Google AdSense

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#626 Re: Google AdSense

Post by pinkman »

Fox_Fox wrote:
pinkman wrote:Ja sam imao jedan sajt uzeo samo jednu isplatu od 70€ i banovali su sajt, a nisam uopste krsio ToS, vec eto..

Ja pretpostavljam da je to zato sto sam jednom na fakultetu radio seminarski sa kolegom koji je imao nekakve glupe sajtove gdje je ljude privlacio na sajt putem FB stranica (clickbait), te je krsio ToS. Problem je sto sam se logovao na svoj account a posto je bila ista IP adresa, mislim da je to razlog.

Google je odbio zalbu, ali to je podavno bilo i sad uopste ne bih se bavio Google AdSense, vec ima daleko boljih affiliate kanala (Amazon npr.), ali to samo ako vam je sajt na engleskom. Takodjer, najbolje bi vam bilo da pisete na engleskom jeziku, a da onda prodajete nesto tipa eBook ili tako nesto.

Pogledajte nutritionsecrets.com kako covjek radi. Iza toga stoji najjaci tip u digital marketingu - Neil Patel.
Počeo sam i ja sa Amazonom dok čekam da Google smanji pravila :D

Kakva su tvoja iskustva sa Amazonom? Da li se može zaraditi bar prosječna plata u BiH ili se radi samo o sitnoj dodatnoj zaradi?
Ma pusti Google, ima daleko boljih nacina monetizacije. Kao sto rekoh, prodaja sopstvenog proizvoda, konsultantske usluga, affiliate marketing itd itd.

Sto se tice Amazona, zavisi odakle su ti posjetioci. Najbolje bi bilo iz USA da su i onda bi trebalo biti OK.

Generalno, Neil Patel (ali i svi ostali) kazu da sa B2C (Business-to-consumer tj. kad ti je publika sira narodna masa) modelom za svakih 1.000.000 posjeta mozes zaraditi oko $80,000 - $100,000, pa sad podijeli sa 10x ili 100x da vidis koliko mozes uzeti za 100k posjeta. Sve na mjesecnom nivou. Ako imas par stotina posjeta mjesecno, onda se nemas cemu nadati.

E sad, ako ides na B2B (business-to-business) tj. gdje se obracas drugim kompanijama tako sto npr. pises o digitalnom marketingu, onda ti treba 10x manje posjeta za $100,000 tj. svakih 100.000 posjeta donosi $80,000 - $100,000 mjesecno, ali je ovdje nacin monetizacije npr. da imas neki sopstveni proizvod koji prodajes $50 mjesecno. Moze biti i neki kurs, aplikacija itd.

Sta se ovdje desava?

Imas 100k posjeta i prikupis 2-3% emailova putem raznih trikova (modal dialog, content upgrade, download free eBook, itd.) i to je mjesecno 2.000 - 3.000 newsletter subscribera, a email marketing je jos uvijek najefikasniji. I onda kod tih 2-3 hiljade ljudi polako gradis svoj autoritet, predstavljas se kao ekspert, i nudis svoj proizvod koji naplacujes $50 mjesecno.

Od tih 2-3 hiljade ljudi 2-3% kupi tvoj proizvod to je 40 - 60 pretplata, sto znaci da ti je MRR (monthly recurring revenue) $2,000 - $3,000. E sad, iduci mjesec imas novih 100k unique visitora i onda ti MRR nije 2-3 hiljade vec 4-6 hiljada, onaj tamo mjesec 6-8 hiljada i tako nakon nekog vremena narastes na ogromnu cifru.

Dalje, svaki mjesec ce 2-3% uraditi cancel subscriptiona, sto znaci da ti je to kao masa snijega, gdje moras stalno lopatat da se ne bi snijeg istopio :D

Naravno, tu ima sad trikova, A/B testova i sl. kako bi onaj procenat povecao itd, iako bi onih 2-3% sto kupe zapravo trebalo biti barem 5% itd. Dakle, kad imas 100k B2B visitora, nakon nekog vremena to ce i doci na $100k mjesecno.

