Gorenje vs Beko

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#26 Re: Gorenje vs Beko

Post by CherryLips »

Sve u kuci Beko,bilesi i mikser i ona kuhinjska digitalna vaga :) sve super radi,kuc-kuc ne ureklo se :)
dona868
Posts: 90
Joined: 26/06/2011 13:41

#27 Re: Gorenje vs Beko

Post by dona868 »

Imala jednu ves masinu sad joj je 8-a god Gorenje radi perfektno i apsolutno nikakve hrdje po sebi nema, sad renovirala stan tu dala mami a kupila sve aparate opet Gorenje.....ne koristim ih puno...par mjeseci i za sada je sve OK. Sa susilicom gorenje sam imala kvar....e sad nju sam kupila u General servisu i kad sam sad kupovala aparate na Skenderiji prodavac kaze da oni ne daju garanciju za te aparate u General servisu....to su sad neke malvezacije ...ko ce im ga znati....kao znaju nesto dirati pa ugradjivati i polovne dijelove. Oni kazu da je sad Gorenje i njihov servis i zastupnistvo iskljucivo ovo na Skenderiji...svjesna sam da to nije ni g od nekadasnjeg Gorenja.....ali na kraju krajeva danas se sve vecinom tako i pravi.....a opredjelila sam se za Gorenje zbog rezevrnih dijelova....ako nista mislim da ih je lakse nabaviti a kad tad ce nesto riknuti.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#28 Re: Gorenje vs Beko

Post by Ambrozija »

Svi aparati Gorenje, svi kupljeni na jednom mjestu, (poslovni objekat na Skenderiji) - ja prezadovoljna!
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#29 Re: Gorenje vs Beko

Post by anonimnaosoba »

i ja imam dosta Gorenje stvari (veš mašina, šporet, pa i nije baš dosta :lol: ), i dosta dobro služe, Bekovo nemam ništa, pa ne mogu suditi o njihovoj kvaliteti, mada Gorenje nije loše (doduše, ovim stvarima ima 8-9 godina, pa ne znam je li tu razlika između starog i novog Gorenja)
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#30 Re: Gorenje vs Beko

Post by male_okice »

ves masina mi je gorenje polovnu je kupili negdje oko 10 godina stara...zasad evo godinu dana kod mene radi dobro...malo je slabije ispiranje ali kad se ukljuci onaj fazon dodatnog ispiranja onda je ok...sve u svemu nije bas extra ali koliko smo je platili zadovoljna sam. Nije se jos kvarila.

Mama ima beko ves masinu radi preko 5 godina kupljena tad nova i dan danas radi super bez ikakvih problema.
Mikrovalna mi je takodjer gorenje u sustini digitalna je i pise 750W na njoj ali realno receno nema ona toliko snage...to se najbolje moze primjetiti kad se prave kokice. Ali kostala je 130 KM prije 3 godine i najvise smo se odlucili za nju jer su one neke First i Tristar isto toliko kostale i onda hajd reko barem gorenje mi je koliko toliko poznato.

Frizider mi je neka turska marka nesto sa F (ne mogu se sad sjetiti tacno) i sa njim sam prezadovoljna, platili smo ga 199 KM na akciji mali onaj sa komorom za zamrzavanje i ide na onaj fazon da ne stvara led i sam se odmrzava...zasad radi super meso je uvijek zamrznuto a nema dosadnog leda i onog ciscenja na fazon iskljuci ga navecer pa citavo jutro struzi led kao sa onim starim friziderima.

Ali najbolja dve stvari su mi usisvac samsung...jeste da trosi one kese ali on poslije 3 godine radi bez ikakvog problema usisava ko lud...a kostao 80KM...i moj siemens ugradbeni sporet...el je kupili smo ga polovno od jednog lika sto dovozi tu njemacku robu, malo je starija tipa ali pece i radi savrseno...rerna se ugrije za 3min, ima ona 2 express kola stavis vodu za kafu dok ovamo pripremis dzezvu voda vec prokuhala...sa njim sam prezadovoljna u svakom pogledu a kostao nas je 130 KM...ali je vrijedio svaku marku...zasad se nije jos kvario toplo se nadam da nece jer nisam sigurna da li bih nasla dijelove za njega ovdje kod nas...a ne zelim ga mijenjati nikako
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#31 Re: Gorenje vs Beko

Post by Altsa »

nemam nista od beko uredaja ali zato od gorenja bjezi i ne uzimaj gorenje nikako 8-) moje iskustvo u vezi gorenja je porazavajuce
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#32 Re: Gorenje vs Beko

Post by Ambrozija »

Cudi me da su iskustva ovako razlicita. Sto neko rece, sad sam se i ja zabrinula za Gorenje. Mislim sve funkcionira savrseno poslije godinu dana, ali me strah s obzirom da je sve skupo placeno. :-?
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#33 Re: Gorenje vs Beko

Post by swatch »

