Gorenje vs Beko

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#76 Re: Gorenje vs Beko

Post by Altsa »

DaffyDuck wrote:
merkato wrote:Help

Trebaju mi kucanski aparati,svi

Danas bila u gorenju,cijena sa popustima 2800 (masina za sudje, frizider, pecnica,ploca, napa, masina za ves)

To mi nesto bas puno

Kakvo je stanje i iskustvo sa bekom..vox-om?
Ovaj vox mi dosta jeftiniji :( :roll: :? :run:
Gorenje:
Ugradbena masina, jednom pustila vodu, drugi put pustila paru, umalo da mi cijela kuhinja ode do vraga. Masinu sam im vratila i uzela Miele.
Rerna, isto ona ugradbena, nju su mi zamijenili jer 2-3 puta nisu uspjeli rijesiti kvar.
Napa- ni ona ne radi normalno, kad je ukljucim na nanizi princip rada, radi na najvisem, a kako pojacavam iskljuci se. Samo zbog ostalih kvarova nikad nisam ni prijavila da vidim hoce li je popraviti...
Ploča radi za sad, desilo mi se dva puta da blokira i da joj ne mogu nista, jer radi na touch tipke.
Frizider nemam zamjerki.

Imam iskustvo sa Beko masinom za sudje, nikad nije bilo problema.
Uf kada sam ja raskrstio sa Gorenjem.
User avatar
mayab
Posts: 27183
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#77 Re: Gorenje vs Beko

Post by mayab »

Samo da napomenem, kad smo prije skoro dvije godine kupovali masinu za sudje, gledao Gorenje, a ono proizvodjač neko, Made in China, tako da sam puno radije kupio Beko gdje pise , proizvodjač Beko , Made in Turkye
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#78 Re: Gorenje vs Beko

Post by Cossack »

Ne znam gdje drugo da postavim pa da probam ovdje.

Ispala mi je povoljno ova napa:

http://www.gorenje.ba/proizvodi/veliki- ... 6#features

Zanima me može li se ona ugraditi bez ovog gornjeg limenog dijela jer svakako ne ide u dimnjak već je u pitanju recirkulacija zraka. Ne želim da razvaljujem element koji se nalazi iznad ploče.
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#79 Re: Gorenje vs Beko

Post by Trebam te »

zambaklija wrote:u moju avliju nikad više bilo šo od gorenja,to je škart nad škartovima :x
Gorenje smece od uredjaja :oops:

:run:
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#80 Re: Gorenje vs Beko

Post by Cossack »

Cossack wrote:Ne znam gdje drugo da postavim pa da probam ovdje.

Ispala mi je povoljno ova napa:

http://www.gorenje.ba/proizvodi/veliki- ... 6#features

Zanima me može li se ona ugraditi bez ovog gornjeg limenog dijela jer svakako ne ide u dimnjak već je u pitanju recirkulacija zraka. Ne želim da razvaljujem element koji se nalazi iznad ploče.
Iko? :)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#81 Re: Gorenje vs Beko

Post by spreca »

Cossack wrote:
Cossack wrote:Ne znam gdje drugo da postavim pa da probam ovdje.

Ispala mi je povoljno ova napa:

http://www.gorenje.ba/proizvodi/veliki- ... 6#features

Zanima me može li se ona ugraditi bez ovog gornjeg limenog dijela jer svakako ne ide u dimnjak već je u pitanju recirkulacija zraka. Ne želim da razvaljujem element koji se nalazi iznad ploče.
Iko? :)
Nemoze.....jer ovo je napa koja ide u ventilacioni kanal.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#82 Re: Gorenje vs Beko

Post by zateznistub »

spreca wrote:
Cossack wrote:
Cossack wrote:Ne znam gdje drugo da postavim pa da probam ovdje.