Da B2B blog ima 100k visitora top ekspertima treba jedno godina i po dana aktivnog rada, tako da to ne realno ne mozes dosegnuti za 3-5 godina minimum. Zavisi sve. Razlog zasto ti treba 10x manje posjeta za istu kolicinu u B2B je u tome sto ako pises o temama koje pretrazuju poslovni ljudi, je u tome sto oni imaju veci buying power, nego sire narodne mase kad npr. neka cura cita tekst o pravljenju frizure za vjencanje :mrgreen: Njoj je daleko teze nesto prodati.

Dakle, moj savjet ti je da:

1. Pises duge tekstove jer ima puno fraza koje mogu rangirati (long-tail keywords). Sve na engleskom naravno, i minimum 3-4k rijeci.

2. Pises cesto

3. Skupljas emailove i saljes newsletter

4. Kad dodjes do neke posjecenosti, misli o monetizaciji

5. Kad pocnes monetizirati, gledaj kakav tip tekstova donosi najvise novca, itd tj. sve treba mjeriti sa Google Analytics i po mogucnosti Mixpanel i Kissmetrics (koje su komercijalni SaaS proizvodi).

6. Skupljas linkove jer je to jos uvijek najjaci ranking faktor. Naravno, ne mozes ici po forumima i lijepiti linkove :mrgreen: vec trebaju dobri, kvalitetni linkovi, a jedini nacin je da nadjes npr tekst gdje neko pise o stvari X koja je komplementarna sa Y a ti imas detaljan tekst o temi Y, pa mu posaljes email i kazes: hej pisao si o tome, a ja imam Y tekst, ako mislis da valja, pa da updejtujes svoj tekst i tako to.

Ovo je sve igra velikih brojeva i 2-3% ce da te linka. Npr. imas tekst How to start a blog i ne mozes rangirati dobro kad je tvoj sajt optimiziran, responsive, imas SSL, h1 tag itd itd. jer to i konkurenti imaju. Mora nesto da prevagne a to su linkovi. Ako taj How to start a blog tekst linkaju sajtovi tipa Forbes, Mashable itd. onda ti nemas sta raditi u vrhu jer je fakticki link na sajtu Forbes kao glas sajta Forbes za sajt XYZ.

To je to ukratko..
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#627 Re: Google AdSense

Post by Fox_Fox »

pinkman wrote:
Fox_Fox wrote:
pinkman wrote:Ja sam imao jedan sajt uzeo samo jednu isplatu od 70€ i banovali su sajt, a nisam uopste krsio ToS, vec eto..

Ja pretpostavljam da je to zato sto sam jednom na fakultetu radio seminarski sa kolegom koji je imao nekakve glupe sajtove gdje je ljude privlacio na sajt putem FB stranica (clickbait), te je krsio ToS. Problem je sto sam se logovao na svoj account a posto je bila ista IP adresa, mislim da je to razlog.

Google je odbio zalbu, ali to je podavno bilo i sad uopste ne bih se bavio Google AdSense, vec ima daleko boljih affiliate kanala (Amazon npr.), ali to samo ako vam je sajt na engleskom. Takodjer, najbolje bi vam bilo da pisete na engleskom jeziku, a da onda prodajete nesto tipa eBook ili tako nesto.

Pogledajte nutritionsecrets.com kako covjek radi. Iza toga stoji najjaci tip u digital marketingu - Neil Patel.
Počeo sam i ja sa Amazonom dok čekam da Google smanji pravila :D

Kakva su tvoja iskustva sa Amazonom? Da li se može zaraditi bar prosječna plata u BiH ili se radi samo o sitnoj dodatnoj zaradi?
Ma pusti Google, ima daleko boljih nacina monetizacije. Kao sto rekoh, prodaja sopstvenog proizvoda, konsultantske usluga, affiliate marketing itd itd.

Sto se tice Amazona, zavisi odakle su ti posjetioci. Najbolje bi bilo iz USA da su i onda bi trebalo biti OK.

Generalno, Neil Patel (ali i svi ostali) kazu da sa B2C (Business-to-consumer tj. kad ti je publika sira narodna masa) modelom za svakih 1.000.000 posjeta mozes zaraditi oko $80,000 - $100,000, pa sad podijeli sa 10x ili 100x da vidis koliko mozes uzeti za 100k posjeta. Sve na mjesecnom nivou. Ako imas par stotina posjeta mjesecno, onda se nemas cemu nadati.

