Gorenje vs Beko

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Bogdan
Posts: 2
Joined: 10/01/2013 13:49

#51 Re: Gorenje vs Beko

Post by Bogdan »

Imam Indesitovu masinu za susenje :thumbup: :thumbup:
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#52 Re: Gorenje vs Beko

Post by moke_31 »

Imam veš mašinu, frižider i mašinu za suđe Beko. Sve radi super. Mislim ni je to kao Siemens ili Bosch ali mislim da su bolji trenutno od ovakovog Gorenja. Ko je kupio gorenje prije 7-8 ili više godina to je ok.

Ovo sad je u rangu bire. Prodavač u unipometu mi je rekao za beko da je beko omjer kvalitete i para, koliko para toliko muzike, i sjećam se baš dam je rekao da gorenje nije više to to, da sad rade nešto u Srbiji i sl. i da je kvaliteta drastično pala a i dalje su prilično skupi.

Ugradbenu ploču i rernu sam kupio electrolux kao polovnu, bila je nova ali joj malo okrnjena ploča bila. Uvezena iz njemačke, eh to je već čudo tehnike... mislim nešto najbolje i najkvalitetnije što sam ikad kupio.
pedja_i_jeca
Posts: 1
Joined: 29/01/2013 21:30

#53 Re: Gorenje vs Beko

Post by pedja_i_jeca »

Interesuje me gorenja garanciji 5 godina i da li u je u tih 5 godina kvar (npr. otisao grejac na ves masini) o njihovom trosku,a ne ona varijanta 3god je o njihovom trosku,a 2god placas njihov rad tj ruke?jer kad sam zvao beko servis,oni rekli da je 3 god sve o njihovom trosku,a 2 god placas servis,a deo se ne placa..da li neko zna nesto o tome?
User avatar
se7en84
Posts: 117
Joined: 17/01/2012 18:48
Location: Zemlja javova i tigjova

#54 Re: Gorenje vs Beko

Post by se7en84 »

Iskreno kompletna kuhinja mi je sporet napa frizider bojler ploca za kuhanje pli/struja i jos par sitnica sve gorenje od 2008 do danas ni jedan jedini problem... sto neko prije mene rece peri deri to je to...
cecat
Posts: 1
Joined: 02/04/2013 23:06

#55 Re: Gorenje vs Beko

Post by cecat »

Zdravo,zanima me da li neko ima masinu za sude beko din5833 i kakva su vasa iskustva
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#56 Re: Gorenje vs Beko

Post by maybelline »

I ja ozbiljno razmisljam o Bekovoj masini za sudje (DFS 151) - iskustva, komentari...?
Druga stvar, posto sam totalni laik po tom pitanju - kako ide to sa odvodom-dovodom vode? Jel trebam prvo vodoinstalatera dovesti da pogleda kuhinju prije kupovine ili se to sve moze rijesiti?
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#57 Re: Gorenje vs Beko

Post by mayab »

maybelline wrote:I ja ozbiljno razmisljam o Bekovoj masini za sudje (DFS 151) - iskustva, komentari...?
Druga stvar, posto sam totalni laik po tom pitanju - kako ide to sa odvodom-dovodom vode? Jel trebam prvo vodoinstalatera dovesti da pogleda kuhinju prije kupovine ili se to sve moze rijesiti?
Čim to pitaš, sve je jasno :D , pozovi vodoinstalatera ili barem nekoga ko se konta u to, da se vidi sta treba od preduslova za prikljucak makine!
Image
Na slici se otprilike vidi, za odvod treba ovakav neki sifon sa prikljuckom za masinu, a takodje i na dovodu vode račva, to ti je ovo na slici gore desno, ne vidi se potpuno
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#58 Re: Gorenje vs Beko

Post by babanovac »

Miele i Bosch!!!

Ves-masina je Miele. Kupio je polovnu, prije 7 godina, 150 KM, van garancije. Vjeroavtno je stancala 6-7 godina prije nego je dosla kod mene. Nikakvih kvarova nisam imao.
Masina za sudje Bosch - polovna, cini mi se 120 KM da je kostala. Kupljena polovna prije 7 godina, jednom se zacepio odvod.
Rerna Gorenje, 7 joj godina od kako je kod mene, polovna, 200 KM, za EU trziste, ovlasteni majstor mi je rekao da nikad ranije nije vidio taj model. Zamijenio one bravice na vratima, oko 40 Km sa rukama, ostalo OK.

