti.
Sda je pokazala da je nesposobna okupiti narod nakon fijaska oko "protesta" ispred OHRa.

Ko ce se to buniti? Dovoljno je da Zaha se pojavi na protestima da narod skonta da je Benjamina Tacer.

Ako se slucajno sta i dogodi oko protesta, Benjamina je tip koji ce stati na celo protesta. :-D
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#7195 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

Haris.ba wrote: 15/03/2024 22:18
nivla wrote: 15/03/2024 21:57
semihu smo cini mi se otjerali zbog sigurnosne situacije, sto ne bismo i karicku, jer sigurnosna situacije je nikakva

Zato sto su se poklopile okolnosti da se to desi. Onda je koliko se sjecam i vlada kantona pala.

Gradonacelnica je bila ista stranka ko premijer. Nakupilo se stvari i jednostavno je puklo. Ona je imala bas antipaticne javne nastupe.

Ameri sada zdusno guraju NS, tako da sanse da se desi neko desavanje naroda protiv UKa je minimalno.
Ministar policije je Nipovac. On pametno suti, pa i nije u fokusu javnosti.
Sda je pokazala da je nesposobna okupiti narod nakon fijaska oko "protesta" ispred OHRa.

Ko ce se to buniti? Dovoljno je da Zaha se pojavi na protestima da narod skonta da je Benjamina Tacer.
Ko hoće, nađe način.

Ne glasati za SDP, pa neka jedna dama bude razlog pada stranke :wink:

Ako to bžne može, onda ona nije problem, pa je sva priča bez veze.

Treba se odlučiti.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#7196 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Bodkin »

Hakiz wrote: 15/03/2024 22:09
canvra888 wrote: 15/03/2024 22:02 Ali da je ismijavanje fizičkog izgleda, bilo čijeg, neukusno u najvišem smislu, definitivno da jeste.
U teoriji.

U praksi, svi to rade.
Jer svi su politicki korektni kad je dodik laktaski vepar i laktaski krmak :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24894
Joined: 08/09/2005 20:08

#7197 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

Hakiz wrote: 15/03/2024 22:21 Ne glasati za SDP, pa neka jedna dama bude razlog pada stranke
Ma nista to dok je alternativa:

Image
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#7198 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by HelaS »

Haris.ba wrote: 15/03/2024 22:18
nivla wrote: 15/03/2024 21:57
semihu smo cini mi se otjerali zbog sigurnosne situacije, sto ne bismo i karicku, jer sigurnosna situacije je nikakva

Zato sto su se poklopile okolnosti da se to desi. Onda je koliko se sjecam i vlada kantona pala.

Gradonacelnica je bila ista stranka ko premijer. Nakupilo se stvari i jednostavno je puklo. Ona je imala bas antipaticne javne nastupe.

Ameri sada zdusno guraju NS, tako da sanse da se desi neko desavanje naroda protiv UKa je minimalno.
Ministar policije je Nipovac. On pametno suti, pa i nije u fokusu javnosti.
Sda je pokazala da je nesposobna okupiti narod nakon fijaska oko "protesta" ispred OHRa.

Ko ce se to buniti? Dovoljno je da Zaha se pojavi na protestima da narod skonta da je Benjamina Tacer.
Semiha Borovac, kao i Benjamina Karić, veze nemaju sa sigurnosti građana, niti se može porediti protest protiv Semihine bezdušnosti u vrijeme ubistva DM. Ona je tada boravila u Turskoj u kupovini, pokrivena službenom posjetom nekom. Njeni protesti su bili zbog otsustva glasa osude nadležnih za sigurnost, a ona nije htjela govoriti protiv svojih. Samir Silajdžić je poslije sišao sa vlasti, a pokazao se glupim i nedovoljno populistom, i podlegao pritisku javnosti.

Benjamina Karić je samo odličan populist, ili ima takve savjetnike. I to joj je jedina vrijednost u politici.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#7199 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

Bodkin wrote: 15/03/2024 22:23
Hakiz wrote: 15/03/2024 22:09
canvra888 wrote: 15/03/2024 22:02 Ali da je ismijavanje fizičkog izgleda, bilo čijeg, neukusno u najvišem smislu, definitivno da jeste.
U teoriji.

U praksi, svi to rade.
Jer svi su politicki korektni kad je dodik laktaski vepar i laktaski krmak :D
Standardna forumaška: Nećemo vrijeđati životinje.

Fakat je ovaj forum prava ludnica.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#7200 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

Haris.ba wrote: 15/03/2024 22:25
Hakiz wrote: 15/03/2024 22:21 Ne glasati za SDP, pa neka jedna dama bude razlog pada stranke
Ma nista to dok je alternativa:

Image
Dakle, nije toliki problem.

Čemu onda sva priča?
Post Reply