E sad, ako ides na B2B (business-to-business) tj. gdje se obracas drugim kompanijama tako sto npr. pises o digitalnom marketingu, onda ti treba 10x manje posjeta za $100,000 tj. svakih 100.000 posjeta donosi $80,000 - $100,000 mjesecno, ali je ovdje nacin monetizacije npr. da imas neki sopstveni proizvod koji prodajes $50 mjesecno. Moze biti i neki kurs, aplikacija itd.

Sta se ovdje desava?

Imas 100k posjeta i prikupis 2-3% emailova putem raznih trikova (modal dialog, content upgrade, download free eBook, itd.) i to je mjesecno 2.000 - 3.000 newsletter subscribera, a email marketing je jos uvijek najefikasniji. I onda kod tih 2-3 hiljade ljudi polako gradis svoj autoritet, predstavljas se kao ekspert, i nudis svoj proizvod koji naplacujes $50 mjesecno.

Od tih 2-3 hiljade ljudi 2-3% kupi tvoj proizvod to je 40 - 60 pretplata, sto znaci da ti je MRR (monthly recurring revenue) $2,000 - $3,000. E sad, iduci mjesec imas novih 100k unique visitora i onda ti MRR nije 2-3 hiljade vec 4-6 hiljada, onaj tamo mjesec 6-8 hiljada i tako nakon nekog vremena narastes na ogromnu cifru.

Dalje, svaki mjesec ce 2-3% uraditi cancel subscriptiona, sto znaci da ti je to kao masa snijega, gdje moras stalno lopatat da se ne bi snijeg istopio :D

Naravno, tu ima sad trikova, A/B testova i sl. kako bi onaj procenat povecao itd, iako bi onih 2-3% sto kupe zapravo trebalo biti barem 5% itd. Dakle, kad imas 100k B2B visitora, nakon nekog vremena to ce i doci na $100k mjesecno.

Da B2B blog ima 100k visitora top ekspertima treba jedno godina i po dana aktivnog rada, tako da to ne realno ne mozes dosegnuti za 3-5 godina minimum. Zavisi sve. Razlog zasto ti treba 10x manje posjeta za istu kolicinu u B2B je u tome sto ako pises o temama koje pretrazuju poslovni ljudi, je u tome sto oni imaju veci buying power, nego sire narodne mase kad npr. neka cura cita tekst o pravljenju frizure za vjencanje :mrgreen: Njoj je daleko teze nesto prodati.

Dakle, moj savjet ti je da:

1. Pises duge tekstove jer ima puno fraza koje mogu rangirati (long-tail keywords). Sve na engleskom naravno, i minimum 3-4k rijeci.

2. Pises cesto

3. Skupljas emailove i saljes newsletter

4. Kad dodjes do neke posjecenosti, misli o monetizaciji

5. Kad pocnes monetizirati, gledaj kakav tip tekstova donosi najvise novca, itd tj. sve treba mjeriti sa Google Analytics i po mogucnosti Mixpanel i Kissmetrics (koje su komercijalni SaaS proizvodi).

6. Skupljas linkove jer je to jos uvijek najjaci ranking faktor. Naravno, ne mozes ici po forumima i lijepiti linkove :mrgreen: vec trebaju dobri, kvalitetni linkovi, a jedini nacin je da nadjes npr tekst gdje neko pise o stvari X koja je komplementarna sa Y a ti imas detaljan tekst o temi Y, pa mu posaljes email i kazes: hej pisao si o tome, a ja imam Y tekst, ako mislis da valja, pa da updejtujes svoj tekst i tako to.

Ovo je sve igra velikih brojeva i 2-3% ce da te linka. Npr. imas tekst How to start a blog i ne mozes rangirati dobro kad je tvoj sajt optimiziran, responsive, imas SSL, h1 tag itd itd. jer to i konkurenti imaju. Mora nesto da prevagne a to su linkovi. Ako taj How to start a blog tekst linkaju sajtovi tipa Forbes, Mashable itd. onda ti nemas sta raditi u vrhu jer je fakticki link na sajtu Forbes kao glas sajta Forbes za sajt XYZ.