Ambrozija wrote:Cudi me da su iskustva ovako razlicita. Sto neko rece, sad sam se i ja zabrinula za Gorenje. Mislim sve funkcionira savrseno poslije godinu dana, ali me strah s obzirom da je sve skupo placeno. :-?
Ako se i nesto desi imas garanciju :) Mene nervira sto je Gorenje postalo kao Bira :S kupe robu u Kini ili Turskoj i nalijepe svoju markicu. Prije se znalo da je Gorenje dizajnom i proizvodnjom iz Slovenije a sada to vec nije slucaj. Nas mikser Gorenje je iz Turske, Pegla i usisivac su iz Kine....
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#34 Re: Gorenje vs Beko

Post by modesti »

Sve mi je Gorenje u kući osim mašine za veš i sve je u toku garantnoh perioda bilo par puta na servisu. Znači, Gorenje aparati: klima, frižider sa zamrzivačem (eno sam bila otvorila maksuz temu da se izjadam), mašina za suđe i šporet. Jedino šporet radi kako treba od kako smo ga uzeli (kuc-kuc, kupljen prije 10 godina), ostalo stalno nešto zeza.

Više nikad neću ništa od njih uzeti. Imala sam prije LG frižider sa zamrzivačem, izvrstan ali je bio mali za nas. Eno ga kod brata, radi normalno (kupljen 2001.), veš mašina sa sušilicom Bosch bila dobra, sada imamo Indesit i OK je. Pegle i usisivače mijenjamo svake 2 godine, sve smo promijenili marke ali valjda ne znamo sa tim kućanskim aparatima da rukujemo :-)
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#35 Re: Gorenje vs Beko

Post by Ambrozija »

swatch wrote:
Ambrozija wrote:Cudi me da su iskustva ovako razlicita. Sto neko rece, sad sam se i ja zabrinula za Gorenje. Mislim sve funkcionira savrseno poslije godinu dana, ali me strah s obzirom da je sve skupo placeno. :-?
Ako se i nesto desi imas garanciju :) Mene nervira sto je Gorenje postalo kao Bira :S kupe robu u Kini ili Turskoj i nalijepe svoju markicu. Prije se znalo da je Gorenje dizajnom i proizvodnjom iz Slovenije a sada to vec nije slucaj. Nas mikser Gorenje je iz Turske, Pegla i usisivac su iz Kine....
Kod mene na svemu pise made in Slovenia, bas sam sad gledala....mislim ako je to neka garancija :D Kako cu znati da li je iz Turske ili Kine...Mislim pise li i na tim proizvodima Made in Slovenia ili?
dona868
Posts: 90
Joined: 26/06/2011 13:41

#36 Re: Gorenje vs Beko

Post by dona868 »

Gdje si gledala...je li negdje na aparatu pise ili u onim papirima...i kod mene je sve Gorenje kupljeno prije par mjeseci na Skenderiji
serviser009
Posts: 3
Joined: 13/09/2012 20:18

#37 Re: Gorenje vs Beko

Post by serviser009 »

Gorenje je bas truba,nista nevalja nije to kao prije rata,a sto se tice beko prizvoda imaju i oni fule ali nije strasno s obzirom da imaju jeftine dijelove i bas su pristupacni sa cijenama
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#38 Re: Gorenje vs Beko

Post by agent_zero »

Gorenje vs Beko?

Apsolutno nikakve dileme tu nema - Gorenje! Isto kao da pitaš Renault Clio ili Dacia Logan :-)

O Gorenje vs drugi proizvođači bi se dalo već diskutirati.
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#39 Re: Gorenje vs Beko

Post by swatch »

Ambrozija wrote:
swatch wrote:
Ambrozija wrote:Cudi me da su iskustva ovako razlicita. Sto neko rece, sad sam se i ja zabrinula za Gorenje. Mislim sve funkcionira savrseno poslije godinu dana, ali me strah s obzirom da je sve skupo placeno. :-?
Ako se i nesto desi imas garanciju :) Mene nervira sto je Gorenje postalo kao Bira :S kupe robu u Kini ili Turskoj i nalijepe svoju markicu. Prije se znalo da je Gorenje dizajnom i proizvodnjom iz Slovenije a sada to vec nije slucaj. Nas mikser Gorenje je iz Turske, Pegla i usisivac su iz Kine....
Kod mene na svemu pise made in Slovenia, bas sam sad gledala....mislim ako je to neka garancija :D Kako cu znati da li je iz Turske ili Kine...Mislim pise li i na tim proizvodima Made in Slovenia ili?
Kad smo dobili uredjaje svi su bili u kutijama. Na donjem dijelu kutija pise da su proizvodnjom iz Kine i Turske. Ni na jednoj kutiji nije pisalo Made in Slovenia...

Doduse sad je tesko nesto naci na kojem ne pise Made in China :D
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#40 Re: Gorenje vs Beko

Post by Mahalac »

BEKO zaista :thumbup: ...Imam frizideri, perilica, klima.