Ploca za kuhanje Gorenje, kupljena nova, emajlirana, po niskoj cijeni, neposredno nakon sto je emajl i klasicna ringla izasla iz proizvodnje u Gorenju. Imao feler u startu, sa slavinom za plin. Obzirom da je bila pod garancijom slavina je promjenjena (jedan majstor se sprzio, drugi posjeko), od tada radi bez problema.
Frizider sa zamrzivacem Zanussi, nov, OK, 7 godina.
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#59 Re: Gorenje vs Beko

Post by UterivacDugoga »

I sta je poenta da iskopas post star 3 godine? :D :lol: :lol:
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#60 Re: Gorenje vs Beko

Post by babanovac »

:razz:
UterivacDugoga wrote:I sta je poenta da iskopas post star 3 godine? :D :lol: :lol:
Neverending story...
Desava se.
merkato
Posts: 168
Joined: 04/08/2012 23:55

#61 Re: Gorenje vs Beko

Post by merkato »

Help

Trebaju mi kucanski aparati,svi

Danas bila u gorenju,cijena sa popustima 2800 (masina za sudje, frizider, pecnica,ploca, napa, masina za ves)

To mi nesto bas puno

Kakvo je stanje i iskustvo sa bekom..vox-om?
Ovaj vox mi dosta jeftiniji :( :roll: :? :run:
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#62 Re: Gorenje vs Beko

Post by mayab »

Vox stvarno ne poznam, i ne znam kakva mu je uopce servisna podrska, ali za Beko preporuke, jednostavno neka ti i u Beku daju ponudu za te uredjaje (naravno sa istim-slicnim karakteristikama), pa vidi gdje si!
Takodje, vidi oko garantnih uvjeta, pretpostavljam da svi imaju 5 godina, ali treba vidjeti ono "sitnim slovima", sta je povoljnije , tipa je li tih 5 godina sve u garanciji, i bez dodatne naplate rada na primjer....
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#63 Re: Gorenje vs Beko

Post by agent_zero »

merkato wrote:Help

Trebaju mi kucanski aparati,svi

Danas bila u gorenju,cijena sa popustima 2800 (masina za sudje, frizider, pecnica,ploca, napa, masina za ves)

To mi nesto bas puno

Kakvo je stanje i iskustvo sa bekom..vox-om?
Ovaj vox mi dosta jeftiniji :( :roll: :? :run:
Raspitaj se i za končar, koliko bi sve koštalo.

Te voxove ja ne bih ni pod razno.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#64 Re: Gorenje vs Beko

Post by musicman80 »

Ne kupujte jeftinu bijelu tehniku )Bira, Beko Gorenje), potrosiceste vise para na servisiranje posto se i Gorenje i Beko cesto kvare.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#65 Re: Gorenje vs Beko

Post by bdzs »

musicman80 wrote:Ne kupujte jeftinu bijelu tehniku )Bira, Beko Gorenje), potrosiceste vise para na servisiranje posto se i Gorenje i Beko cesto kvare.
Imaš li neku studiju ili neko istraživanje vezano za te proizvode ili ti je pričo neko što je gledo.
frngla
Posts: 3158
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#66 Re: Gorenje vs Beko

Post by frngla »

Sa Gorenjem sam imao loša iskustva, frižideru je riknuo motor (odmah nakon isteka garantnog roka), a mašina za suđe se nije mogla popraviti (serviseri nisu mogli ustanoviti kvar). Mašina kao da nije ispirala dobro, mutno suđe je ostajalo, zamijenili su neka 2-3 dijela (cca 200 KM), nakon toga sam je bacio na smeće.
Sada sam kupio sve Beko (frižider, rerna, ploča, mašina za suđe), istina neke njihove "premium" modele, rade već cca 2 godine bez problema, nadam se da će tako i ostati. Kroz narednih par godina će se pokazati kakvi su aparati zaista.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#67 Re: Gorenje vs Beko

Post by DaffyDuck »

merkato wrote:Help

Trebaju mi kucanski aparati,svi

Danas bila u gorenju,cijena sa popustima 2800 (masina za sudje, frizider, pecnica,ploca, napa, masina za ves)

To mi nesto bas puno

Kakvo je stanje i iskustvo sa bekom..vox-om?
Ovaj vox mi dosta jeftiniji :( :roll: :? :run:
Gorenje:
Ugradbena masina, jednom pustila vodu, drugi put pustila paru, umalo da mi cijela kuhinja ode do vraga. Masinu sam im vratila i uzela Miele.
Rerna, isto ona ugradbena, nju su mi zamijenili jer 2-3 puta nisu uspjeli rijesiti kvar.
Napa- ni ona ne radi normalno, kad je ukljucim na nanizi princip rada, radi na najvisem, a kako pojacavam iskljuci se. Samo zbog ostalih kvarova nikad nisam ni prijavila da vidim hoce li je popraviti...
Ploča radi za sad, desilo mi se dva puta da blokira i da joj ne mogu nista, jer radi na touch tipke.
Frizider nemam zamjerki.