To je to ukratko..
Baš detaljno. Hvala puno.

Jel se ti baviš Amazonom ili ova opcija sa Newsletterom i prodajom knjiga?

Ja sam krenuo sa review-om proizvoda sa Amazona i vodim se logikom gradnje linkova spamanjem po komentarima ovih jačih stranica + posjete sa FB.

Ova opcija B2B ne zvuči loše ali za tako nešto moraš imati iznad prosječno znanje kako bi ponudio nešto što ima neku vrijednost (osim ako ne govorimo o Clickbank sranjima od proizvoda, koja su kratkog vijeka).
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#628 Re: Google AdSense

Post by pinkman »

Fox_Fox wrote: Baš detaljno. Hvala puno.

Jel se ti baviš Amazonom ili ova opcija sa Newsletterom i prodajom knjiga?

Ja sam krenuo sa review-om proizvoda sa Amazona i vodim se logikom gradnje linkova spamanjem po komentarima ovih jačih stranica + posjete sa FB.

Ova opcija B2B ne zvuči loše ali za tako nešto moraš imati iznad prosječno znanje kako bi ponudio nešto što ima neku vrijednost (osim ako ne govorimo o Clickbank sranjima od proizvoda, koja su kratkog vijeka).
Ne bavim se Amazonom, ali sam malo proucavao to.

Naime, stvar je u tome sto ti linkovi jacaju Domain Authority (DA) - https://moz.com/learn/seo/domain-authority - pa onda mnogi ljudi dijele svoja iskustva, pa se to linka itd., te na taj nacin dobijaju bolje pozicije na Google. Zbog toga, mnogi sajtovi dijele bukvalno sve, pa ti nije uopste problem naci iskustva sa Amazonom ljudi koji imaju svoje blogove, sajtove..

Email adrese trebas skupljati nevezano od toga koji ti je poslovni model i slicno, jer ako od posjetilaca pravis drugorocne posjetioce tj. ponovo ce doci kad im posaljes newsletter, pa ce neki opet kliknuti na reklamu na Amazonu itd. Pa im onda posaljes email sa nekim super tekstom i zamolis ih za tweet, itd.

Ja sam par godina citao o digitalnom marketingu, ali nikad se nisam nakanio da nesto svoje uradim, vec samo mnogo (bas mnogo) citao tudje savjete, iskustva i sl., pa sam napokon nedavno dao otkaz na poslu (mogu jer sam mladji i zivim kod roditelja jos uvijek), i poceo raditi na svom blogu gdje pisem o digitalnom marketingu (B2B) te na svojoj aplikaciji koju cu naplacivati na mjesecnom nivou. Sad sam na +1k visitora mjesecno, ranking na Google je poceo rasti i sve ide svojim putem. Postao je zaista rudarski - tako da se izrazim - jer bas treba puno pisati, ali ja garantujem da svako moze malo citati o marketingu, pisati blog i vidjeti sta radi sta ne radi.

Ne znam o cemu ti pises, ali evo ti savjet: pronadji ko su top blogeri u tvojoj industriji (evo ovdje nadji: followerwonk.com), pokupi njihove mailove i posalji im svima email sa zahtjevom za mali "intervju". Recimo ako pises u fashion industriji, onda bi trebao pronaci ljude koji imaju dosta pratilaca i koji imaju svoj blog, pitati ih o fashion trendovima za zimu 2016 (npr).

Kad posaljes 200-300 emailova dobiti ces jedno 50-70 odgovora i nakon toga sve objavis u tekstu tipa "Winter 2016 Fashion Trends", i onda zamolis ljude da to objave na Twitteru. Posto si ih ti predstavio kao super cool experte, vjeruj da ce 80% njih to i uraditi sto ce ti donijeti solidan broj posjeta (jer imaju dosta followera sto si i vidio na Followerwonku).

Takodjer ovdje bi trebao napraviti neke top recenice da budu podvucene i da jednim klikom iskoci onaj Tweet pop-up prozorcic, tako da se to samo pocne siriti.