Ispala mi je povoljno ova napa:

http://www.gorenje.ba/proizvodi/veliki- ... 6#features

Zanima me može li se ona ugraditi bez ovog gornjeg limenog dijela jer svakako ne ide u dimnjak već je u pitanju recirkulacija zraka. Ne želim da razvaljujem element koji se nalazi iznad ploče.
Iko? :)
Nemoze.....jer ovo je napa koja ide u ventilacioni kanal.
Mislim da moze jer u karakteristikama piše odvodni ili recirkulacija zraka. Većina napada ima mogućnost za obe varijante.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#83 Re: Gorenje vs Beko

Post by spreca »

zateznistub wrote: Mislim da moze jer u karakteristikama piše odvodni ili recirkulacija zraka. Većina napada ima mogućnost za obe varijante.
ma moze ali ce izgledati kao da na autu skine haubu :lol:....najbolje nek provjeri tamo gdje kupuje...nek ode i pogleda
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#84 Re: Gorenje vs Beko

Post by zateznistub »

spreca wrote:
zateznistub wrote: Mislim da moze jer u karakteristikama piše odvodni ili recirkulacija zraka. Većina napada ima mogućnost za obe varijante.
ma moze ali ce izgledati kao da na autu skine haubu :lol:....najbolje nek provjeri tamo gdje kupuje...nek ode i pogleda
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#85 Re: Gorenje vs Beko

Post by Cossack »

zateznistub wrote:
spreca wrote: Nemoze.....jer ovo je napa koja ide u ventilacioni kanal.
Mislim da moze jer u karakteristikama piše odvodni ili recirkulacija zraka. Većina napada ima mogućnost za obe varijante.
Hvala, provjerit cu jos. Sto se tice izgleda iznad je element tako da se skinuta hauba nece ni vidjeti :)
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#86 Re: Gorenje vs Beko

Post by DaffyDuck »

Cossack wrote:
zateznistub wrote:
spreca wrote: Nemoze.....jer ovo je napa koja ide u ventilacioni kanal.
Mislim da moze jer u karakteristikama piše odvodni ili recirkulacija zraka. Većina napada ima mogućnost za obe varijante.
Hvala, provjerit cu jos. Sto se tice izgleda iznad je element tako da se skinuta hauba nece ni vidjeti :)
a kuda ce cirkulisati zrak ako je skroz zatvoris? I moras uzet u obzir da se cesce mijenjaju filteri kod ovih napa bez ventilacionog otvora. Kostaju oko 70KM.
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#87 Re: Gorenje vs Beko

Post by Cossack »

DaffyDuck wrote: a kuda ce cirkulisati zrak ako je skroz zatvoris? I moras uzet u obzir da se cesce mijenjaju filteri kod ovih napa bez ventilacionog otvora. Kostaju oko 70KM.
Ne razumijem se, zato sam i tražio odgovor a ne pitanje :)

Najvjerovatnije ću na kraju uzeti ovu podugradbenu i završiti posao:

https://drtechno.ba/bosch-serie-2-podug ... 2fa50.html
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#88 Re: Gorenje vs Beko

Post by zateznistub »

DaffyDuck wrote: a kuda ce cirkulisati zrak ako je skroz zatvoris? I moras uzet u obzir da se cesce mijenjaju filteri kod ovih napa bez ventilacionog otvora. Kostaju oko 70KM.
Ne zatvara se ni jedna "skroz". Imaju otvori gdje zrak cirkulise... I kakvih crnih 70 KM pun robot po 5 do 10 KM
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#89 Re: Gorenje vs Beko

Post by DaffyDuck »

zateznistub wrote:
DaffyDuck wrote: a kuda ce cirkulisati zrak ako je skroz zatvoris? I moras uzet u obzir da se cesce mijenjaju filteri kod ovih napa bez ventilacionog otvora. Kostaju oko 70KM.
Ne zatvara se ni jedna "skroz". Imaju otvori gdje zrak cirkulise... I kakvih crnih 70 KM pun robot po 5 do 10 KM
ne pricam napamet, imam gorenje napu koja recirkulise zrak i za njih se koriste filteri sa ugljenom a ne obicni filteri koji samo izbacuju zrak vani. Ogromna je razlika ako hoces da napa radi ono za sta je namijenjena a ne da samo puse uokolo.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#90 Re: Gorenje vs Beko