Imam iskustvo sa Beko masinom za sudje, nikad nije bilo problema.
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#68 Re: Gorenje vs Beko

Post by travar »

Imam Gorenje veš mašinu, i imali smo problema od kako je kupljena. Prvo je počela curiti nakon nekog vremena, otvorim da vidim šta je, kad dovodno (ili odvodno crijevo) iz kutije za prašak bilo stavljeno blizu bubnja i tokom vremena se istanjilo od trenja i puklo :shock: . Crnjak je što smo zvali servisera i lik nije znao šta joj je. Zbog toga je odmah počela hrđati. 2 puta je spadao remen u toku rada. Jedno vrijeme grijač nije radio, kondenzator prn'o u fenjer. Doslovno skače pri svakom pranju; kad zatutnji bolje bježi iz kupatila..., ali inače je dobra :lol:
merkato
Posts: 168
Joined: 04/08/2012 23:55

#69 Re: Gorenje vs Beko

Post by merkato »

A ideja kupovne polovnih uredjaja? Bosch? Uvoz

Daju garanciju godinu dana
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#70 Re: Gorenje vs Beko

Post by UterivacDugoga »

Jest ako nadjes novi model. Ovo sto pisu po piku da je zadnji model... :lol: :lol: :lol:

Ima vidim onaj iz Kiseljaka i iz Lukavice cini mi se,pise NAJNOVIJI model.

Brat bratu stara jedno 10tak godina :-) :lol: :lol: :lol:

I vec kad spomenu Bosch, razlika ko nebo i zemlja izmedju Boscha za bogate zemlje i Boscha koji se proizvodi u Italiji i Rumuniji :D
A vjerovali ili ne,iako je Bosch njemacki,u DE ga dosta ima iz Italije i Rumunije.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#71 Re: Gorenje vs Beko

Post by DaffyDuck »

UterivacDugoga wrote:Jest ako nadjes novi model. Ovo sto pisu po piku da je zadnji model... :lol: :lol: :lol:

Ima vidim onaj iz Kiseljaka i iz Lukavice cini mi se,pise NAJNOVIJI model.

Brat bratu stara jedno 10tak godina :-) :lol: :lol: :lol:

I vec kad spomenu Bosch, razlika ko nebo i zemlja izmedju Boscha za bogate zemlje i Boscha koji se proizvodi u Italiji i Rumuniji :D
A vjerovali ili ne,iako je Bosch njemacki,u DE ga dosta ima iz Italije i Rumunije.
ima svega, ja sam gledala Bosh masinu za sudje u domodu, otvorim najskuplji model kad plasticno dno?! Neka hvala....
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#72 Re: Gorenje vs Beko

Post by UterivacDugoga »

Upravo to,plastika unutra-- Italija ili Rumunija.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4367
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#73 Re: Gorenje vs Beko

Post by VladaFBiH »

DaffyDuck wrote:
UterivacDugoga wrote:Jest ako nadjes novi model. Ovo sto pisu po piku da je zadnji model... :lol: :lol: :lol:

Ima vidim onaj iz Kiseljaka i iz Lukavice cini mi se,pise NAJNOVIJI model.

Brat bratu stara jedno 10tak godina :-) :lol: :lol: :lol:

I vec kad spomenu Bosch, razlika ko nebo i zemlja izmedju Boscha za bogate zemlje i Boscha koji se proizvodi u Italiji i Rumuniji :D
A vjerovali ili ne,iako je Bosch njemacki,u DE ga dosta ima iz Italije i Rumunije.
ima svega, ja sam gledala Bosh masinu za sudje u domodu, otvorim najskuplji model kad plasticno dno?! Neka hvala....
mislim da Bosch daje doživotnu garanciju da mašina za suđe neće procuriti i pola mašine je od neke plastike :)
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#74 Re: Gorenje vs Beko

Post by DaffyDuck »

Ta plastika mi ne ulijeva nikakvo povjerenje. Rade sve da smanje troskove proizvodnje, a lafo ista kvaliteta...
Btw, ne nadjoh tu garanciju:
Built-In Dishwashers
•Limited warranty, entire appliance, parts and labor (1 year)
•Limited warranty for microprocessor or printed circuit board; parts only (2nd to 5th year)
•Limited warranty for racks (does not include rack components); parts only

(2nd to 5th year)
•Limited warranty for rust-through on inner tub liner; parts only (lifetime)
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#75 Re: Gorenje vs Beko

Post by UterivacDugoga »

Ma kakvi.Plafon sto mozes dobiti jeste u nekim zemljama 3+2 god garancije.

Ne znam sta je sa Bosnom,kolika je garancija dole.
Post Reply