Dodatni trik: uzmes jednog od najjacih blogera u industriji i stavis kao content upgrade tj. da bi dobio njegovu predikciju potrebno je da ti email ostavi. Na taj nacin ces prikupit neke emailove i onda kad objavis novi tekst posaljes im svima i u footer dole stavis nesto tipa:

p.s. May I ask you to tweet about this blog post?

I naravno ta recenica bude linkana kao one zanimljive recenice u tekstu. Eto to je jedan od trikova. Znaci, moras biti jako kreativan i sve testirati, gledati sta radi a sta ne radi. Samo pisi top tekstove sa 3-4 hiljade rijeci i poceti ce i posjete sa Googe, ali opet trebas pisati tekstove koji bi mogli linkove privuci itd.

Izvini tema je zaista iscripna i ne moze se kratko odgovoriti..
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#629 Re: Google AdSense

Post by Truba »

ja sam skontao da je fashion i sminka najisplativiji :mrgreen:
ja kao musko pratim blogove o modi i sminki :mrgreen:
zbod dobrih treba i manekenki naravno

a imam blog o :roll: :roll: :roll: filozofiji :roll:
cura okaci tri recenice o sminci i sliku i ima gomilu posjeta
a ja 5 word stranica o filozofiji :mrgreen: dva zalutala studenta

elem neko mi iz mountain view californija spava na blogu
da nije tamo kakav megabot da me spijunira :mrgreen:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#630 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

Pozdrav,

Zna li neko gdje mogu kupiti, tj. generisati traffic za svoj sajt sa targetiranjem po želji (država, publika, uređaj itd.)?
Samo nemojte spominjat PopAds, počeli su opasno zaebavat. Takođe, ne spominjite Facebook boost, jer su mu digli cijenu u nebesa i zavrnuli reach na kapaljku. Dakle, ako ima neka alternativa PopAdsu i FB boostu a da je relativno isplativa.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#631 Re: Google AdSense

Post by mirzadelibasic »

Koliko se otprilike čeka na aktivaciju AdSensa? Ja i kolega smo pokrenuli jednu stranicu i poslali aplikaciju za aktiviranje AdSensa i evo prošlo 7 dana, a još uvijek ništa ne stiže.

Zna li neko u čemu je problem, ili je obično procedura čekanja aktivacije duža od 7 dana?

Unaprijed zahvalan na odgovoru
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#632 Re: Google AdSense

Post by SpecialOffer »

mirzadelibasic wrote:Koliko se otprilike čeka na aktivaciju AdSensa? Ja i kolega smo pokrenuli jednu stranicu i poslali aplikaciju za aktiviranje AdSensa i evo prošlo 7 dana, a još uvijek ništa ne stiže.

Zna li neko u čemu je problem, ili je obično procedura čekanja aktivacije duža od 7 dana?

Unaprijed zahvalan na odgovoru
Trenutno dosta tesko odobravaju za podrucje Balkana zbog mnogobrojnih prevara i krsenja TOS-a.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#633 Re: Google AdSense

Post by mirzadelibasic »

SpecialOffer wrote: Trenutno dosta tesko odobravaju za podrucje Balkana zbog mnogobrojnih prevara i krsenja TOS-a.
Ovako paušalno, koliko bi se to moglo čekati. Prošlo je tačno 7 dana od slanja aplikacije i dobili smo odgovor da će biti odobrena u roku od 3 radna dana, a od tada je prošlo 5 radnih dana i ništa.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#634 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

Vjerovatno cete dobiti odbijenic8 ako toliko cekate. Sad kad zele odobriti, posalju mail obicno u roku od 24h. Izgleda da im je sad mandatorno da stranica vec ima neku znacajnu posjetu na dnevnoj bazi.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#635 Re: Google AdSense

Post by mirzadelibasic »

Kataklinger wrote:Vjerovatno cete dobiti odbijenic8 ako toliko cekate. Sad kad zele odobriti, posalju mail obicno u roku od 24h. Izgleda da im je sad mandatorno da stranica vec ima neku znacajnu posjetu na dnevnoj bazi.
Ima i solidnu posjetu stranica i nedavno je otvorena. otprilike po članku bude oko 5000 posjeta.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#636 Re: Google AdSense