Post by DaffyDuck »

Cossack wrote:
DaffyDuck wrote: a kuda ce cirkulisati zrak ako je skroz zatvoris? I moras uzet u obzir da se cesce mijenjaju filteri kod ovih napa bez ventilacionog otvora. Kostaju oko 70KM.
Ne razumijem se, zato sam i tražio odgovor a ne pitanje :)

Najvjerovatnije ću na kraju uzeti ovu podugradbenu i završiti posao:

https://drtechno.ba/bosch-serie-2-podug ... 2fa50.html
Najbolje ti je da odes u salon i raspitas se kao da ces kod njih kupiti, ili ako ti je mrsko ici, nadji broj i nazovi pa pitaj sta te sve interesuje.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#91 Re: Gorenje vs Beko

Post by nlt »

i na kraju, koju električnu pec pec uzeti, imali smo Končar, više nikad u životu
gorenje, očigledno je odron
šta valja? ništa<? :P
User avatar
Qler
Posts: 23606
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#92 Re: Gorenje vs Beko

Post by Qler »

Bosch, Siemens, Electrolux... ima izbora...
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#93 Re: Gorenje vs Beko

Post by walk_M-A-N »

nlt wrote:i na kraju, koju električnu pec pec uzeti, imali smo Končar, više nikad u životu
gorenje, očigledno je odron
šta valja? ništa<? :P
Za Končar se slažem. Za Gorenje ne, imam je i radi.
Nisam gledao ove detalje koliko garancije i koliko je popravka.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#94 Re: Gorenje vs Beko

Post by nlt »

Electrolux bi trebao biti dobar, ne znam valja sad u potragu, ko da zlato tražim :shock: :arrow: :idea:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#95 Re: Gorenje vs Beko

Post by valjuga »

Ma Behko je najbolji :thumbup:
preludezalude
Posts: 5630
Joined: 07/03/2012 00:09

#96 Re: Gorenje vs Beko

Post by preludezalude »

Ne mora se daleko otici pa da se neke stvari shvate. Bio sam u trznom centru u Zagrebu u prodavnici bijele tehnike. Ogroman prostor, izbor svega fantastican. Samo frizidera ima makar 70 razlicitih modela, razlicitih proizvodjaca. Proizvodjac Gorenje je najjeftiniji. Beko i ne postoji u ponudi. Telefunken i ne postoji u ponudi. A kod nas se Telefunken masovno nudi. Najobicnije smece.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#97 Re: Gorenje vs Beko

Post by walk_M-A-N »

Telefunken, njemačka kvaliteta, Berlin, fino kaže reklama :) Čekamo detalje o servisu.
Ma ko zna, svi oni prave da traje onoliko koliko je garancija, pa koga šta zapadne.
Pored Beka ima i Grundig, imaju super katalog kojim su mene kupili, pa sam i ja kupio par njihovih proizvoda.

Sad je vrijeme da svi oni koji su pisali prije 5 godina ponovo kažu iskustva.
Iako ima i potrošnja, energetski razred, pa onda klasa kod samog proizvođača.
Malo mi čudno zvuči kupovina polovnih, nisam o tome razmišljao - iako je to za auto recimo normalno.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#98 Re: Gorenje vs Beko

Post by Matijevic_Vlado »

Frizider i masina za sudje ugradbena gorenje, vec tri godine bez problema. Pecnica, ploca i napa Beko, vec tri godine bez problema. Gorenje svakako u Srbiji proizvode skoro sve. Beko kontam izdrzat ce 5 godina garancije pa ga i jebi poslije 5.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#99 Re: Gorenje vs Beko

Post by spreca »

Sva tehnika Gorenje....12sta godina i sve radi kao da sam juce kupio
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#100 Re: Gorenje vs Beko

Post by moonca »

spreca wrote:Sva tehnika Gorenje....12sta godina i sve radi kao da sam juce kupio
Rijetko ih koristis. :-)
Post Reply