..ves masina u wc-u Gorenje truhla a nije stara, nevjerovatno ali istinito i to hrdja promjera rupe 7-8cm- za sepsu dobiti ako se ogrebes, majstor je obilazio 2 puta dosada...necu reci jedva cekam ali zaista kad opet crkne Beko bez dileme(neureklo se).
uni
Posts: 2
Joined: 07/04/2012 00:09

#41 Re: Gorenje vs Beko

Post by uni »

ja ima Beko, bjezite od Beka, pogledajte da garancije nije 5 godina vec je to 2+3 godine a reklamiraju 5 godina
Probajte sa neki drugim brendom Zanussi,LG, Candy .... bilo sta drugo
dablO7
Posts: 454
Joined: 25/01/2012 14:23

#42 Re: Gorenje vs Beko

Post by dablO7 »

Ambrozija wrote:Svi aparati Gorenje, svi kupljeni na jednom mjestu, (poslovni objekat na Skenderiji) - ja prezadovoljna!
Ista situacija i kod mene. Prezadovoljna!
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#43 Re: Gorenje vs Beko

Post by _Astra_ »

Godinu dana neka niskobudzetna beko masina, 2x dnevno odradi... Kao i prvog dana... Veoma tiha, extra pere, ali ima samo 500obrtaja, mada to nije mana, obzirom da su to ljudi fino naglasili...
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#44 Re: Gorenje vs Beko

Post by baustelac »

uni wrote:ja ima Beko, bjezite od Beka, pogledajte da garancije nije 5 godina vec je to 2+3 godine a reklamiraju 5 godina
Probajte sa neki drugim brendom Zanussi,LG, Candy .... bilo sta drugo
a koliko put ti se kvarila? Najjaci su ovi trgovci sto se maksuz registruju da popljuju konkurenciju i sebe istaknu
User avatar
mayab
Posts: 27015
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#45 Re: Gorenje vs Beko

Post by mayab »

Ja bih odabrao onu marku koja daje duzu garanciju i koja ima koliko toliko solidan servis, znate i sami da je takvo vrijeme, da ako sta krepa poslije isteka garancije, uglavnom moras nabavljati novo zbog skupe popravke.
I jos nesto, iz provjerenih izvora znam da Gorenje u dosta svojih proizvoda suradjuje sa turskim Vestelom, pa ako to kome sta znaci
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#46 Re: Gorenje vs Beko

Post by BJB »

modesti wrote:Sve mi je Gorenje u kući osim mašine za veš i sve je u toku garantnoh perioda bilo par puta na servisu. Znači, Gorenje aparati: klima, frižider sa zamrzivačem (eno sam bila otvorila maksuz temu da se izjadam), mašina za suđe i šporet. Jedino šporet radi kako treba od kako smo ga uzeli (kuc-kuc, kupljen prije 10 godina), ostalo stalno nešto zeza.

Više nikad neću ništa od njih uzeti. Imala sam prije LG frižider sa zamrzivačem, izvrstan ali je bio mali za nas. Eno ga kod brata, radi normalno (kupljen 2001.), veš mašina sa sušilicom Bosch bila dobra, sada imamo Indesit i OK je. Pegle i usisivače mijenjamo svake 2 godine, sve smo promijenili marke ali valjda ne znamo sa tim kućanskim aparatima da rukujemo :-)
Tefal pegla, vec 5-6 godina, ista k'o prvi dan..Ispala mi je x puta (ja nespretna, stol za peglanje klimav) njoj nnista..
Gorenje mashina, eno je radi -k'o da mi avion slijece u wc..Vrti, cuje je i deseta mahala..
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#47 Re: Gorenje vs Beko

Post by zateznistub »

Ako ikako mozes izbjegni i jedne i druge.
Beko je tursko smece, a gorenje sada prave kosooki kinezi.

Trazi nesto trece
Bogdan
Posts: 2
Joined: 10/01/2013 13:49

#48 Re: Gorenje vs Beko

Post by Bogdan »

Ovako, kad sam kupovao ves masinu pre 6 meseci, pitao sam u prodavnici sta je bolje Beko ili Gorenje? Prodavac mi je rekao: " Beko, one su najbolje u marketu", i tako smo malo ragledali, i uzeli Beko WMB71241S....Odlicna masina :-D
1200obrtaja, 7kg .... a masina za sudje nam je Gorenje ( Midea ) to je nesto najuzasnije, gorenje toster, kvalitet NULA!
Tako da Beko svakome preporucujem :)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#49 Re: Gorenje vs Beko

Post by zlo zlo »

imam iskustva s oba.. gorenje da..ako je radeno njemacku..znaci ako ves masina pise sve na njemackoj..dobra je.. :D ..sto se drugog tice..gorenje je sranje,cesto se kvari.. nije to ono staro gorenje..kvaliteta im je davno pala... sto se tice beko.. bila sam skepticna s njima jer bili dosta jeftiniji..uzela i nisam pozalila zasad.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#50 Re: Gorenje vs Beko

Post by StupskaBitanga »

Indesit nije loš :thumbup: :thumbup:
Post Reply