Post by seoBIH »

Smece posjeta sa FB. Stranica otvorena nedavno i tolika posjeta, sve jasno :) Zbog takvih sajtova i jeste strozija politika.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#637 Re: Google AdSense

Post by mirzadelibasic »

seoBIH wrote:Smece posjeta sa FB. Stranica otvorena nedavno i tolika posjeta, sve jasno :) Zbog takvih sajtova i jeste strozija politika.
Sve regularno i transparentno. S obzirom koliko je jaka fb stranica to je i malo posjeta dnevno. Ali ipak nam je cilj kvalitet.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#638 Re: Google AdSense

Post by SpecialOffer »

mirzadelibasic wrote:
seoBIH wrote:Smece posjeta sa FB. Stranica otvorena nedavno i tolika posjeta, sve jasno :) Zbog takvih sajtova i jeste strozija politika.
Sve regularno i transparentno. S obzirom koliko je jaka fb stranica to je i malo posjeta dnevno. Ali ipak nam je cilj kvalitet.
Pa eto, postuj stranicu da vidimo kvalitet.
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#639 Re: Google AdSense

Post by Truba »

neko mi je negdje okačio link na fejs na blog :D
999 posjeta u jednom danu na jedan link

zarada 0

iz različitih zemalja

Sjedinjene Američke Države
1175

Hrvatska
530

Njemačka
311

Bosna i Hercegovina
297

Austrija
230

Švicarska
44

Slovenija
29

Švedska
23

Belgija
18

Italija
18

+ bilo je tu različitih zemalja po nekoliko klikova... vidi se da su naši ljudi raspršeni po cijelom svijetu :D


Današnji prikaz stranica
74
Prikazi stranice jučer
1.339
Prikaz stranica prošli mjesec
7.079
Povijest cjelokupnog dosadašnjeg prikaza stranica
115.321


ali zarada kurko
ja čim negdje dođem kliknem nasumice na neku reklamu
mislim na blogove, slobodnu bosnu npr bilo ko nešto radi online... da zaradi
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#640 Re: Google AdSense

Post by Truba »

samo da se sipravim
21 eurocent zarada

6 klikova
5 iz bosne
opet naš čovjek u bosni je nekako najosjetljviiji i razumije :mrgreen:
od ovih 5 garant je moj buraz 1 klik :D
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#641 Re: Google AdSense

Post by kazo »

Mozda ti nisu dobro rasporedjeni oglasi po tekstu
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#642 Re: Google AdSense

Post by Truba »

jedan sa strane
i jedan ispod prvog teksta

to je sva opcija

znači nema druge
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#643 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

Meni rekord 1400e za jedan dan.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#644 Re: Google AdSense

Post by SpecialOffer »

Kataklinger wrote:Meni rekord 1400e za jedan dan.
YT?
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#645 Re: Google AdSense

Post by Truba »

nakav mi se bot uhvatio iz amerike
sve je izrovario i povećao statistiku za nekih 150%
ali nikakve koristi
samo me nervira
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#646 Re: RE: Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

SpecialOffer wrote:
Kataklinger wrote:Meni rekord 1400e za jedan dan.
YT?
Ne. Izvor je bio FB ;)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#647 Re: Google AdSense

Post by seoBIH »

Znaci spam posjeta :) Zato google i smatra balkan smecem.
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#648 Re: Google AdSense

Post by Truba »

filmovita? :D
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#649 Re: Google AdSense

Post by SpecialOffer »

Po meni je za pocetnika najlakse zaraditi na YT-u ali da se radi internacionalno a ne da se ogranicava na Balkan.
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#650 Re: Google AdSense

Post by Truba »

ne znam za vas... okačio jedan video na YT odmah bi ukinuli zvuk... na drugom neku reklamu za google nakačili jer je klasična glazba...na trećem samo 50 pregleda... najbolji video nakon godine 3000 pregleda... od toga ja sam imam 2000 :lol:
72 pretplatnika :lol:
zarada... nisam ni pokušavao :D
Post Reply